Setari Cookie-uri

cat de departe se merge cu destainuirile

buna, tuturor. dat fiind ca citesc diverse afirmatii ale unora dintre voi privind confruntarea actualilor parteneri cu experientele din trecut ale celuilalt si reactii la "foste si fosti", imi permit sa va intreb: cat de departe se merge cu destainuirile in cuplu privind fostele relatii? adica, spune lumea: am avut atatia sau atatea sau "am avut niste relatii, n-au mers si asta e! viata merge inainte.....".

mie una mi se pare cam imatur si deplasat fie sa imi expun portofoliul in fata celuilalt fie sa ii intru cu bocancii in viata, interesata de tot si toate: deci, la cate spuneai ca le-ai ...tras-o?


astept opinii.......

Postat pe 9 Octombrie 2008 21:31
sa stii tu ca uneori ar fi bine sa stii unele lucruri pt ti-ar fi mai usor sa iti dai seama la ce sa te astepti de la celalalt. dar bineinteles sa nu stii prea multe. in general, dupa parerea mea, cam multi cand incep sa isi puna pe tava relatiile, tind sa exagereze, sa se scoata pe ei in postura de victima etc prea putini o spun pe aia adevarata sau sa isi dezvaluie adevaratul caracter

eu am facut greseala sa aflu cat mai multe despre o fosta rel a prt meu si asta pt ca si el tot imi mentiona despre ea legat de ceea ce facea rau si astfel mi-a trezit si mie curiozitatea sa stiu cam despre ce a fost vb.....mare greseala....m-a chinuit gandul asta 4 luni timp in care am fost impreuna. cu greu am reusit eu sa trec peste ce a fost intre ei cu toate ca omul nu ma inselase cu ea. relatie se terminase de mai bine de un an dar pe mine m-a afectat mai ales ca relatia mea cu el de abia incepuse

sfatul meu e sa nu stii prea multe din trecutul omului si nici voi sa nu spuneti.
bangla_soul
Postat pe 9 Octombrie 2008 22:02
eu l-as intreba pe iubit cu cate si-a tras-o of course ca nu i-as cere detalii, dar intr-o relatie mi se pare ok sa vorbesti la un moment dat si despre fostele relatii...

Postat pe 9 Octombrie 2008 22:44
am postat in ideea ca vad zeci de duduci care afirma: i-am spus lui iubi despre relatia cu fostul, ca am facut si am dres si nu mai are incredere in mine. ce ma fac?" si mi se pare curata prostie. te expui, mizand pe incredere oarba (vezi sa nu) si dupa aia te miri ca esti atacata cu propriile afirmatii. ca deh, fiecare zice ceva, indiferent de ce era in mintea celuilalt cand s-a "destainuit".

Postat pe 9 Octombrie 2008 23:03
inteleg ce spui,dar nu poti sa-i spui lui iubi ca esti virgina nu?

Postat pe 9 Octombrie 2008 23:04
eu sa ii spun? pai nu era cazul. doar ca nu am stat sa imi detaliez viata privata. ne-am privit ca atare, ca oameni independenti, de sine statatori si cu o viata si o experienta in spate. (a nu se intelege ca am trait bifand in veselie!!!) si nu i-am spus niciodata concret de cati sau ce ......... am vorbit exclusiv de relatia mea cea mai .... relatie, si asta schematic, superficial. restul, ma priveste doar pe mine.

Postat pe 9 Octombrie 2008 23:09
eu nu ma refeream strict la tine,vorbeam asa in general :))

Postat pe 9 Octombrie 2008 23:22
De la: mia_bela, la data 2008-10-09 23:04:05inteleg ce spui,dar nu poti sa-i spui lui iubi ca esti virgina nu?


nu poti sa ii spui daca sunteti impreuna de o perioada scurta de timp, dar pana mea...dupa mai mult timp, o sa vina si asta inmd iscutie..si ce ii zici ? :))

Postat pe 9 Octombrie 2008 23:52
georgia,honey, tu ma urmaresti unde postez eu hop si tu?

Postat pe 9 Octombrie 2008 23:54
nu..eu cand vin acasa, intru pe forum, dau click la ,,vezi mesajele noi'' si scriu la subiectele unde am scris si altadata. Asta fac de cateva luni

Postat pe 10 Octombrie 2008 00:01
bun tu , scuza-ma atunci

Postat pe 10 Octombrie 2008 00:05
offff.....avem vedete pe aici si eu nu stiam ?

iris_4_ever
Postat pe 10 Octombrie 2008 00:28
iris,lasa prostiile,vezi ca eu asteptam un raspuns de la tine pe alt topic

Postat pe 10 Octombrie 2008 00:30
ti-am raspuns deja pe topicul ala ,avem opinii diferite in privinta sexului asa ca nu are rost sa continuam
iris_4_ever
Postat pe 10 Octombrie 2008 00:35
ca sa vezi cat sunt de draguta il sterg :)eu nu am treaba cu ce scrii tu,dar nu mi-a placut ca ai inceput sa ma iei peste picior..

Postat pe 10 Octombrie 2008 00:39
propun sa stergi ultimul tau mesaj de aici ca sa nu f*tem subiectul asta cu altul si iti promit ca maine dim cand ma trezesc o sa-ti raspund la intrebare ....noapte buna si scuze megas pt off topic
iris_4_ever
Postat pe 10 Octombrie 2008 00:42
De la: mia_bela, la data 2008-10-10 00:39:04ca sa vezi cat sunt de draguta il sterg :)eu nu am treaba cu ce scrii tu,dar nu mi-a placut ca ai inceput sa ma iei peste picior..

Postat pe 10 Octombrie 2008 00:44
De la: Iris4ever, la data 2008-10-10 00:28:45offff.....avem vedete pe aici si eu nu stiam ?



si eu mi am dat seama ca tipa asta este o vedeta, anonima, dar tot vedeta se numeste! viziteaza si tu ti am mai spus pitzipoanca.org!

Postat pe 10 Octombrie 2008 00:53
hai pitzi k nu te mai supar! facem pace?

Postat pe 10 Octombrie 2008 00:54
helloooo, ce e aici, ladies? s-a umflat orezu'?

care cu care se cearta?
haideti, dragelor sa raspundem la subiect?

pleeeeeeeeeeese.

Postat pe 10 Octombrie 2008 00:56
motanik pufos,uite eu sunt gata sa fac pace cu tine daca ai tupeu sa-mi dai id-ul tau sa te vad pe web daca te lauzi in ultimul hal ca pozele sunt ale tale si nu sunt furate de pe alte site-uri,ca sa lamurim si noi lumea de pe forum care e problema ta ,o sa le spun ca eu ti-am trimis un comment la o poza cum ca nu esti tu, si din cauza asta ai inceput sa ma jignesti...
si daca e la o adica care dintre noi 2 e pitipoanca?eu sau tu?tu femeie maritata ai poze aproape in fundul gol!hai sa vedem si noi o poza cu tine si cu sotul tau,sau cu tine in rochie de mireasa,pt ca am vazut ca majoritatea celor care sunt maritate au poze cu sotii lor.Sa nu uitam...te vad pe web sau nu?

Postat pe 10 Octombrie 2008 01:02
adevarul este ca si eu te stiu de pe pitzipoanca

Postat pe 10 Octombrie 2008 01:22
deci da, esti o vedeta

Postat pe 10 Octombrie 2008 01:23
ma bucur,am ajuns vedeta si acolo
sper ca atata discernamant aveti incat sa vedeti diferenta intre mine si fetele de pe acel site...
daca nu aveti inseamna ca sunteti mai rau decat ele...

Postat pe 10 Octombrie 2008 01:24
exista mai multe categorii de pitzi

Postat pe 10 Octombrie 2008 01:27
Ca sa raspund la obiect
Am un prieten (amic) de vreo doi ani si s-a intamplat sa aveam amandoi o deceptie amoroasa exact la inceputul relatiei noastre de amicitie. Ne-am plans unul pe umarul celuilalt, am rememorat fostii, ma rog, toata comedia. Timpul a trecut si e a inceput sa fia atras de mine mai mult decat ar trebui sa fie un amic. Problema vine acum, pentru ca daca as avea vreo relatie cu el intotdeauna m-as intreba daca e chiar cu mine sau ma foloseste ca sa o uite complet pe cealalta and soon. Sincera sa fiu, nu stiu daca as putea sa fiu fericita cu obsesia asta in minte, asa ca prefer sa nu incep nimic.
Kathara
Postat pe 10 Octombrie 2008 01:30
De la: Georgia99, la data 2008-10-10 01:27:10exista mai multe categorii de pitzi


tu la care te incadrezi?sau tu inca insisti ca esti taranca?

Postat pe 10 Octombrie 2008 01:32
pai asta este..ca nu ma incadrez. ti-am raspuns de cateva ori foarte concret, nu ai inteles, treaba ta...ramai cu neuronul tau ratacit printre suvitele blonde

Postat pe 10 Octombrie 2008 01:33
dar spune-mi care e diferenta intre noi?de ce eu ma incadrez si tu nu?

Postat pe 10 Octombrie 2008 01:35
pai spune-mi tu ....eu sau alta fata de pe forum de ce nu am avut onoarea sa ne vedem pe pitzipoanca ? sunt o gramada de fete super dragute pe aici, gen oana, pufilici, dar ele stiu sa vorbeasca, draga mea...stii tu, educatia, iti spune ceva ?

Postat pe 10 Octombrie 2008 01:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sint derutata ce sa fac vreau un sfat 15 De la: marco918 14 Octombrie 2011 13:08
Sa iubesti un barbat casatorit... 359 De la: 11 August 2012 02:45
DRAGOSTE SAU BANI ? 10 De la: kudika009316 29 Iunie 2009 19:33
Acum, nu demult( nu luati exemplul meu) 17 De la: 31 Iulie 2015 18:40
Cum sa`l tin langa mine 44 De la: verraa 27 Aprilie 2011 00:47