Setari Cookie-uri

Leu

LEU
Simbol: Leul, regele junglei, leonin, stapanul regatului. Matelor astea le place sa isi rontaie prada. Tacticos. Element: Focul. Focul leonin este flacara constanta si extrem de fierbinte a Soarelui (cam 100.000 de grade Celsius). De la distanta, incalzeste. Apropie-te si te faci friptura. Joaca-te cu focul asta si o sa te arzi foarte rau.
Calitate: Fix. Leii sunt fixati pe parerea foarte buna pe care o au despre persoana lor. Sau sunt fixati pe corpul tau asudat, terminat, care cere indurare.
Guvernator: Soarele. Bai de soare, insolatie, arsuri. Conducator exaltat al universului, patului, canapelei si telecomenzii.
Activitate preferata: Sa dea ordine.
Carte preferata: „Intimidarea pentru toti”.
Model in viata: Foghorn Leghorn.
Idol romantic: Johnny Bravo.
Slujba ideala: Seful suprem al tuturor sefilor.
Prima intalnire ideala: Celalalt lesina cand il/o vede, se topeste la restaurant, gangureste de fericire cand este prezentat/a prietenilor si cere in genunchi sa faca sex. Sterge pantofii inainte sa plece.
Fraza cheie: „Ti-ai facut-o cu mana ta!”
Fraza de agatat tip: „Incearca ce e mai bun si o sa uiti restul!”
Parte a corpului: Incheietura mainii. Vesnic rasucita de la atata aruncat zarurile pentru bani de paine.
Zona erogena: Inima. Laudele si un cercel in sfarc sunt cheia reusitei.
Stil romantic: Domn si Stapan absolut.
Ciudatenie sexuala: Adora ca celalalt sa faca tot. Si se asteapta la multumiri profunde dupa.
SUNT:
- Egocentrici, in stare sa te calce in picioare, cer non-stop atentie, purtarea de copil razgaiat este eclipsata doar de incercarile constante de a face pe seful cu toata lumea.
- Se cred centrul universului tuturor celorlalti. Venerarea in genunchi si adorarea pe coate sunt singurele variante acceptate.
- Sunt fie zgomotosi, abrazivi si dictatori fie linistiti, demni si vicleni. Nu exista Lei timizi.
- Sunt teatrali, nu practici. Nevoia lor constanta de a fi in centrul atentiei adesea ii face sa joace rolul regelui exilat si nefericit.
- Au sindromul „aici si acum”. Adica nu au abilitatea sa inteleaga valoarea atentiei in timp fata de o idee sau o relatie.
- Daca te certi cu ei, o sa raga indignati. Daca printr-o minune ai ultimul cuvant intr-o disputa, o sa se chiorasca la tine in tacere inainte sa se retraga in umbra, unde planuiesc urmatorul atac.
EL
Un individ cu inima mare, generos si demn. Un adevarat romantic, in cautarea unei perechi stabile cu care sa formeze o familie si destept pe deasupra. E adorat de toate rudele si isi face prietenii sa rada… DAR:
- E intotdeauna in centrul atentiei, fie ca se afla la plaja, la birou sau la inchisoare.
- Ii place sa se joace de-a comandantul suprem. Cere ascultare oarba, respect si rasplata cand vine seara acasa. Fie ca merita sau nu.
- Nu o sa isi iasa din pepeni daca ramai obedienta. Contesta-i autoritatea si o sa fii intampinata cu o scena dramatica al carei scop e sa te sperie. Uita tot ce s-a intamplat dupa cinci minute.
- Raneste-i mandria sau ataca-i demnitatea… si pregateste-te de macel.
- Daca e mai tacut, considera-l un dictator binevoitor. Se asteapta sa ii faci masaj, sa ii mangai egoul ranit. Chiar daca cheleste si e cat un butoi, complimenteaza-l despre cat de bine se tine si ce par frumos are.

.........


- Daca te raneste cu critici usturatoare, parerea lui e ca iti face un bine si iti da sfaturi intelepte.
- Vrea o audienta, nu un critic.
- Se spune ca barbatii Leu arata adesea mai inalti decat sunt in realitate. E doar o iluzie. Ca si celelalte aspecte din viata lor pe care si-o imagineaza grandioasa.
- E cel mai vanitosi dintre vanitosi. Crede ca e amantul secolului si se lauda in gura mare cu asta. Preludiul in varianta Leului = treci in masina.
- Ca sa imblanzesti un Leu, felicita-l pentru fiecare trasatura a personalitatii sale. Adora sa fie in centrul atentiei (chestia asta nu poate sa fie repetata de prea multe ori. Doar este darul zeilor catre umanitate… eventual chiar incarnarea uneia dintre divinitati.)
EA
Loiala, de cursa lunga si sincera. Are un magnetism animal fantastic, indiferent de ce poarta. Cauta un partener atent, romantic si caruia ii place sa munceasca. Este sentimentala si amuzanta… DAR:
- Indiferent de cat de linistita si fermecatoare e Leoaica de langa tine, ghearele ei sunt la fel de ascutite ca ale fiarei cu acelasi nume din Africa. Matele blande pot zgaria foarte rau!
- Se zice ca o femeie trebuie sa fie o regina in societate, o gospodina acasa si o tarfa in pat. Leoaica tinde sa aplice ultima varianta pentru orice situatie din viata. E unica femeie in stare sa isi scrie singura numarul de telefon pe peretii unei bai publice. Deviza ei e „daca ai cu ce, lauda-te. Daca nu, prefa-te ca ai!”
- Poate sa se joaca de-a pisica in calduri, dar e mai interesata de putere decat de sex. Iubeste barbatii cu putere sau care stiu pe cineva care are putere.
- Ca tot veni vorba de romantism, ideea ei de manifestari romantice include telefoane in fiecare zi, flori in fiecare saptamana si escapade romantice in fiecare luna. Daca o sa aiba salariul ei personal, o sa il cheltuie pe tot pe augusta sa persoana.
- Ii place umorul, umorul ei personal adica. Cand pare naturala si neglijenta, fii sigur ca a exersat atitudinea respectiva vreo doua luni inainte. Rade singura la glumele ei.
- Cere foarta multa atentie. Tacuta si regala sau vulgara si nestapanita, in ambele cazuri vrea toata atentia/tot salariul/toata viata ta.
Cum il depistezi: Nu ai cum sa il ratezi, ca intrarea lui e precedata de tobe. In cazul nefericit cand ai ratat, nu te ingrijora, ca e foarte simplu de gasit. E ala din lumina reflectorului. De asemeni, o sa remarci mana divinitatii scriind pe aureola din jurul capului sau „Femei ale lumii, iata darul meu catre voi. Cu stima, Dumnezeu. P.S. Cine nu crede in mine, poate sa il ia pe el drept idol.”
Unde il gasesti: Oriunde exista o audienta (adica mai mult de o persoana).
Cum il intrigi: Uita-te la el cu o privire inocenta si susura-i: „Vai, ce barbat frumos si puternic esti…”, „O, mi-as dori sa fiu si eu la fel de desteapta/curajoasa/amuzanta ca si tine!” sau „Nu esti cumva vreo vedeta?” sau pur si simplu atarna-ti o oglinda de gat si nu zi nimic.
Prima intalnire: O sa fie destul de placuta. Nu i-ai auzit inca toate povestile despre viata lui, asa ca sunt inca interesante. Si o sa mai fie si la a doua intalnire.
Cand o faci: La a treia intalnire, cand o sa vrei sa scapi de reluarea acelorasi tampenii prezentate sub forma „epopeea vietii Leului”. Cu sexul ii inchizi gura. Desigur, dopurile in urechi sau sa refuzi sa il mai vezi vreodata functioneaza la fel de bine, dar plecam de la premisa ca deja te-ai indragostit nebuneste de el (dupa doua intalniri) si ca viata ta nu mai are nici un sens fara prezenta lui.
Cand ii pui intrebarea: O sa hotarasca el asta. Tu fii gata de un „Da, desigur!” spus dintr-o singura rasuflare cand o sa iti zica unde si cand o sa faceti nunta. Dupa aia prefa-te ca lacrimile pe care le versi sunt de fericire cand o sa iti arate monstruozitatea de dantela pe care o sa o porti la eveniment. Si nu uita sa te arati vesnic recunoscatoare cand o sa te lase sa iti alegi o domnisoara de onoare pe langa celelalte sase pe care le-a programat el deja.
Daca iti da papucii: Ai plecat cumva de acasa ca sa muncesti? Ai vorbit cu alt barbat, desi era doar cumnatul tau? Ai opinii care sunt ale tale? Ai ras cumva atunci cand nu incerca sa fie amuzant? E, in cazul asta, de ce te miri? „Ti-ai facut-o cu mana ta!”
Daca ii dai tu papucii: E pur si simplu imposibil.
Cum te descurci cu un Leu?
- Leii au nevoie de respect.
- De obicei, ragetul lor e mai infricosator decat ghearele din dotare.
- Atentia si laudele o sa il faca sa toarca.
- Un cadou scump e mai bun decat multe nimicuri romantice.
- Iau foc daca le ignori ragetele.
Cum se inteleg cu altii?
Pariaza pe: Berbec, Gemeni, Balanta, Sagetator.
Doar prieteni: Leu, Pesti.
Impusca-te acum: Taur, Fecioara, Scorpion, Capricorn.
Oaia neagra: Varsator, Rac.
sweetpink
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:27
Simpatic, intr-adevar! Zodiacul asta rautacios te pune pe ganduri... Cam prea pe fata e spus totul, dar cu dreptate. Daca sunteti curiosi cum sunt laudati nativii celorlalte zodii, intrati pe http://sicpuppy.wordpress.com/2007/12/22/zodiac-rautacios/ Eu m-am amuzat copios
a_linutza_4you
Postat pe 21 Octombrie 2008 22:09
e rautacios zodiacul asta dar, daca stai si judeci la rece e perfect adevarat asa e leul!!!!
cristal253
Postat pe 22 Octombrie 2008 11:12
ba nu e adevarat... eu sunt leu si daca mi-am gasit cateva caracteristici e bine...dar nu sunt deloc asa cum zice mai sus...si sincer mama e leu...si nici ea nu e asa...bunicul e leu..si nici el nu e asa....fratele meu a fost leu(dumnezeu sa-l ierte) si nici el nu era asa....asa ca va rog nu mai credeti in tampeniile astea ...esti cum vrei sa fii...
eu_mihaela20
Postat pe 6 Noiembrie 2008 13:15
dupa horoscopul asta aproape ca leul casca gura si te haleste ... ti-e frica sa stai langa el ,cu toate astea cineva a stat linga o leoaica foarte multi ani si cred ca nu a fost chiar asa ...se exagereaza rau..
danutzza_stefi
Postat pe 10 Noiembrie 2008 11:40
Ai dreptate eu_mihaela20. Si eu sunt leu, fiul meu la fel, nu suntem deloc asa. E adevarat ca ne place succesul, dar luptam mult sa-l optinem, nu-l vrem pe gratis, si apoi, cine nu vrea? Sunt multe rautati acolo, doar cateva sunt adevarate. Eu vreau tot ce e mai bun pentru familia mea, iar eu sunt totdeauna pe ultimul loc. Cred ca sunt invidiosi unii ca suntem puternici. Eu nu am probleme decat cu sotul meu (dar suntem de 24 de ani impreuna)care este peste.
Nu va luati dupa zodii!
Ro63
Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:41
Scuze pentru "optinem".M-am grabit.
Ro63
Postat pe 14 Noiembrie 2008 11:45
si eu sunt leu.....
imi place sa muncesc,sunt f.f.f.f.resposabila,deloc s-o fac pe sefea,gasesc ciocolata,cutii cu bomboane,flori...asa ca surprize pe birou...

"rag" la nedreptate,la lipsa de respect si intradevat la lipsa de atentie din partea partenerului de cuplu,atat.

am prieteni lei de 20 de ani,atenci,calmi si foarte corecti....

e exagerare,depinde si de ascendent,parerea mea.

Postat pe 4 Decembrie 2008 17:56
Aberatii complete articolul asta nu sunt leu,dar iubitul meu e leu shi e ffffffoarte responsabil,are grija de mine,in fiecare zi pe milioane de ori imi zice cit de mult ma iubeshte shi asta deja timp de un an shi jumatate,muceshte enorm de mult pentru.Ma face in fiecare zi fericita! De aceea e prostie.
P.S:mama lui deasemenea e zodia leului shi e o femeie extraodinara,inteleapta ,iubitoare,blinda.De aceea nu mai luati in seamna aberatiile alea din articolul de mai sus
Misleo
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:42
ei, si tu acum!
aberatii ...
ca in orice privinta, totul are un sambure de adv, nu te astepta sa fie tot adevarat :P
morticia_adams
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:00
oooo,da!!!articolul e divin...verde-n fata,cum imi place mie.Si eu sunt leoaica...si sunt exact asa...nu cred ca am mai citit vreodata o descriere atat de exacta...a propriei mele persoane...
si,da....aveti dreptate:sunt si lei care ne fac de ras...auzi...blanzi!!!ha ha....nu exista asa ceva,putem juca un rol de persoana blanda,si ATAT!!!
totusi eu barbatii lei nu i-am putut intelege niciodata:numai ce m-am despartit de unul care ne face tagma de ras...nu tu raget,nu tu teatralitate,nu tu romantism...and awful in bed....
Deci concluzia:sunt lei si LEI...
ancaannca
Postat pe 6 Ianuarie 2009 09:33
da mama da tu nu sti ca sunt 2 feluri de lei zice si acolo in horoscop tu ccica ai face parte din prima decada dar tot LEU esti

Postat pe 14 Aprilie 2009 10:25
si eu sunt leu-oaica si mi se potriveste perfect descrierea,poate nu reprezentati in totalitate zodia :P
sandra_bubbles
Postat pe 15 Aprilie 2009 04:24
De la: tuny_20august, la data 2009-04-14 10:25:02da mama da tu nu sti ca sunt 2 feluri de lei zice si acolo in horoscop tu ccica ai face parte din prima decada dar tot LEU esti
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 10:42
CEEA CE NU STIU MULTI LEI , SI MULTE LEOAICE ,,ESTE,,,CA ZODIACUL LOR SUB SEMNUL DIVIN AL SOARELUI, SPUNE"" ""LEII SUNT OAMENI CARE FAC PARTE DIN O ZODIE NOROCOASA, NASCUTI SUB AUSPICIUL SOARELUI, ASTRUL CARE LUMINEAZA CALEA NOASTRA LACTEE, ** DUMNEZEU LE DA LA NASTERE, ACELEASI CUBURI DE JOACA IN VIATA, IN ACELASI NUMAR, EI VOR CONDUCE ""IN ACEASTA VIATA"", SAU NU , ASTA DEPINDE , DE LIBERUL ARBITRU, IN REALITATE, SAU **DOAR IN INCHIPUIREA LOR"""....**

CAM ASTA SPUNE ASTROLOGIA, UNA DIN STIINTE!!
SI ALATUR UN VECHI PROVERB ROMANESC "FIECARE CU ISI ASTERNE, ASA DOARME!!"
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 10:47
FELICITARI !!!!! Haahahahahhahhahha ai fost beton , chiar adevarul gol-golut ! Asa ca LEILOR STATI DRA.......ULUI PE COADA VOASTRA ! NU sunteti nici pe departe buricu pamantului . Sunteti lasi,mincinosi,perversi ....nu va iubim nu meritati atentie . Nu va iubiti copiiii,sotiile,mamele,surorile nu sunteti decat voi si-atat ! Paaaaaaaa !
nocturnalia
Postat pe 10 Iunie 2009 16:14
De la: nocturnalia, la data 2009-06-10 16:14:51 FELICITARI !!!!! Haahahahahhahhahha ai fost beton , chiar adevarul gol-golut ! Asa ca LEILOR STATI DRA.......ULUI PE COADA VOASTRA ! NU sunteti nici pe departe buricu pamantului . Sunteti lasi,mincinosi,perversi ....nu va iubim nu meritati atentie . Nu va iubiti copiiii,sotiile,mamele,surorile nu sunteti decat voi si-atat ! Paaaaaaaa !

ce patisi?

parca te si vad cum cunosti o persoana, o intrebi "esti leu?"
kitty_krieger
Postat pe 10 Iunie 2009 16:18
De la: gabdanral_01, la data 2008-12-04 17:56:53si eu sunt leu.....
imi place sa muncesc,sunt f.f.f.f.resposabila,deloc s-o fac pe sefea,gasesc ciocolata,cutii cu bomboane,flori...asa ca surprize pe birou...

"rag" la nedreptate,la lipsa de respect si intradevat la lipsa de atentie din partea partenerului de cuplu,atat.

am prieteni lei de 20 de ani,atenci,calmi si foarte corecti....

e exagerare,depinde si de ascendent,parerea mea.

Ce-nseamna pt.tine leoaico nedreptate,lipsa de respect ? Nu te gadila nimeni sau nu te gadila bine, ti-a intors cineva partea dorsala si te-ai simtit "ranita" ? Haida deh! Leii ,paraleii de 2 lei .
nocturnalia
Postat pe 10 Iunie 2009 16:19
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-10 16:18:51
De la: nocturnalia, la data 2009-06-10 16:14:51 FELICITARI !!!!! Haahahahahhahhahha ai fost beton , chiar adevarul gol-golut ! Asa ca LEILOR STATI DRA.......ULUI PE COADA VOASTRA ! NU sunteti nici pe departe buricu pamantului . Sunteti lasi,mincinosi,perversi ....nu va iubim nu meritati atentie . Nu va iubiti copiiii,sotiile,mamele,surorile nu sunteti decat voi si-atat ! Paaaaaaaa !

ce patisi?

parca te si vad cum cunosti o persoana, o intrebi "esti leu?"


Am cunoscut 2 lei de 2 lei si-acum fac alergie numai cand aud cit de super-extra-nemaipomeniti sunt !
nocturnalia
Postat pe 11 Iunie 2009 14:04
De la: nocturnalia, la data 2009-06-11 14:04:08
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-10 16:18:51
De la: nocturnalia, la data 2009-06-10 16:14:51 FELICITARI !!!!! Haahahahahhahhahha ai fost beton , chiar adevarul gol-golut ! Asa ca LEILOR STATI DRA.......ULUI PE COADA VOASTRA ! NU sunteti nici pe departe buricu pamantului . Sunteti lasi,mincinosi,perversi ....nu va iubim nu meritati atentie . Nu va iubiti copiiii,sotiile,mamele,surorile nu sunteti decat voi si-atat ! Paaaaaaaa !

ce patisi?

parca te si vad cum cunosti o persoana, o intrebi "esti leu?"


Am cunoscut 2 lei de 2 lei si-acum fac alergie numai cand aud cit de super-extra-nemaipomeniti sunt !


uraaa, la mai multe generalizari

si la mai mare cu credinta ca zodiile sunt definitorii pentru caracterul unui om
kitty_krieger
Postat pe 11 Iunie 2009 16:49
in primul rand trebuie sa fie exclusa in totalitate parerea unui leu despre acest post in al doilea rand ceea ce se scrie este adevarat .. am un sef cu care lucrez de 5 ani si un "iubit"-"amic" de vreo 2 ani jumatate + o viitoare cumnata pe care o stiu de 3 ani jumatate... sunt o fericita .. nu-i asa??!?!?!? nu exista fiinte mai egoiste ..
kitu_athena
Postat pe 7 Iulie 2009 17:59
De la: nocturnalia, la data 2009-06-11 14:04:08
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-10 16:18:51
De la: nocturnalia, la data 2009-06-10 16:14:51 FELICITARI !!!!! Haahahahahhahhahha ai fost beton , chiar adevarul gol-golut ! Asa ca LEILOR STATI DRA.......ULUI PE COADA VOASTRA ! NU sunteti nici pe departe buricu pamantului . Sunteti lasi,mincinosi,perversi ....nu va iubim nu meritati atentie . Nu va iubiti copiiii,sotiile,mamele,surorile nu sunteti decat voi si-atat ! Paaaaaaaa !

ce patisi?

parca te si vad cum cunosti o persoana, o intrebi "esti leu?"


Am cunoscut 2 lei de 2 lei si-acum fac alergie numai cand aud cit de super-extra-nemaipomeniti sunt !


2???: Ai cunscut doar 2(doi) lei si-ti dai cu parerea????
Esti geniala! Stiai?
Atunci permite-mi sa-mi dau si eu cu parerea despre zodia Pesti.
Am cunoscut o singura persoana-pe tine.Oricum pestii is doi deci exact ca-n cazul tau .
Si era &*%&*^%^&%^&%^&
Concluzia:Zodia pesti este de tot ^*&^&*^*
Te las pe tine sa completezi spatiile "codate",ca te pricepi mai bine la asa ceva,dai lectii pe aici!
PS:Nu-s leu!Dar am o parere relativ buna despre ei...si cunosc foarte multi,nu 2 ci 20!
bgd74
Postat pe 7 Iulie 2009 19:18
\

Tin sa precizez ca tot ceea ce scrie mai sus la LEU, este foarte adevarat!

kidisildur1
kidisildur1
Postat pe 20 Iunie 2010 15:47
Tin sa precizez ca sunt LEU, blond-shaten, ochishorii albastri, 1.78 inaltime, 80 kg, singur si foarte certat cu tot ceea ce inseamna persoane de sex opus :D

Viata e de vina ...
kidisildur1
Postat pe 20 Iunie 2010 15:49
De la: kidisildur1, la data 2010-06-20 15:49:54Tin sa precizez ca sunt LEU, blond-shaten, ochishorii albastri, 1.78 inaltime, 80 kg, singur si foarte certat cu tot ceea ce inseamna persoane de sex opus :D

Viata e de vina ...


ca ai 1,78 sau ca esti leu?
mitura
Postat pe 20 Iunie 2010 15:52
- PENTRU nocturnalia :

E uite tu esti una din femeile pentru care eu acuma sunt singur! Deci fara sa stau pe ganduri fac pariu ca esti zodia PESTI ca numai voi aveti tupeul asta extraordinar sa va puneti cu LEII.

Sa fim seriosi, voi sunteti niste egoiste, perverse, materialiste si sa nu mai continui ca imi pun in cap toate femeile! Voi sunteti niste mincinoase si lipsite de scrupule! Pai cum vrei sa ma apropii de tine daca de cate ori incerc sa ma port frumos cu tine ... ma respingi cu atitudinea ta indiferenta!?

Mrrr ...
kidisildur1
Postat pe 20 Iunie 2010 15:53
Viata e de vina ca pana acuma am dat peste femei ca "nocturnalia" !
kidisildur1
Postat pe 20 Iunie 2010 15:56
Cum aflu daca nocturnalia este PESTI ? Nu de alta dar citesc persoanele ca ea si inversunarea cu care a scris mai sus, dovedeste foarte clar ca a avut 2 relatii cu leii si a fost dezamagita de acestia. Cel putin asa crede ea ... ca ei au fost de vina! Stii cum e vorba aia ... vezi paiul din ochiul altuia ºi nu vezi bârna din ochiul tãu ... PESTOAICO !
kidisildur1
Postat pe 20 Iunie 2010 16:04
De la: kidisildur1, la data 2010-06-20 15:56:27Viata e de vina ca pana acuma am dat peste femei ca "nocturnalia" !

pe ce te bazezi cand spui asta?
te-ai gandit vreodata ca poate tu, din diferite motive, cauti doar femei ca "nocturlia"-nu stiu ce are sus numita dar
mitura
Postat pe 20 Iunie 2010 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu -scorpion, el-pesti? 8 De la: ADINAIOAN 8 Martie 2009 12:16
sot rac, sotie scorpion, stie cineva ceva? 15 De la: 592777 11 August 2009 11:33
compatibilitate 9 De la: Army96 25 Iunie 2009 17:34
urasc barbati cind nu stiu ce vor in viata 17 De la: Barbie30_ 20 Ianuarie 2011 02:02
Fecioara 29 De la: lisqeene 18 August 2009 21:21