Setari Cookie-uri

Lenjerie intima!!!! sani mari vs. sani mici

Am o mare "problema" .sper sa ma ajute cineva.de fiecare data cand dores sa achizitionez lenjerie intima trec printr-un chin....atatea modele minunate si nici unul pt mine.:((
ideea e ca eu port 90D...adik prea mult:((
si as vrea sa stiu daca imi poate da cnv vreun sfat de unde se pot achizitiona sutiene in marimi mai mari,din bucuresti...sau de pe vreun site...orice.
stiu k asta e visul oricarei fete...dar eu nu m suport sa am sanii asa mari siu sa vad ca tot ce e frumos s termina cu o masura sub mine:(
multumesc anticipat
consuela20
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:25
http://www.ottoonline.ro/
In rest post sa-ti dau destule situri, dar nu stiu daca se livreaza in romania
de ex.
http://www.dessous-xxl.com/Schnaeppchen-D-Cup:::741.html
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:44
la mine e total invers.sunt mici si diferiti ca marime.variez intre 75 si 85. .ce sa fac?
thhheuta
Postat pe 3 Noiembrie 2008 17:23
Ce cupa ai?
75 si 85 este circumferinta care se masoara sub sani, aia nu difera, este o marine normata. Ori ai 75 A,B,C,D... ori ai 85 B...

Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Noiembrie 2008 17:31
Sincer nici mie nu imi place ca am 75 C desi e o marime rezonabila insa nu gasesc nici eu sutienele cele mai reusite la combinatia asta de masuri si plus ca uneori as prefera sa nu port sutien mai ales vara sau cand am cate o rochie de seara. Ei asta e...tot barbatii se bucura de frumusetile vietii :(

Postat pe 3 Noiembrie 2008 21:03
astia ar trebui sa ma plateasca la cata reclama le fac
www.victoriassecret.com
sunt pe masuri americane, dar odata ce stiti corespondentele nu o sa va mai opriti din comandat.Livreaza in RO

Postat pe 5 Decembrie 2008 18:48
De la: theuta, la data 2008-11-03 17:23:58la mine e total invers.sunt mici si diferiti ca marime.variez intre 75 si 85. .ce sa fac?

poti sa-ti iei sutien cu burete detasabil; la o cupa il scoti, la cealalta il lasi

Postat pe 5 Decembrie 2008 18:49
De la: santa_cat, la data 2008-12-05 18:48:29astia ar trebui sa ma plateasca la cata reclama le fac
www.victoriassecret.com
sunt pe masuri americane, dar odata ce stiti corespondentele nu o sa va mai opriti din comandat.Livreaza in RO

Dar de ce sa dai de la 50 $ in sus pe un sutien cand gasesti la Jolidon, cam aceleasi modele...cred ca le-au "furat"....cu echivalentul a maxim 25 $ si sunt super rezistente si au tinuta si...in loc de unul iti iei doua...minim...
http://www.jolidon.ro/ - site-ul e in constructie dar sunt cateva produse vezi sectiunea "linea continuava"
ocs
Postat pe 26 Februarie 2009 21:22
si eu am aceeasi problema...poti gasi sutiene foarte dragute la Sarrieri, la Triumph, la Women`s Secret, chiar si la Jolidon, la unele modele..
breakme
Postat pe 26 Februarie 2009 23:30
sincer?!?!75C?!?!e problematic?incearca sa geasesti un sutien care sa avantajeze un 70B!!!crede-ma...e chair o incercare!
anca_filip13
Postat pe 2 Martie 2009 09:45
dragele mele , 75,80,85,90,95...etc ...iar cupa...(marimea sanilor) e A,B,C,D,F,...exact cum spunea FULL METAL JACKET ...va pupicesc

apropo incercati si '' www.C&A.com''

gasiti modele foarte dragute si toate cupele

pupici
nicole_or2001
Postat pe 17 Martie 2009 16:05
Sincer Jolidon este din ce in ce sub orice critica; eu port 80 B si toate sutienele de la ei ba nu se regleaza bretelele bine sau balenele care sustin sanii sunt mai scurte decat trebuie si mai si ies prin material si inteapa....nu stiu daca v-ati confruntat cu asa ceva, astept opinii. Eu ma gandeam sa incerc Triumph pt ca toata lumea care a folosit spune ca sunt rezistente, chiar daca putin mai scumpe
beanna
Postat pe 18 Martie 2009 10:56
Jolidon, in afara de faptul ca practica niste preturi destul de mari, nu prea au cu ce se lauda. Aceleasi modele din totdeauna si, dupa o spalare-doua, fie intra la apa, fie isi schimba tinuta, fie pur si simplu se deformeaza... Pana anul acesta am folosit sutiene de la Jolidon, dar nu prea cred ca voi mai cumpara de la ei pentru ca sunt din ce in ce mai nemultumita de produsele lor. In ceea ce priveste lenjeria de dantela, inca nu mi s-a intamplat sa nu o suport, asa cum patesc cu cea cumparata de la Jolidon.
Lucia1971
Postat pe 18 Martie 2009 11:01
De la: Lucia1971, la data 2009-03-18 11:01:30Jolidon, in afara de faptul ca practica niste preturi destul de mari, nu prea au cu ce se lauda. Aceleasi modele din totdeauna si, dupa o spalare-doua, fie intra la apa, fie isi schimba tinuta, fie pur si simplu se deformeaza... Pana anul acesta am folosit sutiene de la Jolidon, dar nu prea cred ca voi mai cumpara de la ei pentru ca sunt din ce in ce mai nemultumita de produsele lor. In ceea ce priveste lenjeria de dantela, inca nu mi s-a intamplat sa nu o suport, asa cum patesc cu cea cumparata de la Jolidon.

Eu sunt foarte multumita de Jolidon. Recunosc ca nu ma dau in vant dupa dantela pentru ca am impresia ca arata rau sub chestii subtiri...le deformeaza si port in special lenjerie neagra (mai mult din motive practice) pt. ca cea alba sau crem e greu de mentinut la culoarea initiala. Nu mi s-au labartat, nu s-au deformat, nimic de genul...doar ca le spal la 40 grade cu Perwoll black fix. Si acum fie vorba intre noi cat ar trebui sa tina un sutien ? - cateva luni.
ocs
Postat pe 18 Martie 2009 18:39
Bine, acuma depinde si de marimea sanilor, ca daca sanii sunt mai mici, marine 70 sutienul nu prea are ce efort sa depuna pentru a-i sustine.Daca sanii sunt mai maricei, automat sutienul trebuie sa fie bine facut ca sa reziste; eu am luat sutien de la Jolidon si a doua zi i-au si iesit balenele prin material -ma refer la ,,sarma de plastic" de la baza bustului.Asta denota faptul ca au scazut calitatea produselor fata de cum erau ele mai demult.Modelele noi care au cupele preformate pur si simplu nu se muleaza dupa corp, ci stau puti departate...
beanna
Postat pe 18 Martie 2009 20:29
Da...asa-i. Marimile "mari" sunt mai solicitate pentru ca trebuie sa suporte alta greutate decat cele mai mici.
Deci ferice de cele cu sanii mai mici...scapa mai ieftin (la propriu si figurat)...
ocs
Postat pe 19 Martie 2009 18:17
tocmai ce am postat la un alt topic dar tot despre lenjerie intima. si eu am sanii mari si imi gasesc oricand ma duc la debenhams sutiene si au absolut orice marime, unele aproape ca ti le poti pune pe fund. eu ma simt tare bine cu ele si nici nu se labarteaza bretelele ca la cele de la id sarrieri cand aveam sanii ceva mai mici :P
oana_love
Postat pe 20 Martie 2009 23:58
hmmm... cum sa compari victoria's secret cu jolidon? nici modelele nu se compara, si nici atat calitatea...
llaauurriittaa
Postat pe 25 Martie 2009 22:45
De la: llaauurriittaa, la data 2009-03-25 22:45:36hmmm... cum sa compari victoria's secret cu jolidon? nici modelele nu se compara, si nici atat calitatea...

Nu era vorba de compararea celor doua marci...nici pe departe... doar ca, mi se pare inutil sa dau atatia bani pe o chestie pe care oricum o port foarte putin timp, cand pot da jumatate din pret pe "acelasi" obiect care-si indeplineste la fel de bine rolul... si oricum nu mi se pare extraordinara lenjeria de la victoria's secret, e mai mult marca de ea...cu triumph e alta treaba, daca tot vorbim despre calitate. Pe mine ma intereseaza raportul calitate/pret...cam atat; iar pe sotul meu nu-l intereseaza lenjeria...deloc...
ocs
Postat pe 26 Martie 2009 23:24
am aceeasi problema ca si tine,si te sfatuiesc sa folosesti cu incredere lenjeria intima de la MIRIALE. Este super tare ,o sa ti-i se potriveasca sigur sutienele de la ei si fara sa le probezi. Eu am deja colectie! BAFTA!
kittykat_2905
Postat pe 1 Aprilie 2009 13:19
Lenjerie intima gasiti si la: www.passion4u.ro
Este un magazin unde aveti si tabel de marimi pentru a vedea dimensiunile intre care se incadreaza fiecare marime.
Lenjerie_intima
Postat pe 3 Aprilie 2009 15:37
la 75 C echivalenta cupei B este 80, in niciun caz 70.............
elenakarla
Postat pe 4 Mai 2009 17:47
fetelor, cand va aud pe unele dintre voi, am impresia ca va plangeti de dragul de a va plange. La 70A ce sa mai spun???? Ne plangem de 75 C pentru ca........pentru ca ce?
Hecuba
Postat pe 5 Mai 2009 00:32
ah, da, am uitat sa mentionez, ca am o gramada de sutiene, toate de cea mai buna calitate, de aici din RO.....putina rabdare si orice se gaseste si la noi
Hecuba
Postat pe 5 Mai 2009 00:33
eu am o problema cu lenjeria....nu stiu cum fac astia sutienele ca se vad bretelele printr-o haina putin mai mulata si subtire. nu imi place deloc, nici macar sa se ghiceasca bretelele...ma enerveaza la culme chestia asta.
mkdisk
Postat pe 5 Mai 2009 08:58
Toate sutienele care le am sunt de la Triumph.Mama este un adevarat fan al marcii si mi-a dat si mie "microbul".Sunt minunate!Eu am unele dintre ele si de 3 ani.Intr-adevar,am sani micuti(75B),dar nu pot pune la indoiala calitatea produselor.Negrul ramane negru,albul ramane alb;la fel de elastice ca la inceput,nici urma de balene iesite
Mkdisk,ti-as recomanda sa cauti modelul "Amourette".Are bretele foarte fine si sunt aproape imposibil de observat sub imbracaminte,chiar si sub cea fina si subtire.Va pup!

Postat pe 6 Mai 2009 15:20
De la: Aphrodisia, la data 2009-05-06 15:20:24Toate sutienele care le am sunt de la Triumph.Mama este un adevarat fan al marcii si mi-a dat si mie "microbul".Sunt minunate!Eu am unele dintre ele si de 3 ani.Intr-adevar,am sani micuti(75B),dar nu pot pune la indoiala calitatea produselor.Negrul ramane negru,albul ramane alb;la fel de elastice ca la inceput,nici urma de balene iesite
Mkdisk,ti-as recomanda sa cauti modelul "Amourette".Are bretele foarte fine si sunt aproape imposibil de observat sub imbracaminte,chiar si sub cea fina si subtire.Va pup!

ms pt sfat.....dar oare se gasesc in mall?eu sunt din iasi....o sa le caut la mall.
mkdisk
Postat pe 8 Mai 2009 10:15
ce marime se foloseste la noi in tara la sutiene..?
thhheuta
Postat pe 13 Mai 2009 20:03
ia-ti un sutien cu puh-up marimea 80 si sa vezi ce minuni face!
danutza25
Postat pe 21 Mai 2009 10:54
Salut fetelor!

Si eu m-am confruntat foarte mult timp cu problema sanilor prea mari - mai bine zis cu lipsa lenjeriei potrivite ....doar in strainatate am gasit lenjerie care e si frumoasa si pe marimea mea. De aceea am decis cu 3 luni in urma sa fac un site online de lenjerie intima pentru doamnele si domnisoarele cu sanii mari. Pe site-ul meu veti gasi mai multe modele si mai multe marimi mari de la producatorul din Marea Britanie PANACHE LINGERIE.

Dar sa nu credeti ca nu m am gandit si la doamnele cu sanii mici. Pentru ele avem in ofetrta noastra sutiene push-up cu gel de la acelasi producator.

veti gasi pe site si un tabel cu marimi. Sugestie: In cazul in care aveti de ex. marimea 90 D - (adica circumferinta spatelui de 90 cm) .... atunci puteti incerca si un 85 - dar atunci e foarte important sa luati o cupa mai mare - adica E. Asa e si la mine....conform tabelului am 90 D....dar mi se potriveste foarte bine si 85 E.

www.karin-lingerie.ro
kudika030941
Postat pe 29 Mai 2009 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rugagiune catre PRUNCUL ISUS 12 De la: one_size 15 Decembrie 2009 09:32
Accesorii crosetate 7 De la: atenaaneta 25 Iunie 2010 17:41
hairstylist 1 De la: kudika334634 12 Ianuarie 2011 13:46
Iubire sau nu? 6 De la: kudika098645 16 Martie 2010 11:03
ziua buna tuturor de pe forum 66 De la: camy66 16 Mai 2011 14:41