Setari Cookie-uri

ajutati-ma va rog

e altul!pur si simplu nu il mai recunosc! gelos,posesiv,nervos etc!de un an si...suntem impreuna pana acum 2-3 luni ne-am inteles de minune!nu exista cuvantul despartire intre noi..acum insa la 3 zile trebuie sa ne certam groaznic!se enerveaza din cel mai minuscul lucru de la faptul k nu i-am trimis un sms la "de ce te-ai trezit asa tarziu,unde ai fost aseara????" (nu stam impreuna) nu stiu ce sa mai fac,stiu k ma iubeste enorm, am discutat cu el iar el imi spune k ma pedepseste pt greselile pe care le fac...ok CE GRESELI??? crede k il insel,k nu mai vreau sa fiu cu el,a prins o frica groaznica de mine!!ce se intampla va rog dati-mi sfaturi k nu mai stiu ce sa fac!nu vreau sa ne despartim,stiu ca ma iubeste dar cum sa fac sa scape de GELOZIA ASTA TAMPITA"????
simy_doru
Postat pe 22 Noiembrie 2008 00:17
Demonstreaza-i ca se inseala !

Incearca sa stai mai mult cu el , linisteste-l , lamureste-l .

art77
Postat pe 22 Noiembrie 2008 02:47
nu ii mai accepta aceste comportari....nu ii mai permite sa iti spuna k "te pedepseste"....vei devenii(daca nu esti deja)bunul lui...care nu are drepturi ...NU II PERMITE SA TE TRATEZE CA PE UN OBIECT PE CARE SA IL FOLOSEASCA CUM SI CAND ARE NEVOIE!!!!!!!!!!!!!!!!...am trecut prin asta..grav este ca m-am complacut in situatie...si a devenit fffff grava...batai..reprosuri...pt nimic...asa ca DESCHIDE OCHII..SPUNE-I CA DACA NU INCETEAZA IL PARASESTI....SI NU MAI ACCEPTA COMPORTAMENTUL LUI
Rosen
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:01
Draga mea, nu ai toate datele problemei, cu siguranta! As vrea sa te ascult de acum in cateva luni, cand ai sa afli mai multe...
Nimeni nu se schimba asa de radical fara nici un motiv! Si cu atat mai putin cand ii e frica sa te piarda nu face exact lucrurile care te-ar face sa te indepartezi...
E ceva putred acolo, crede-ma!
Dor_a
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:11
neatza eu sunt in zodia pesti iar iubitul meu e in zodia taur app de disctutia anterioara cu privire la pesti si se aplica si la mn cazul barbatului pesti de mai sus...imi place sa fiu autoritara,independenta pe el il deranzeaza...ii ranesc orgoliul sau el chiar sufera pe chestia asta????
zana_adda
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:20
neatza eu sunt in zodia pesti iar iubitul meu e in zodia taur app de disctutia anterioara cu privire la pesti si se aplica si la mn cazul barbatului pesti de mai sus...imi place sa fiu autoritara,independenta pe el il deranzeaza...ii ranesc orgoliul sau el chiar sufera pe chestia asta????
zana_adda
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:20
Ai gresit topicul, draga mea... Habar nu am despre zodii, si nimeni nu intreba aici despre pesti.
Dor_a
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:24
citisem mai sus si de asta intrebam:D:D:D:D
zana_adda
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:27
E ok, dar eu in materie de zodii sunt praf!
Dor_a
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:32
parerea mea e ca ar trebui sa discuti serios cu el...si sa incerci sa il lamuresti in vreun fel...nu are niciun drept sa te pedepseasca, numai BIG BOSS UPSTAIRS o poate face, asa ca spune-i clar ca daca nu isi schimba comportamentu fata de tine, il lasi si la revedere. parerea mea e ca ceva nu e ok acolo, mai ales daca sustine ca te iubeste...daca ar fi asa, ar face orice sa te faca fericita, nu pe dos...
crissa_909
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:34
daca nu vrei sa ajungi taiata in bucati, te rog sa imi scuzi exprimarea, renunta cat mai poti. sant convinsa ca te santajeaza si iti spune ca se va sinucide daca il parasesti sau poate nu ati ajuns la stadiul asta...
e tipic pentru astfel de barbati posesivi care vor ajunge obsedati...
brrrrrrrr...
salveaza-te cat mai poti, oricat de mult il iubesti o sa ajungi sa il urasti enorm...
gandeste-te bine,
si tine minte, cu astfel de persoane nu ai ce discuta, sant foarte egoiste si nu se vor gandi decat cum le este lor mai bine,
anunta-ne ce ai mai facut intre timp,
simonasss
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:08
a trecut si eu printr-o situatie similara..dar eu m am desp de el iar dupa 8 luni de insistente din partea lui ne am impacat...big mistake!crede ma....gelozia nu se vindeca nicicum...si distruge si cele mai frumoase sentimente!!!akm suntem despartiti de 5 luni...dar nu regret nici o clipa...in clipa in kre am fost singura mi am dat seama ce pretioasa e libertatea!!nu mai pierde timpul suferind...gelozia nu are leac!!:( sper sa reusesti sa iei o decizie...
angel_in_disguise
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:08
am incercat nu am reusit! e mult mai rau! mult mai greu si zapacit!!nu face decat sa ma ameninte cu despartirea...
simy_doru
Postat pe 11 Decembrie 2008 22:25
de la 3 zile in care nu ne certam am ajuns la 2 chiar si o zi! in sapt asta deja am avut 4 certuri! aiurea ff aiurea! il iubesc nu pot sa il las insa am renuntat la momentele in care imi ceream iertare aiurea fac si eu ce imi face el! acceasi atitudine e rau totusi! sufar enorm desi fac tot posibilul sa imi pastrez zambetul pe buza pentru ai mei!nu am curajul sa il las definitiv...nu pot..ma cert ...ii spun k s-a terminat dar stiu ca ne vom impaca!
simonasss sunt sigura ca ai dreptate! sunt constienta dar trebuie sa invat sa pot da la o parte iubirea,,..cum as putea???e greu fff greu!!!
simy_doru
Postat pe 11 Decembrie 2008 22:35
ai 18 ani . ai tot timpu' in fata sa mai cunosti baieti.

Postat pe 11 Decembrie 2008 22:45
draga mea la 18 ani crede-ma ca mai ai de invatat multe si asculta din sfaturile celor care au trecut prin asa ceva si acum regreta amarnic.
se spune ca fiecare are un suflet pereche, si tu ai asa ceva, dar daca ramai cu acest tip care nu te merita este posibil sa nu iti intalnesti jumatatea. merita cateva saptamani de suferinta pentru o viata plina de iubire si intelegere.
iti dau cele mai sincere sfaturi pentru ca eu la varsta ta eram incapatanata, si credeam ca stiu ce e mai bine pentru mine, si nu am vrut sa ascult parerile celor din jur.
si sunt foarte dezamagita ...

simonasss
Postat pe 12 Decembrie 2008 17:21
ai doar 18 ani, ai toata viata inainte, acum pare un capat de tara despartirea de el...si de fapt e un mare fas.
rupe-te de el si vai cunoaste fericirea mai tarziu, la momentul potrivit.
succes !
chandramuki_md
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:58
Gelozia este o boala....................Nu ii perm sa te trateze asa,tre sa tai raul de la radaina,
butterfly_sound_of_love
Postat pe 22 Februarie 2009 17:38
SIMPLU.......pretuestete si invata sa te iubesti m-ai mult pe tn.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 22 Februarie 2009 17:41
De la: zana_adda@yahoo.com, la data 2008-12-11 09:20:17 neatza eu sunt in zodia pesti iar iubitul meu e in zodia taur app de disctutia anterioara cu privire la pesti si se aplica si la mn cazul barbatului pesti de mai sus...imi place sa fiu autoritara,independenta pe el il deranzeaza...ii ranesc orgoliul sau el chiar sufera pe chestia asta????


Care e legatura e intre zodie si caracterul unei persoane???????
andreea1976
Postat pe 22 Februarie 2009 18:35
De la: andreea1976, la data 2009-02-22 18:35:12
De la: zana_adda@yahoo.com, la data 2008-12-11 09:20:17 neatza eu sunt in zodia pesti iar iubitul meu e in zodia taur app de disctutia anterioara cu privire la pesti si se aplica si la mn cazul barbatului pesti de mai sus...imi place sa fiu autoritara,independenta pe el il deranzeaza...ii ranesc orgoliul sau el chiar sufera pe chestia asta????


Care e legatura e intre zodie si caracterul unei persoane???????




Stiu si lucrul acesta dar soacra surorii sale(el nu are parinti si sta cu sora lui)ii zice mereu ca pestii adic eu...nu se potrivesc deloc cu taurii....
zana_adda
Postat pe 23 Februarie 2009 18:13
da, din cae vad eu acolo omu ala nu te merita, pt ca atata timp cat nu ai incredere intr-o persoana nu poti sta cu ea. si el daca nu are incredere in tine nu ar trebui sa stea cu tine... si tu nu ar trebui sa stai cu el, intr-o relatie de prietnie, amicitie, fratie, absolut orice fel de ralatie, increderea este pe priemul loc dupa vine dragostea, si daca nu este asta nu este nimic. inca ceava, stiu ca atunci cand suntem ndragostiti se devine (orbi), dar din care vad numai tu ai devenit oarba, el nu prea are treaba cu asta, pt ca daca esti orb nu vezi nimic, nici defecte, nici intarzieri... ci daruiesti fara sa astepti nimic in schimb. eu in locul tau i-as zice baiatului ca daca vrea un obiect sau un bibelou, un caine o pisica... sa isi cumpere, dar sa nu se astepte sa ca eu sa fiu una dintre astea, pt ca am persnalitatea, rgoliu... bka bla bla, si nu ma poate compara cu un obiect sau...
iti dau un sfat, lasa-l acum cat mai poti, si fugi de el cat vezi cu ochii, ca astfel de oameni ni se schimba, si daca ajungi sa te casatoresti cu el, imagineaza.ti viata pe care ai sa o ai..
pirras_elena
Postat pe 23 Februarie 2009 23:26
Eu vad altfel situatia asta!Te-ai gandit vreo clipa ca are pe altcineva,de obicei tipul asta de gelozie e de fapt arma lui cu care se apara,e gelos si crede ca si tu faci la fel ca el,cum sa te iubeasca atata timp cand el isi cauta motive de certa si te ameninta ca se desparte de tine,el asta si vrea dar nu e prost...sa fie el cel care pierde mai bine iti cauta tie mii de motive poate,poate te saturi si renunti tu la el.Incearca sa nu-i mai arati ca-l iubesti,incearca sa fi mai indiferenta si arata-i ca nu-ti pasa ca sa suparat el si vezi atunci reactia lui.
Poate sunt un pic cam rea dar am trait multe experiente de genul asta si cred ca asta ma facut sa fiu asa si sa ajung la concluzia ca nu merita nimeni si nimic pe lumea asta pentru care sa sufar.Fa ca tie sa-ti mearga bine...!(e cam egoist gandit!...stiu)
hasi
Postat pe 24 Februarie 2009 09:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
multumesc de acum 1 De la: luciana_d 28 Aprilie 2010 02:13
ajutor 33 De la: Barbie30 7 Iulie 2010 12:59
judecati-ma dar cititi, poate meritã 31 De la: greierash_is_back 2 Noiembrie 2009 16:03
Ce intelegeti prin dovezi de iubire?? 6 De la: casey_cat 21 Februarie 2010 19:57
hai turnatzi tot: o luarati or ba de 1 aprilie?? 5 De la: dehha1 26 Mai 2009 17:22