Setari Cookie-uri

ce mananca copiii mici

fetelor,sunt noua pe aici...pb mea care e?sunt sigura ca sunt multe mamici pe forum...voi ce pregatiti pt copiii vostri?ma refer la varsta de 1-2 ani,cand sunt multe interdictii la mancare...sunt incepatoare...poate ma ajuta cineva..cu un sfat,niste retete,nu stiu...mersi si o zi buna!
mary_ct
Postat pe 5 Noiembrie 2008 17:53
buna mary...eu am trecut de aceasta perioada dar asa ceva nu se uita..deci in general eu incepand cu varsta de 9luni, i-am diversificat alimentatia...supite cu carnita de pui poti sa-i pui si o galusca...piure de legume cu carnita de pui..piureuri de fructe cu biscuiti...in general tot ce mancam noi,dar pentru ei nu prajit,nu piperat(copii mei nu au mancat supe..ciorbita acrita cu putin bors de casa)nu fasole..nu varza...nu usturat...in general pui,le mai dadeam si peste(de preferat luam cate o bucata de somn de la pescarie..il proportionam cat pentru o masa,si il pastram in congelator))laptele si sub forma de gri cu lapte si orezel cu lapte...deci in concluzie incearca sa ii dai putin din toate...are dintisori?atunci da-i in manuta si cate un merisor curatat(din cele care nu se sfarama...si sa-l supraveghezi),Eu nu sunt de acord cu mancarea aia la borcanele....mai bine ii dai un castronel de ciorbita de zarzavat sau de puisor cu painica in ea,decat mancarea aia...incearca-l cu tot ce mancati voi si luati-l cu voi la masa.va doresc sanatate, tie rabdare si sa-ti creasca puiutul mare si voinic.pupici
ginetta
Postat pe 7 Noiembrie 2008 13:15
ms mult,ginetta!
asa fac si yo..dar niciodata nu esti destul de informata,ca mama iti faci mereu griji,si te intrebi mereu daca faci ceea ce trebuie...
ms si de urari...la fel si tie..sa auzim de bine!
mary_ct
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
POWER KI 5 De la: coldwind 11 Februarie 2010 08:22
Activeaza GENA LONGEVITATII cu REVIDOX 1 De la: kudika_5391 23 Aprilie 2012 12:47
Voi credeti in tratamentele naturiste? 58 De la: kudika228826 31 Octombrie 2016 17:28
REMEDII NATURALE 6 De la: jeanetta 11 Noiembrie 2009 13:23
gastrita 14 De la: kudika425867 29 Noiembrie 2016 12:12