Setari Cookie-uri

Reductil

Am inceput sa iau de 3 zile reductil...voi ce stiti despre el?
sissy85
Postat pe 6 Noiembrie 2008 03:54
este super bun,am folosit si eu,doar ca eu nu l-am luat decat o luna si normal trebuia sa-l iau timp de trei luni.o sa simti difetenta.
simo23
Postat pe 16 Noiembrie 2008 17:47
eu am luat si am avut niste palpitatii ingrozitoare de la el
am renuntat de teama sa nu fac vreun infarct ... desi am tensiune mica

Postat pe 19 Noiembrie 2008 19:53
asta am incercat sa le spun si eu fetelor pe celalalt topic si nu au vrut sa ma creada...este foarte periculos...
diana_md
Postat pe 19 Noiembrie 2008 22:23
Am luat si eu, cam o luna jumate. am slabit vreo 2, 3 kg dar mi-era frica sa nu fac infarct.
adica eram f agitata, nu mai dormeam, imi tranmsirau palmele, mi se usca gura ingrozitor si palpitatii la greu.
aaa, si poate a coincis cu un mom nu tocmai bun in viata mea dar mi-a adus si o stare de depresie.
meg29
Postat pe 6 Decembrie 2008 19:34
Stiu ca ar trebui prescris de un medic.
Cu toate acestea am luat si eu....si nu numai reductil, fara prescriptia medicului.
Ce pot sa-ti spun eu...ca un veteran intr-ale medicamentelor de slabit: am luat o perioada lunga regenon. Aveam simptome ca cele descrise de fetele de mai sus....asa ca am renuntat. Acum iau reductil. Simptomele sunt mai reduse, mai estompate. Deci tine mult de reactia fiecarui organism. Incearca sa iei reuctil de 10 daca ai luat cumva de 15, poate nu va fi, pentru tine, asa puternic.
Oricum, nu renunta -trebuie sa gasesti pana la urma un medicament care sa te poata ajuta. Daca problemele tale nu sunt foarte mari si ai rabdare, iti recomand altceva. O studenta de-a mea a slabit 35 de kilograme in mai putin de un an si nu le-a mai pus la loc....nici macar pe o parte: capsule de soc si de papadie. Dar capsule separate, nu o singura capsula care sa le contina pe ele, impreuna cu altele, nu au acelasi efect. Cum nu are acelasi efect nici tinctura, asta mai degraba pt ca datorita alcoolului ai putea avea o stare de moleseala. In plus, pe langa capsulele de soc si papadie poti lua si capsule de urzica. Sper sa te fi ajutat macar putin. Daca vrei sa vorbim,cu placere, oricand.
2007anna32
Postat pe 10 Decembrie 2008 10:18
BUNA....AM LUAT SI EU REDUCTIL...REGENON ETC. AM SLABIT DESTUL DE MULT...CAM 12 KG IN 2 LUNI...DUPA CE NU AM MAI LUAT M-AM INGRASAT 15 KG....SINCER NU MANANC MULT...PE TIMPUL TRATAMENTULUI M-AM SIMTIT FOARTE RAU...ACUM PENTRU NIMIC IN LUME NU AS MAI INCERCA ASEMENEA MEDICAMENTE...AU REACTII ADVERSE....INCEARCA TOTUSI CEAIUL ROSU ESTE MAI BUN PENTRU SLABIT...AI GRIJA
luizaro
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:00
am luat si eu reductil...3 saptamani...apoi am facut pauza acum de revelion si craciun am pus pe mine 2 kg... inainte sa iau aveam 60 de kg,apoi dupa 3 sapt am ajuns la 55 ... simptome..am avut ameteli! in rest a fost totul ok! e bun!!
andr33a_brun3tzyk
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:14
alte pastile ...care au avut rezultat ati mai luat?
andr33a_brun3tzyk
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:30
Pastile de slabit care intr-adevar dau rezultate.
De pe 1 august nu mai iau pastile si nu m-am ingrasat deloc. Eu am slabit 17 kg in 3 luni, eu am avut 77 kg, acum am 60 kg +- 500 grame. Tratamentul cu Lida Daidaihua Slimming Capsule de 3 luni regleaza metabolismul.

Pastilele Lida Daidaihua Slimming Capsule nu au nici un efect negativ, sunt naturale 100%. Inainte de a incepe tratamentul cu asceste pastilele, eu am facut toate analizele inainte si dupa, pentru ca eram si eu speriata, ca era in joc sanatatea mea. Analizele au iesit perfecte.

Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email: merycamerzan@yahoo.com.
merycam
Postat pe 2 Februarie 2009 18:16
fetelor nu mai luati pastile de slabit de genul reductil, regenon, lindaxa....credeti-ma lucrez de foarte multi ani in domeniul Pharma.
Daca vreti sa slabiti duceti-va la un nutritionist care sa va faca niste analize si sa va stabileasca un regim alimentar special pentru voi. + foarte multa miscare.
Eu am tinut in urma cu 5 ani o cura de slabire data de un nutritionist si impreuna cu putina miscare in 9 luni de zile am slabit 16 kg pe care nu le-am mai pus pe mine fiidca m-am obisnuit sa mananc altfel si sa combin mancarurile intr-un mod in care sa nu fie asimilat gresit de catre corp.

Toate medicamentele pentru slabit contin pseudoefedrina care din nefericire afecteaza centrul foamei, intr-adevar slabim de la ele dar cand le lasam ne loveste o foame de am manca si pietre (inclusiv prostiile acelea de pastile rosii sau verzi chinezesti).
In plus reductilul se prescrie catre persoane care nu au avut probleme cu tensiunea, anemia, calciu si care au o problema grava cu obezitatea, au incervat ca slabeasca prin metodele obisnuite dar nu a dat rezultate.

Nu le mai luati de capul vostru o sa va para foarte rau mai tarziu, mai ales daca nu aveti copil si va doriti unul sanatos.

Daca sunteti totusi dependente de astfel de medicamente si credeti ca fara ele nu puteti sa reusiti sa slabiti luati xenical 1 luna 2 dupa fiecare masa bogata in proteine sau Normoponderol inainte sau dupa fiecare masa pentru a va ajuta sa digerati si sa eliminati mai repede grasimile.

Sper ca nu v-am plictisit sa ca a-ti inteles ceva
adinaadinutza
Postat pe 20 Februarie 2009 12:11
xenadrine a luat cineva? mi a fost sugerat d cineva care mi a si adus. am inceput sa iau si e ca un laxativ mai slab. voi ce ziceti?
DIuliana
Postat pe 26 Februarie 2009 15:33
Eu nu fac parte din categoria celor care iau pastile pt slabit,dar ma simt oarecum dator sa relatez experienta mea in cele ale slabitului.Am reusit sa slabesc in 5 luni si jumate, 17 kg.Ce am facut?Ei bine am renuntat total la paine si am un regim alimentar moderat,cu alte cuvinte cate putin din fiecare.Ah si era sa uit sa mentionez ca fac si exercitii .Succes.
Stripes
Postat pe 3 Martie 2009 17:51
am luat si eu si am slabit destul de mult si nu aveam nici una din simptomele de mai sus , dar a trebuit sa renunt la ele ptr ca vroiam sa raman insarcinata si deci nu mergeau impreuna
dar trebuie luata dimineata pastila ca sa nu ai palpitatii
jioana7
Postat pe 20 Septembrie 2009 20:22
Buna sant noua pe aici.As avea o curiozitate eleva despre care vorbeai ca a slabit cu capsule de soc si papadie cred ca a tinut si un regim alimentar ,banuiesc pare prea simplu fara.MERSY si scuze
kudika077533
Postat pe 28 Octombrie 2009 15:23
De la: kudika077533, la data 2009-10-28 15:23:10Buna sant noua pe aici.As avea o curiozitate eleva despre care vorbeai ca a slabit cu capsule de soc si papadie cred ca a tinut si un regim alimentar ,banuiesc pare prea simplu fara.MERSY si scuze



Intr-adevar, pt ea a fost usor sa faca sport chiar prin natura serviciului. A facut gimnastica de performanta iar acum este antrenoare. Totusi nu dispera, mi-a spus ca nu a facut gimnastica, miscare in general in forma exagerata. Asa ca niste exercitii minime ori cateva minute de alergare nu cred ca ar strica nimanui.
O seara placuta!


2007anna32
Postat pe 28 Octombrie 2009 21:39
sportul e ok cam 30 min zilnice de bicigleta le cam fac,dar regimul ma interesa am cumparat capsulele ieri si as vrea sa le ancerc vreau sa spun ca anul trecut am tinut o dieta nebuna am slabit 15 kg dar organismul meu a avut de suferit o criza de spasmofilie urmata de dereglare hormonala ,dupa calciu si vitamine am pus anapoi chiar mai mult.Am un copil de crescut un sot minunat asa ca vreau sa traiesc sanatoasa.Dar as vrea sa ancerc ceva naturist,nu vreau sa mai retraiesc cosmarul .Mersi ca mi-ai raspuns .poate mai ami dai ceva detali.Scuze daca am deranjat .o seara buna
kudika077533
Postat pe 29 Octombrie 2009 19:22
as fi intetresata de medicamentul pe care l-ai luat.mi-ai putea da mai multe detalii?mersi

kudika146317
Postat pe 16 Martie 2010 21:07
salut...sunt noua pe aici...voiam sa va intreb un lucru...eu am inceput sa iau REGENON RETARD 60mg cate o pastila pe zi...si ce-i drept pana acum am slabit ceva...mentionez ca iau de 5 zile aproximativ...nu am avut nici o reactie adversa...poate doar multa multa energie...pofta de mancare nu prea am...in fine...problema e alta...eu am luat pastilele respective din iasi pt k eram inca la facultate...dar acum sunt in botosani si nu gasesc deloc pastilele astea la negru, iar de reteta nu am putut face rost in nici unfel...si ar trebuie sa intrerup pana cand fac rost de pastile...va rog daca este cineva din bt care imi poate face rost de pastiel as fi recunoscatoare...aaa... si sa nu uit...din cate am inteles REGENON RETARD e aceeasi chestie ca REGENON simplu doar ca e in concentratie mai mare...daca as putea sa le continui cu altceva va rog sa imi spuneti...am citit tot ce este scris mai sus despre super splim si reductil akum nu stiu ce sa fac...de unde sa fac rost de pastilute si daca cineva ma poate ajuta....VA MULTUMESC FRUMOS SI ASTEPT UN RASP...SI SPOR LA SLABIT
bia123
Postat pe 25 Iunie 2010 21:05
salut...sunt noua pe aici...voiam sa va intreb un lucru...eu am inceput sa iau REGENON RETARD 60mg cate o pastila pe zi...si ce-i drept pana acum am slabit ceva...mentionez ca iau de 5 zile aproximativ...nu am avut nici o reactie adversa...poate doar multa multa energie...pofta de mancare nu prea am...in fine...problema e alta...eu am luat pastilele respective din iasi pt k eram inca la facultate...dar acum sunt in botosani si nu gasesc deloc pastilele astea la negru, iar de reteta nu am putut face rost in nici unfel...si ar trebuie sa intrerup pana cand fac rost de pastile...va rog daca este cineva din bt care imi poate face rost de pastiel as fi recunoscatoare...aaa... si sa nu uit...din cate am inteles REGENON RETARD e aceeasi chestie ca REGENON simplu doar ca e in concentratie mai mare...daca as putea sa le continui cu altceva va rog sa imi spuneti...am citit tot ce este scris mai sus despre super splim si reductil akum nu stiu ce sa fac...de unde sa fac rost de pastilute si daca cineva ma poate ajuta....VA MULTUMESC FRUMOS SI ASTEPT UN RASP...SI SPOR LA SLABIT
bia123
Postat pe 25 Iunie 2010 21:05
da eu folosesc garcinia plus si forever lean se i-au de 3 ori pe zi inainte de masa cu 20 min si dau rezultate in plus nu au reacti adverse deoarece sunt din aloe garsinia lecitina etc. daca va intereseaza sunati la 0771345940 sau uitati-va la forever living product unde sunt produse de slabit care si nutritionisti le recomanda sunt pe baza de aloe vera.
kudika168237_dana
Postat pe 25 Iunie 2010 21:54
da eu folosesc garcinia plus si forever lean se i-au de 3 ori pe zi inainte de masa cu 20 min si dau rezultate in plus nu au reacti adverse deoarece sunt din aloe garsinia lecitina etc. daca va intereseaza sunati la 0771345940 sau uitati-va la forever living product unde sunt produse de slabit care si nutritionisti le recomanda sunt pe baza de aloe vera. LOCALITATEA: Arad dana.PS. cine doreste manichiura pedichiura la domiciliu dv. sau la mine sa sune la tel. de mai sus. mani.12 ron ,pedi 13 ron
kudika168237_dana
Postat pe 25 Iunie 2010 22:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac sa ma ingras? 5 De la: Annnnaaa 1 Iulie 2009 20:57
Cateva sfaturi pentru slabit sau pentru mentinerea greutatii 55 De la: irinaivanescu 5 Octombrie 2014 11:35
buna 7 De la: Shhh 23 August 2010 12:31
slabiti dansand! curs gratuit de tango argentinian la Iasi! 1 De la: TangoFeliz 25 Noiembrie 2010 19:08
buna 2 De la: kudika411298 9 Decembrie 2013 21:03