Setari Cookie-uri

E a N-a despartire, sa fie si ultima?

L-am dat din nou afara din casa, de suparare si ca sa vada cat de rau ii e fara avantajele pe care i le ofer eu. Acum ca au trecut 5 zile, deja incep sa nu mai fiu suparata ci doar sa sufar de dorul lui, de lipsa lui. Nu m-a sunat niciodata, il cunosc, nici n-o va face, dar stiu ca ma iubeste. Dar daca mai stau mult, nu se va mai intoarce. Daca ma impac deja, nu o sa invete nimic din aceasta poveste. Sau poate pur si simplu e mai bine sa nu se mai intoarca...Dar pana una alta, sufar, sufar si m-am saturat de calmante dimineata si seara sa ma pot trezi sa ma duc la munca si sa ma pot culca seara. Cum sa fac sa-mi treaca apasarea din piept? Sa-mi stapanesc oftatul? Caci raul fizic este mai rau decat gandurile in sine, pur si simplu imi este foarte rau!

Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:47
Nu-l mai da afara din casa, gaseste alte metode sa-l penalizezi pt ca a gresit cu ceva, cel mai bine, incearca sa vorbesti cu el.
Iar atitudinea asta cu "sa vada cum e fara avantajele pe care i le oferi tu" e o idee proasta. Poate ca el nu sta cu tine pt acele avantaje ... si daca ar sta, sa stii ca oricand poate gasi o partida mai buna, deci asta nu ar trebui sa fie un argument.
redshift
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:04
l-am dat afara dupa ce, de pe 26 pe 30 dec si apoi de pe 3 pe 10 ian nu am schimbat vorbe decat sa ne jignim reciproc. Am preferat sa-l vad plecat pt ca eram la un pas sa fac comotie cerebrala de nervi. Cat despre avantaje, sunt sigur, chiar daca nu asta era singurul argument pentru care statea cu mine.

Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:11
Dar care a fost problema? Datul afara e doar un efect al relatiei tensionate, cauta si gaseste adevarata problema si rezolvo si ai sa vezi ca nu se va mai ajunge la "dat afara".
redshift
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:13
'Problema' sunt mai multe probleme, pur si simplu suntem diferiti dar incapatanati si orgoliosi amandoi. Nu putem stopa o cearta odata inceputa..trebuie sa ne spunem amandoi punctul de vedere. Iar el considera ca are intotdeauna dreptate. Stiu ca nu e bine cu datul afara din casa, dar a fost de fiecare data solutia ultima, pur si simplu ar fi fost mai rau daca nu actionam asa...

Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:32
Mai lasa si tu de la tine, ca poate asa e mai bine. Discutati pe tema asta cat se poate de deschis.
redshift
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:54
Doua persoane cu orgolii nemasurate nu vor trai niciodata in armonie. Tu trebuie sa te gandesti daca il MAI vrei, daca crezi ca relatia voastra duce undeva, daca poti schimba ceva la tine pt a fi mai bine, daca el ar fi in stare sa faca un efort pentru a va intelege...Si daca raspunsul este Da, atunci actioneaza pana nu este prea tarziu. Daca raspunsul este Nu, atunci gandeste-te ca totul se intampla cu un motiv, toate sunt aranjate asa cum trebuie sa fie, dupa o lovitura rasare si soarele...si poate ca nu e meant to be. Gandeste pozitiv. Smile to life and life will smile back at you. Stiu ca ti-e greu fara el, dar daca ai admis ca te aduce in pragul unei comotii cerebrale, poate ti-e mai bine fara el...
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 06:32
Banuiesc ca , casa este a ta de l-ai dat afara.....punete in postura lui ,dupa ce te dadea afara prima oara ca din cate am inteles nu e prima data te mai intorceai la el????eu nu cred,oricat de mult l-ai fi iubyt.Asa si el...il vrei inapoi dupa ce l-ai umilit :))) daca e sa ii propui sa vina iar la tine si ar accepta inseamna ca e prost scz.sau nu e orgolios ,si deci in acele certe el intradevar are dreptate si de acceia nu cedeaza.
simona_marinela1987
Postat pe 11 August 2009 13:18
De la: , la data 2009-01-15 15:47:29 Cum sa fac sa-mi treaca apasarea din piept? Sa-mi stapanesc oftatul? Caci raul fizic este mai rau decat gandurile in sine, pur si simplu imi este foarte rau!



oftatul si toate certurile dese spun ceva despre voi..poate o incompatibilitate temperamentala...sau poate primiti amandoi o lectie a flexibilitatii.revino-ti fara sa depinzi de el( sa te sune, sa se intoarca, fara ca el sa-ti spuna ca te vrea inapoi).eu cred ca adevarata vindecare vine din interior. nu te crampona de cineva..lasa intamplarile sa curga in viata ta.let it be! dc fericirea ta depinde numai de factori din exterior(plecat de acasa/e acasa.nu/m-a sunat,etc) atunci esti vesnic conditionata. altfel spus,fa-ti curaj, stai cu tine o perioada. iubeste-te! apoi vei vedea lucrurile diferit. o sa gasesti o solutie :)
ai putea cerceta si printr-un astrolog sau terapeut raspunsuri. pt astro iti recomand pe Camelia Patrascanu Astrolog - telefon: 0722 121811; 021 7716031 sau poti cerceta si pe situl ei. pt terapeut imi poti da un mesaj privat.

numai bine,

Mika
mika_i
Postat pe 13 August 2009 11:54
am avut o rel f lunga in care nici eu nu l mai stiam numarul despartirilor... si chiar oftam fara sa imi dau seama(depresie)...la noi rupturile se intamplau in liniste,fara explicatii,motivul fiind lipsa acuta de comunicare .si ma tot intrebam de ce mai raman, si mai ales de ce ma intorc? dupa ce m-am hotarat sa pun capat(sufeream ingrozitor, ma simteam goala pe jumatate) ,am realizat ca am stat din nevoie, dependenta afectiva fata de partener.eram atat de legata de el(si el de mine),incat nu intelegeam de ce ne impacam?!! am procedat cum am zis in mesajul de mai sus. si mi-am dat seama ca o relatie nu Trebuie sa ma completeze ci sa o simt/primesc ca un dar.. de aceea in relatia actuala am deseori un sentiment de recunostinta fata de Dumnezeu, ca am langa mine pers de acum,stima de sine, pt ca am incetat sa ma mai tradez,si
mika_i
Postat pe 13 August 2009 12:08
De la: simona_marinela1987, la data 2009-08-11 13:18:19Banuiesc ca , casa este a ta de l-ai dat afara.....punete in postura lui ,dupa ce te dadea afara prima oara ca din cate am inteles nu e prima data te mai intorceai la el????eu nu cred,oricat de mult l-ai fi iubyt.Asa si el...il vrei inapoi dupa ce l-ai umilit :))) daca e sa ii propui sa vina iar la tine si ar accepta inseamna ca e prost scz.sau nu e orgolios ,si deci in acele certe el intradevar are dreptate si de acceia nu cedeaza.

+1
si din moment ce tu nu lasi deloc de la tine de ce te astepti sa lase si el..ai casa ta, muncesti, dar te comporti ca un copil..si probabil si el la fel.. grow the **** up and get a real life&relationship.
auzi la ea..face comotie cerebrala de nervi >_> e clar ca te crizezi rau de tot..
felixcat
Postat pe 13 August 2009 16:35
Daca simti ca lucrurile nu merg asa cum ar trebui incearca sa stai de vb cu el. Fara gesturi infantile, fara jigniri si fara reprosuri. Cred ca intr-o relatie cele mai importante sunt respectul si comunicarea. Sa-l asculti si sa te asculte. Nu sa-l dai afara...
,,Am preferat sa-l vad plecat pt ca eram la un pas sa fac comotie cerebrala de nervi." Ce este cu atitudinea asta?
Eu zic sa-l cauti si sa lamuriti problema. Iti doresc multa bafta!
gya01
Postat pe 16 August 2009 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sal 8 De la: kudika069070 30 Ianuarie 2010 10:54
insarcinata ... 26 De la: arhanghel 30 Septembrie 2009 21:23
revenire la prima iubire.. 15 De la: lacrasar 19 Martie 2009 17:29
Barbatilor le place atat de mult sa fie libertini?? 28 De la: Eleenna 13 Martie 2009 18:30
buna sunt su eu noua si am nevoie de ajutor 42 De la: alfredodecurtofreco 22 Octombrie 2010 16:05