Setari Cookie-uri

SINUZITA

Aceasta problema ma chinuie incepand de toamna pana primavara cand incepe sa se incalzeasca...va rog sa ma credeti ca m-am saturat de antibiotice,de radiografii,de inhalatii....si de doctori...daca cineva dintre d-voastra a rezolvat aceasta problema si cum a rezolvat-o va rog sa-mi spuneti si mie...va multumesc si astept sfaturile voastre,deoarece sunt sigura ca multe dintre d-voastra sufera de asa ceva.
ginetta
Postat pe 11 Noiembrie 2008 12:52
da,eu m-am operat anul trecut la spitalul floreasca
nor_pufos
Postat pe 2 Decembrie 2008 19:53
Eu folosesc metoda yoghina de spalat nasul cu apa cu sare.E super.
micabis
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:49
De la: micabis, la data 2008-12-04 18:49:08Eu folosesc metoda yoghina de spalat nasul cu apa cu sare.E super.




o foarte buna metoda ;)

Postat pe 4 Decembrie 2008 18:55
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:35
Servus te cred, este o mare problema cu sinuzita, eu m-am adaptat in atatia ani si am inceput sa ma tratez singura, cand imi dau seama ca este persistenta atunci merg la medic pana atunci....evitand frigul, perioadele bruste ale vremii trecerea de la cald la frig si invers, curentii de aer,prea uscat sau rece (aerul conditionat) aerul in casa, hreanul facut si consumat in casa moderat, inhalatii cu sare facute in casa, cand este frig (ger) las fudulia si pun caciula pe cap, evit sa iau antibiotice, folosesc paracetamol sinus 3/zi,extraveral, odihna, ma deranjeaza lumina excesiva dintr-o data, picaturi nasale, nu am bani dizolv sare de bucatarie in apa fierb apa fiarta si racita cu sare pun in nas ( 1 ling.sare la 250 gr. apa) mai scade mananci un pic mai picant cat poti, ceaiuri, lamaie miere tei, iti vor trece durerile de cap, ametelile, starea de oboseala. Recunosc ca am facut si operatie de sinusuri, deviatie de sept, chiar la mine este o problema ORL-ul primavara si toamna. Ce te faci cand afli ca propriul tau copil este in aceeasi situatie, te mosteneste in aceasta privinta?Mie una, nu mi-a cazut bine, am acceptat in timp. Asta este viata si face parte din noi.
Rolec2000
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:12
Buna metoda cu apa si sare. Ca medicamente majoritatea au rezolvat cu Bioparox, Zinnat, Augmentin. Poti sa intrebi de ele.

Postat pe 31 Ianuarie 2009 22:26
Aceasta problema ma chinuie incepand de toamna pana primavara cand incepe sa se incalzeasca...va rog sa ma credeti ca m-am saturat de antibiotice,de radiografii,de inhalatii....si de doctori...daca cineva dintre d-voastra a rezolvat aceasta problema si cum a rezolvat-o va rog sa-mi spuneti si mie...va multumesc si astept sfaturile voastre,deoarece sunt sigura ca multe dintre d-voastra sufera de asa ceva.
draga mea, mananca tu hrean ras proaspat daca este posibil si iti trece instantaneu dc forma nu e prea avansata.
poti sa faci si o cura de cateva zile :2 linguri de hrean ras+2 linguri de miere/zi
spalaturi nazale cu apa cu sare, cu ajutorul inei seringi introduci apa cu sare in procent de 10%, deci la 100 ml apa pui o lingurita rasa de sare grunjoasa. vei fi uimita ce poate sa se intample, dar da-i inainte tot asa, ustura un pic, dar rezultatul este garantat si testat.. te pup, mari
mariana23
Postat pe 21 Februarie 2009 18:49
eu recomand TRANSFER FACTOR PLUS....multi oameni si-au rezolvat pb de sinuzita si nu numai cu acest produs de exceprie...100% natural...contine FACTORI DE TRANSFER din colostru bovin si din gelbenus de ou de gaina 4life,AGARICUS BLAZEII MURILL, IP 6(inositol hexaphosphate), EXTRACT DE SOIA, CORDYCEPS SINENSIS, d-BETA GLUCAN, ZINC, ALOE VERA EXTRACT,BETA GLUCAN,OLIVE LEAF EXTRACT, LEMON PEEL, MAITAKE MUSHROOM EXTRACT, SIITAKE MUSHROOM EXTRACT.......cautati pe net detalii despre ingrediente si veti avea o surpriza deosebit de placuta !!!!!!!!!
silviu_m74
Postat pe 3 Martie 2009 21:12
Ar fi cazul sa va duceti unde trebuie. Cei mai tari orlisti in BUCURESTI sunt la Spitalul COLTEA si la Spitalul SF. MARIA (fost GRIVITA - pta 1 mai)
ema_rice
Postat pe 18 Martie 2009 01:22
Este enervanta rau situatia, durerile de cap si nasul care imi curgea mai tot timpul mi-au mancat zilele. Am avut o perioada foarte nasola rau..nici nu am puteam apleca nici sa ma incalt. Am facut tratamente cu medicamente , apoi injectii degeaba. ..
Apoi am facut acupunctura, combinat cu un tratament naturist si m-am simtit mult mai bina cativa ani.....apoi am mai avut ceva probleme..si ORL-istul mi-a recomandat augmentin si alte cateva antibiotice. Si mi-a recomandat si operatia de deviere de sept. Am dubii...voi ce ziceti ?
AdrIanalove22
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:46
SI SOTUL MEU A AVUT ACESTE NEPLACERI CARE L-A DERANJAT O PERIOADA DE TIMP,NU STIA CE ARE PANA NU A MERS SA-SI FACA ANALIZELE SI DESIGUR SINUZITA .L-AM TRATAT CU PRODUSE NATURALE CARE SI-AU FACUT EFECTUL DESTUL DE REPEDE SI DE ATUNCI NU M-AI ARE PROBLEME .ADRESA MEA PENTRU CEI INTERESATI rodilantos@yahoo.com. O zi minunata si multa sanatate!!
rodilantos
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:46
te cred ca iti este greu, vezi cat de grav este la ORL si daca este de operat, opereaza-te, eu am cativa ani de la operatie insa dupa cum am spus ma feresc sa mai racesc sau imi dau seama ca am racit si evit sa iau antibiotic. Oricum, nu-mi mai curge nasul precum "robinetul defect".
Rolec2000
Postat pe 2 Aprilie 2009 19:51
si mie mi s a descoperit ieri o sinuzita mai veche...dupa ce am luat 2 luni de zile numai augumentin si axycef, deoarece doctorita credea ca doar am o laringo-faringita...si imi tot pierdeam vocea, momentan nu pot vorbi deloc....si ieri doctorita de la ORL m a pus sa fac o radiografie la cap si a descoperit aceasta sinuzita mai veche...mi a dat bioparox(care e oribil..imi vine sa vomit dupa ce ma dau cu el...), biorinil, flucozonal si spanit...si mi a zis k daca nu se vede nicio diferenta intr o saptamana trebuie sa fac punctie....iar acest lucru ma sperie tare...pentru ca am auzit k e foarte dureros, cu tot cu anestezie...diagnosticul meu a fost opacifierea sinusurilor fetei foarte accentuata la maxilarul drept...:|
doare intr adevar punctia?? mi e tare frica...::|
summer_love
Postat pe 22 Aprilie 2009 10:55
De la: summer_love, la data 2009-04-22 10:55:59si mie mi s a descoperit ieri o sinuzita mai veche...dupa ce am luat 2 luni de zile numai augumentin si axycef, deoarece doctorita credea ca doar am o laringo-faringita...si imi tot pierdeam vocea, momentan nu pot vorbi deloc....si ieri doctorita de la ORL m a pus sa fac o radiografie la cap si a descoperit aceasta sinuzita mai veche...mi a dat bioparox(care e oribil..imi vine sa vomit dupa ce ma dau cu el...), biorinil, flucozonal si spanit...si mi a zis k daca nu se vede nicio diferenta intr o saptamana trebuie sa fac punctie....iar acest lucru ma sperie tare...pentru ca am auzit k e foarte dureros, cu tot cu anestezie...diagnosticul meu a fost opacifierea sinusurilor fetei foarte accentuata la maxilarul drept...:|
doare intr adevar punctia?? mi e tare frica...::|
ia TRANSFER FACTOR PLUS garantat in 2 saptamani numai ai nimic....
silviu_m74
Postat pe 22 Aprilie 2009 21:12
Si eu am aceeasi problema. Am vazut ca rezultate foarte bune are eucaliptul, daca gasesti undeva frunze, nu e o gluma. Eu am primit din strainatate o punga cu 400 gr de frunze uscate, sa cauti pe net sa vezi de unde se pot comanda. Macinate eu le tin in gura si inghid sucul care se face in contactul cu saliva. Sunt amarui la gust si reusesc sa desfunde nasul rapid. Eu mai pun si apireven pe frunte si pe marginile nasului. Dar trebuie sa ai grija la ochi.
Sincer asta nu mi-a vindecat problema, sunt permanent sensibila dar nu ma chinui.
charmen
Postat pe 14 Septembrie 2009 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
menopauza 1 De la: ady_ady_yahoo__com 27 Iunie 2009 07:31
Am o problema 16 De la: kudika_4047 24 Martie 2012 21:43
uite chistul..nu mai e chistul. 2 De la: Shhh 1 Martie 2010 15:46
La ce e bun Steriletul? 7 De la: ela367 10 Iulie 2009 19:42
menstruatia 9 De la: valy90 1 Martie 2011 19:01