Setari Cookie-uri

geloasa sau paranoia ?

stau si ma gandesc ... :):P am un iubit d 6 luni si stam impreuna ... ( gresala mare ) stiu :))) si vreau sa facem mai multe lucruri impreuna, ca sa nu ma lungesc ... am nevoie de afectiune ... si el e genul de om mai inchis in el , nu se prrea arata .... dar eu stau si ma gandesc...knd ti la cineva nu te enervezi din orice pe pers respectiva si nu te incurca cu tot ce face ... adevarat ??? nu stiu ce sa fac.. el e asa indiferent cu mine, .. oricine e mai important decat mine ... si sunt geloasa pe oricine, ... dar daca ii spun ca plec sau ca ne despartim incepe si plange ... ce Doamne iarta.ma inseamna asta ???? eu una nu mai inteleg nimic ...
cristinutza_cristinutza
Postat pe 11 Noiembrie 2008 17:54
incepe si planga...mda


eu cred ca voi v-ati mutat impreuna si nici macar nu va cunoasteti, nu stiti ce vreti, de ce atata graba, mai alea daca lucrurile nu merg ?

Postat pe 11 Noiembrie 2008 18:01
noi ne stim de 7 ani . a fost iubirea mea din generala :)) :P:P:P nah si acum s.a nimerit sa ne vedem dint.o coincidentza. a intrat pe hi5 un prieten de-a lui pe care nu il stiam si mi-a cerut id de mess :P si i l-am dat si i-am spus de unde sunt si a zis k si el stie din orasul meu pe x pe y .. bla bla si nu mi-a picat fisa . si dupa vreo 1 sapt a spus prietenul lui dak nu vreau sa iesim la suc doar k mai vin 2 prieteni de-ai lui si am zis ok! si asa ne-am vazut . aaa am omis ceva .. eu cu el nu am vb deloc in astia 7 ani doar acum jumatate de an :P. ne-.am mutat impreuna dintr.o gresala :)) suna ciudat stiu . dar el m-a invitat la el acasa la un chef si eu am mers si de atunci nu am mai plecat de acolo :))) mi-am tot adus haine si uite asa... :P nah e mai complicat si e mult de explicat dar nah ... nush ce are el dar eu imi pun tot felul de intrebari si de asta spun k nush dak sunt geloasa sau nebuna ... :)
cristinutza_cristinutza
Postat pe 12 Noiembrie 2008 18:19
Daca tot v-ati mutat impreuna, si crezi tu ca nu mai e cale de intoarcere, accepta-l asa cum este! Ocupa-te de tine. Lucrurile bune vin dar vin mai greu si musai sa vina de la sine. Te inteleg. Dar stiu din propria experienta ca a te consuma pentru asa ceva doar te distrage de la principala "chestiune". Acum, tu stii care e aceea. Va fi bine!!;;)
milka_b
Postat pe 17 Noiembrie 2008 11:45
scumpo asi fii de parere sa-l lasi o vreme singur, adik sa mergi la u aksa dak o sa te caute te iubeste dar dac este total indiferent nu-l mai lasa sa faca ce vrea din tine ca este lumea plina de barbati nu se merita sa plangem unul. acum u faci cum crezi ca iti este mai bine ,sau cel putin vb cu el intreabal ce vrea dak isi doreste un viitor alaturii de u .discuta cu el si apoi ia o decizie finala
anidora
Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:53
claudia,draga,nu stiu ce sa zic...dar....el nu ti-a propus sa te muti acolo,s-a intamplat pe parcurs.te-ai gandit o clipa ca poate el nu-si dorea asta??sau poate ca nu te iubeste indeajuns de mult??chestia cu plansul....toti fac asa,unii se simt prea singuri,s-a obisnuit sa aiba menajera,patul cald,mancare gatita,etc.dar poate ca ar trebui sa te muti tu inapoi la tine acasa,sa vezi ce nu merge in relatia asta.poate asa isi da si el seama ce pierde.insa...exista un risc...poate sa realizeze ca ii e mai bn singur si atunci pierzi si farama aceea de dragoste.acum tu stii mai bn,dar asta nu e viata.sa cersesti un gram de afectiune si atentie.meriti mai mult,draga mea.cat dsp gelozie....e bn intemeiata,zic eu,daca pt el toti sunt mai importanti decat tine.te pup si sper sa auzim vesti bune!

Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:56
Nu va cunoasteti suficient si nu puteti sa comunicati.Poate e un om bun .Incearca sa discuti cu el deschis sa ii spui calm ce te deranjeaza si atunci vei afla si parerea lui astfel vei sti cum sa procedezi.
cornelia_leia
Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:57
De la: claudiaTM, la data 2008-11-11 17:54:37stau si ma gandesc ... :):P am un iubit d 6 luni si stam impreuna ... ( gresala mare ) stiu :))) si vreau sa facem mai multe lucruri impreuna, ca sa nu ma lungesc ... am nevoie de afectiune ... si el e genul de om mai inchis in el , nu se prrea arata .... dar eu stau si ma gandesc...knd ti la cineva nu te enervezi din orice pe pers respectiva si nu te incurca cu tot ce face ... adevarat ??? nu stiu ce sa fac.. el e asa indiferent cu mine, .. oricine e mai important decat mine ... si sunt geloasa pe oricine, ... dar daca ii spun ca plec sau ca ne despartim incepe si plange ... ce Doamne iarta.ma inseamna asta ???? eu una nu mai inteleg nimic ...


Este in zodia pesti cumva ?in fine nu conteaza prea mult asta...iarta-ma ca iti spun asta dar cei mai introvertiti adik mai inchisi in ei nu prea stiu cum sa isi exprime sentimentele ,le vine greu sa spuna tot ce au pe suflet ..eu una zic ca dk nu i-ar pasa de asta nu ar plange ...poate ca ii e greu sa iti spuna ca te iubeste ,ca tine la tine dar sunt sigura ca incearca sa faca asta prin gesturi ...chiar gesturi mici facute din suflet .Prin ce anume te incurca el?

Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:04
nu m-am mutat pe parcurs ... asa a fost sa fie... eu stateam cu niste fete si am decis sa nu mai stau cu ele si el a spus sa stau cu el k oricum tot cu el stau ... si chiria si tot plateam degeaba .. mai bn banii aia imi raman mie... aaaa am decis impreuna k e mai bine asa ... stiu k ma iubeste dar ii e greu sa spuna asta ... acum trece printr.un moment mai nasol dar sper sa isi revina . el il ajut cat pot de mult ... :D
cristinutza_cristinutza
Postat pe 19 Noiembrie 2008 17:30
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 20:21
:) sincer sunt multzi barbati cam k iubitul tau ....si al meu este la fel nu`i place sa`si arate sentimentele crede k asta`l face vulnerabil ...dar fi atenta la micile lucruri kre le face pt tine de ex: dak u vrei sa faci ceva sau sa mergi undeva si el nu prea vrea sau prefera sa mearga in alta parte dar pana la urma vine cu tine unde ai vrut tu sa mergi inseamna mai mult conteaza ce vrei tu decat ce vrea el si k dorintele lui mai pot astepta ...dak te pun pe primu loc inseamna totusi ceva..dar sa sti un lucru ...nu o sa se schimbe niciodata si dak itzi place aja cum este bn dak nu itzi pierzi timpul
andra_lov3
Postat pe 1 Ianuarie 2009 19:35
mai claudia nu ai motive de gelozie atata timp cat locuiti inpreuna si stii ca te iubeste iar dak vreti sa faceti anumite lucruri pe viitor impreuna nush dc mai exista gelozia?
micky_sweet_doll
Postat pe 20 Ianuarie 2009 03:13

am un iubit de 2 ani jumate.nu locuim impreuna dar ne vedem zilnic dar simt exact ca tine
si crede ma....ma enervez singura de muulte ori degeaba..pt ca sunt geloasa si pe site urile de masini pe care sta ore intregi si mie nu are timp sa mi d ea un mesaj micut Daaar asa s baieti(unii) nu au in sange atata afectiune ca noi..asta nu inseamna ca nu ne iubesc doar ca nu sunt setati sa calculeze orice telefon,sa desfaca in patru fiece cuvant...nu sunt programati genetic sa faca lucruri dulci decat la inceput...dupa ce te a vrajit..stie ca esti a lui si nu mai tre sa te impresioneze
ps:nota 10 la teorie..2 la practica:

apropo alina23tm.....sunt peste!crezi ca asta e motivul?
tonikana
Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:08
Claudutzo, ai nimerit un prostovan.

Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:10
salutare, tuturor!
e greu cu dragostea asta, mereu e un IF sau un WHAT IF la mijloc... dar e o carte foarte draguta... are chiar coperte roz, ii zice tu il iubesti, el nu te vrea! ma duc sa vad exact titlul, sa o citesti si sa vezi ce simple iti vor parea lucrurile :)
free26
Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:13
Eu cred ca nu este pers potriv pt tn.In mod normal ar treb sa va completati reciproc,nu sa se enerveze din orice.te ai grabit iar acm suporti consecintele...............eu nu m as grabi sa ma aventurez intr o relatie de viitor cu un asa personaj, Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea ,nu pizmuieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire,Te poti simti singur,trist,dar niciodata invins.Poti pierde ,poti gresi,poti suferi,dar nu te gandi s aabandonezi.Privesti viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa....
ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul.” Ai grija de tn te pupic.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 2 Martie 2009 08:16
Gelozia reprezinta o frica reala sau imaginara - frica de abandon, frica de a nu pierde dragostea, frica de a fi dezonorat in cuplu, frica de a te face de rusine in comunitate.

Paranoia se dezvolta pe terenul unei predispozitii constitutionale in care egocentrismul si inadaptabilitatea sunt trasaturi innascute servind ca premise si explicatie pentru intreaga structura deliranta.

Bolnavii au urmatoarele trasaturi: inadaptabilitate, hipertrofia eu-lui, eroare de rationament si suspiciozitate.
_dulcik_
Postat pe 3 Martie 2009 21:49
De la: Roco, la data 2009-01-23 17:10:12Claudutzo, ai nimerit un prostovan.


:)))))) tot ce se poate roco.cred ca ochii lui au nevoie de o pereche de ochelari
cristinutza_cristinutza
Postat pe 4 Martie 2009 16:15
ce tari sunteti !!!!!!
cristinutza_cristinutza
Postat pe 6 Martie 2009 17:53
tu fetito mai intai invata gramatica limbii romane mai bine,si dupa aceea treci la partea sentimentala,dupa parerea mea eu cred ca tu ai facut o obsesie ptr.acest baiat si el nu te iubeste
vera29buc
Postat pe 6 Martie 2009 20:29
joaca teatru probabil..incearca sa porti o discutie cu el in legatura cu exteriorizarea sentimentelor.spune-i ce iti doresti de la el.atentie, sa te ia in brate, sa vorbiti deschis , si altele...poate se remediaza...daca nu, poti pleca ....nu merita sa stai cu cineva si sa nu te simti iubita.....

Postat pe 27 Aprilie 2009 20:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SE UITA DUPA ALTELE 19 De la: kudika509171 20 Mai 2012 15:48
help.me !!! e gelos, dar il iubesc:( 40 De la: kudika338103 27 Iulie 2014 12:28
NICI NU SUNTEM IMPREUNA SI E DEJA GELOS!... 18 De la: kudika1993 20 Septembrie 2011 10:39
Relatie 24 De la: 2 Septembrie 2014 15:28
Cum se sterg discutiile adaugate? 20 De la: 2 Septembrie 2014 15:23