Setari Cookie-uri

as avea nevoie de putin ajutor daca se poate ...

am si eu o nelamurire ... am luat antibiotice 7 zile, din care jumatate le-am luat in perioada de 7 zile de pauza intre blistiere. eu joi am terminat o blistiera si mi-a venit ciclul luni si a tinut pana joi. eu pana miercuri am luat antibiotice. de vineri seara am inceput noua blistiera de logest si sambata dimineata am avut un contact sexual neprotejat ... este vreun risc de a ramane insarcinata. daca au trecut numai 2 zile de cand am terminta antibioticul si nu m-am protejat? asta s-a intamplat saptamana trecuta, deci azi ar fi o saptamana de la primul contact neprotejat, iar miercuri am mai avut unul neprotejat, dar la acela ma gandesc ca nu sunt probleme ca trecuse 5 zile de cand am inceput noua blistiera
va rog mult sa imi dati un rasp ca incep sa devin paranoica.ms:*
iau antibebe de vreo 9 luni...
bubulina2008
Postat pe 11 Octombrie 2008 16:03
draga mea cu antibebe esti protejata din prima zi in acre le ei...nu dupa nu stiu cate zile...

Postat pe 11 Octombrie 2008 16:26
e! pai stiu....dar problema e cu antibioticele .... ca am luat 7 zile si stiu ca trebuie sa ma protejez suplimentar 7 pastilute dupa ce termin cu antibioticele ... si plus perioada cand le-am luat (la mine nu a fost cazul de sex atunci ca eram la menstruatie)
bubulina2008
Postat pe 11 Octombrie 2008 17:03
ti-am scris un mesaj pa care probabil nu l-ai citit;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Octombrie 2008 17:41
De la: bubulina2008, la data 2008-10-11 16:03:58am si eu o nelamurire ... am luat antibiotice 7 zile, din care jumatate le-am luat in perioada de 7 zile de pauza intre blistiere. eu joi am terminat o blistiera si mi-a venit ciclul luni si a tinut pana joi. eu pana miercuri am luat antibiotice. de vineri seara am inceput noua blistiera de logest si sambata dimineata am avut un contact sexual neprotejat ... este vreun risc de a ramane insarcinata. daca au trecut numai 2 zile de cand am terminta antibioticul si nu m-am protejat? asta s-a intamplat saptamana trecuta, deci azi ar fi o saptamana de la primul contact neprotejat, iar miercuri am mai avut unul neprotejat, dar la acela ma gandesc ca nu sunt probleme ca trecuse 5 zile de cand am inceput noua blistiera
va rog mult sa imi dati un rasp ca incep sa devin paranoica.ms:*
iau antibebe de vreo 9 luni...



dormi linistita si nu mai fi paranoia nu exista nici un risc pt faptul ca actele au urmat imediat perioadei in care ai avut stopul,eu dupa stop cam 5 ,6 zile nu-mi fac nici o grija si nu iau anticonceptionale am o alta metoda si un partener de stabil de multi ani.
adistefi1970
Postat pe 13 Octombrie 2008 08:43
ms de raspunsuri, sper sa fie totul ok ca un bebe ar strica planurile putin ... ca noi avem nunta la anul, in 9 luni de acum, deci bebele ar fi avut sanse sa vina cand spuneam da :)) dar sper totusi sa fie o alarma falsa ... ms:* multa sanatate si fericire va doresc
bubulina2008
Postat pe 13 Octombrie 2008 17:28
mi-am facut testul de sarcina si a iesit negativ, din fericire nu sunt insarcinata
bubulina2008
Postat pe 20 Octombrie 2008 16:07
Bubulina nici nu prea aveai cum...

Felicia




Cine isi uita istoria risca sa si-o repete!
Felicia_29
Postat pe 21 Octombrie 2008 10:19
bine eu mai stau putin stresata pana saptamana viitoare luni cand va trebui sa imivina ciclul, ca inca mai am dureri de sani si spate si simt intepaturi in zona ovarelor ... dar poate e o raceala la ovare si sanii ... poate cum trebuie saimi vina menstruatia
pup:*
bubulina2008
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:41
Nu mai sta stresata...nu e cazul.
Ai grija de tine.


Felicia.
Felicia_29
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:50
am si eu o intrebare,nu stiu daca aici trebuie sa intreb dar o fac.am o scurgere alba,in contact cu apa s face ca o branza,e scurgerea normala?sau altceva?nu miroase e doar alba si densa si o am aproape toata perioda lunii,inainte d menstruatie e mai abundenta.multumesc anticipat
yoanarose
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:45
nu e nimik stai linistita,si la mine inainte de menstruatie e tot mai abundenta.
deeadeutza99
Postat pe 17 Februarie 2009 17:04
Scuze, dar ce ai luat tu sunt anticonceptionale, antibioticele sunt contra infectiilor.

Sa nu te superi pe mine, am facut si eu confunzia asta desi eu stiam ce vreau sa zic, dar iti scriu asta pt ca ar putea citi mesajul tau o fata care inca nu stie despre astea si sa creada ca daca ia amoxicilina de exemplu va fi protejata.

Deci pentru cine nu stie, antibioticele NU te protejeaza impotriva unei sarcini nedorite, ci ANTICONCEPTIONALELE te protejeaza, dar recomandate de medicul vostru.
patricia_popescu
Postat pe 17 Februarie 2009 17:47
fata spune ca a luat anticonceptionale,dar in acelasi timp a luat si antibiotice.si,da,este o mica posibilitate sa ramai insarcinata.sora mea a ramas insarcinata in acest fel,pentru ca antibioticul blocheaza substantele din anticonceptionale.dar sunt sanse putine,pentru ca erai dupa ovulatie.insa nu te teme,sunt foarte putine sanse..
gabriela_35ct
Postat pe 17 Februarie 2009 23:04
De la: patricia_popescu, la data 2009-02-17 17:47:22Scuze, dar ce ai luat tu sunt anticonceptionale, antibioticele sunt contra infectiilor.

Sa nu te superi pe mine, am facut si eu confunzia asta desi eu stiam ce vreau sa zic, dar iti scriu asta pt ca ar putea citi mesajul tau o fata care inca nu stie despre astea si sa creada ca daca ia amoxicilina de exemplu va fi protejata.

Deci pentru cine nu stie, antibioticele NU te protejeaza impotriva unei sarcini nedorite, ci ANTICONCEPTIONALELE te protejeaza, dar recomandate de medicul vostru.


ai dat cu mucii in fasole....
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Februarie 2009 23:10
mai e un topic cu problema asta

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/23056/HELP-AUTOR-LA-MISTO-/1.html
Aladiah
Postat pe 17 Februarie 2009 23:14
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-17 23:10:05
De la: patricia_popescu, la data 2009-02-17 17:47:22Scuze, dar ce ai luat tu sunt anticonceptionale, antibioticele sunt contra infectiilor.

Sa nu te superi pe mine, am facut si eu confunzia asta desi eu stiam ce vreau sa zic, dar iti scriu asta pt ca ar putea citi mesajul tau o fata care inca nu stie despre astea si sa creada ca daca ia amoxicilina de exemplu va fi protejata.

Deci pentru cine nu stie, antibioticele NU te protejeaza impotriva unei sarcini nedorite, ci ANTICONCEPTIONALELE te protejeaza, dar recomandate de medicul vostru.


ai dat cu mucii in fasole....


bah fata esti absolut geniala hai ca m-ai facut sa rad, nu puteai s-o zici mai bine
crissa_909
Postat pe 25 Martie 2009 15:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pffff 7 De la: yumalai 22 Iunie 2010 13:22
Poveste trista.. 16 De la: michon_11_71 3 Mai 2010 12:04
Sexul Oral e oare necesar intr-o relatie ? 5485 De la: 27 Noiembrie 2012 15:44
Mituri despre prima noapte.... 105 De la: contesina 25 Aprilie 2011 20:25
Bisexual 56 De la: kudika405244 28 Mai 2011 18:25