Setari Cookie-uri

jeet kune do-street fight constanta

sportul nu dauneaza nimanui. in lumea in care traim, plina de invidie, ura si violente la tot pasul,este bine sa fim pregatiti sa facem fata oricarei agresiuni fizice.precum vedem si la stiri, nici femeile nu sunt scutite de atacuri violente pe strada.La clubul BMS din Constanta, se pregatesc tineri si tinere in tehnici de autoaparare. Nu ne aduce anul ce ne aduce clipa....nu? pentru relatii sunati la nr de tel 0723747303- claudiu.puteti intra pe netlog - ioanacriss19, pe h5 criss4you50 sau pe bioget-criss4you50.daca vreti sa vedeti filmulete de la antrenamente, intrati pe site-urile de mai sus.
criss4you50
Postat pe 25 Noiembrie 2008 22:22
Pacat ca nu-s din Constanta.
Kathara
Postat pe 25 Noiembrie 2008 22:26
ceva cluburi in bucuresti nu exista? nu caut musai stree-fight, desi stiu despre ce e vorba si mi se pare interesant. ...totusi ceva cluburi de taekwondo stie cineva ? (va rog nu-mi pomeniti de "guglat"...been there, done that...nu a dat roade :( )
ecce_cortex
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:48
NU exista asa ceva, "jeet kune do-street" !!! Jeet Kune-DO nu este stil de lupta sau de arte martiale si nici nu are de-a face neaparat cu lupta de strada! Jeet Kune-DO este un mod de gandire si de atitudine, e un sistem filosofic pus la punct de sifu Bruce Lee, iar ideea lui centrala este ca orice om isi poate exprima sinele, nu neaparat in sport, ci in orice domeniu. Bruce Lee s-a exprimat cel mai bine in domeniul artelor martiale, dar fiecare dintre noi trebuie sa ne cultivam si sa ne descoperim modul de expresie interior in practic orice alt domeniu:

"Absorb what is usefull, discard what is useless"

Postat pe 4 Februarie 2009 17:35
ai dreptate dar, pentru cine vine in sala si vrea sa studieze lupta de strada, nu poti preda JKD pur si simplu. atunci trebuie sa gasesti solutii..................street fighting JKD-concepts.
criss4you50
Postat pe 17 Februarie 2009 16:59
in Bucuresti taekwon-do? NU. De ce ? Pentru ca sunt in restul tarii,....si BUNE, pe bune! vezi www.taekwondo-itf.ro
dack
Postat pe 22 Februarie 2009 19:27
De la: criss4you50, la data 2008-11-25 22:22:32sportul nu dauneaza nimanui. in lumea in care traim, plina de invidie, ura si violente la tot pasul,este bine sa fim pregatiti sa facem fata oricarei agresiuni fizice.precum vedem si la stiri, nici femeile nu sunt scutite de atacuri violente pe strada.La clubul BMS din Constanta, se pregatesc tineri si tinere in tehnici de autoaparare. Nu ne aduce anul ce ne aduce clipa....nu? pentru relatii sunati la nr de tel 0723747303- claudiu.puteti intra pe netlog - ioanacriss19, pe h5 criss4you50 sau pe bioget-criss4you50.daca vreti sa vedeti filmulete de la antrenamente, intrati pe site-urile de mai sus.

stiu cum e prin constanta cu bataile(sunt din Ct)mai ales cand vin cei din ovidiu sau lumina pe acolo .daca eram in tara venea sa ma inscriu acolo,mai mult sa imi descarc nervi la antrenamente.pt auto aparare stiu cate ceva+ca am si o ''jucarioara'' pe care am folosito pe unu care vroia sa-mi fure portofelul in 42 asta vara
ETE_EU
Postat pe 12 Martie 2009 18:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TANGO ARGENTINIAN IN IASI 3 De la: TangoFeliz 10 Aprilie 2010 00:20
ce sport practicam pre/postnatal? 1 De la: kudika109196 22 Ianuarie 2010 09:27
ce parere aveti despre motorsport 6 De la: sushy 11 Martie 2009 23:09
lupte...catfight.. 3 De la: kudika_13273 31 Iulie 2012 06:55
KANGOO JUMPS in Drumul Taberei 1 De la: kudika112115 28 Ianuarie 2010 11:29