Setari Cookie-uri

Dis-de-Dimineata.....

Ce faci prima data cand te trezesti dimineata? Sa vedem si sa auzim de .... raspunsuri inteligente
Rolec2000
Postat pe 20 Octombrie 2008 15:26
Pai in general ma uit cu disperare la ceas si nu imi vine sa cred ca iar am dormit prea mult....dar ca sa nu ma prost-dispun ma uit pe geam pe pereti...la flori la orice care sa ma bine dispuna (ca oricum sunt o persoana destul de uracioasa dimineata,adica nu e perioada mea preferata a zilei).Ma ridic sin pat,dau drumul la filtrul de cafea si ma duc sa ma spal pe dintuci si pe fata,pana termin operatiunea asta e gata si cafeaua,ies pe balcon si fumez 2 tigari la cafeaua mare cu lapte si...sunt gata sa imi incep ziua
sweetpink
Postat pe 20 Octombrie 2008 15:35
ma uit la telefon

Postat pe 20 Octombrie 2008 17:47
imi vine sa dau cu telefonul de pamant si sa jupoi pisica...
in rest incerc sa nu cad din pat ...

tu?
dandanaua_reloaded
Postat pe 22 Octombrie 2008 22:17
imi fac un ceai si dupa ce-l beau ma simt fresh!
Lulli
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:39
ma uit la ceas

fluturas_
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:44
imi strang barbatul in brate!De,dragoste mare...
aimee31
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:55
mda...pai...primul lucru opresc alarma, fug la dush pentru a incepe ziua bine..dupa care urmeza sa-mi beau cafeluta care nu lipsete dimineata si urmeaz munca de zi cu zi...

deci spor la treaba...

mafia_nrr1
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:56
De la: Rolec2000, la data 2008-10-20 15:26:48 Sa vedem si sa auzim de .... raspunsuri inteligente


Eu nu-mi dau seama la ce raspunsuri intelingete te astepti
iris_4_ever
Postat pe 23 Octombrie 2008 13:59
1.dat jos din pat
2.cautat hainele aruncate de cu seara si imbracat ( daca era vara nu mai cautam nimic ca imi puteam face cafeaua si dezbracata )
3.directia bucatarie pus de cafea
4.dormitor aprins calculatorul
5.baie ,spalat pe dinti si eventual dush,depinde cat de treaza sunt
6.bucatarie = cana de cafea
7.dormitor postat in fata calculatorului si servit cafeaua si cele 3 tigari la cana in timp ce citesc forumul si 2 ziare online.

Nimic inteligent insa
iris_4_ever
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:04
vreau, nu vreau...sunt luata cu asalt de jumatate
lorelay_me
Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:03
ma gandesc cu ce sa ma imbrac si asa profit sa mai stau in pat cateva minute
bestiuitza
Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:12
ma uit in oglinda

Postat pe 4 Noiembrie 2008 23:01
uitat la ceas...cafeluta care uneori o gasesc gata facuta alteori o fac eu si normal asezat in fatza calc,care oricum nu a fost inchis de o zi sau 3 sau 5, citit ziare plus altele...
mirelacm
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:09
ma uit la telefon, il opresc, o iau spre baie, ma spal pe dinti, plec la bucatarie pun ibricul cu apa la foc si nessul si zaharul in cana, imi frec ness-ul , imi termin cafeaua iau o gura zdravana de cafea si incep sa marai cand vad agenda
meda82
Postat pe 20 Noiembrie 2008 12:16
inchid alarma si il injur pe cel care a facut orarul...
bangla_soul
Postat pe 20 Noiembrie 2008 13:29
dupa ce suna alarma cam 10 min si tipa sora-mea de la ea din camera sa o opresc mai repede, ma ridic cu greu si plec in baie... igiena de dimineata... si cand ajung sa ma imbrac realizez ca mai am 15 min sa ies pe usa ca sa nu alerg pana la servici.... si asta de 6 ani incoace... urasc diminetile!!!!
nici in week-end nu imi plac pentru ca ma trezesc mereu la ora la care ar trebui sa sune alarma....
betterrr
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:21
ma trezesc cu alarma de la telefon si de multe ori in loc sa o opresc raspund cu alo.....sotul meu ma aduce cu picioarele in lumea reala chicotind ca e doar alarma si ora de trezit........apoi cu ochii cirpiti cobor in bucatarie sa pregatesc cafeaua si micul dejun.dupa ce intrusii coboara sa manince le pregatesc hainele ca la bebelusi(altfel la minus cinci grade pleaca in tricou)........dupa care privesc ceasul cu disperare.......scap de remorci care pleaca la serviciu si scoala iar cu miini tremurinde caut pachetul de tigari sa pot savura cafeaua....pe geam s-au balcon dupa caz!realizez ca nu mai am mult timp la dispozitie si incepe alergatul intre baie si sifonier!fericita ca ma incadrez in timp ies pe usa victorioasa dar surpiza:in fata liftului realizez ca sint incaltata in papuci.......daca in cel mai fericit caz am pantofi in picioare ma privesc in oglinda liftului si descopar ca sint nemachiata!!!!!!!!!tragedie ca ma intorc din drum ,doar am nevoie de infrumusetare.....ma uit la ceas si vad deja fata sefului care nu zice nimic dar sugereaza multe!........cam astea sint diminetile mele!
FRANNNCE
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:39
ma uit in tavan sh nu imi vine sa cred ca iar tre sa ma scol sh sa ma indrept cu pasi grabiti spre baie.......apoi spre bucatarie sa imi fac un ceaiutz ceva, pentru a fi mai fresh...iar ulterior imi parasesc casutza sh fug spre scoala..caci iar am intirziat
aleera
Postat pe 27 Noiembrie 2008 16:27
nu am ceas care suna,nu am telefon sa ma trezeasca dar...am bebe care se trezeste intotdeauna inaintea mea si vrea papica .pana ma dezmeticesc de tot, bebe a papat si a adormit (in cel mai fericit caz)sau s-a trezit de tot si imi zice "ggggggggggggg".schimb scutecul,merg la baie,igiena de rigoare,merg la bucatarie sa iau micul dejun cu capucino,merg la calculator si cu bebe in scaunel si micul dejun langa mine ma pun sa citesc ce e nou pe aici si imi dau seama ca bebe nu are rabdare.S-a terminat si cu calculatorul pe ziua de azi!asta e dimineata mea de zi cu zi,nimic inteligent sau interesant,doar rutina.
Marina_20
Postat pe 2 Decembrie 2008 00:38
Beau un pahar cu apa.
Ies nemachiata, in papucii de condus cu micul-dejun in geanta si taraind ceva dupa mine pana la masina. De obicei, pantofii pe care-i voi purta in ziua aceea.
Conduc semi-adormita. La primul stop, scot ochelarii de soare din geanta. Cand ajung la al saptelea, apare si soarele. Imi trag ochelarii pe ochi si incep sa ma trezesc.
Ajunsa in parcare, incep "echiparea". Dupa juma' de ora, incep sa arat a om...
Si eu urasc diminetile. si eu ma trezesc in week-end la aceeasi ora, desi urasc din tot sufletul sa ma trezesc devreme. Bleah!
Dor_a
Postat pe 4 Decembrie 2008 09:58
EU ADOR DIMINEATA.MA TREZESC,MA IMBRAC REPEDE,MA UIT LA FILMUL MEU PREFERAT,APOI DAU FUGA SA IAU PAINE PROASPATA D LA BRUTARIE,MA INTORC IMI FAC UN SANDWICH DUPA CE MANANC SI IMI RAMANE JUMATE D ORA SA-MI CHINUI IUBITUL SA SE TREZEASCA SA MA DUCA LA MUNCA.E SUPER DISTRACIV SA TE GRABESTI DIMINEATA.ITI STIMULEZI CORPUL SI T SIMTI SUPER TOATA ZIUA.
sweet_heart
Postat pe 7 Decembrie 2008 22:45
AAAAAAAAAAAA SI CE ERA MAI IMPORTANT UITASEM.DUPA TREZIRE MERG LA BAIE SI MA SPAL P FATZA SI P DINTI APOI MA IMBRAC SI....
sweet_heart
Postat pe 7 Decembrie 2008 22:49
hmmm...baie...spalat dinti,dus...intre timp se face cafeaua..o savurez cu vreo 3 tigari in timp ce ma uit la tv...apoi make-up...imbracat si via job ....cand sunt schimbul 2...dormit pana la 10 ....cafea...net...dush...etc

Postat pe 9 Decembrie 2008 18:08
Fumez o tigara :D
Lexy87
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:13
ma golesc
portitza_Maria
Postat pe 20 Ianuarie 2009 15:15
Primul lucru pe care il fac dimineata?
Ma culc la loc
Pt inca vreo 10 min...foarte pretioase...
Apoi fuga la baie ca beau multa apa seara si noaptea...
ramo_88
Postat pe 5 Februarie 2009 16:58
Cica..e bine sa zambesti de cum crapi ochisorii...asa am citit eu intr-un Caleidoscop cosmetic..de pe vremea.."aia"(pe care eu am apucat-o)!Te face mai frumoasa...zambetul de dimineata si e un mod frumos de a-ti incepe ziua..bine,asta dupa ce ai mai tras de timp,macar 5 minute de somn dulce-dulce!!!
Looloo
Postat pe 7 Februarie 2009 12:09
am tot citit pana aici....dar se pare ca suntem mai norocosi noi ......ce vreau sa zic, ieri dimineata am facut dragoste...am plecat ff tarziu la job amandoi, dar zambind....oricum pauza ceva era, deoarece ne-am mutat la casuta noua...si mai am inca dimineata tendinta sa ma obisnuiesc prima data cu noul dormitor....SI MAI ALES .astpt VARA!!! cand diminetile devin mult mai speciale....soare si caldut, pot sa-mi iau rochita pe mine....... NU pulover gros si bocanci

so....e ca numai pe mine ma afecteaza anotimpul??? in afara de un post mai optimism, nu prea?...aceeasi rutina orice vreme ar fi?? nuuuuuu...........nu mai vreau iarna si frig........
dreamer
Postat pe 27 Februarie 2009 14:13

ma uit ca iar m-am trezit cu curu in sus
_fantoma_
Postat pe 27 Februarie 2009 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna! 12 De la: taiko_delia 17 Decembrie 2009 22:51
Despre sanatate,cine poate sa ma ajute? 10 De la: adadansorean 16 Decembrie 2008 09:05
ce parere aveti despre relatiile reluate?adik te desp de el esti cu altu apoi revi la primu 13 De la: nadasurf 30 Aprilie 2010 09:43
tinute de ocazie , office sau de zi pe gustul tuturor..in curand mai multe modele 1 De la: SweetSWEET 26 Septembrie 2009 09:44
femei inselate 6 De la: blaa 29 Martie 2010 16:30