Setari Cookie-uri

Sindrom vertiginos

De 5 ani ma chinui cu el si nu scap.A mai trecut cineva prin asa ceva?Ce tratamente ati facut?La ce dr. ati mers?
Eu nu mai stiu unde sa ma duc.
Am incercat tot felul de tratamente,am fost la tot felul de medici,dar nimeni nu-mi poate spune macar de unde vine,ce il provoaca.
Alexandra09
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:47
De la: isismylove, la data 2008-11-16 14:35:52am trecut prin ceva asemanator timp de 3 ani....am fost la cateva spitale prin bucuresti si mi se spunea ca am sindrom vertiginos, iar cand ajungeam la urgenta mi se spunea ca am lipsa de calciu. Dupa multe cautari....am ajuns la un spital din targu-mures....am facut toate analizele,dupa care am ajuns la un medic care mi-a spus ca am crize senzitivo-senzoriale (in carti asta se numeste epilepsie dar sub alta forma)...am inceput un tratament in februarie si sunt foarte multumita...merg linistita pe strada, mai am ameteli dar foarte rar....si mi-am recapatat cat de cat increderea ca ma pot descurca singura. nu trebuie sa-ti pierzi speranta pt ca eu asa facusem....si mi-am dat seama ca sunt foarte multi doctori incompetenti....poate inca nu ai dat peste cine trebuie sau nu ai un diagnostic corect.


si eu cred asta.
imi poti spune ce specialitate are si ce tratament?
zau ca nu mai stiu ce sa fac,spre ce specialitate sa ma indrept.
Alexandra09
Postat pe 16 Noiembrie 2008 18:32
buna seara! ma numesc alexandru,am 29 de ani si de aproape 1 an sufer de asa zisul sindrom vertiginos.este un diagnostic pe care mi l am dat singur pt ca eu efectiv nu stiu pe unde sa mai umblu,ce spitale ,ce doctori ,ce psiholgi si parapsihologi sa mai vizitez,bioenergeticieni si clar vazatori,ca nimeni nu vede nimic,nimeni nu stie nimic dar eu am ramas cu ameteala de aproape 1 an.nu am lesinat niciodata,nu am cazut , n am vomat,n am avuit tulburari de vedere,n am dureri de urechi sau probleme cu auzul,pur si simplu imi simt capul buimac,simt ca n am echilibru,desi daca ma pui sa stau intr un picior si cu ochii inchisi chiar,stau f bine mersi.
nu mai inteleg ce se intampla,daca ai trecut prin asa ceva sau e cineva care are aceleasi simptome,il rog din suflet sa ma contacteze la aceasta adresa de mail,las si numar de telefon chiar,vreau doar sa discut cu cineva care are aceleasi stari,sa ma conving ca n am luat o eu razna,ca lumea spune ca e doar in mintea mea senzatia asta.poate ma mai pot linisti sufleteste ,pt ca am devenit si f anxios de cand cu starile astea ,mi a dat pur si simplu viata peste cap
inca o data ,te rog mult sau va rog ,cine poate sa mi dea niste raspiunzuri.
Dar referitor la cel care scria de boala merliere sau cum ii spune,boala urechii interne,ii transmit eu sa ca n are nicci cea mai mica legatura boala asta cu asa zisul sindrom vertiginos
este o aberatie mare,acea boala se trateaza cu betaserc si probabil or mai fi si altele,iar simptomele sunt mult mai crunte,te ia cu lesin,vomiti,ameteli crunte,se invarte casa cu tine si poti s o tii asa langa cu anii doar daca nu ajungi la orl unde sa te diagnostigheze ,iar apoi cu tratament adecvat trece !
dar repet,sindrom vertiginos n are nici o legatura cu boala merliere,boala urechii interne
multumesc mult si astept ceva sfaturi sau explicatii
adresa mea de mail bboodd79@yahoo.com

Postat pe 11 Ianuarie 2009 20:18
De la: bboodd79, la data 2009-01-11 20:18:35buna seara! ma numesc alexandru,am 29 de ani si de aproape 1 an sufer de asa zisul sindrom vertiginos.este un diagnostic pe care mi l am dat singur pt ca eu efectiv nu stiu pe unde sa mai umblu,ce spitale ,ce doctori ,ce psiholgi si parapsihologi sa mai vizitez,bioenergeticieni si clar vazatori,ca nimeni nu vede nimic,nimeni nu stie nimic dar eu am ramas cu ameteala de aproape 1 an.nu am lesinat niciodata,nu am cazut , n am vomat,n am avuit tulburari de vedere,n am dureri de urechi sau probleme cu auzul,pur si simplu imi simt capul buimac,simt ca n am echilibru,desi daca ma pui sa stau intr un picior si cu ochii inchisi chiar,stau f bine mersi.
nu mai inteleg ce se intampla,daca ai trecut prin asa ceva sau e cineva care are aceleasi simptome,il rog din suflet sa ma contacteze la aceasta adresa de mail,las si numar de telefon chiar,vreau doar sa discut cu cineva care are aceleasi stari,sa ma conving ca n am luat o eu razna,ca lumea spune ca e doar in mintea mea senzatia asta.poate ma mai pot linisti sufleteste ,pt ca am devenit si f anxios de cand cu starile astea ,mi a dat pur si simplu viata peste cap
inca o data ,te rog mult sau va rog ,cine poate sa mi dea niste raspiunzuri.
Dar referitor la cel care scria de boala merliere sau cum ii spune,boala urechii interne,ii transmit eu sa ca n are nicci cea mai mica legatura boala asta cu asa zisul sindrom vertiginos
este o aberatie mare,acea boala se trateaza cu betaserc si probabil or mai fi si altele,iar simptomele sunt mult mai crunte,te ia cu lesin,vomiti,ameteli crunte,se invarte casa cu tine si poti s o tii asa langa cu anii doar daca nu ajungi la orl unde sa te diagnostigheze ,iar apoi cu tratament adecvat trece !
dar repet,sindrom vertiginos n are nici o legatura cu boala merliere,boala urechii interne
multumesc mult si astept ceva sfaturi sau explicatii
adresa mea de mail bboodd79@yahoo.com


Cred ca la noi nu sunt posibilitati sa poti afla de unde vine simdromu.Eu ma chinui cu el de 5 ani.Am luat la rand toate specialitatile,am facut zeci de tratamente si nu scap de el si nuci nu s-a gasit o explicatie.
Putin am reusit sa-l stavilesc cu tratament la psihiatrie.Se pare ca este putin si pe sistem nervos.Ai incercat?
Alexandra09
Postat pe 12 Ianuarie 2009 19:46
fii optimist... acest sindrom vine de la sine si trece de la sine.... nu exista nici un tratament pt vindecare.. a avut mama mea.. si tot asa a umblat pe la toti medici si nimic,insa cu multa credinta
a scapat de el... acest sindrom poate dura zile, sapt , luni sau chiar ani... el trece de la sine depinde de organism.. iti doaresc insanatosire grabnica...
ellacotey
Postat pe 7 Iulie 2009 19:48
Buna ! Si eu am aceasta problema " sindrom vertiginos" , de 5 luni . In aceste 5 luni am avut doar 3 episoade urate de vertij , dar intre aceste episoade nu pot spune k mi-am revenit complet . Am fost am fst tot felul de investigatii , RMN cerebral ,RX coloana cervicala , mi-au iesit bine. Intr-un final am ajuns si la ORL , la DR Madalina Georgescu de la Spitalul de ORL ( www.vertij.ro-click pe cabinete) , care mi-a facut toate investigatiile posibile pentru depistarea bolii Meniere . Nu a iesit , ceea ce m-a bucurat mult . Insa ma simt rau in continuare . Dr mi-a zis k sunt foarte multe sindroame vertiginoase idiopatice( adica care nu au nici o cauza medicala) si ca trebuie sa iua Betaserc a la longue sis a am rabdare , ca asa cum apara , tot as si dispar ( brusc) . Sper in continuare sa ma vindec sisa fiu bine
kudika066702
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:57
Buna. si eu ma confrunt cu aceeasi problema de 10 zile.am fost la doctor si mi sa recomndat betaserc si piracetam.sa vedem cum va evolua starea mea in viitor.mi s-a recomndat cel putin o luna acest tratament.
elissakaty
Postat pe 25 Octombrie 2009 19:41
Buna!Si eu am fost diagnosticata cu sindrom vertiginos,dupa ce am dormit cu geamul deschis am avut o durere groaznica de cap si ziua urmatoare s-a instalat starea de"betie" de care nu mai scap de 5 luni,am fost la neurologie si mia dat cavinton forte si bilobil 3 luni sint sub tratament si cat de cat s-a mai ameliorat starea mai revine din cand in cand dar sper sa dispara definitiv ,am auzit de acest bataserc dar nu cred ca este necesar pentru ca nu este o afectiune a urechii sau boala meliere nu stiu ce sa zic voi ce parere aveti?
flory414
Postat pe 9 Noiembrie 2009 17:28
buna,

spune-mi, te rog, ce tratament ai urmat si ce dr l-a prescris.
Eu nu mai stiu ce sa fac, sunt disperata si ma simt din ce in ce mai ametita si pur si simplu nu pot merge singura pe strada din pricina ametelilor.
Scrie-mi pe adresa de mai den1234and@yahoo.com
Multumesc
kudika084441
Postat pe 17 Noiembrie 2009 18:03
acum 2 sapatamani am patit un episod vertiginos cumplit. de atunci ma chinui cu el..acum sunt bine dar am fost internata in spital 1 saptamana si nu reuseam sa misc capul din cauza ametelilor. a fost cumplit. am mers la orl la Hociota si dr Georgescu mi-a recomandat 12 ore repaos la pat pe partea stanga.ciudat este faptul ca eu pana zilele trecute nici nu reuseam sa intorc capul spre stanga. ma trezeam c hiar si din somn daca din greseala ma intorceam oarecum spre stanga. dupa ce am stat (doar 8 ore recunosc) m-am simtit mai bine. nu sunt complet refacuta dar e mai bine.pana acum 2 saptamani nu am avut niciodata probleme de echilibru sau alte probleme orl. am avut o perioada foarte stresata si poate ca asta a contribuit la declansarea acestor crize. a fost faorte violenta criza la mine. varsaturi, ameteli, dezechilibru....in spital au descoperit si faptul ca sunt anemica...poate contribuie si asta. in plus am avut recent atacuri de panica...cine stie..poate astea prevesteau!
danaradum
Postat pe 28 Februarie 2010 23:26
buna...ma numesc ioana si am 32 de ani.Am fost diagnostigata cu sindrom vertiginos in luna Ianuarie a acestui an.Am primit tratament cu tanakan si milgama,2 luni.Mi a trecut si acum de doua zile au inceput iar crizele....E o boala tampita ,care ne distruge viata si sincer nush dc vreun medic ne poate ajuta ....Poate doar Dumnezeu...
babyandreeaa
Postat pe 8 Aprilie 2010 20:57
Si eu ma chinui cu un sindrom vertiginos. Am avut ameteli foarte mari, se invartea casa cu mine de parca eram in tiribombe, am vomitat, nu aveam echilibru. Am fost si la neurologie si la ORL, mi-au dat betaserc cel putin 3 luni, iau de 4 luni si tot nu ma simt bine. Mai iau si Bilobil (sau Tanacan) este acelasi lucru tot cu Ginko Biloba este, sunt disperata, imi este frica sa plec singura la drum sa nu-mi pierd echilibru. De la neurologie mi-au spus sa fac si un RMN, nu pot sa-l fac daca ametesc cand stau pe spate, nu pot sa dorm nici pe partea stanga, va dati seama ce intepenita sunt daca nu pot dormi decat pe dreapta? Nu pot sa fac nimic, daca ma aplec ametesc, daca vreau sa iau ceva de pe dulap ametesc, sunt terminata si psihic din cauza asta.
Daca auziti de vreun medic care s-ar pricepe sa puna macar un diagnostic si sa-mi spuna cauza as fi multumita. Deocamdata mi-au spus sa ma obisnuiesc cu aceasta boala ca nu scap de ea, ca singurul tratament este betaserc, nu exista altceva. Precizez ca Betaserc mi-au dat toti si am fost la 3 neurologi si 2 ORl-isti. Betaserc se poate lua toata viata, nu are efecte secundare pe termen lung, insa trebuie facute si pauze dupa 3 luni o pauza de 2 sapt si apoi reluat.
kudika168720
Postat pe 19 Aprilie 2010 21:55
Credeam ca sunt singura care are asa stari......de betie. Nu pot sa spun ca se invarte casa cu mine, insa e ca si cum nu pot sa fiu prezenta cu toata fiinta mea, niciunde. E ca o lipsa de concentrare permanenta, o incapacitate de a gandi, de a invata ceva si alte chestii de genul asta. Pot sa spun ca incep sa ma simt ...proasta....ca si cum neuronii mei au murit.
Azi am vb cu o cunostinta, care e asistenta medicala, si mi a spus ca piracetamul e f bun pt genul asta de stare.
Un psiholog mi a recomandat MagneB6, am luat o vreme, dar poate nu suficient.
o sa incerc si cu piracetam.
Starea asta e de multa vreme dar nu e constanta, de ani, cred.
In facultate nu am avut probleme, sau daca au fost,poate le gaseam o explicatie, de genul oboseala....
Acum am zile, la munca, cd simt ca nu pot sa fac fata.
Va doresc numai bine.
kudika199976
Postat pe 26 Iunie 2010 14:04
si eu am crezut ca sunt singura care se simte asa,pana am auzit si am citit cat de multi oameni au astfel de stari de ameteala.cine aude de ameteala nu crede dar cand ti se intampla tie intelegi ce rau poate fi.Mie mi se intamola cand am ceva important de facut in viata,asta ma dispera.Tu ai descris foarte bine ce simti,parca ai fi fost in aceeasi situatie ca mine.Ce am observat eu de_a lungul a 6 ani lungi ca ametelile apar cand ma stresez tare de ceva sau obosesc peste masura saqu nu dorm suficient sau beau cafea in exces.mai ales cafeaua apare in tiparul ametelilor.cand ma simt rau ma "trage"la somn,as dormi incontinuu.singura cauza de care nu a amintit nimeni pe forum e spondiloza cervicala care ataca atunci cand stai in curent sau aer conditionat.mie mi-a recomandat o doamna doctor foarte buna de la ORL sa fac tratament 3 ani la rand intr-o statiune de tratament si de asemenea niste exercitii de redobandire a echilibrului.Daca te ajuta ce am aflat eu in plus mai vb.DANA
kudika310842
Postat pe 31 Iulie 2010 15:14
Hello ,
Eu am ajuns de curind sa am exact acelesi simtome pe care le-am citit .
Am mers la citiva doctori dar fara succes.Iau 2 pastile de betaserc pe zi si asa pot trai relativ pe picioarele mele.
Exista cineva in aceasta tara care poate da un tratament sau o explicatie ?
Gabriel,
kudika329629
Postat pe 12 Noiembrie 2010 11:57
Tratament ? Da!!! Sigur ca pot da toti medicii! Betaserc!
Explicatii? Vertijul este boala cronica si trebuie sa iei betaserc toata viata.
Asta ar fi una dintre explicatiile primite de mine.
Alta ar fi ca este posibil ca aceste "tulburari" sa fie cauzate de spondiloza cervicala. Am luat-o pe incercate cu aflamil.
Ce sa zic! "Ma bucur" ca mai sunt si altii in situatia asta. Mai grav este ca nu se vindeca.
Nu se stie de unde apare dar cu siguranta nu dispare!

florenntina_21
Postat pe 27 Decembrie 2010 21:40
De la: kudika168720, la data 2010-04-19 21:55:45Si eu ma chinui cu un sindrom vertiginos. Am avut ameteli foarte mari, se invartea casa cu mine de parca eram in tiribombe, am vomitat, nu aveam echilibru. Am fost si la neurologie si la ORL, mi-au dat betaserc cel putin 3 luni, iau de 4 luni si tot nu ma simt bine. Mai iau si Bilobil (sau Tanacan) este acelasi lucru tot cu Ginko Biloba este, sunt disperata, imi este frica sa plec singura la drum sa nu-mi pierd echilibru. De la neurologie mi-au spus sa fac si un RMN, nu pot sa-l fac daca ametesc cand stau pe spate, nu pot sa dorm nici pe partea stanga, va dati seama ce intepenita sunt daca nu pot dormi decat pe dreapta? Nu pot sa fac nimic, daca ma aplec ametesc, daca vreau sa iau ceva de pe dulap ametesc, sunt terminata si psihic din cauza asta.
Daca auziti de vreun medic care s-ar pricepe sa puna macar un diagnostic si sa-mi spuna cauza as fi multumita. Deocamdata mi-au spus sa ma obisnuiesc cu aceasta boala ca nu scap de ea, ca singurul tratament este betaserc, nu exista altceva. Precizez ca Betaserc mi-au dat toti si am fost la 3 neurologi si 2 ORl-isti. Betaserc se poate lua toata viata, nu are efecte secundare pe termen lung, insa trebuie facute si pauze dupa 3 luni o pauza de 2 sapt si apoi reluat.
kudika361290
Postat pe 1 Februarie 2011 11:30
pt ISISMYLOVE

Am citit de problema ta de sanatate,sincera sa fiu si eu ma chinui cu asa ceva mi-ai putea da numele medicului din Targu Mures ?Te rog.Ms
kudika368016
Postat pe 16 Februarie 2011 12:16
de 2 ani sufar de caeasta nenorocire ! sunt foarte multe de spus ! asa ca nr meu de tel este 0726311964
healthy011137
Postat pe 20 Mai 2011 00:29
@kudika168720

"Frati de suferinta", cum sa nu recunosc aceste efecte, cind au aparut la mine prima data am crezut ca e "inceputul sfirsitului" - simti ca nu mai esti om pe picoarele tale si ca in orice moment te poti stinge ca si o luminare in suflarea vintului. Din pacate exact aceleasi efecte (poate putin mai slabe) aparusera si la sotia mea aprox. 2 ani inainte sa apara la mine, deci asta ne-a facut sa intelegem ca nu sint "lucruri curate", si dovezile in sensul asta n-au incetat sa apara. Parintii mei sint foarte religiosi (aproape fanatici), deci evident ca s-au dus pe la o gramada de preoti pt. o solutie pe care noi o ceream sus-si-stare (ei parca faceau pe prostii, ca nu stiu de asa ceva si ca probabil e stresul unei familii tinere si conditii medicale care ne afecteaza).
De cite ori un preot sau altul facea o liturghie sau slujba de desfacere de blesteme si farmece, eu care ma gaseam la mii de kilometri de tara, simteam ca se invirte lumea cu mine, si ca acum-acum cad si ma duc naibii, nu conta ca eram pe strada, la servici sau in masina, ceva de domeniul groazei - ca si cum prin slujbele lor activau si mai tare aceste efecte.
In timp am inceput sa fiu atent la modificarile din mediul meu inconjurator inainte sau in timpul acestor "atacuri". Asa "am deslusit" o gramade de sunete mai mult sau mai putin slabe, de la ceva ca si nisipul aruncat intr-un geam sau bucata de placaj pina la bufnituri in tavan si in obiectele din jurul meu (ca si cum se exercita un fel de presiune brusca in jurul meu). Aceste sunete devin din ce in ce mai puternice inainte sa ametesc, ceea ce doveste ca sint niste fluxuri energetice care se apropie de corpul meu fizic, uneori aud zgomote in camera vecina, inainte sa le aud in camera unde sint eu - deci asta doveste ceva foarte dinamic si de natura energetica din moment ce trece prin solide.

Intr-o vacanta la cabana la niste prieteni catolici, in biblioteca lor am descoperit o carte intitulata "Pacatul Stramosesc", scrisa de un catolic american cu experinta in teologie si psihiatrie, care toata viata a investigat asa zisele "pacate" si efectele lor asupra unor familii pe care el le-a analizat pe perioada a citeva generatii. El a descoperit ca la baza multor rele si ghinioane in aceste familli (mai ales la generatiile contemporane) au fost certuri si lupte legate de mosteniri, crime de pasiune sau de razbunare petrecute pina la 100 de ani in urma.

Nu de mult am descoperit ca parintii mei au fost implicati in probleme teribile de mostenire de casa si pamint si ca s-au batut cu rudele lor pe viata-si-pe-moarte, s-au blestemat si afurist in ultimul hal, si se pare ca toate alea ma afecteaza acum pe mine si familia mea (sotia si copiii mei); evident ca parintii mei fac pe prostii acuma... ca le-a fost mai draga casa si averile decit orice pe lumea asta - asa ni s-a spus in ultimele investigatii.

Daca stiti ca nu sinteti voi responsabili de ceva grav, atunci cercetati-va istoria familiei, luati-va parintii si bunicii la intrebari, ca prin ce au facut ei sau au fost implicati, va afecteze prezentul si viitorul.
Ei prin faptul ca se tot duc la biserica si se spovedesc si "pling" in genunchi sa li se ierte "pacatele", nu fac altceva decit "sa paseze" totul la copiii si nepotii lor, "un principu" descoperit inca pe vremea omului primitiv, adica in locul tau poate sa fie sacrificat cineva din familia ta...

Incepe-ti cu ceva slube de "dezlegare" si daca va simtiti mau rau sau "experimentati" orice alatceva in periada respectiva, atunci cu siguranta problema voastra nu are o cauza medicala.

In occident aceasta afectiune este numita in limbaj popular "dizzy spell"...
kudika408798
Postat pe 18 Iunie 2011 21:32
Si eu sufar de acelasi sindrom vertiginos de apox un an si ceva mai grav de vreo 2 luni.
SUnt curioasa cei care au postat mai de mult, cum se mai simt...ce tratament au mai luat? ce medici au mai vizitat...?
kudika_cris_sy
Postat pe 13 Iulie 2011 15:11
buna..nici n o sa poata vreun medic sa ti spuna ce e cu aceasta boala si ce anume o declanseaza..nici ei nu stiu prea multe...Eu ma lupt cu aceasta boala de 10 ani.....avand prima criza imediat dupa nasterea fetitei mele...La vremea respectiva au zis ca e cadere de calciu...Cand am fc a doua criza am mers la o gramada de medici din cluj si intr un final mi s a pus dfiagnostigul de sindrom vertiginos.Fac tratament 3 luni cu tanakan si milgama dimineata si seara...intrerup..tratamentul luna urmatoare si o iau de la capat apoi 3 luni.Ma simt binisor...adica mi am reluat viata , munca, sunt stapana si nu ma mai tem ca voi cadea pe strada...Asta e...Multa sanatate si mai ales rabdare..trece incet incet
babyandreeaa
Postat pe 14 Iulie 2011 23:10
Buna tuturor. De 3 luni ma confruct cu aceasta boala , va rog sa ma ajutati.

e-mailu meu : letsmakecrazythings@yahoo.com

orice sfat/medicament/indrumare e bine venita va rog frumos !
kudika436024
Postat pe 12 Septembrie 2011 22:14
Buna ziua,
am fost depistata cu acest sindrom vertiginos in august 2010, asa cum se spune este o boala a urechii interne, si nu se poate opera.
Cica se formeaza niste cristale si o iau aiurea ...nu stiu pe unde ..dar ne da ameteala aia.In aug 2010 la Spitalul Panduri am avut norocul sa dau de D-na doctor GEORGESCU, si va pot spune ca a fost ok.Am facut ,, repozitionare otolitica,, si totul a fost bine pana in iule 2011 cand mi-a reaparut in urechea stanga de data aceasta.Si iar am fct repozitionare de cristale..si acum sant ok.Dar cred ca va recidiva .Asadar va pot spune ca in Spitalul Panduri dct GEORGESCU va poate rezolva aceasta problema.Multa sanatate
kudika444608
Postat pe 2 Octombrie 2011 20:29
Buna ziua,
Tratamentul meu la diagnosticul Sindrom Vertiginos a fost:Betaserc,Tanacan si cel mai important cred eu Magnerot cate 2 tablete de trei ori pe zi.Eu ma simt foarte bine.

kudika_4856
Postat pe 11 Aprilie 2012 15:26
Am acelasi diagnostic si am primit ca tratament
Betahistina
Cebrium
Milgama....
Azi merg sa le cumpar...
Voi mai reveni sa povestesc cum ma simt dupa tratament .
Apare de la stress...
kudika_12973
Postat pe 26 Iulie 2012 14:49
Si eu am fost tot la dr. Georgescu Madalina, super medic. Din pacate nici eu nu m-am recuperat complet. Am tot citit legat de parerile vaostre si am tras concluzia ca vertijul s-ar putea declansa mai ales in urma stresului sau oboselii puternice si aerului conditionat/curentului. Din pacate stiu ca nu exista tratament "definitiv"....
kudika_13173
Postat pe 29 Iulie 2012 12:23
ACUM IMPOSIBILUL DESCOPERA INCREDIBILUL !!!
Principala problema a medicinei cu plata si a ,,farmaciei” de sinteza, este transformarea unei boli acute intr-o boala cronica.
CUM ,,V-ATI” SIMTII FARA GRIJA ACTUALA A BOLILOR, CU PODUSELE CELE MAI BUNE DIN DOMENIUL MEDICINII PREVENTIVE ? FIINDCA ACUM SE POATE. ORICE POATE FII VINDECAT.


http://www.youtube.com/watch?v=d1ELJoRKeJc&feature=relmfu ;
http://www.youtube.com/watch?v=zxsgSnQ5hkM&feature=relmfu ;

Actioneaza imediat ! Este sansa ta ! Mai tarziu va fi inutil!
Aºa cum afirma unul dintre furnizorii
cei mai respectaþi de educaþie financiarã nonliniarã,
Robert T. Kiyosaki, „informaþiile primite astãzi în ºcolile de pe tot Pãmântul te menþin
în sãrãcie”.

ACUM IMPOSIBILUL DESCOPERA INCREDIBILUL !!!

ACUM AI CEA MAI MARE DESCOPERIRE IN DOMENIUL MEDICINII PREVENTIVE.
kudika_15159
Postat pe 8 Septembrie 2012 01:18
Buna,sunt interesata de starea sanatatii tale,dupa acest sindrom vertiginos,am aceleasi stari,provenite clar de la stres.Te rog scrie-mi cum a evoluat la tine,sper ca ai scapat de ameteli,si ca e totul bine,acum,Adresa mea de e mail :mary_lena99@yahoo.com
kudika_937062
Postat pe 7 Octombrie 2013 10:45
Elena,50 ani.Cu 3 ani in urma, stand la televizor intr-o seara dupa ce m-am intors de la un drum de 100 km cu masina , dintr-o data a inceput sa se invarte casa cu mine.M-am speriat foarte tare,sotul meu a chemat salvarea. Mi-au administrat metoclopramid in perfuzie si pana dimineata a incetat vertijul acela puternic dar nu mai aveam echilibru deloc.Urmatoarea zi am plecat la Bucuresti la un neurolog.Dupa tot felul de investigatii nu au gasit nimic concludent.Mi-au pus diagnostic de Sindrom vertiginos.Mi-au dat sa iau Arleverte 2 saptamani (similar cu betaserc).Timp de 4 -5 saptamani nu am avut echilibru deloc .Eram dusa peste tot de sotul meu,inclusiv la wc.Mai greu a fost ca in acea perioada aveam o sesiune de examane,ma ducea sotul meu pana la usa si de acolo ma luau colegii si in masina mergeam culcata pe bancheta din spate.Dupa 3 luni m-am recuperat total,dar din cand in cand am mai avut cate o senzatie de ameteala si am rezolvat-o luand metoclopramid 2 zile. Am observat ca ameteala survenea mai puternic dupa ce ma uitam mai mult la televizor.Am inceput sa fiu mai atenta ce se intampla cand stau la tv.Intr-o seara am observat un anunt inaintea unui film(Acest program contine flesuri luminoase care pot declansa crize de epilepsie).M-au trecut tote transpiratile ,eram convinsa ca am epilepsie.Azi am intrat pe acest forum de discutii pentru informatii suplimentare si am descoperit povestea doamnei care a fost diagnosticata la spitalul de la Targu Mures cu, crize senzitivo-senzoriale(epilepsie) si mi-a fost confirmata temerea mea.Va rog sa-mi trimite-ti si mie adresa spitalului si numele doctorului pe adresa de email :everilena1@yahoo.com pentru ca doresc si eu un diagnostic corect.Multumesc anticipat.PS Orice ar spune doctorii noi suntem cei mai buni observatori ai starii noastre de sanatate si cand observam ca un diagnostic sau un tratament nu ni se potriveste trbuie sa cautam in continuare pana gasim rezolvare.Nimeni in afara de noi nu este interesat de sanatatea noastra cu adevarat.Putem incepe prin a ne spune povestea si sigur pana la urma va fi cineva care a patit la fel si a gasit rezolvare la fel ca ine in aceasta seara.
kudika_949118
Postat pe 5 Ianuarie 2014 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unde gasesc un cabinet privat de ginecologie in iasi?? 12 De la: miamia79 1 Aprilie 2009 16:20
Menstra 1 De la: kudika_981469 17 Februarie 2015 21:37
eu sunt vinovata,sau el,a simtit ceva pt mine sau m-am inselat?pot sa mai fac ceva? 20 De la: kudika_jo 10 August 2009 10:51
buna tuturor 1 De la: Gyana4u 30 Iulie 2009 13:54
IMPORTANT 5 De la: iulia069834 6 Decembrie 2009 17:43