Setari Cookie-uri

Vi s-a mai intamplat?

Sotul meu are o problema majora.Exact in momentul ejacularii are o durere groaznica de cap.Il doare tot capul.Am stat de vorba cu el si-mi spune ca exact in acel moment il ia durerea de cap.Ce credeti ca este...sau care e cauza?
andacor
Postat pe 15 Octombrie 2008 22:50
Ce tensiune arteriala are?
googoodoll
Postat pe 15 Octombrie 2008 22:51
14 cu 8.Este stabila intotdeauna...nu-i creste -nu-i scade.Si sunt disperata ca deja incepe sa-i fie frica sa mai facem dragoste...
andacor
Postat pe 15 Octombrie 2008 22:53
la un neurolog a fost?
dienuta_nou
Postat pe 15 Octombrie 2008 22:55
Inca nu...dar i-am propus asta.Sper sa ajungem in curand.Acum cateva luni i s-a mai intamplat asta,o data...de atunci nu s-a mai intalmplat.Si acum...iar...
andacor
Postat pe 15 Octombrie 2008 22:58
E bine sa mearga la un doctor neurolog. Cresterea tensiunii intracraniene nu e semn bun deloc. Si un accident vascular la virsta asta e nasol rau de tot.

Succes, si nu aminati consultul.
brad71
Postat pe 15 Octombrie 2008 23:08
La un accident vascular m-am gandit si eu,dar el zice ca nu si ii e cam frica de doctori...Dar promit sa-l pacalesc intr-un fel...Dar care ar fi cauza presiunii intracraniene in acel moment?
andacor
Postat pe 15 Octombrie 2008 23:13
Hmm, orgasmul la barbati difera destul de mult de cel al femeilor. Mai precis se manifesta doar in momentul ejacularii, cind intram intr-o apnee involuntara si automat tensiunea intracraniana creste. Acu tine de fiecare organism cit de usor adaptabil e la treaba asta. Problema e cind acea crestere in volum a vaselor de singe intracraniene preseaza prea mult scoarta cerebrala si apare durerea. In nici un caz durerea nu e un semn de fericire ;).

Si daca sotul tau are reticente, explica-i ca are de ales intre un consult si eventual un tratament, si la a sta ca o leguma in pat.
Crede-ma ca am vazut oameni paralizati de la eforturi mult mai mici de cit presupune un act sexual.

Sanatate, si succes.
brad71
Postat pe 15 Octombrie 2008 23:25
Intreabal daca pe parcursul vieti a avut vreo lovitura mai nasoala la cap ca toata treaba este cum spunea si "brad71" din presiunea asupra venelor cerebrale. ATENTIE ca poate fi foarte grav adica duce la spargerea vaselor sanguine si chiar la moarte doamne fereste.Intreabal daca are aceasi problema si cand se enerveaza? Dar cel mai bine este sa il consulte un medic de specialitate.
GoodFather
Postat pe 17 Octombrie 2008 14:04
nu doar orgasmul duce la cresterea brusca a tensiunii arteriale...este singurul moment cand se plange de asemenea dureri?

Postat pe 17 Octombrie 2008 15:45
Da,este singurul moment si nu intotdeauna se intampla asta.I s-a mai intamplat asta acum o luna si ceva.
andacor
Postat pe 18 Octombrie 2008 23:29
Are o problema cu nervi, prea mult stress, alimentatie incorecta
TheEminescian
Postat pe 31 Decembrie 2008 17:32
Trebuie neaparat sa consulti un medic neurolog, nu-i de glumit cu asa ceva, sti cum e........se tot repeta, se tot repeta pana face o data poc. Si-atunci iti pare rau ca n-ai facut tot ce se putea.
cory2517
Postat pe 15 Mai 2009 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NORMALITATI....... 64 De la: l_diana_c 29 Mai 2009 17:16
EXISTA DUMNEZEU??? 85 De la: another_person 14 Iunie 2009 12:47
dilema 4 De la: redline 13 Iulie 2009 15:03
Pentru Toate Fetele.......... 60 De la: blue_angel31 2 Decembrie 2009 22:03
Dilema: oare barbatii au idee de cat rau produce infidelitatea lor 40 De la: aly_blondy 11 Februarie 2010 01:31