Setari Cookie-uri

Rac

RAC
Simbol: Racul. Care merge indarat si in laterala, adica niciodata drept. Ascuns. Intortocheat. Cu o carapace pe care cu greu poti sa o spargi. Element: Apa. Mai exact spus apa care se scurge printre nisipuri miscatoare. Acum e bine si pasarelele canta, va plimbati pe o plaja insorita, in secunda urmatoare te zbati sa scapi din clestii lui care te trag spre o gaura neagra. In care e destul de probabil sa iti petreci restul vietii. Apa si otetul or fi bune purgative, dar au gust oribil.
Calitate: Cardinal. Adica e lider, mai exact campionul absolut al santajului sentimental. Racul este Mama tuturor celorlalte semne.
Guvernator: Luna. Un personaj misterios. Care face manevre pe la spatele tau. Lunatic - sarit de pe fix. Practic, un montagne-russe de emotii fara dispozitiv de siguranta.
Activitate preferata: Vaicaritul.
Cartea preferata: “Ghidul martirului”.
Model in viata: Eeyore, din Winnie Pooh.
Idol romantic: Carmen.
Slujba ideala: Victima cu atestat.
Prima intalnire ideala: Mami conduce masina si dupa aia comanda de mancare pentru toate lumea. Celalalt ii soarbe lui mami cuvintele din gura dupa care plateste consumatia.
Fraza stereotipa: „Dupa tot ce am facut pentru tine…”
Fraza de agatat: „Mananci si aia?”
Parte a corpului: Pieptul, vesnic zgariat de camasa din par de camila pe care o poarta, ca orice martir vrednic.
Zona erogena: Pieptul. Barbatii obsedati de sani si femeile gen Laptaria lui Enache sunt nascuti in Rac.
Stil romantic: Codependent. Daca poate, o sa faca operatie ca sa deveniti siamezi.
Ciudatenie sexuala: Plange inainte, dupa si in timp ce face sex, de fericire sau de nemultumire, pentru ca tu sau el/ea ati avut orgasm multiplu sau nu.
CARACTERISTICIstrong>
- Sucit, manipulator, ar trebui internat la nebuni.
- Sensibil, se zbate in chinuri sentimentale, isi schimba dispozitia de la o clipa la alta.
- Daca iti da prin cap sa ramai cu un Rac pentru ca ti-a fost mila/te-a impresionat, cu siguranta a doua zi o sa te trezesti cu o persoana total diferita.
- Majoritatea sunt timizi in public, mai degraba un tip casnic.
- Speriosi, ii inspaimanta si propria lor umbra.
- Iritabili si nu logici. Sufera de sindromul „toata lumea conspira impotriva mea”. Sunt nascuti incapabili sa gandeasca rational.
- Cearta-te cu ei si o sa se ascunda in carapace. Nu de frica, ci doar ca sa planuiasca urmatoarea miscare. Lasa garda jos si nu o sa iti fie prea bine.
EL
Are un zambet sincer si adorabil. Este dulce, cavaler, cu un simt al umorului cu totul aparte. E sentimental, senzual si foarte afectuos. Un traditionalist care iti face curte ca la carte, crede in valorile familiei, inclusiv partea cu “totdeauna” si este cel mai grozav pupacios din lume… DAR:
- Are toate calitatile unui partener perfect si ale unui obsedat la fel de perfect.
- Devotiune = fiti impreuna 24/24 sapte zile din sapte pentru vesnicie.
- E pasiv la orizontala.

.........


- Foarte devotat, prea devotat chiar, mai ales fata de familie si in primul rand fata de maica-sa.
- Subiectiv. Jocul lui preferat se cheama „Ghici cum ma simt acum?” Se asteapta sa ii citesti gandurile, sa ii intuiesti sentimentele si sa ai grija de ego-ul lui fragil fara sa stii ce exact l-a suparat. Raspunsul e simplu, orice il supara.
- Nici macar nu concepe ca tu te poti simti si altfel decat el. Relativ la orice.
- E paranoic de-a dreptul cand vine vorba de securitate, dar se asteapta ca tu sa te descurci cu finantele, mai ales cand e nevoie de facut chestii naspa, ca de exemplu sa echilibrezi bugetul sau sa iti mai iei o slujba. El o sa fie prea bolnav (din cauza stresului) ca sa iasa in lume.
- O sa faca orice ca sa te determine sa fii de acord cu el. Daca rezisti la manevrele lui, o sa vezi cum se innegreste la fata si tace. Totusi, tacerea Racilor e una punctata de oftaturi adanci, maraituri nu extrem de subtile si mormaieli plangacioase.
- O sa te piseze la cap si o sa se vaicareasca ca sa ii faci pe plac si sa fii mereu de parerea lui.
- Baiatu’ lu’ mama.
EA
E blanda si grijulie. Are un excelent simt al umorului si o inima mare si plina de dragoste. Cauta un barbat care sa fie fidel, atent si stabil. Viata ei se invarte in jurul tau, al copiilor si al catorva prieteni… DAR:
- Intra in viata ei si o sa fii supus santajului emotional pentru totdeauna.
- Casa ei e un altar al vietii sale de pana acum. Pastreaza absolut orice are o cat de mica valoare sentimentala: poze, cadouri, servetelul cu care te-ai sters la gura atunci cand ai zis ca mancarea ei este exceptionala…
- Pregatita pentru orice fel de urgente. Inclusiv pentru uragane, desi sta in Romania, la Brasov.
- E atat de distrata incat nu o sa iti poti da seama daca te asculta sau doarme cu ochii deschisi. O sa verse o mare de lacrimi si o sa isi ceara cele mai umile scuze daca ti-a distrus vreun lucru la care tineai, dar nu o sa stii niciodata daca a fost un accident sau s-a razbunat pentru ca ai venit tarziu acasa saptamana trecuta.
- O rontaitoare. Daca ii umpli dulapurile cu dulciuri, o sa fie fericita.
- Vrea sa te faca sa crezi ca tu esti seful. Dar ea o sa aiba ultimul cuvant, printr-o serie de atacuri de inima, diverse boli psihosomatice si vizite dese la urgenta la 2 noaptea. Si o sa iti aduca aminte cat de nerecunoscator esti dupa toate sacrificiile care le-a facut pentru tine.
- Cand se enerveaza e un amestec intre o regina din tragediile grecesti si un santajist sentimental ordinar. O sa te faca sa te simti ca ultimul criminal prin poza ei de victima.
- Madam Rac pare foarte inofensiva la suprafata. Unii dintre criminalii in serie par la fel.
Cum il depistezi: Uita-te dupa un barbat in toata firea care se poarta ca un copil neajutorat. Daca poarta scutec e prea mic sau prea batran pentru tine.
Unde il gasesti: La librarie, intreband unde poate sa gaseseasca ghidurile de auto-motivare. La un second-hand cautand un cadou pentru ziua ta. La o bere cu baietii, doar ca sa demonstreze ca este unul dintre ei.
Cum il intrigi: Spune-i ca il placi si pe el si pe maica-sa. Sau fii cinstita zi-i ca iti vine sa le dai cu ceva in cap.
Prima intalnire: Este destul de probabil sa te invite la o cina gatita de el pentru ca e mai ieftin decat sa mergeti la un restaurant. Daca te invita la maica-sa acasa e destul de probabil ca inca mai sta cu ea.
Cand sa o faci: Dupa ce si-a declarat dragostea eterna pentru tine, ceea ce va face, si inca destul de repede. Sa nu fii totusi mirata daca retrage tot ce a zis a doua zi dimineata, cand maica-sa bate la usa sa il intrebe ce s-a intamplat pentru ca a auzit niste zgomote in noaptea dinainte.
Cand sa ii pui intrebarea: Niciodata, daca nu vrei sa te transformi in maica-sa.
Daca iti da papucii: Iti face o favoare. Oricum, ii e prea frica sa fie singur, asa ca o sa se intoarca tarandu-se la tine.
Daca ii dai tu verde: O sa fuga acasa la mami sa se jeleasca despre cat de ticaloasa ai fost. Ea o sa iti ceara inapoi toate cadourile pe care el le-a cumparat din banii ei.
Cum ii faci fata?
- Racii au nevoie de siguranta.
- Alinta-i cand sunt deprimati.
- Incurajeaza-le simtul deosebit al umorului.
- Aminteste-ti ca sunt foarte draguti inainte sa sara la gatul tau.
- Iau foc daca le alimentezi ipohondria.
Cum se inteleg cu altii?
Pariaza pe: Taur, Leu, Scorpion, Pesti.
Doar prieteni: Capricorn, Rac.
Trage-ti un glont in cap acum: Berbec, Gemeni, Balanta, Sagetator, Varsator.
Oaia neagra: Fecioara.
sweetpink
Postat pe 19 Octombrie 2008 19:23
referitor la fidelitate...eu ca fiind rac mi-am inselat de nenumarate ori iubitul,dar el fiind rac este intradevar fidel peste masura...

Postat pe 26 Octombrie 2008 10:37
Eu sunt in zodia Racului si sa stii ca gresesti cu afirmatiile alea de om cu 1000 de frustrari.Racii sunt persoane puternice ,care detesta minciuna ,care greu fac compromisuri si care isi iubesc familia.Asta asa ca sa nu mori proasta.
anghelescuadriana
Postat pe 30 Octombrie 2008 12:57
De la: anghelescuadriana, la data 2008-10-30 12:57:16Eu sunt in zodia Racului si sa stii ca gresesti cu afirmatiile alea de om cu 1000 de frustrari.Racii sunt persoane puternice ,care detesta minciuna ,care greu fac compromisuri si care isi iubesc familia.Asta asa ca sa nu mori proasta.



De acord cu Adriana, nu e frumos din partea ta sa ti inseli partenerul indiferent de ce zodie este, nu uita ca roata se intoarce si o sa traiesti pe pielea ta ce au simtit cei tradati de tine.
lover_woman
Postat pe 1 Noiembrie 2008 23:45
Asta e un "zodiac" scris de invidiosi. Suntem plini de defecte noi, racii, dar la fel de plini de calitati!!!
Suntem nesiguri dar in schimb ne gandim tot timpul la ce simt ceilalti intr-o situatie sau alta provocata de noi.
Inselam pe cei ce ne insala, asta ptr ca nu trebuie sa vezi ci sa te simti inselat! Ne plangem tot timpul? Cand? Ca nu avem timp de cei care ni se plang noua!!! Suntem poate cei mai sensibili si mai finuti din tot zodiacul. Suntem sinceri pana la durere, rai cu cei care ne fac rau, buni cu toti ceilalti!!! Suntem sociabili cu cei care merita si nu ne pierdem timpul cu prostii!!! Pentru cei iubiti ne luam de piept cu lumea, chiar si ptr cei iubiti de iubitii nostrii!!
Crispatii din celalte zodii pot sa scrie ce vor, dar astea sunt doar gelozii venite din rautate!!!
parauanana
Postat pe 5 Noiembrie 2008 17:40
De la: parauanana, la data 2008-11-05 17:40:36Asta e un "zodiac" scris de invidiosi. Suntem plini de defecte noi, racii, dar la fel de plini de calitati!!!
Suntem nesiguri dar in schimb ne gandim tot timpul la ce simt ceilalti intr-o situatie sau alta provocata de noi.
Inselam pe cei ce ne insala, asta ptr ca nu trebuie sa vezi ci sa te simti inselat! Ne plangem tot timpul? Cand? Ca nu avem timp de cei care ni se plang noua!!! Suntem poate cei mai sensibili si mai finuti din tot zodiacul. Suntem sinceri pana la durere, rai cu cei care ne fac rau, buni cu toti ceilalti!!! Suntem sociabili cu cei care merita si nu ne pierdem timpul cu prostii!!! Pentru cei iubiti ne luam de piept cu lumea, chiar si ptr cei iubiti de iubitii nostrii!!
Crispatii din celalte zodii pot sa scrie ce vor, dar astea sunt doar gelozii venite din rautate!!!



mi-a placut ce ai scris. nu sunt rac dar ador unul!:)Desi, unele afirmatii din "zodiacul" de mai sus se identifica cu iubitul meu. Eu insa m-am cam saturat de zodiacul asta care pune atatea etichete si clasifica enervant de mult persoanele. Le mai si nimereste, poate chiar unele sunt adevarate, dar...oamenii sunt cum sunt in urma unor experiente de viata, influentati de parinti, de copilarie samd. Totusi, au un rol si zodiacele astea. ufff...
milka_b
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:18
"Trage-ti un glont in cap acum: Berbec, Gemeni, Balanta, Sagetator, Varsator." -sunt sagetator....:| si nu e adevarat! Mmmmda, e complicat dar frumos-complicat! Heeeei
milka_b
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:26
De-asta ne iubeste toata lumea?Pentru ca suntem instabili emotional?Pentru ca nu inaintam ?Chiar credeti ca toti racii sunt la fel?Nici macar un rac nu e labil psihic.Se confunda labilitatea emotionala cu sensibilitatea?De cand?Nu mai generalizati voi cei ce faceti parte din alte semne zodiacale...Fiecare om e asa cum l-a lasat D-zeu.
anairda76
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:02
mda.... si eu sunt rac..mi se potrivesc cele scrise la inceput...am o relatie cu un sagetator...horoscopul nu ne dadea nici o sansa...eu m-am incapatanat si am decis sa lupt pt iubirea adevarat....exprimare dramatica demna de un rac adevarat si m-am gandit ca el e scorpion...caci compatibilitatea intre rac si scorpion e mai mare decat cea intre rac si sagetator....asa ca am hotarat: ce conteaza ca el e nascut la inceputul lunii decembrie pt mine e scorpion nu sagetator! am zis!
raluca_lng
Postat pe 13 Noiembrie 2008 12:22
De la: raluca_lng, la data 2008-11-13 12:22:08mda.... si eu sunt rac..mi se potrivesc cele scrise la inceput...am o relatie cu un sagetator...horoscopul nu ne dadea nici o sansa...eu m-am incapatanat si am decis sa lupt pt iubirea adevarat....exprimare dramatica demna de un rac adevarat si m-am gandit ca el e scorpion...caci compatibilitatea intre rac si scorpion e mai mare decat cea intre rac si sagetator....asa ca am hotarat: ce conteaza ca el e nascut la inceputul lunii decembrie pt mine e scorpion nu sagetator! am zis!


GO GILR!!
milka_b
Postat pe 13 Noiembrie 2008 13:20
Intrutotul de acord,este bine ca mai sunt persoane care pune adevarul in fata celei care povesteste din vise.
pescar62
Postat pe 19 Noiembrie 2008 21:57
racul este cel mai bun in pat
lady_fox_86
Postat pe 7 Decembrie 2008 16:39
si eu sunt rac si am o relatie cu un berbec de mai bine de un an si jumatate...intr-adevar mi se cam potriveste ce a scris mai sus dar totusi eu sunt de parere ca sunt niste luptatori racii si reusesc in orice conditie...nu sunt chiar atat de rai cum se zice.racii sunt intotdeauna cei mai buni prieteni,cei mai devotati,cele mai fidele persoane,ideea e sa nu ii calci pe coada.
lady_fox_86
Postat pe 7 Decembrie 2008 16:42
eu nu ma iau dupa horoscop,tocmai de aceea relatia mea cu berbecul merge foarte bine.eu cred ca asta tine mai mult de caracterul racilor nu de zodie
lady_fox_86
Postat pe 7 Decembrie 2008 16:44
sotul meu este rac si este pe jumatate ce ai scris tu acolo.Nu este de casa,nu este romantic.nu-i place sama iubeasca,doar sa faca sex si atat.Eu sant pesti si nu ma potrivesc deloc cu el.
ramy26
Postat pe 8 Decembrie 2008 11:01
eu am avut un prieten rac,o relatie de 3 ani aproape.ce pot sa zic despre el doar ca a fost si este un barbat super din toate punctele de vedere.barbatul se educa.asta e parerea mea.el era foarte romantic,dragastos,ma iubea la nebunie,stia sa ma aprecieze,era si de casa tot ce iti doresti de la un barbat
lady_fox_86
Postat pe 8 Decembrie 2008 16:45
Jumate adevarat, restul cam bazaconii . . .

Cine crede ca barbatii raci sunt slabi, plangaciosi, sau depresivi, sau maram ca se dau in vant dupa mancare, e total gresit !!!

Sunt rac cu ascendent in scorpion, Pluto sta la el acasa in scorpion, iar Marte sta in berbec, Luna este in rac, Venus e cu gemenii !!!

Sa va zic eu care, ce, si cum:

- extrem de stabili sentimental
- foarte calculati
- totdeauna privim inainte, analizam mult pana luam decizie
- ne place si respectam banul
- vorbareti, guralivi, dar extrem de tacuti si analitici cand suntem pe plan necunoscut
- fricosi in prima secunda, pe urma enorm de agresivi, iritanti
- foarte puturosi, lenesi la treburiile banale, elementare, casnice
- incapatanati si cu vointa de fier
- capabili cu problemele dificile, nu ne pierdem cumpatul, perseveram incet dar bine
- putem demonstra intotdeauna ca avem dreptate
- mincinosi de facem pe toti sa ne creada, sau cel putin sa renunte la aflarea adevarului pentru ca pur si simplu au obosit
- memorie foarte buna
- putem tine ura mult timp si bine
- desgustam escapadele prin cluburi
- sentimentele interioare, rareori ies la suprafata
- gelosi din cale afara, cu privire la aleasa inimii, dar toleranti cu restu plebei
- punem aspect pe frumusete si arta
- din moment ce ne-am gasit femeia potrivita, nu este loc de infidelitate
- profitori pe spinarea femeilor "intermediare" din viata noastra, nu dam 2 parale pe ele, dar le facem sa creada ca sunt importante, pana ne atingem un anume scop
- incercam sa ajutam pe toata lumea, dar suntem badarani cu cei nerecunoscatori sau profitori (dar noua ne place sa fim profitori pe spinarea lor)
- atasati de locuriile copilariei, simpatizam toate persoanele din copilarie
- adoram natura, iubim copiii si mama


Si hai, Pa, ca mi-o luat 20 minute, textul asta

Postat pe 11 Decembrie 2008 03:39
MERSI FOARTE MULT;;;
Nici n-ai idee, ce bine este caracterizat (d)racusor-ul meu prin descrierea de mai sus

Acuma stiu la ce ma pot astepta din partea lui. Sper sa pot sa-i anticipez miscarile, sa-i fac fata la starile sale neobisnuite si sa-l tin aproape pentru tot restul vieti



Postat pe 11 Decembrie 2008 19:46
dupa cum am citit fiind geamana ar trebui sa-mi dau un "glont in cap" si totusi..chiar nu exista nici o sansa?
eulalia
Postat pe 11 Decembrie 2008 23:20
Eu momentan sunt cu un rac si e la fel cu celalalt cu care am fost exact acum un an, adica foarte bun in pat, inselator, rece, delasator, foarte sociabil, inteligent numai in interesul propriu, simpatic, misterios, fermecator. Pe tipul asta eu nu mai am de gand sa il las sa plece de langa mine, cu toate ca inevitabil voi afla la un moment dat ca m-a inselat, ca are si acum o amanta sau ca este cu mine numai ca sa aiba siguranta ca are la cine sa se intoarca. E un fel de masochism sentimental, dar eu zic ca merita, atata timp cat am si eu cu cine imi masura orgoliul, cu cine vorbi deschis fara atasamente prea mari si cu cine sa imi pun in practica fanteziile sexuale. parerea mea.
ablazancadar
Postat pe 14 Decembrie 2008 21:44
O descriere foarte draguta, cu mult umor. Sigur pentru cine vrea sa accepte umorul. RACUL este o zodie de apa, zodie guvernata de Luna.Dar tineti cont, ce s-a scris constitue generalitati si pt. barbatul si femeia Rac. Urmeaza completarea trasaturilor cu ASCENDENTUL fiecaruia si cu inca ceva: Planeta ce ajuta Luna ca guvernator pentru fiecare decan I,II si III ale zodiei Rac. Ex. taurul-primul decan este ajutat si de Mercur pe langa Venus. Aceasta planeta ajutatoare influenteaza si calitatile si defectele, totul e intr-un echilibru. Deci, dragilor "raci si racusoare" nu luati ad. literam primul text citit, ci cautati ascendentul vostru al celui drag si abia apoi va puteti supara. Daca, despre tauri se spune ca sant cel mai incapatanat semn al zodiacului, aflati ca nu e mereu asa. Un taur cu asc. in leu sau sagetator va fi mai degraba impulsiv decat incapatanat( focul celor doua zodii fiind dominant). Lucrurile sant facute intr-un echilibru iar daca sant si exceptii, totul se poate corija. Cazul unui geaman cu asc. in scorpion, despre care se spune ca nu e cea mai fericita asociere, se poate corecta. Destinul si temperamentul se poate influenta in bine, consultand Zodiacul Evreiesc, vom vedea ce usor este. Europenii se axeaza mai mult pentru previziuni, evreii sant mai pragmatici incercand sa schimbe ce nu e bun. In cazul D-lui Hot de masini, e o descriere perfecta a unui rac cu asc. in scorpion si dupa cum vedeti ascendentul domina deja racul(dupa 40 ani sant mai puternice trasaturile ascendentului-uneori chiar dominante). Deci dau un ex. daca esti zodie de pamant cu asc. in zodie de apa o combinatie cu un rac cu asc. in zodie de pamant sau apa va fi perfecta. APA INFILTREAZA PAMANTUL si duce la fertilizarea recoltei.Nu? Asa, ca dupa putin studiu nu mai raman multe motive de suparare sau nedreptate. La urma urmei astrele PREDISPUN nu DISPUN. Iar orce om avertizat, va si cum sa se apere.Nu?
chisaura
Postat pe 19 Decembrie 2008 14:16
Imi place horoscopul asta...desi nu totul este adevarat (pt persoana mea )..... in proportie de 60% ai dreptate la EL si la EA 80% (si mama e tot rac ) ....
BogdanPaul
Postat pe 9 Februarie 2009 13:51
De la: Hot_de_Masini, la data 2008-12-11 03:39:38Jumate adevarat, restul cam bazaconii . . .

Cine crede ca barbatii raci sunt slabi, plangaciosi, sau depresivi, sau maram ca se dau in vant dupa mancare, e total gresit !!!

Sunt rac cu ascendent in scorpion, Pluto sta la el acasa in scorpion, iar Marte sta in berbec, Luna este in rac, Venus e cu gemenii !!!

Sa va zic eu care, ce, si cum:

- extrem de stabili sentimental
- foarte calculati
- totdeauna privim inainte, analizam mult pana luam decizie
- ne place si respectam banul
- vorbareti, guralivi, dar extrem de tacuti si analitici cand suntem pe plan necunoscut
- fricosi in prima secunda, pe urma enorm de agresivi, iritanti
- foarte puturosi, lenesi la treburiile banale, elementare, casnice
- incapatanati si cu vointa de fier
- capabili cu problemele dificile, nu ne pierdem cumpatul, perseveram incet dar bine
- putem demonstra intotdeauna ca avem dreptate
- mincinosi de facem pe toti sa ne creada, sau cel putin sa renunte la aflarea adevarului pentru ca pur si simplu au obosit
- memorie foarte buna
- putem tine ura mult timp si bine
- desgustam escapadele prin cluburi
- sentimentele interioare, rareori ies la suprafata
- gelosi din cale afara, cu privire la aleasa inimii, dar toleranti cu restu plebei
- punem aspect pe frumusete si arta
- din moment ce ne-am gasit femeia potrivita, nu este loc de infidelitate
- profitori pe spinarea femeilor "intermediare" din viata noastra, nu dam 2 parale pe ele, dar le facem sa creada ca sunt importante, pana ne atingem un anume scop
- incercam sa ajutam pe toata lumea, dar suntem badarani cu cei nerecunoscatori sau profitori (dar noua ne place sa fim profitori pe spinarea lor)
- atasati de locuriile copilariei, simpatizam toate persoanele din copilarie
- adoram natura, iubim copiii si mama


Si hai, Pa, ca mi-o luat 20 minute, textul asta

Doamne ...din tot ce ai scris aici,abia 4caracteristici il caracterizeaza pe sotul meu....abia 4..

Postat pe 27 Februarie 2009 23:30
vaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!urasc racii!!!!!!!!!!!!!!!maikmea e rac si eu berbec si ma inteleg cu ea ca soarecele si pisica....cateodata am impresia k imi ies din minti,nu suport racii,,,,ii detest!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cristina19922009
Postat pe 21 Martie 2009 12:01
eu sant rac iubitul meu e tot rac si ne intelegem foarte bine
kudika003709
Postat pe 22 Martie 2009 12:27
De la: kudika003709, la data 2009-03-22 12:27:10eu sant rac iubitul meu e tot rac si ne intelegem foarte bine



Si noi eu si viitorul sot suntem raci......Avem rude si prieteni raci ...ne serbam toti ziua in acceiasi zi :D..like a.big family.Eu sunt mai adrakului si mai scartara decat sotul care e painea calda pt toti pana il calca cineva pe coada...atunci sa te tii
Anyya
Postat pe 28 Martie 2009 00:00
Racii sunt f ciudati dar mijto de tot.....chiar ai nevoie de un timp sa ii ajungi la inima si sunt f schimbatori
Lady_Gaga9
Postat pe 11 Mai 2009 15:02
buna!!!!!!!!!!!!!
mi-a placut ce ai scris! mult! si ai perfecta dreptate. sunt un rac adevarat. sunt convinsa ca nu exista nici o zodie mai buna ca RACUL. EU sunt rac, am un fiu RACUSOR, sora mea tot rar, am prieteni RACI. cRED CA E SINGURA ZODIA CARE RAMine fidela!
pusii
cris_cristina
Postat pe 15 Iunie 2009 15:05
O persoana superficiala nu are ce cauta in preajma unui rac. Si daca te intrebi de ce tocmai el ajunge sa incalce unul din principiile pe care le tot trambiteaza, e bine de stiut ca in sinea lui se autocondamna si nu isi iarta niciodata greselile, chiar daca niciodata nu va spune cu voce tare "am gresit". Racul stie intotdeauna unde si cu ce a gresit si, cu toate ca nu ar recunoste asta in fata altei persoane, fiti siguri ca pe viitor va face totul ca istoria sa nu se repete.
kudika013041
Postat pe 27 August 2009 16:51
Intradevar, racii pot fi cei mai dragastosi si cei mai dulci si asta pana sa se piarda iar in temeri fara motiv; atunci devin inchisi, incapabili sa vorbeasca despre ceea ce simt si daca se insista pe acest subiect nu-l vor mai deschide niciodata .
O mare parte din ceea ce e scris se potriveste, cel putin la racul la care ma refer. Are niste principii pe care nu le schimba, indiferent cat de irationale ar fi. Si pacat...racii chiar par oameni buni...
Si chiar as vrea sa vad un rac capabil sa recunoasca unde a gresit
Kudika228
Postat pe 27 August 2009 20:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia: Capricorn Barbatul: Gemeni 5 De la: kudikagirl05 7 Aprilie 2010 13:12
BARBATUL 100% VENUSIAN(TAUR CU ASCENDENT IN BALANTA SAU INVERS) ESTE BARBATUL DORIT DE TOATE FEMEILE 39 De la: Dia_Dia 22 Aprilie 2011 23:49
buna!!! 4 De la: Barbie30 14 Octombrie 2010 19:10
... 1 De la: kudika004489 10 Aprilie 2009 16:57
Do not be emo !! 5 De la: XOXO_GG_ 21 Mai 2009 16:43