Setari Cookie-uri

Piercing in buric

Buna all ce faceti? m`am hotarat sa-mi fac un piercing in buric.. asa ca va astept cu sfaturi :D daca puteti sa-mi spuneti disavantaje.. si toate cele

Postat pe 9 Octombrie 2008 14:34
uitate si tu pe unde sau mai dezbatut aceste chestii
si citeste

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/19832/Piercing-uri-.html

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/18851/piercing-tatuaje.html



Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Octombrie 2008 09:40
Mai fata.....inainte sa dai gauri, respira adanc si mai gandeste-te o data. Care ar fi utilitatea? Salivatul mucosilor de pe terasa la vederea abdomenului infantil de care se leagana briz brizul? Este relativ incitant gestul, mai ales pentru domnisoarele la inceput de drum dornice sa iasa cumva in evidenta ori pentru zapacitele ahtiate dupa facut ravagii...In locul tau as mai coplari putin si as incerca sa punctez ori sa exploatez ceva calitati exitente. Crede-ma, poti aborda o gama variata de alte tehnici pt zapacit masculii...insa la vremea lor, evident.
lorelay_me
Postat pe 26 Octombrie 2008 18:56
si eu am piercing in buric de aproape 5 ani si nu m-a incurcat niciodata, in nici o imprejurare! nu l-am dat jos deloc; acum parca face parte din corpul meu, asa sunt de obisnuita cu el. poti alege si un cercel mai mic, mai finut, nu trebuie sa "atarne" de buric, pt. a nu da in vulgaritate!
bafta!
jolliejules
Postat pe 31 Octombrie 2008 18:35
si eu tot de 5 ani il am pe al meu. Iar acum mi se pare ca as arata foarte ciudat fara el, parca nu mai sunt eu, asa de tare m-am obisnuit cu el. Eu mi l-am pus pt ca mereu mi s-a parut ca arata foarte sexi, si inca mai cred asta.Nu mi l-am pus pt a-i da pe spate pe baieti, n-are nici o legatura, am facut-o doar pt mine.Ma face pe mine sa ma simt mai bine in pielea mea si atat.Si nici nu m-a incurcat vreodata cu ceva..
cammy_camelia
Postat pe 11 Noiembrie 2008 10:56

Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:06
( lorelay_me) Ms ptr sfat.. dar nu de asta aveam nevoie ;) piercing mi`am facut oricum.. si nu`mi pare rau.. l`am facut pentru mne nu ca sa dau baietzii peste cap.. pot sa`i dau si fara pierce.. :) in fine unii nu inteleg asta

Postat pe 26 Noiembrie 2008 19:40
Foarte bine, iubito... Stii tu pilda cu Nastratin Hogea... Dac-ar fi sa te iei dupa gura lumii, n-ai merge nici pe cal, nici langa cal... Sa fie intr-un ceas bun!
Dor_a
Postat pe 20 Decembrie 2008 06:12
de DEZAVANTAJE ai auzit? (k eu de "disavantaje" nu)
kris07
Postat pe 24 Decembrie 2008 17:22
si eu mi-am facut piercing in buric acum cativa ani si il am de atunci si nici nu intentionez sa-l dau jos,este o chestie pe care mi-am dorit-o si am facut-o pt mine.nu are cine sa vada, am prieteni buni de ani de zile care nici nu stiu de existenta lui pt k nu mi-am pus cercelul ca sa ma laud cu el si sa stau cu burta goala sa aiba lumea ce vedea. nici macar pt prieten nu l-am facut pt ca eram singura atunci si cel de care m-am indragostit dupa..ei bine vroia sa-l scot.mi-am dorit prea mult acest lucru, mi-am facut acest moft dupa 2 ani in care m-am gandit la avantaje si dezavantaje si acum ma gandesc de ce nu l-am facut mai devreme.fiecare face ce isi doreste, fiecare e liber sa aleaga ce sa faca cu al sau corp asa k...bravo k ti l-ai facut atata timp cat iti doreai.knd nu-ti mai place se da jos si gata.totul e sa-l faci intr-un loc igienic, sa fie facut de cineva avizat si nu de vreun amator sa ai dupa probleme.in rest bafta si spor la shopping , ai o groaza de modele super sa il tot schimbi.
aura_m
Postat pe 27 Decembrie 2008 11:23
De la: ExoticDream, la data 2008-10-09 14:34:38Buna all ce faceti? m`am hotarat sa-mi fac un piercing in buric.. asa ca va astept cu sfaturi :D daca puteti sa-mi spuneti disavantaje.. si toate cele





Si eu m-am hotarat sa-mi fac piercing in buric...mi l-am cumparat..si acum problema e ca nu stiu unde as putea sa ma duc sa-mi fac gaura...pt ca nu as vrea sa imi fac la oricine si sa ma trezesc ca mi se infecteaza...sau mai stiu eu ce...
suggarbaby
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:13
eu am piercingul de 3ani...nu mi l-am pus k sa par mai deosebita sau sa scot in evidenta ceva....pur si simplu a fost o dorinta de a mea...numai a mea pe care mi-am indeplinito singura.....deci mi-am facut gaura singura....si nu am avut absolut nici o complicatie....normal k a durut pt k nu am fost amortita cu nimik dar nu m-am temut....am mai avut piercinguri:in limba...buza..nas..asa k nu ma temeam sa-mi fac si in buric...doar pe asta l-am mai pastrat.....dak vrei satzi faci nu te opri..fatzi-l...o sa te simti bine stiind k singura ai facut cav pt tine;)...si nu e neaparat sa porti lanturi atarnate de buric sau eu mai stiu ce...e suficient unul micut si finut...asa ca al meu...o simpla pietricik albastra...succes...
aryadnna_dulsy
Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:52
eu am piercingul de 3ani...nu mi l-am pus k sa par mai deosebita sau sa scot in evidenta ceva....pur si simplu a fost o dorinta de a mea...numai a mea pe care mi-am indeplinito singura.....deci mi-am facut gaura singura....si nu am avut absolut nici o complicatie....normal k a durut pt k nu am fost amortita cu nimik dar nu m-am temut....am mai avut piercinguri:in limba...buza..nas..asa k nu ma temeam sa-mi fac si in buric...doar pe asta l-am mai pastrat.....dak vrei satzi faci nu te opri..fatzi-l...o sa te simti bine stiind k singura ai facut cav pt tine;)...si nu e neaparat sa porti lanturi atarnate de buric sau eu mai stiu ce...e suficient unul micut si finut...asa ca al meu...o simpla pietricik albastra...succes...
aryadnna_dulsy
Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:52
asa e draga aura...nu trebuie sa stie toata lumea de existenta lui...poate doar iubitul...eu l-am facut la varsta de 15ani:d...acum am 18...si nu l-as da jos pt nimic...face parte din corpul meu..m-am obisnuit cu el....
aryadnna_dulsy
Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:55
ji eu mi-ai facut pierce(buric) acu 2 luni...la inceput am avut mici probleme...mi-a curs cva alb(puroi) dar aku nu mai am probleme...imi place la nebunie de cand eram mica mi l-am dorit....e normal sa iti curga puroi la inceput??
fetiza_rasfatzata
Postat pe 2 Mai 2009 22:47
Sigur ca e normal. Bine.. acuma depinde cat...si cum arata.. Dureaza ceva timp pana se vindeca rana, pentru ca la urma urmei asta e, o rana. Si eu am avut la fel la inceput,ma mai si ustura cate putin,se forma o coaja, dar intr-o luna, doua, s-a vindecat complet.
cammy_camelia
Postat pe 3 Mai 2009 16:14
eu am pirce in buric de 2 ani si sunt foarte multumita de el. mi l-am pus singura, gaura am facut-o cu ac de seringa sterilizat. intr-o sapt s-a vindecat.l-am facut pt mine, pt k mi-l doream ff mult si nu l-as mai da jos pt nimik in lume.just luvin`it
u_are_my_favourite_drug
Postat pe 19 Mai 2009 23:33
o sa imi pun si eu never ever pt ca mi-e frik de ace
yumy
Postat pe 20 Mai 2009 19:09
De la: kris07, la data 2008-12-24 17:22:44de DEZAVANTAJE ai auzit? (k eu de "disavantaje" nu)


Marilyn26
Postat pe 21 Mai 2009 16:39
am pierce in buric de la 17 ani nu am avut infectii sau dureri , depinde cine ti-l pune sa o faca in conditii de igiena imi place la maxim cum se vede vara la plaja
Peony
Postat pe 21 Mai 2009 16:57
De la: ExoticDream, la data 2008-10-09 14:34:38Buna all ce faceti? m`am hotarat sa-mi fac un piercing in buric.. asa ca va astept cu sfaturi :D daca puteti sa-mi spuneti disavantaje.. si toate cele


In primul rand atunci cand iti pui in gand sa-ti faci un pierci gandeste-te bine pentru ce il vrei.. cu siguranta il vrei pentru ca se vede bine, pentru ca se poarta.. si mai ales pentru ca posibil ai un fizic de apeciat..
Te-ai hotarat, foarte bine.. mergi la un salon de maxima igiena.. ai grija ca acul de pierci sa fie desfacut in fata ta.. nu te incorda in timp ce "esti gaurita" ;)) si apoi totul depinde de modul in care ai grija de el.. in primele 3 zile acopera pierci-ul cu un plasture, foloseste crema ce contine antibiotic.. sau traditionala reteta cu apa si sare.. in rest.. mult succes :)
zuzy_k
Postat pe 21 Mai 2009 21:42
cre'k si-a pus de mult timp pierce si e asha incantata de el ca a uitat sa ne mai scrie sa ne spuna cat de bine ii sta cu el
Peony
Postat pe 29 Mai 2009 02:04
efectuez piercing buric 15 lei gaura.. pt detalii.. contact: id mess... inger_diabolic_93
inger_diabolic
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:36
Buna..am j eu pierce in buric de aproape o luna...insa s-a invinetit..nu mai are coaja j ink iese cv alb dinauntru...mentionez sa spun k d fiecare data cand il atingeam pana akum cateva zile iar se facea coaja...akum nu ma mai doare dar ma ingrijoreaza ceea ce se afla in partea de sus..v-am spus...s-a invinetit un pic...j arata urat...astept raspunsurile voastra... kiss ya...
QueenDee
Postat pe 14 Februarie 2010 19:42
De la: QueenDee, la data 2010-02-14 19:42:01Buna..am j eu pierce in buric de aproape o luna...insa s-a invinetit..nu mai are coaja j ink iese cv alb dinauntru...mentionez sa spun k d fiecare data cand il atingeam pana akum cateva zile iar se facea coaja...akum nu ma mai doare dar ma ingrijoreaza ceea ce se afla in partea de sus..v-am spus...s-a invinetit un pic...j arata urat...astept raspunsurile voastra... kiss ya...

fa-ti unul un pic mai jos si iti trece...
Lucia38
Postat pe 14 Februarie 2010 19:43
De la: Lucia38, la data 2010-02-14 19:43:58
fa-ti unul un pic mai jos si iti trece...

mai jos de buric, adica...........?
good point
miss_darine
Postat pe 15 Februarie 2010 13:44
De la: miss_darine, la data 2010-02-15 13:44:40
De la: Lucia38, la data 2010-02-14 19:43:58
fa-ti unul un pic mai jos si iti trece...

mai jos de buric, adica...........?
good point
ia ca mi-ati dat idei fetelor
yumy
Postat pe 17 Februarie 2010 08:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat:-s(plssss 10 De la: FLORY_DULCIK 21 Septembrie 2009 18:10
foarte interesant 1 De la: camelcutza 15 Octombrie 2009 10:21
intamplari de zi cu zi 4 De la: kudika056566 13 Septembrie 2009 09:52
ghicit in cafea 28 De la: XOXO_GG_ 30 Mai 2009 19:04
La multi ani, Ioana, Ion, Ionel, Ionela, etc..! 2 De la: nocturnalia 23 Ianuarie 2009 12:33