Setari Cookie-uri

Intrebari fara raspuns

Ma intreb de mult timp, de ce atunci cand dai totul, cand vrei sa ai o relatie de orice fel, bazata pe sinceritate, cand ai intentii bune, pierzi? Si oricat incerc sa gasesc un raspuns nu reusesc...
De ce atunci cand esti bun esti luat de prost, ceilalti incearca sa profite de tine, sa te exploateze la maxim?
Poate ca nu am gasit eu persoanele potrivite, poate am avut asteptari exagerate de la cineva care nu putea sa le indeplineasca, dar totusi se intampla mereu asa...

Si vad asta pretutindeni, nu numai la mine... In majoritatea relatiilor e cineva care profita si cineva care pierde... Ceea ce nu inteleg este de ce trebuie sa fie asa, sau e doar o impresie gresita?
my_melody
Postat pe 22 Noiembrie 2008 15:49
e doar o impresie!

Postat pe 22 Noiembrie 2008 15:50
doar o impresie gresita draguto.
Nu e adevarat ca in orice relatie unu e bun si celalalt profita,astea sunt cauzate din cauza nepotrivirii si ca isi doresc lucruri diferite de la viata.
stai linistita ca o sa iti demonstreze chiar viata ca ceea ce am spus este adevarat.
DeeaCatalina
Postat pe 22 Noiembrie 2008 19:09
este sigur o impresie gresita. Poti sa gandesti altfel, ca unul iubeste mai mult si altul mai putin.
partea care iubeste mai mult, ofera mai mult, iar partea care nu iubeste la fel de mult, nu vrea sa ofere si nici macar nu vrea sa sa aprecieze ce i se ofera.

Clmu
Postat pe 22 Ianuarie 2009 18:13
In fiecare relatie unu din parteneri iubeste mai mult si unul mai putin....poate s-a intamplat k de fiecare data sa iubesti tu mai mult..dar o sa fie si invers...
magdonek
Postat pe 22 Ianuarie 2009 18:19
adevar ai grait. (impresia ei, gresita sau nu, persista de ceva vreme si asupra mea....rational vorbind insa....nu poti generaliza nimic. )
ecce_cortex
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:57
Si eu am patit si am observat acest lucru. Nu-l mai pun la suflet, il clasez ghinion de cand mi-a intalnit iubitul care mi-a daramat mitul.
Bafta sa intalnesti si tu pe cineva care sa te merite si aprecieze!
90701
Postat pe 30 Martie 2009 17:00
Am observat ca, de fiecare data, unul din parteneri se ataseaza mai mult, se implica cu tot sufletul fara sa tina cont de vocea ratiunii... atunci devine vulnerabil si cea mai mica deziluzie ii face rani adanci, pentru ca a permis partenerului sa ajunga mult prea adanc in sufletul lui. Nu e nimeni de vina. Pur si simplu, totul evolueaza! Nu traim intr-un glob de sticla, sa nu ne atinga nicio adiere de vant. Si totul este efemer.
Acum multi ani am invatat ca e bine sa nu te atasezi de nimeni, daca nu vrei sa pierzi pe cineva.
Cred ca ar trebui sa dam dovada de ceva mai multa inteligenta emotionala. Dar usor de spus, greu de facut!
misstiqque
Postat pe 30 Martie 2009 21:51
De la: misstiqque, la data 2009-03-30 21:51:17Am observat ca, de fiecare data, unul din parteneri se ataseaza mai mult, se implica cu tot sufletul fara sa tina cont de vocea ratiunii... atunci devine vulnerabil si cea mai mica deziluzie ii face rani adanci, pentru ca a permis partenerului sa ajunga mult prea adanc in sufletul lui. Nu e nimeni de vina. Pur si simplu, totul evolueaza! Nu traim intr-un glob de sticla, sa nu ne atinga nicio adiere de vant. Si totul este efemer.
Acum multi ani am invatat ca e bine sa nu te atasezi de nimeni, daca nu vrei sa pierzi pe cineva.
Cred ca ar trebui sa dam dovada de ceva mai multa inteligenta emotionala. Dar usor de spus, greu de facut!



dreptate ai...dar tu poti sa faci asa?sa nu te atasezi?eu...sunt cea care pierde mereu,cea care sufar pt orice si oricine...oare sunt prea ghinionista?sau prea sufletista?
dalilascumpy
Postat pe 10 Octombrie 2009 20:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fetelor daca ma puteti ajuta 3 De la: arynaaa 15 Decembrie 2008 20:57
Nu ma descurc... 26 De la: krissy_3 20 Octombrie 2011 03:43
Cateva pareri m-ar ajuta... 24 De la: Anddrreea 1 Septembrie 2011 11:09
nedumerire.....maxima 7 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:05
salut 5 De la: baby_r 22 Mai 2010 20:23