Setari Cookie-uri

MACHIAJ SEMIPERMANENT

Machiajul Semipermanent este necesar?
machiajtatuaj
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:55
De la: machiajtatuaj, la data 2008-10-30 11:55:58Machiajul Semipermanent este necesar?

Nu cred ca este neaparat necesar.
Daca este facut bine, este o usurare a infrumusetarii zilnice si nu mai ai nevoie de atata timp pt. machiajul zilnic. Este practic la bazin de innot, in concediu, sauna etc...
Permanet make up poate retusa unele mici defecte ale fetei (sprincene rare)pot accentua un contur frumos al buzelor. Lucruri care par mai naturale sau sutin fata mai natural, decat colacii de salvare (buzele injectate;-)

Cunosc mai multe care au, si cam astea ar fi motivele de ce au facut asta.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Noiembrie 2008 00:40
mi se pare o prostie, sincer! daca mama natura m-a lasat asa cum sunt, fie cu buze mici, sani mici si altele, de ce sa nu ma accept asa cum sunt? consider mult mai importanta o operatie ce vizeaza facultatile vizuale sau auditive de exemplu...personal visez de ani de zile sa-mi pot face operatie la ochi...si as renunta cu mai graba si placere la o marire de sani sau buze in favoarea operatiei la ochi...orice femeie e frumoasa, nu uitati asta!
Lulli
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:17
De la: Luli2, la data 2008-12-17 18:17:55mi se pare o prostie, sincer! daca mama natura m-a lasat asa cum sunt, fie cu buze mici, sani mici si altele, de ce sa nu ma accept asa cum sunt? consider mult mai importanta o operatie ce vizeaza facultatile vizuale sau auditive de exemplu...personal visez de ani de zile sa-mi pot face operatie la ochi...si as renunta cu mai graba si placere la o marire de sani sau buze in favoarea operatiei la ochi...orice femeie e frumoasa, nu uitati asta!


nu chiar asa...in intrerior poate...sau u vezi pe strada numai femei frumoase si barbati frumosi?? dekt sa traiesti cu un complex toata viata mai bn o faci...at knd te simti bn in pielea ta ai mai multa incredere in tn!si dak mama natura nu e f generoasa...te ajuti u putin!nu mi se pare de condamnat asta...
angel_in_disguise
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:22
De la: machiajtatuaj, la data 2008-10-30 11:55:58Machiajul Semipermanent este necesar?


machiajul semipermanent nu mi se pare absolut necesar...e doar un moft!
angel_in_disguise
Postat pe 17 Decembrie 2008 18:23
angel, fizic poate ca nu toti suntem extrem de frumosi, dar cautam frumusetea corporala cu cea spirituala...cat despre complexe...si eu sunt complexata de mine, nu-i nimic anormal, doar ca nu mi-as mutila corpul pt un moft.parerea mea, evident.trebuie sa acceptam diferenta de perceptie
Lulli
Postat pe 17 Decembrie 2008 19:51
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 13:16
Buna Cassey..
As dori daca se poate sa imi dai si mie id-ul tau de mess ( al meu este prir_ 2007 ), Chiar vroiam sa cunosc p cineva care sa stie sa ghiceasca in carti. Ma pasioneaza ghicitul....sunt curioasa in legatura cu viitorul meu...si daca ai putea sa ma ajuti sa aflu mai multe te rog adauga-ma in lista ta de mess ...ms
prir_2007
Postat pe 19 Ianuarie 2009 14:53
Cursuri initiere in arta machiajului.
Machiajul poate fi magic si artistic sau practic si natural. Nu exista greseli in machiaj , doar posibilitati infinite .
Atelier Make-up Anca Radulescu - un loc in care arta , pasiunea , frumusetea si prietenia se impletsec in orice moment Cursuri initiere in arta machiajului
Atelier Make-up Anca Radulescu
Detalii pe www.ancaradulescu.ro
Contact: irenne_p@yahoo.ca sau office@ancaradulescu.ro
inna_grace
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:50
Nou in Iasi !!!
Machiaj semipermanent / Tatuaj Cosmetic / Micropigmentare sprancene, ochi, buze( de la 200ron).
Body Piercing cu bijuterii clasice si cu ancore microdermale( de la 50 ron).
Tatuaje corporale ( de la 100ron ).
Extensii gene (de la 60 ron)

Aparatura profesionala, consumabile sterile si de unica folosinta, experienta in domeniu cu atestat profesional

0753 528 009
http://machiajsemipermanent.wordpress.com/
machiajsemipermanent
Postat pe 7 Martie 2011 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 1 De la: kudika377698 20 Martie 2011 04:41
Machiaj de vis? 2 De la: BlondaX 11 Martie 2010 21:40
machiaj profesional 5 De la: kudikamakeup 20 Mai 2010 15:29
Magazin online AVON 1 De la: biancaruser 13 August 2009 10:57
Fond de ten?? 83 De la: alexutzab 18 August 2014 20:37