Setari Cookie-uri

Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata

super fain cadoul insp[irat. La mine, cel mai neinspirat cadouy de craciun a fost acela de la o matusa de-a mea. mi-a adus o bluza cu 3 nr mai mica, cu poza Tom & Jerry pe ea, si un bibelou foarte tare, numai ca era spart cand l-am despachetat (spusese ca din cauza transportului). Asa ca, bluza am facut-o cadou la altcineva, cu cativa ani mai mica decat mine, iar bibeloul l-am aruncat. Deci...n-am primit nimic... toata faza a fost ca matusa-mea s-a mai si crizat ca de ce nu port bluza...
ich
Postat pe 27 Noiembrie 2008 09:54
SUPER TARE!M-am tot amuxat pana acum citind discutiile de pe forum...si sincer...la capitolul cadouri am si yo cva de spus:anul trecut,dupa luni de zile de planuri legate de cadourile de Craciun venise si seara minunata...cand prietenul meu...a venit la mine cu mainile in buzunar...din fericire avea macar intentia de a ma scoate in oras...zis si facut!Doar ca el m-a dus repede la carefour si ghici c mi-a cumparat...un epilator a...bine poate ca mi l-am dorit yo...doar k ceea ce a urmat m-a facut sa ma simt penibil...toata lumea a ras in acea seara de mine spunand k sunt "paroasa" stiu ca nu asta a fost intentia prietenului meu...k eu sunt blonda...si chiar dak as fi paroasa tot nu s-ar vedea...
Sincer...nu va doresc sa patiti asa o rusine(app dupa impartirea cadourilor am mers si intr-un club unde evident toti prietenii au ras pe saturate)
kitty_20
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:00
Hmmm...
Ce pot sa spun! Chiar interesanta tema...
Pot sa va povestesc de un cadou foarte frumos dar cu ghinion.
Am avut un catel chiuhuahua care mi-a murit la 1 an si jumatate si dupa care am suferit foarte mult. Dupa aproximativ un an de la moartea lui, in preajma Craciunului, ce s-a gandit fratele meu? Sa imi faca o surpriza! A gasit el pe afara un catel ft mic, care aducea un pic cu Sara. Si mi l-a adus in casa. Catelul de fapt nu era mic...Era subnutrit! Atat de fragil incat nu putea sa isi scoata unghiile crescute prea mult din mocheta. L-am ingrijit pana la 9 luni si era cel mai iubitor animal. Intr-o zi, in timp ce isi lua masa cu pisica mea, s-a innecat cu o bucata de carne. Si de aici a inceput drama! Am ajuns cu ea la doctor de unde m-au trimis la o clinica pentru a-i face radiografie pentru ca nu se stia de ce nu poate sa respire bine. La radiografie mi s-a spus ca are inima marita si ca nu inteleg cum a trait pana acum! A doua zi a murit in casuta ei de la mine din dormitor.
De atunci ma rezum sa alint si sa iubesc cateii altora.
Imi pare rau pentru istorioara trista, dar e cel mai dureros cadou primit de mine! Acum am interdictie la animale :((



luizastan
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:02
cel mai neinspirat cadou l-am primit de la o buna prietena care desi stia ca nu port argint, mi-a adus de Craciun un pandantiv de argint. Nici macar cu lantisor, numai pandantivul, poate anul acesta primesc lantisorul , cine stie....
aluisa
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:16
eu nu sunt o tipa foarte pretentioasa, imi plac mult cadourile si de cele mai multe ori am fost incantata de ce am primit. insa am avut o colega de camera la facultate, de treaba fata, nu ma calca pe bataturi, n-o calcam pe bataturi, dar nu aveam nimic in comun. ii placea mereu sa ne arate cadourile pe care le cumpara ea prietenelor ei si erau destul de ok de cele mai multe ori...pana a ajuns sa-mi ia mie cadou de craciun parca: un portofel negru cumparat din piata probabil, din ala la 10mii, model barbatesc, de nu l-a vrut nici macar fratele meu. nu m-a deranjat faptul k era ieftin sau ceva, dar era de-a dreptul hidos in fine, am zis k poate nu si-a dat seama. dar a urmat ziua mea si am imprumutat de la ea o pereche de cercei f draguti, ea tot insista sa iau o pereche de cercei lungi, care mie nu mi-ar fi stat bine pentru ca eram tunsa scurt. in fine am incercat sa-i explic, in zadar se pare, pentru ca ea a 2-a zi, drept cadou de ziua mea, mi-a adus o pereche de cercei lungi, mari si f grei de-mi cadeau urechile dak ii purtam. deci va dati seama ca se umplu de praf pe la mine prin camera...de data asta am zis k fata asta ori are ceva cu mine ori pur si simplu dupa un an de locuit impeuna nu ma cunostea deloc
2nutza
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:17

Foarte multi prieteni de-ai mei au ca animal de casa hamster. Mie vreau sa zic, nu imi placeau hamsteri de loc, chiar imi era nitel teama de ei. Intr-o zi eram pe la o prietena care are hamster si i-am zis ca nu mi-ar placea sa cresc un astfel de animalut.
Vine Craciunul si ce sa vezi primesc de la o f buna prietna de ale mele( alta fata de cea carea i-am zis ca nu imi plac soriceii) un hamster. Ea a venit pe la mine,a sunat la usa, ii deschid si cand vad ca are o cusca in mana cu un hamster, i-am si inchis usa in nas, din instinct :)) A ramas muta de uimire si pana la urma i-am deschis usa. Cand am pus prima data mana pe el eram amandoi la fel de terifiati( si eu si hamsterul).
Oricum acum am grija de el, dar tot nu il consider cel mai dragutz animalut de casa.
deutzat
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:20
Cel mai neinspirat cadou de Craciun ever: o sticla cu crema de whiskey Baileys, la set cu un pahar (sau poate au fost doua?), cumparata din benzinarie, cu pretul (inca) pe ea. Asta desi stia ca nu ma omor dupa bauturile spirtoase dulci, de fapt, dupa nici un fel de bauturi...

directia52000
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:21
De la: annemarye, la data 2008-11-26 14:54:57 buhh...am si eu un cel mai neinspirat caodu primit8-)
am primit de craciun o pila d picioare si o crema d picioare:O:O:O
prima data mi-am mirosit sosetele knd l-am vazut :))))



foarte romantic
G_Bogdan
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:22
AAAAA! Si mi-am mai aduc aminte de ceva!
Cine face cadou caciula de copii care nici macar nu iti intra pe cap si care e de o penibilitate majora si suzeta pe langa unei adolescente de 18 ani!!
Bineinteles.....tobe.....colegii de clasa
luizastan
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:23
Tot din categoria asta si tot de la un iubit: o lenjerie de pat din bumbac creponat, albastrrrrrra de ti se strepezeau dintii, cu flori de floarea-soarelui. Atat de albastra, incat dupa o noapte de dormit in ea (a insistat) eram albastri (aproape) peste tot. Cred ca o luase din dulapul maica-sii, adepta creponatului, ca sa nu mai calce lenjeriile...
directia52000
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:25
Nu-mi aduc aminte care a fost cel mai neinspirat cadou primit de mine dar imi aduc aminte cel mai neinspirat cadou facut de tatal meu mamei mele: o cutie de detergent.
melimela
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:27
cel mai neinspirat cadou din viata mea a fost un robotzel de plastic verde,seamanand cu un extraterestru .VA inchipuiti ce fata am facut
dea07
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:27
hello...dupa ce am citit despre acest concurs mi-am adus aminte de un cadou nu stiu daca neinspirat sau haios, dar cum calul de dar nu se cauta la dinti am zambit frumos si am multumit pentru el...anul trecut de Craciun socrii mei ne-au pus mie si sotului meu sub brad un calendar (dragutz...cu niste copilasi scumpi),cateva dulciuri si...piesa de rezistenta...un prelungitor...da...pentru care am primit si o explicatie "sa intram in priza si sa facem niste copilasi frumosi ca cei de pe calendar"...:))...ne-am amuzat si noi si am privit partea buna a lucrurilor cu toate ca poate ne doream altceva de Craciun. Succes tuturor !
f_lo_ry
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:29
O,Doamne,chiar am ras cand am citit topicul! Mereu am crezut ca sunt blestemata sa primesc numai prostii de Craciun,dar acum vad ca nu sunt singura!
Cel mai frumos cadou,cu ghlimelele de rigoare,a fost desfasuratorul facturii telefonice a fostului meu sot,in care se repeta obsesiv numarul de telefon al iubitei lui.Tot in ziua aia,ne-a adus niste artificii,sau cum s-or chema,mari ,care bubuie ingrozitor,pe care apoi le-a luat inapoi cand a plecat de revelion de acasa.
Alt cadou,deosebit si el,a fost o lenjerie de pat,cu ursuleti,frumos colorata,din acelea pe care le vand tigancile la tara.Mi-a luat-o mamaia!Dupa prima spalare,cea initiala,au mai ramas niste petice plasticate cu care nu puteai sa speli nici pe jos!
Nasa este pe locul intai in top,la capitolul vaze si lumanarici.Am lumanari toate culorile,dar odata cand au luat lumina,nici de-a naibii nu s-a aprins nici una! Vaze,daca vrea cineva vaze urate,sa dea un mesaj,am vreo 10 intr-o cutie pe balcon!Vreo 5 vi le dau,restul le tin sa le afisez cand vine nasa! Erau oricum mult mai multe,dar ...s-au spart!
Si ca fapt divers,in incheiere,imi place asa mult sa ofer cadouri!Si pierd o gramada de timp cautandu-le...Dar,speranta moare ultima,mai vine un Craciun,nu? Va pup pe toate,si va tin si voua pumnii!
karinado1
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:29
Interesanta tema..........................
Acum un an am primit cadoul neinspirat si care oarecum m-a facut sa sufar...in urma cu 1 si sase luni am inceput un tratament pt marirea sanilor, zi de zi din 6 in sase ore, ierburi macinate, pastile pe baza de plante, uleiuri de marar la macerat.....Am incercat totulllll , eram disperata vroiam sa am un bust frumos , vroiam sa ma simt femeie , sa ma simt bine in pielea mea, am scris la redactia unui ziar deoarece era un concurs pt marirea sanilor....Nam reusit nimiccccccccccccccc.Iubitul meu stia despre suferinta mea cel putin asa parea, ca ma intelege......Dar mai tarziu am inteles ca radea de mine.In seara de craciun eu i-am cumparat un diplomat de piele si o agenda de marca , in schimb el...........2 baloane umflate sa le bag in sutien....a ras copios in timp ce mie i-mi venea sa-l arunc de la balcon.....
PANTERRY
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:30
se pare ca nu sunt singura care a primit cadouri ciudate ;))) anul trecut d e craciun mi sa facut cadou o bluza cu un cap de pisica de plus pe ea si in spate avea coada si a trebuit sa o port la un show ca sa le fac pe plac persoanelor care mi-au daruito si credeti-ma ca toata seara am fost in centrul atentiei toti veneau si apasau pe capul pisicii ca sa miaune si sa traga de coada nu mai vreau experiente de astea
suky
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:37
...cadourile neispirate sint frecvente, formalismul si prostul gust, snobismuletc fac ravagii si ne distrug cele mai frumoase momente...pe mine m auimit soacra mea(despre morti numai de bine)facindu mi primul si (norocul meu)ultimul dar...carpeta ei draga cu rapirea..da celebra scena... rapirea din SERAI? ..nu stiu daca numele e corect, n am avut curiozitatea sa cercetez consumindu mi energia cu inventarea unei minciuni pt a...pierde darul...va doresc sarbatori feri-te de asa daruri... pupic
air
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:37
De la: dana_dana82, la data 2008-11-26 17:46:50 La mine, cel mai neinspirat cadou a fost acela cand am primit de la seful meu plecat in vacanta in Malta, o pernita de pus ace in ea pe care era imprimat un autobuz la fel cum e in Malta, de parca m-ar fi interesat pe mine cu ce s-a plimbat el acolo. Putea naibii sa imi cumpere un gel de dus sau un sirag de margele - as fi fost mai mutumita.A fost cel mai oribil lucru primit vreodata.
Senorita01
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:38
buna dimineata!!!sa va spun si eu ce cadou am primit anul trecut de la un fost prieten,o bricheta in forma de cutit,avand in vedere faptul ca eu nu fumez...pur si simplu stateam cu bricheta in mana si nu-mi venea sa cred
dalilascumpy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:39
De la: dark_dioneea, la data 2008-11-26 19:39:35o pereche de pantaloni barbatesti de la o ruda ce nu stia daca parintii au fata sau baiat:D si s-au gandit ca sunt baietel totusi

hai k asta e chiar tare!
dia_na
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:41
DE INDATA CE AM VAZUT CONCURSUL MI-A VENIT INSTANTANEU IN MINTE CADOUL PRIMIT DE LA "CEL MAI MARE DUSMAN AL FEMEII"-SOÞUL ,ACUM DOI ANI,CADOU DE CARE EL ERA TARE MÂNDRU,CACI GASISE CEVA CU CARE SA-MI ÎNCHIDA GURA!!!!
NICI NU VA IMAGINATI CHIAR DE V-AS LASA TIMP DE GANDIRE O ZI!!!
A APARUT CU O BOTNIÞÃ!!!
A FOST URÂT,URÂT,DAR NU MÃ MIR ,CACI VINE DE LA UN MISOGIN....
MIROSLAVEI
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:43
Cel mai inutil cadou ce l-am primit vreodata a fost acum cativa ani cand am primit de la bunicul meu un flaut vechi!
Nu am auz muzical nici nu stiu sa cant...., oricum il tin ca o relicva de familie
mazaren
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:44
Acum doi ani de zile am primit din partea unui bun prieten o suzeta de copii cu o felicitare in care scria ca asa ma comport eu in cea mai mare parte a timpului atunci cand poftele nu imi spun satisfacute......m -am simtit frustrata si mi-am pus intrebarea toata seara de Cracoim daca oare chiar am momente in care ma comport ca un copil rasfatat fara sa ma autocontrolez......mi-a stricat toata seara...urmand ca la finalul aceestea sa se imbete si sa-mi aterizeze exact pe bradul de Craciun la care am lucrat doua zile impreuan cu fratele meu si de care eram foarte mandra pana atunci....ce pot sa va mai spun o experienta pe care nu io doresc la nimeni.....
motana
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:47
Inspirat concurs eram o copilita care isi dorea foarte tare o pereche de cizme cu toc(vazusem la fetele mai mari cizmele acelea ascutite pana la genunchi care erau la moda)Se apropiau sarbatorile si fratele meu si cel mai (NE)bun prieten al lui auzind ce imi doresc...au dat buzna in magazine si mi-au cumparat incaltari Entuziasmata vazand o imensa cutie de pantofi...am smuls ambalajul colorat si am ridicat capacul..Am ramas cu privirea fixa ...la ce credeti???!! LA CELE MAI GROAZNICE SI DEMODATE GHETE pe care le vazusem in viata mea...pana si bocancii bunicai erau mai trendy !!! Am azvarlit ghetele catre ei si am izbucnit in plans ca un copil de 5 ani si m-am dus sa ii parasc la parinti.. Am primit cizme...dar nu cum doream...Mi s-a explicat ulterior ca sunt prea mica sa port asfel de tocuri...Astazi...sunt mandra ..ori de cate ori imi daruiesc o pereche de cizme..Defilez hotarata parca facand in ciuda acelei intamplari...
Senorita01
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:51
Un alt cadou super ,,frumos'' pe care l-am primit anul trecut de Craciun a fost tocmai poseta pe care i-am imprumutat-o prietenei mele si care probabil a uitat de ea.....ce s-a gandit sa faca si ea un gram de bine si sa mai scape de posetele care nu-i plac si uite asa mi-am recastigat dreptul de a intra in posesia posetei mele care statea de mai bine de un an la ea in dulap.Asta da inima mare nu credeti?? Va dati seama ca nu puteam sa o ranesc si sa-i spun ca poseta era de fapt a mea si ca daca vroia sa o faca cadou putea macar sa o dea altuia dar nu tocmai mie....
motana
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:52
La mine cel mai neinspirat cadou a fost acu 3 4 ani, cand am primit o bluzica de la prietenul mea(fiind la inceput de relatie) de marimea XXL, eu purtand marimea M:))..pe langa marimea foarte mare mai avea si o culoare foarte naspa!A fost tare de tot...
monetz
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:53
Inspirat concurs eram o copilita care isi dorea foarte tare o pereche de cizme cu toc(vazusem la fetele mai mari cizmele acelea ascutite pana la genunchi care erau la moda)Se apropiau sarbatorile si fratele meu si cel mai (NE)bun prieten al lui auzind ce imi doresc...au dat buzna in magazine si mi-au cumparat incaltari Entuziasmata vazand o imensa cutie de pantofi...am smuls ambalajul colorat si am ridicat capacul..Am ramas cu privirea fixa ...la ce credeti???!! LA CELE MAI GROAZNICE SI DEMODATE GHETE pe care le vazusem in viata mea...pana si bocancii bunicai erau mai trendy !!! Am azvarlit ghetele catre ei si am izbucnit in plans ca un copil de 5 ani si m-am dus sa ii parasc la parinti.. Am primit cizme...dar nu cum doream...Mi s-a explicat ulterior ca sunt prea mica sa port asfel de tocuri...Astazi...sunt mandra ..ori de cate ori imi daruiesc o pereche de cizme..Defilez hotarata parca facand in ciuda acelei intamplari... :sml-sign0151
Senorita01
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:57
Cadoul cel mai neinspirat a fost un ceai de slabit, desi eu nu sunt grasa deloc am 1.76 si 50 de kg. Ce ziceti?
Lucisor
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:58
cel mai nesemnificativ cadou a fost ..... nimik. nu a avut saracul bani sa cumpere nimik ca el cheltuia banii pe toate prostiile .....baga banii la jocuri de noroc si etc etc ..... ....foarte frumos din partea lui ...
ginutza84
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:59
Toate cadourile sunt frumoase, mici, mari, ele simbolizeaza in inima celui care le daruieste ceva dar cred ca cel mai neinspirat (nu neaparat cel mai urat) este atunci cand acasa mai ai 2 exemplare din acel lucru.Mi s-a intamplat de mai multe ori.
luminitasaceleanu
Postat pe 27 Noiembrie 2008 10:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs de Craciun: Castiga un costum de Craciunita! 445 De la: concursKudika 16 Decembrie 2009 16:52
Castiga un set de accesorii pentru birou Leitz Black&White! 479 De la: concursKudika 26 Octombrie 2012 16:25
Concurs Bottega Verde 2195 De la: concursKudika 19 Martie 2010 17:56
Kudika si Editura Humanitas te invita la concurs! 779 De la: vanettymanea 20 Aprilie 2010 20:25
Castiga cadoul personalizat pe care il vrei tu de la Tiparo.ro 271 De la: concursKudika 5 Septembrie 2013 19:39