Setari Cookie-uri

unde e bariera dintre ¨doar prieteni¨ si ¨2 persoane atrase unul de celalalt¨??

am gasit insfarsit ceea ce imi doresc de la un barbat intr-un prieten bun.Nu ne cunoastem de mult doar de 3 luni.Alta problema este ca si lucram impreuna..si politica firmei interzice o relatie intre angajati (mi se pare corect si normal), dar cum putem iesi doar ca prieteni, dar ca ¨lovers¨ nu??Am avut o discutie impreuna daca ar putea fii ceva intre noi...si de atunci nu imi mai vorbeste..oricum si a racit toata relatia.Am nevoie de un sfat obiectiv atata timp cat eu nu reusesc sa ma retrag si sa privesc situatia obiectiv..astept sms-uri de la el.. astept invitatiile in oras, inca le mai astept dupa 1 saptamana dupa acea discutie.
sooo plz help
cocolona
Postat pe 19 Octombrie 2008 18:42
Cred ca l-ai speriat...Poate ca nu erau reciproce sentimentele...te-ai ganditlla asta?
sweetpink
Postat pe 19 Octombrie 2008 18:48
Regulile sunt facute ca sa fie incalcate
Nici eu nu=s de acord cu relatiile intre colegi dar daca dragostea e chiar asa de mare gasesti o modalitate de a fii impreuna cu el ....chiar cu riscul de a face cerere la director

Din ceea ce spui insa ...tipul nu pare a fi interesat de tine ca si iubita de aceea nici nu te-a mai contactat ,spera sa-ti vina mintea la cap fara sa fie nevoie sa ti-o spuna el in fata.
iris_4_ever
Postat pe 19 Octombrie 2008 18:50
da cred ca l-am speriat!!oricum ma asteptam la mai multa maturitate de la un barbat de 29 ani...adica na....totusi nu te mai ascunzi dupa fusta mamei sau in cazul lui dupa calc...cred ca barbatii sunt mai fricosi decat femeile...e mai usor sa te ascunzi..nu?
cocolona
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:21
Poate ca nu se astepta sa-i spui ceea ce simti pentru el, pe de alta parte chiar daca relatiile intre colegi sunt interzise de catre firma asta nu inseamna ca nu poti iesi cu el si asta o spun din proprie exprienta.
Oanna1986
Postat pe 20 Octombrie 2008 09:33
ms ... mai sper...oricum vroiam sa stiu cati dintre voi au fost nevoiti sa sparga aceasta bariera intre 2 prieteni sau poate ca au fost nevoiti sa puna bariera...stiu ca viata ne face cateodata sa fim atrasi de cel-cea mai bun prieten....si ce sanse sunt sa existe un final fericit.In fond te gandest ce risti un prienen de o viata sau o iubire care nu stii cat e de reala....
cocolona
Postat pe 20 Octombrie 2008 22:33
eu am spart bariera, am riscat o prietenie si are un final fericit pentru mai e putin pana la nunta. Bine asta nu inseamna ca intotdeauna exista un final fericit. Pana la urma timpul le rezolva pe toate numai sa nu iti pierzi speranta ca va fi si bine la un moment dat.
Oanna1986
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:26
Eu am o alta problema... eram intr-o relatie inainte sa devenim colegi si apoi el a hotarat sa ramanem prieteni.imi este f greu sa stau langa el in fiecare zi si sa-l privesc ca un prieten, dar... inca mai sper sa revina la ceea ce am fost inaite...in ceea ce priveste problema ta, eu cred ca s-a cam speriat...mai lasa-l un pic sa vezi ce mai face.daca e sa vrea o relatie cu tine va veni sa-ti spuna lucrul asta.poate nu e sigur de ceea ce simte pt tine si ii e frica sa nu stice si acea prietenie.
flo80
Postat pe 21 Octombrie 2008 22:06
si mai cred ca nu trebuie sa mai insisti pe acest lucru, ca-l vei indeparta si mai mult. a reactionat cam urat, si.... offffff!!!! eu am avut parte de asemenea situatii si stiu ce inseamna. te pup si-ti sunt alaturi!
flo80
Postat pe 21 Octombrie 2008 22:10
nu-i place de tn,deaia...nu e vb ca s-a speriat sau ii e frika sa nu strice prietenia sau mai stiu yo ce,sa fim seriosi...asa face o persoana cand afla ca o placi si sentimentele nu sunt reciproce daca nu are curajul sau maturitatea sa ti-o zica...i've seen it happen many times.mai are si 29 de ani,pfff...ma enerveaza persoanele care nu au curajul sa ti-o zica in fata si incep cu fofileli si ajungi sa fi tu nevoit sa "storci" adevarul din ele
razz
Postat pe 25 Octombrie 2008 23:42
eu am spart bariera si am devenit iubiti,el avea 29 de ani si eu 22,am fost un timp impreuna, un an si ceva si ne-am despartit si cel mai greu lucru este ca lucram impreuna si sentimente ink mai exista dar nu mai poate fii nimik intre noi,asa ca tre sa ne vedem in fiecare zi si sa vb despre servici si e oribil si foarte dureros pt amandoi,inainte de toate tre sa te gandesti daca esti dispusa sa treci peste barfele colegilor,peste insinuarile sefilor,peste faptul ca va trebui sa il vezi in fiecare zi daca lucrurile nu vor merge atat de bine si va veti desparti si de abia dupa aceea sa actionezi.parerea mea .
lostangel86
Postat pe 31 Octombrie 2008 14:19
Poate ca el nu te-a vazut niciodata ca altceva decat ca prietena. si nu are curajul sa ti-o spuna in fatza. nu cred ca la varsta asta un barbat se mai invarte dupa deget,daca si el ar fi vrut o relatie..cred ca ar fi fost usurat ca tu ai facut primul pas si ai vb despre asta. Daca s-a retras inseamna ca nu simte la fel. sau poate are deja pe cineva...Lina dintre atractie si o foarte buna prietenie intre un barbat si o femeie e foarte fina si lucruriile se complica daca lucreaza impreuna. Numai bine!
serena1
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:25
la serviciu fiti colegi..iar in prtiular..ceea ce va doriti...
bafta.
shery
Postat pe 17 Decembrie 2008 13:20
De la: razz, la data 2008-10-25 23:42:44nu-i place de tn,deaia...nu e vb ca s-a speriat sau ii e frika sa nu strice prietenia sau mai stiu yo ce,sa fim seriosi...asa face o persoana cand afla ca o placi si sentimentele nu sunt reciproce daca nu are curajul sau maturitatea sa ti-o zica...i've seen it happen many times.mai are si 29 de ani,pfff...ma enerveaza persoanele care nu au curajul sa ti-o zica in fata si incep cu fofileli si ajungi sa fi tu nevoit sa "storci" adevarul din ele
NICI CA PUTEAI SA SPUI MAI BINE
Rosen
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:47
ar trebui sa intelegi..sa-ti fi dat seama...ca nu s-a speriat de o eventuala relatie...si d-aia fuge...fuge,pt ca nu te place...pacat ca nu e in stare sa-ti spun a in fata...si,astfel,tu iti faci fel si fel de scenarii...
stravaro
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:39
sunt de acord k el nu a simtzit o legatura mai puternica intre voi; unii tipi prefera sa ia ei initziativa si u te-ai km grabit.
situatzia ar mai putea fi salvata prin a fi ceva mai indiferenta fatza de el pt k se pare k lui nu ii plac fetele care le poate avea ushor; sa-i lashi impresia k a fost ceva de moment pt tn si k ti-a trecut. apoi ai putea sa faci diverse trucuri prin care sa ii potzi arata k a pierdut o ocazie buna (nush, de exemplu te potzi imbrak mai sexy k de obicei, sau sa-ti schimbi look-ul, sa te aratzi mai inabordabila)- asta in cazul in care afli k nu are prietena pt k altfel nu prea sunt shanse. bafta
x_tina90
Postat pe 25 Martie 2009 15:13
buna fetelor extensii clip on la cel mai bun pret pt detalii biancam225@yahoo.com
biancam225
Postat pe 25 Martie 2009 20:04
De la: biancam225, la data 2009-03-25 20:04:08buna fetelor extensii clip on la cel mai bun pret pt detalii biancam225@yahoo.com
__LL__
Postat pe 27 Martie 2009 04:01
eu am avut o astfel de dilema acum vre-o 20 - 25 de ani; stiu cit de greu poate fi; ne placeam reciproc, ne intelegeam de multe ori fara cuvinte, exista si o mare atractie fizica si un noian de sentimente de nedescris in cuvinte; nu-ti mai spun ca toate cele de mai sus sint inca de acualitate, iar anii care au trecut peste noi n-au facut decit sa innobileze tot ce ne leaga; la vremea respectiva insa, in mod tacit, (cred ca instinctiv) am ales amindoi sa raminem prieteni; n-a existat un rationament logic, si nu-mi explic nici azi ce anume ne-a determinat sa urmam acest drum; azi, amindoi avem familii, si inca f. reusite, dar ... nu am putut simtii sau traii alaturi de familiile noastre ceea ce simtim si retraim unul pt. celalalt ori-de-cite-ori vorbim la telefon sau ne intilnim; sincer iti spun, filmele si romanele nu reprezinta nimic pe linga vita de zi cu zi; nu pot sa-ti dau nici un sfat; trebuie sa simti tu, (cu toata fiinta ta) ce drum trebuie sa alegi, si in functie de cit de mult inseamna omul respectiv pt. tine, sa iei decizia de al pastra etern alaturi de tine ca prieten (pt. ca asta dureaza vesnic) sau de a te bucura o perioada (mai lunga sau mai scurta - dar numai pt. o perioada, fi sigura de asta) de el ca iubit.
cu toata, sinceritatea,
isakRYarta
IsaKRyarta
Postat pe 29 Mai 2009 14:45
De la: isakRYarta, la data 2009-05-29 14:45:45eu am avut o astfel de dilema acum vre-o 20 - 25 de ani; stiu cit de greu poate fi; ne placeam reciproc, ne intelegeam de multe ori fara cuvinte, exista si o mare atractie fizica si un noian de sentimente de nedescris in cuvinte; nu-ti mai spun ca toate cele de mai sus sint inca de acualitate, iar anii care au trecut peste noi n-au facut decit sa innobileze tot ce ne leaga; la vremea respectiva insa, in mod tacit, (cred ca instinctiv) am ales amindoi sa raminem prieteni; n-a existat un rationament logic, si nu-mi explic nici azi ce anume ne-a determinat sa urmam acest drum; azi, amindoi avem familii, si inca f. reusite, dar ... nu am putut simtii sau traii alaturi de familiile noastre ceea ce simtim si retraim unul pt. celalalt ori-de-cite-ori vorbim la telefon sau ne intilnim; sincer iti spun, filmele si romanele nu reprezinta nimic pe linga vita de zi cu zi; nu pot sa-ti dau nici un sfat; trebuie sa simti tu, (cu toata fiinta ta) ce drum trebuie sa alegi, si in functie de cit de mult inseamna omul respectiv pt. tine, sa iei decizia de al pastra etern alaturi de tine ca prieten (pt. ca asta dureaza vesnic) sau de a te bucura o perioada (mai lunga sau mai scurta - dar numai pt. o perioada, fi sigura de asta) de el ca iubit.
cu toata, sinceritatea,
isakRYarta

absolut superb tabloul!!!!!!!!!!!!!!!!!!
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sanatate 6 De la: sirra 13 Octombrie 2009 13:24
Niste raspunsuri? 9 De la: Kathara 12 Iunie 2009 23:58
Reprezentanti Oriflame 2 De la: kudika226898 15 Martie 2011 06:52
Avorturile spontane 2 De la: V_mariana 17 Ianuarie 2009 18:16
Sarbatorile Pascale - traditie sau comercial? 6 De la: Cassey 13 Mai 2009 17:08