Setari Cookie-uri

O parere pls

Buna tuturor,am si eu o mica problema sa ii zic asa si am nevoie de o parere .Situatia e cam asa :am vb cu un tip pe net si la telefon cam cate 1 ora sau chiar mai mult /zi ...stiu ciudat tinand cont ca e din acelasi oras ca si mine..i-am propus sa ne cunoastem dar mi-a zis ca nu poate atunci ,eu m-am suparat si i-am zis ca nu mai vreau sa il cunosc si sa o lase balta, cred ca el sa speriat ca mi-am facut iluzii ca ar fi altceva decat prietenie fiindca asa ne-am inteles ...mai ciudat e ca desi ne certam in fiecare zi ,uneori din nimicuri noi tot mai vorbim si parca tot mai mult ...L-am intrebat daca cu prieteni /prietenele vorbeste atat de mult ca si cu mine si mi-a zis ca max 10 minute si ca nu vede nimic rau faptul ca vb atat cu mine.I-am zis ca ceilalti ar putea zice ca e ceva mai mult decat o simpla amicitie ,printre care desigur sunt si eu ...Ce rugaminte am la voi ?spune-ti si mie ce credeti ca vrea de la mine fiindca incep sa tin la el desi nu ii zic asta ...sunt foarte confuza pls ajutati-ma.Sper ca a-ti avut rabdare sa cititi tot ce am scris ,totusi cei ce avut rabdare sa cititi pls un sfat ceva

Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:46
nu cred ca esti pe drumul cel bun. Te lasi dusa de val, vorbiti mult, te simtit bine cand vorbesti cu el, simti ca este un baiat super etc etc. Dar nu este chiar asa, este f dubios. De ce sa nu vorbiti face 2 face ? Nu vrea ? Atunci este ceva dubios...deja ai zis ca incepi sa tii la el, deja este cam nasoala situatia. In situatii din astea dubioase, trebuie sa iti dea cineva un cot, sa te trezesti, si sa nu apuci sa visezi la cai verzi pe pereti. Trebuie sa ramai cu picioarele pe pamant. Daca el sustine in continuare ca nu poate sa va vedeti eu zic sa ii stergi nr, sa il uiti...sa iti gasesti alta pasiune.

Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:50
asteapta sa il cunosti personal si nu trage nici un fel de concluzii pana atunci.si mai ales...nu te implica,incearca sa ramai rationala.inca nu il cunosti,si asta conteaza f mult,sa ii vezi gesturile,ochii.sunt lucruri marunte care spun multe despre o persoana.
poate cand ai sa-l cunosti personal sa nu iti mai placa.
succes.
DeeaCatalina
Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:50
pentru el devine o....rutina
cornelia_leia
Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:50
De la: Georgia99, la data 2008-11-18 11:50:17nu cred ca esti pe drumul cel bun. Te lasi dusa de val, vorbiti mult, te simtit bine cand vorbesti cu el, simti ca este un baiat super etc etc. Dar nu este chiar asa, este f dubios. De ce sa nu vorbiti face 2 face ? Nu vrea ? Atunci este ceva dubios...deja ai zis ca incepi sa tii la el, deja este cam nasoala situatia. In situatii din astea dubioase, trebuie sa iti dea cineva un cot, sa te trezesti, si sa nu apuci sa visezi la cai verzi pe pereti. Trebuie sa ramai cu picioarele pe pamant. Daca el sustine in continuare ca nu poate sa va vedeti eu zic sa ii stergi nr, sa il uiti...sa iti gasesti alta pasiune.


Ba vrea, dar i-am zis eu ca nu mai vreau fiindca ma deranjat ca nu a fost pe faza cand i-am propus asta si nu l-am mai intrebat asta

Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:54
cat de multe stii despre el ? stii cum arata?

Postat pe 18 Noiembrie 2008 11:55
De la: Georgia99, la data 2008-11-18 11:55:55cat de multe stii despre el ? stii cum arata?



Destul de multe zic eu,da sigur ca stiu cum arata findca mi-a trimis poze cu el

Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:00
nu te supara, poate nu e el in poze, mai exact de ce evita sa va intalniti?

Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:09
daca tot zici ca incepi sa tii la el, accepta sa va intalniti...sa te convingi, sa nu ramai cu regrete. dar raman la ideea ca trebuie sa fii mai rationala, nu te implica atat de repede

Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:09
De la: oktober, la data 2008-11-18 12:09:16nu te supara, poate nu e el in poze, mai exact de ce evita sa va intalniti?


Dar nu evita mi-a zis ca nu poate atunci cand vroiam eu dar ca in wekend poate ...si i-am zis ca nu mai vreau eu fiindca nu sesizaze la timp ce l-am intrebat ...da m-am si eu la varianta asta .nu ma supar stai linistita

Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:15
De la: Georgia99, la data 2008-11-18 12:09:30daca tot zici ca incepi sa tii la el, accepta sa va intalniti...sa te convingi, sa nu ramai cu regrete. dar raman la ideea ca trebuie sa fii mai rationala, nu te implica atat de repede




Da asa am sa fac ,si sunt fff rationala doar ca m-ai am si eu mici scapari spre visare dar nu ma tin mult fiindca sunt de felul meu o realista ...si cand am zis ca tin la el ma refeream la faptul ca tin la el ca la un foarte bun prieten pe care il cunosc real

Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:19
atunci intalniti-va sau uita-l...pt mine e usor, nu sunt in situatia ta, dar exista doar aceste doua posibilitati din punctul meu de vedere

Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:19
De la: oktober, la data 2008-11-18 12:19:54atunci intalniti-va sau uita-l...pt mine e usor, nu sunt in situatia ta, dar exista doar aceste doua posibilitati din punctul meu de vedere



Da stiu ca sunt 2 posibilitati ,dar eram curioasa ce crede-ti ...sa fie vorba despre faptul ca am devenit ca o rutina pt el?

Postat pe 18 Noiembrie 2008 12:25
Incercam sa inteleg ce e in mintea lui,deh oare exista vreo femeie care sa ii inteleaga dar pe toti ..vroiam sa imi explic anumite lucruri ce mi le-a zis cred ...

Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:15
Buna.Incearca sa nu te implici mai mult decat esti, incerca sa faci tu primul pas de a nu mai raspunde la telefon,de ai sterge numarul,si de a nu-i mai raspunde la provocarea de a avea o conversatie...gandeste-te ca tu o sa ai de suferit, nu el si in cazul asta nu o sa fie bine pentru tine, ca din cate am citit din ce ai sris tu nu mi se apre firesc o astfel de amicitie sa va petreceti ore in sir la telefon, sa vorbeasca deschis cu tine, tu facandu-ti deja o impresie, parere si imaginandu-ti ca poate fii ceva intre noi, in schimb el a gasit in tine alinarea de a vorbi cu cineva care il asculta si il intelege,dar nu se gandeste si la tine ,la persoana si personalitatea ta...ce pot sa-ti zic decat ca nu o sa fie bine pentru tine si o sa ai de suferit daca nu faci tu primul pas...bafta
AURELIA_NICOLETA
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:24
parerea mea e ca tre sa fii foarte atenta si sa ai grija cu cine te legi la cap....in ziua de azi nu ai vazut ca nu mai ai incredere nici in cel pe care il cunosti de ani de zile sau stai deja cu el in casa zi de zi de ani de zile...sfatul meu e sa fii foarte hotarata si sa ceri sa te intalnesti cu el si sa nu mai accepti nici un refuz de la el...iar daca idi da iarasi un motiv pentru care nu se poate intalni cu tine atunci cand spui tu...atunci zii lui sa fixeze ceva si atunci te bazezi pe faptul ca el tre sa stie ce timp are pentru tine....urmarea? Daca te refuza si atunci nu ai ce cauta cu un tip din asta care iti tot face atatea probleme si incearca sa iti cauti pe cineva cu care sa fii la "bine si la greu"..nu ma refer la casatorie , ci la faptul ca sa ai pe cineva pe care sa te poti baza si sa se poata baza pe tine la nevoie...eu sunt cu persoana cu care m-am si casatorit de 9 ani si cred ca stiu despre ce vorbesc!!! iti doresc mult succes
myrella_21
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:59
Da mersi pentru sfat ,ce pot sa iti spun decat ca ne-am vazut prin 22 noiembrie (nu prea am avut timp sa va scriu )am stat si am vb de pe la 16 pana pe la 23 si mai si pe net pana pe la 03 ..ce pot sa zic a fost super ,chiar mi-a zis ca sa simtit bine in compania mea ,dar ce pot sa mai zic nu sa schimbat nimic .nu mi-a mai propus sa ne vedem,vreau sa mentionez ca prima data a acceptat doar fiindca a fost fortat de situatie ,adik i-am zis sa luam o pauza definitiva ,vazand ca nu are de ales a acceptat,tot asa mi-a mai propus sa ne vedem dar in aceiasi circumstante cand ii ziceam de Adio ...eu nu i-am propus sa ne vedem fiindca cred ca nu il interesez decat ca o amica ,dar amici nu vreau am destui..dk ma placea ar mai fi vrut sa ne vedem zic eu ...sincer nu il inteleg de ce imi zice puiutz,ingeras cand pt el nu sunt decat o amica ...nici un amic nu imi zice asa si ne stim de mai mult timp ...

Postat pe 16 Decembrie 2008 22:09
...daca el te-a vazut pana acum doar in poze sau pe avatare si doar ati vorbit la telefoane sa fii precauta,mai fata are multe minute da nu prea are cu cine .mai insista sa-l inviti si tot nu o sa vrea sa-l cunosti prima..vrea el primu'
forum_iulian
Postat pe 1 Martie 2009 14:30
parerea mea laso mai moale un timp si vezi cum reactioneaza,incearca sa-l provoci,....dar ai grija peste cine dai poate daca l-ai cunoaste nu ai mai vrea sa vb cu el. incearca sa observi daca atunci cand vb cu tine e vesel sau trist ............ bafta
dfdffdsfsfsd
Postat pe 19 Martie 2009 22:29
si eu am fost cam in aceasi situatie doar ca noi ne cunoasteam si eram confidenti. in momentul cand am stat departe unul de altul mai mult de 2 zile ne-am dat seama ce simtim unul pentru altul.

poate ca ar trebui sa stai si u departe de el cateva zile. sa nu mai vb cu el si cine stie. poate ca si el simte ca si tine dar nu vrea sa strice o relatie de prietenie
didim
Postat pe 22 Martie 2009 12:31
cred ca ar trebui sa consideri ca nici nu mai exista.nu are rost.
dana_mv
Postat pe 22 Martie 2009 14:17
draga mea, cred ca cea mai buna solutie ar fi sa`l ignori un timp.si`n timpul asta ai sa te convingi daca merita sa ii acorzi atata atentie. iar el, in timpul asta, va realiza ca nu esti o jucarie cu care poate face ce vrea daca o suna cate 1 ora pe zi.am fost si eu in situatia ta si i`am spus clar ca nu sun jucaria lui si sa se hotarasca.a ramas cu buza umflata pentru ca eu am iesit din peisaj.nu lasa pe nimeni sa te calce in picioare, fii tu insati! sa auzim numai de bine, scumpa
sandrutzaa
Postat pe 30 Iunie 2009 20:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Timida 29 De la: Max2 6 Decembrie 2011 21:00
Ati pleca de acasa la 18 ani? 19 De la: Eve_Evelyn_1 11 August 2013 14:54
La mare cu prietenul 5 De la: anya016 19 Mai 2009 21:54
vreau prieteni :) 13 De la: yumalai 20 August 2009 17:31
Despre prietene 130 De la: lacrasar 7 Martie 2009 12:40