Setari Cookie-uri

regenerarea parului

Din cauza unor probleme de sanatate am cam ramas fara par...am luat vitamina A recomandata de medic, S-a regenerat un pic insa mai am probleme.se mai si ingrasa f repede. Tratamentul cu vit A a fost f bun se vede clar ca parul se regenereaza caci am firisoare de par la radacina insa parul meu fiind si rar si f subtire mi se vede patial scalpul... dc nu va deranjeaza prea mult poate imi impartasiti din experienta voastra in cazul in care voi ati reusit sa va refaceti parul.
Va multumesc anticipat!!

ATENTIE daca se gandeste cineva sa ia vitamina A trebuie precizat faptul ca NU SE IA MAI MULT DE 10 ZILE PE LUNA.
flo102ry
Postat pe 10 Decembrie 2008 18:15
Iti pot da un sfat foarte bun. Mama mea a urmat un tratment foarte bun care a ajutat-o foarte mult in privinta caderii parului. ESte un tratament pe baza de niste pastile, suplimente nutritive, Provillus pentru femei se numeste, care i-a oprit cadera parului si in plus i l-a regenerat foarte bine. Acum are un par foarte bogat. Si ce e bine la acest tratament este faptul ca nu are efecte adverse deloc. Ea l-a comandat de pe internet de pe www.provillus.ro. Success!
alexandraprecub
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:42
buna! si eu am probleme cu parul si vroiam sa te intreb de ce nu pot sa iau mai mult de 10 zile pe luna vitamina A ? MS :*
anita0
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:41
DACA MAI STIE CINEVA UN TRATAMENT EFICIENT IMPOTRIVA CADERII PARULUI , IL ASTEPT CU MARE NERABDARE :*, CA NUMAI STIU CE SA FAC
anita0
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:44
Nu stiu daca ai reusit sa-ti rezolvi problema daca nu iti recomand un tratament naturist pe baza de aloe vera cu eficienta.Persoanele care au luat acest tratament si-au rezolvat podoaba capilara.Ma gasesti pentru informatii la adresa rodilantos@yahoo.com.
rodilantos
Postat pe 30 Martie 2009 19:16
...ai putea incerca o cura de Revalid pastile..cunosc mai multe cazuri si a dat rezultate, este putin cam scump dar merita sa incerci...o sa fi multumita...sau ar mai fi Klorane fiole pentru caderea parului, si acestea sunt foarte bune(se gasesc in farmacii)..
alexia_9
Postat pe 31 Martie 2009 08:45
...si am uitat d uleiul de ricin, dar care nu e indicat daca parul tau este gras..
alexia_9
Postat pe 31 Martie 2009 08:46
buna,iti dau o reteta ptr parul care cade si este gras.inainte sa te speli cu o ora te dai cu ulei de masline la radacina [dar uleiul sa nu fie rafinat]stai cu el o ora si dupa te speli cu sampon ptr par uscat [sa nu folosesti balsamuri sau alte tratamente de par]te clatesti foarte bine si la urma te clatesti cu otet de mere.faci asa o luna si sa vezi rezultatele.eu ma facut asa si nici nu mai imi cade si s-a indesit.
najwa
Postat pe 31 Martie 2009 08:57
buna,ulei de masline te dai la radacina inainte sa te speli cu o orasi nu mai foloseste balsam, faci o luna asa si ai sa vezi.
najwa
Postat pe 31 Martie 2009 09:12
buna fetelor,sa stiti ca eu am facut o cura de vitamina A-E o luna si mia prins f bine,dar mai stiu si cu vitamina B5-B6 se pune in sampon.o zi buna fetelor
najwa
Postat pe 31 Martie 2009 09:44

SE MAI POATE FACE O SOLUTIE DIN GAZ SI USTUROI : O CAPATANA DE USTUROI PESTE CARE SE
PUNE UNA SUTA GRAME DE GAZ APOI SE LAZA LA MACERAT O SAPTAMANA .
SE TAMPONEAZA ZONA AFECTATA SE ACOPERA CAPUL CU UN BATIC .
DUPA CATEVA ORE SE SPALA PARUL.
SE REPETE OPERATIA TIMP DE UNA LUNA,DUPA CARE SE FACE PAUZA .
SI DACA ESTE NEVOIE SE MAI REPETA
kudika011876
Postat pe 21 Aprilie 2009 14:35
Buna fetelor!
Va recomand vitaminele Phytophanere. Sunt foarte bune atat pentru regenerarea parului cat si a unghiilor. Costa aproximativ 150 Ron dar din nefericire iti dau si o pofta f mare de mancare.
De asemenea recomand samponul si fiolele Revalid. Miros foarte frumos , dau volum parului si chiar il fac sa arate matasos si stralucitor.
De cand le folosesc am un par mult mai bogat si mai sanatos, efectele au fost peste asteptari.
delight0
Postat pe 21 Aprilie 2009 21:24
kudika003816
Postat pe: 31 Martie 2009, ora 08:57
buna,iti dau o reteta ptr parul care cade si este gras.inainte sa te speli cu o ora te dai cu ulei de masline la radacina [dar uleiul sa nu fie rafinat]stai cu el o ora si dupa te speli cu sampon ptr par uscat [sa nu folosesti balsamuri sau alte tratamente de par]te clatesti foarte bine si la urma te clatesti cu otet de mere.faci asa o luna si sa vezi rezultatele.eu ma facut asa si nici nu mai imi cade si s-a indesi

Buna, despre ce tip de ulei de masline este vorba? Ne poti da cateva nume de produse? Mersi mult!

Postat pe 21 Aprilie 2009 22:41
nu este vorba de marca ci sa fie cat mai natural,adica mai putin rafint acela care este inchis la culoare si mai gros este bun.daca faci tratament asta o sa vezi ca este f bun,rezultatele se vad dupa primele aplicari.multa sanatate
najwa
Postat pe 22 Aprilie 2009 07:56
buna,adresa mea de mess este:elena_pc81,eu am avut parul cazut o parte f buna si am facut niste injectii f bune care mi-a regenerat radacinile si parul mi-a crescut de la zero,de asemenea din cauza unor alergii temporare cateodata imi cade parul si tb sa fol trat regeneratoare,chiar am terminat aproape altul,contacteaza-ma si iti voi da niste adrese. o zi buna,apropo la noi in tara avem cei mai buni dermatologi,chiar si alopeciile avansate la femei pot fi inca tratate.
poop.
eleni_cp
Postat pe 22 Aprilie 2009 09:19
Buna.
Iti recomand un produs natural 100% foarte buna. Se numeste Provillus si mai multe informatii le gasesti pe www.provillus.ro
Multa sanatate!
alexandraprecub
Postat pe 20 Mai 2009 11:54
Recomand tuturor indiferent de tipul de par uleiul de ricin.
Parul nu se va ingrasa mai repede de la el va spun sigur.Dar scapi de matreata, se regenereaza total, parul capata un aspect sanatos, lucios, se indeseste si creste f. repede.
Se face o data pe saptamina o impachetare cu o lingurita de ulei de ricin bine masat pe pielea capului si pe tot parul (poti sa folosesti un pieptene pt. asta).Se da cu ulei seara, se acopera cu un batic si se spala parul a doua zi dimineata.
O sa constati la inceput o cadere a parului bolnav, sa nu te sperii, se regenereaza rapid.Eu am facut asta pentru 1 an intreg si vad si acum rezultatele dupa 25 de ani.
micabis
Postat pe 20 Iunie 2009 05:09
De la: flo102ry, la data 2008-12-10 18:15:46Din cauza unor probleme de sanatate am cam ramas fara par...am luat vitamina A recomandata de medic, S-a regenerat un pic insa mai am probleme.se mai si ingrasa f repede. Tratamentul cu vit A a fost f bun se vede clar ca parul se regenereaza caci am firisoare de par la radacina insa parul meu fiind si rar si f subtire mi se vede patial scalpul... dc nu va deranjeaza prea mult poate imi impartasiti din experienta voastra in cazul in care voi ati reusit sa va refaceti parul.
Va multumesc anticipat!!

ATENTIE daca se gandeste cineva sa ia vitamina A trebuie precizat faptul ca NU SE IA MAI MULT DE 10 ZILE PE LUNA.

buna,

ai rez probl caderii parului cu vit a? cat timp ai luat? ai mai luat si altceva? ma intereseaza si pe mine deoarece am o mare probl si.............merci.
nicoletadina
Postat pe 22 Iulie 2009 18:30
buna...sunt noua p forum..am o intrebare...toate tratamentele astea merg ji la un barbat?ast un rasp...ms mult
yo_alexutza
Postat pe 25 Octombrie 2009 13:42
SAMPONUL DE LA FOREVER FFF. BUN
ancaid
Postat pe 10 Noiembrie 2009 22:51
Da, samponul Nanoguard de la Nanogen este un sampon medical impotriva caderii parului, iar pentru accelerarea cresterii va recomand tot de la Nanogen solutiile Nanogaine. Se vad rezultate inca din prima luna credeti-ma pentru eu folosesc.
Va las id-ul meu: oana_eu2009 daca doriti mai multe informatii.
scumpica20
Postat pe 9 Decembrie 2009 11:18
De la: alexandraprecub, la data 2009-01-09 15:42:19Iti pot da un sfat foarte bun. Mama mea a urmat un tratment foarte bun care a ajutat-o foarte mult in privinta caderii parului. ESte un tratament pe baza de niste pastile, suplimente nutritive, Provillus pentru femei se numeste, care i-a oprit cadera parului si in plus i l-a regenerat foarte bine. Acum are un par foarte bogat. Si ce e bine la acest tratament este faptul ca nu are efecte adverse deloc. Ea l-a comandat de pe internet de pe www.provillus.ro. Success!
mms68
Postat pe 24 Februarie 2010 11:13
Buna! Si eu am avut probelme destul de mari legate de caderea parului. Am incercat tot felul de tratamente scumpe precum: Ducray, Vichy, etc si degeaba. Ceea ce cred ca m-a ajutat cu adevarat este Petrole Hahn - Prevention Chute un sampon pe baza de vitamina B5 si ulei de cimbru si lotiunea tonica Londa, care nu necesita clatire. Cred ca merita sa le incerci si nu uita: cu cat pieptenele cu care il despletesti are dintii mai rari cu atat tensionezi mai putin firul iar la un par relativ scurt nu se pierde mult la despletire.Bafta!
Anna29
Postat pe 24 Februarie 2010 19:39
Buna,

Eu iti recomand sa incerci sa adopti o alimentatie bogata in vitamine si minerale.
Pentru regenerarea parului si pentru caderea lui am gasit niste info utile pe un site de medici:

http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=24&sid=62725ab0114c2d3f1820baf90d35c197
Monicamm85
Postat pe 5 Iulie 2010 17:17
PronaturaShop.ro vine in ajutorul dumneavoastra cu doua produse: HAIR TONIC si FLORADERM, care prin compozitia speciala mentin parul intr-o stare excelenta. Nu mai cade este stralucitor si matasos !
Principiile active actioneaza prin cresterea irigarii cu sange a radacinii firului de par, pe de o parte, iar pe de alta parte prin inhibarea formarii metabolitilor agresivi ai testosteronului. Aceste efecte sunt asigurate de extractul de serenoa repens si de ginkgo biloba. Apilarnilul aduce vitamine, proteine si minerale utile cresterii parului.
Floraderm, cu o formula bazata pe extract de urzica, brusture si chlorella vin in completarea produsului HAIR TONIC.
Urzica este cunoscuta ca o planta tamaduitoare inca din Vechea Grecie. Astazi este utilizata ca un foarte bun remineralizant si fortifiant. Frunzele sale contin o mare cantitate de fier si sunt bogate in vitaminele A si C. In plus, mai aduc Siliciu si Zinc substante indispensabile structurii parului si unghiilor.
Brusturele actioneaza ca un excelent al firului de par, iar chlorella completeaza prin gama larga de vitamine si minerale continute.
Obtineti rezultate foarte bune daca asociati cele doua produse (HAIR TONIC si FLORADERM) cate trei capsule pe zi din fiecare, in cure de trei-patru luni.
Pentru mai multe detalii sunati la 0770.623.771 , scrieti la contact@pronaturashop.ro sau intra pe: www.pronaturashop.ro
RoxanaAna
Postat pe 7 Iulie 2010 13:04
foloseste samponul de la forever si in nici 2 saptamani vei vedea cum parul nu mai cade; ba mai mult iti va regenera , se va intari radacina; iti spun din proprie experienta.
ancaid
Postat pe 7 Iulie 2010 17:11
Iar pronatura, iar "aloia" Forever...
kudika226898
Postat pe 15 Iulie 2010 20:53
Am citit mesajul tau si as dori sa stiu daca in continuare mama ta este multumita de tabletele Provillus si, bineinteles cantitatea /timpul de care a avut nevoie pentru ca rezultatele sa sa vada....Am probleme destul de mari cu parul si caut solutii....multumesc foarte mult.Ma numesc Anca si ma poti contacta la adresa de mess anakonda_mix.
anakonda_aa
Postat pe 28 Iulie 2010 13:48
am si eu o intrebare....brusc a inceput sami cada parul.....in partea din fata a capului......am citit atatea pareri de nu mai stiu pe care so incerc......nu inteleg cum e cu acel ulei de rigin....unde il pun in locul unde mia cazut parul....sau cum...pls intrati pe id p1ncuuu si ajutatima pwp la voi
kudika343066
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:29
ulei de rigin? ce-i ala? merge la prajeli?
size_back
Postat pe 21 Decembrie 2010 20:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Durerea de oase nu mai este o problema pentru mine 18 De la: kudika_991197 25 Iulie 2015 20:15
spuneti nu drogurilor,alcoolului,tutunului 15 De la: Ele_ely 11 Iulie 2009 15:47
Masti ten iarna 28 De la: kudika_23113 5 Ianuarie 2013 15:17
Ce este terapia Reiki? 1 De la: kudika_21695 21 Noiembrie 2012 00:33
cum scap de muscatura de pe gat? 23 De la: arahnida 30 Decembrie 2009 00:08