Setari Cookie-uri

m-a indepartat, nu l-am mai cautat si acum ma cauta el

A fost o perioada cand fara sa-mi dau seama l-am asaltat zilnic, l-am agresat chiar. Faceam tot felul de prostii, si imi dadeam seama, dar imi era imposibil sa ma opresc. In urma unei discutii am hotarat sa renunt pentru ca nimeni nu era fericit asa. Am incetat sa-l mai caut, in orice fel. Un timp, totul a fost bine pentru el, scapase de stres. Dar acum cateva zile m-a cautat el. M-a rugat sa fac ceea ce alta data imi reprosa ca fac. Am facut. Apoi am continuat sa tac. M-a cautat iar, si am vorbit cum vorbeam alta data. In timp ce vorbea, eu ma gandeam cat de tare m-a durut respingerea lui si ca atunci cand am renuntat nu am facut-o din razbunare sau din furie, nici macar n-a fost o tactica sa-l aduc inapoi. Eram convisa ca ii incurc existenta.
Intrebarea este... acum , daca ma cauta el, cum sa reactionez eu? Am stiut mereu ca asta e singura sansa sa nu ne certam definitiv, anume sa-i dau libertate. Nu stiu insa ce sa fac in acest moment. M-a cautat el, de cateva ori. eu, niciodata. Nu ca mi-ar fi teama sa nu-l pierd, l-am pierdut deja de mult. Dar discutiile cu el nu seamana cu nimic altceva, pe astea as vrea sa le mai am din cand in cand...
pustie
Postat pe 14 Noiembrie 2008 20:06
aaaaaaaa, sincer sunt ametit!

Postat pe 14 Noiembrie 2008 20:10
aseaza-te, respira adanc, incearca sa-ti fixezi un punct, cu vederea, daca as avea decolteu generos as zice sa te uiti acolo...ti-ai revenit? eu nu am citit pana la capat, daca ametesc si eu cine te mai resusciteaza?

Postat pe 14 Noiembrie 2008 23:47
Ma bag eu la BLS...
Lucia1971
Postat pe 14 Noiembrie 2008 23:50
cata marinimie din partea dumneavoastra doamnelor!
prefer respiratie gura la gura si resuscitare in doi.


e greu de citit textu' pana la cap!

Postat pe 14 Noiembrie 2008 23:53
Nu e greu. Doar sa tii masca de oxigen pe fata sau sursa de oxigen pe-aproape. In rest... citeste pe litere daca nu mai poti altfel...
Lucia1971
Postat pe 14 Noiembrie 2008 23:55
pot fi eu surs de oxigen? prietenul la nevoie se cunoaste!

Postat pe 14 Noiembrie 2008 23:56
CATEGORIC! Doar sa stea Geo cuminte ca-n rest... e ca si rezolvat...
Lucia1971
Postat pe 14 Noiembrie 2008 23:58
asta era problema, sa stea el cuminte!

Postat pe 15 Noiembrie 2008 00:00
De la: pustie, la data 2008-11-14 20:06:52
Intrebarea este... acum , daca ma cauta el, cum sa reactionez eu? ...

Depinde ce mai vrei de la el si ce trebuie sa faci pentru el
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Noiembrie 2008 00:23
Hmmm...fibrilatzii sau delirium tremens
Lillix
Postat pe 15 Noiembrie 2008 01:06
De la: pustie, la data 2008-11-14 20:06:52A fost o perioada cand fara sa-mi dau seama l-am asaltat zilnic, l-am agresat chiar. Faceam tot felul de prostii, si imi dadeam seama, dar imi era imposibil sa ma opresc. In urma unei discutii am hotarat sa renunt pentru ca nimeni nu era fericit asa. Am incetat sa-l mai caut, in orice fel. Un timp, totul a fost bine pentru el, scapase de stres. Dar acum cateva zile m-a cautat el. M-a rugat sa fac ceea ce alta data imi reprosa ca fac. Am facut. Apoi am continuat sa tac. M-a cautat iar, si am vorbit cum vorbeam alta data. In timp ce vorbea, eu ma gandeam cat de tare m-a durut respingerea lui si ca atunci cand am renuntat nu am facut-o din razbunare sau din furie, nici macar n-a fost o tactica sa-l aduc inapoi. Eram convisa ca ii incurc existenta.
Intrebarea este... acum , daca ma cauta el, cum sa reactionez eu? Am stiut mereu ca asta e singura sansa sa nu ne certam definitiv, anume sa-i dau libertate. Nu stiu insa ce sa fac in acest moment. M-a cautat el, de cateva ori. eu, niciodata. Nu ca mi-ar fi teama sa nu-l pierd, l-am pierdut deja de mult. Dar discutiile cu el nu seamana cu nimic altceva, pe astea as vrea sa le mai am din cand in cand...


acele dicutii poarta-le in gand cu tine insuti...poate reusiti sa scapati amandoi de stres si noi de probleme existentiale care dau vertigii pana si unui psiholog cu experienta,nu ca eu as fi....
dandanaua_reloaded
Postat pe 15 Noiembrie 2008 01:11
cred ca ar trebui sa iti vezi de viata ta daca te a indepartat atunci inseamna ca nu merita
nelanour
Postat pe 27 Decembrie 2008 12:07
de ce crezi ca l-ai pierdut????
morticia_adams
Postat pe 28 Decembrie 2008 21:32
Draga mea...e foarte limpede!!!
Daca iti zic ca exact asa am facut eu cu EL,poate nu ma crezi.Zilnic il asaltam,il sunam,mesaje,etc,intram pe mess...Doamne:O
Crezi ca daca nu il mai bag deloc in seama va veni el la mine??tot asta imi zicea"nu ma mai cauta,lasa sa treaca timpu ca te caut io "Doamne,deci oare daca nici macar nu mai intru pe mess(ca intru pe mess pe el asa,ca sa rad de el si cu el...mai radem cate un pic...),oare o sa se rezolve?

Va veni el la mine??

Tie cat timp ti-a luat sa obtii rezultatu asta?
Crede-ma ca e ft ft bine ca ai facut asta,as vrea sa pot si eu sa reusesc sa fiu indiferenta cu totul:(.Incerc!!!

Cel mai bine e sa ii dai sperante deocamdata...dar nu il lasa sa creada ca deja te-a recuperat...lasa-l sa mai insiste un pic,dar da-i sanse.Si daca inca tii la el,nu il lasa...cu orice pret,impaca-te cu el pana la urma.Nu lasa sa iti scape,mai ales ca acum el vine la tine:O:O:O

Wo0w!!!

pls bagam-ma in lista de mess sa mai vorbim
sper sa puteti sa ma ajutati:-s



imadangerous_girlxxx@yahoo.com
Eleenna
Postat pe 30 Decembrie 2008 13:33
eu cred k toti se intorc mai devreme sau mai tarziu pt k desi erau asaltati,chinuiti,stresari.........
erau iubiti,personal trec prin ceva nu chiar similar dar inima imi spune k se va intoarce pt k nu de mult imi zicea k nu poate trai fara mine asa k....
ai rabdare ellenna
intrebarea se pune dak mai merita primit inapoi?
ioanageorgiuADY
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:11
De la: ioanageorgiuADY, la data 2009-01-21 13:11:21eu cred k toti se intorc mai devreme sau mai tarziu pt k desi erau asaltati,chinuiti,stresari.........
erau iubiti,personal trec prin ceva nu chiar similar dar inima imi spune k se va intoarce pt k nu de mult imi zicea k nu poate trai fara mine asa k....
ai rabdare ellenna
intrebarea se pune dak mai merita primit inapoi?


timpul va decide
DeeaCatalina
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:13
nush ce sa zic...nu toti se-ntorc...la mine au trecut deja o luna si nik...nici un semn...asa ca mi-a cam pierdut speranta mai ales ca l-am vazut cu atcineva...keep dreamin"
giorgianakatalyna
Postat pe 21 Ianuarie 2009 13:20
De la: pustie, la data 2008-11-14 20:06:52A fost o perioada cand fara sa-mi dau seama l-am asaltat zilnic, l-am agresat chiar. Faceam tot felul de prostii, si imi dadeam seama, dar imi era imposibil sa ma opresc.
Intrebarea este... acum , daca ma cauta el, cum sa reactionez eu? Am stiut mereu ca asta e singura sansa sa nu ne certam definitiv, anume sa-i dau libertate. Nu stiu insa ce sa fac in acest moment. M-a cautat el, de cateva ori. eu, niciodata. Nu ca mi-ar fi teama sa nu-l pierd, l-am pierdut deja de mult. Dar discutiile cu el nu seamana cu nimic altceva, pe astea as vrea sa le mai am din cand in cand...



BARBATII ISI DORESC INTOTDEAUNA CE NU AU REUSIT SA AIBA SAU CE AU AVUT DAR AU PIERDUT(orgoliul masculin deh!).
CAND TE VA AVEA DIN NOU, N-O SA MAI FI ASA INTERESANTA.
aprov
Postat pe 19 Februarie 2009 16:37
de ce ne este atat de greu sa iubim, de ce daca iubim nu ne exprimam sentimintele, de ce ne
este atat de greu sa zicem "te iubesc"?? de ce ne escundem in sptele unei masti, zambim, radem,
glumim.. dar nimeni nu stie ce ese in sufletul nostru, de ce nu ne exteriorizam??
de ce nu zicem la lume ce simtim, de ce ne este teama ca lumea ne poate judeca, de ce ne pasa de lume
cand lumea ne face atata rau?? traiesc, iubesc si gresesc... daca cineva s-ar opri macar putin sa ma inteleaga...sunt atatia de ce...
pirras_elena
Postat pe 19 Februarie 2009 21:40
De la: pirras_elena, la data 2009-02-19 21:40:39de ce ne este atat de greu sa iubim, de ce daca iubim nu ne exprimam sentimintele, de ce ne
este atat de greu sa zicem "te iubesc"?? de ce ne escundem in sptele unei masti, zambim, radem,
glumim.. dar nimeni nu stie ce ese in sufletul nostru, de ce nu ne exteriorizam??
de ce nu zicem la lume ce simtim, de ce ne este teama ca lumea ne poate judeca, de ce ne pasa de lume
cand lumea ne face atata rau?? traiesc, iubesc si gresesc... daca cineva s-ar opri macar putin sa ma inteleaga...sunt atatia de ce...

m-am oprit si am inteles... nu stiu cat conteaza... stiu prea bine ce spui, mie nu imi este teama ca m-ar judeca cineva... de obicei spun ceea ce simt, ce vreau, insa daca am cea mai mica suspiciune ca nu sunt inteleasa sau sunt inteleasa gresit ma retrag in mine, oricat m-ar durea, poate cer prea mult insa cred ca toti suntem transparenti si daca vrei sa vezi si sa-i simti pe cei din jurul tau o poti face fara prea mult efort, trebuie numai sa-ti pese, doar atat! Te poti ascunde sub un zambet atunci cand sufletul tau e zdrobit? Da! Poti zambi... insa ochii tai ce spun? Zambetul tau ce spune? Ca esti fericita? NU... cine vrea sa vada, vede, simte... !
teodora2007
Postat pe 28 Martie 2009 21:07
De la: giorgianakatalyna, la data 2009-01-21 13:20:09nush ce sa zic...nu toti se-ntorc...la mine au trecut deja o luna si nik...nici un semn...asa ca mi-a cam pierdut speranta mai ales ca l-am vazut cu atcineva...keep dreamin"


prea devreme,ai rabdare sa treaca cel putin 6 luni,ei gandesc greu intelegi nu?
ioanageorgiuADY
Postat pe 29 Martie 2009 19:40
De la: pustie, la data 2008-11-14 20:06:52A fost o perioada cand fara sa-mi dau seama l-am asaltat zilnic, l-am agresat chiar. Faceam tot felul de prostii, si imi dadeam seama, dar imi era imposibil sa ma opresc. In urma unei discutii am hotarat sa renunt pentru ca nimeni nu era fericit asa. Am incetat sa-l mai caut, in orice fel. Un timp, totul a fost bine pentru el, scapase de stres. Dar acum cateva zile m-a cautat el. M-a rugat sa fac ceea ce alta data imi reprosa ca fac. Am facut. Apoi am continuat sa tac. M-a cautat iar, si am vorbit cum vorbeam alta data. In timp ce vorbea, eu ma gandeam cat de tare m-a durut respingerea lui si ca atunci cand am renuntat nu am facut-o din razbunare sau din furie, nici macar n-a fost o tactica sa-l aduc inapoi. Eram convisa ca ii incurc existenta.
Intrebarea este... acum , daca ma cauta el, cum sa reactionez eu? Am stiut mereu ca asta e singura sansa sa nu ne certam definitiv, anume sa-i dau libertate. Nu stiu insa ce sa fac in acest moment. M-a cautat el, de cateva ori. eu, niciodata. Nu ca mi-ar fi teama sa nu-l pierd, l-am pierdut deja de mult. Dar discutiile cu el nu seamana cu nimic altceva, pe astea as vrea sa le mai am din cand in cand...

eu cred k ii lipsesti si de asta te vrea inapoi...asa cum tu spui ca l-ai agresat...poate ptr el era doar o dovada k il iubesti...si ii lipseste acum..cel mai bine ar fi sa te gandesti daca vrei sa o iei de la capat...si poate sa incerci sa nu mai repeti unele greseli..sa incerci sa faci ceea ce simti dar sa nu il mai agresezi...0
o_parte_din_rai
Postat pe 30 Martie 2009 07:36
am si o problema legata de 'cautat'..cred ca am facut o mare greseala spunandu-i ceea ce simt pt.el..

situatia sta in felul urmator:suntem impreuna de putin (3 luni m-ai exact) dar am inceput sa am sentimente puternice pt el,sentimente pe care nu le-am mai avut pt nimeni pana aqm..la inceput toate bune si frumoase,imi spunea ca sentimentul e reciproc,ca n a mai simtit nici el asa pt nimeni..insa de cand si-a schimbat locul de munca nu ne am mai putut vedea asa des din cauza programului,i am zis k pot intelege,k ne putem vedea o data p saptamana...dar nu ma suna,nu da niciun semn de viata ..si uneori n vedem o data la 2 sau chiar 3 sapt..el spune ca este f.obosit si stresat de la munca..asa sa fie?merita sa mai continui?

va rog dati-mi un sfat,va multumesc
yoyo_gurl
Postat pe 13 Iulie 2010 17:50
nu pot sa cred asa ceva....
gratiosu1981
Postat pe 13 Iulie 2010 17:53
deci sa nu mai continui ...nu?eu simt ca am facut tot ce am putut pentru a nu-l pierde..chiar nu stiu daca mai pot face ceva ...poate asta e,n-a fost sa fie :(
cateodata stau si ma gandesc ca mi-a fost mult mai bn knd nu ma implicam,knd practic mi-am impus sa nu ma indragostesc...acum cand mi-am deschis inima cu adevarat am suferit asa k nu stiu care din cele doua atitudini e cea mai buna de adoptat..
yoyo_gurl
Postat pe 14 Iulie 2010 22:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatiile la distanta sunt iubiri imposibile?? 27 De la: iulia069834 25 Ianuarie 2010 17:28
ma ameninta dar nu sh ce are de gand 22 De la: dianagamar 3 August 2009 14:38
gemeni-pesti sau gemeni-sagetator???? 1 De la: agniska__s 11 Mai 2010 20:43
Barbatilor le place atat de mult sa fie libertini?? 28 De la: Eleenna 13 Martie 2009 18:30
va rog ajutati-ma pt mine f important!! 7 De la: ionutza02 6 Octombrie 2009 11:42