Setari Cookie-uri

Tir cu arcul

O sa tineti si voi spatele drept - o sa ne bucuram noi de imaginea pieptului vostru impins in fatza agresiv :D si o sa va intariti musculatura spatelui.
Ca sa nu mai vorbim de beneficiile psihice ale acestui sport ;)
PROMISScuU
Postat pe 26 Noiembrie 2008 16:53
Si practice! Prietenul meu vaneaza toata iarna, pentru el a manca urs sau caprioara e banal. Unde se face in Bucuresti?
Kathara
Postat pe 26 Noiembrie 2008 17:43
De la: articulatorul, la data 2008-11-26 16:53:19O sa tineti si voi spatele drept - o sa ne bucuram noi de imaginea pieptului vostru impins in fatza agresiv :D si o sa va intariti musculatura spatelui.
Ca sa nu mai vorbim de beneficiile psihice ale acestui sport ;)


si cu alea care sufera de platfus in forma incipienta ce te faci???? ce le spui????

mie imi place sa trag cu arma....nu doar cu arcul.
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Noiembrie 2008 18:23
Eu personal "folosesc" acest club
http://www.aktivclub.ro/

KATH - daca prietenul tau e vanator poate te orientezi catre arcuri compound ( mai puternice , se folosesc de obicei la vanatoare - dar mai trebuie sa asteptzi putzin sa se legalizeze vanatoarea cu arcul si in Ro ... la ora actuala e doar "permisa"/"omisa" ). Chiar avem nevoie la club de fete care sa vrea sa traga cu compoundul.
DANDANA - mie imi place alura nu neaparat "dotarea" iar acest sport itzi ofera o pozitie "dreapta" si de aici si miscarile si alura si dinamica ei sunt influentate ;). La acelasi club se face si tir cu arma. Dar sincer nu este acelasi lucru ... e cam ca diferentza dintre sex normal fara prezervativ si sex cu vibratorul si cu prezervativ :P ( unde desigur cel normal este tirul cu arcul :) BTW : Stii care e diferentza dintre sex si masturbare? Cand faci sex mai socializezi si tu ! )
PROMISScuU
Postat pe 27 Noiembrie 2008 11:58
si care-i conexiunea masturbarii cu trasului cu arcu'?
sau asemanarea dintre ele?

Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:02
De la: geo32, la data 2008-11-27 12:02:12si care-i conexiunea masturbarii cu trasului cu arcu'?
sau asemanarea dintre ele?

Intr-o prima faya ma refeream la tir cu arma - masturbare si tir cu arcul - sex normal. Apoi am mai adaugat si "beneficul suplimentar" ca la sex normal - tir cu arcul mai socializezi in timp ce la tir cu arma - mai greu.
GOT THE IDEEA?
PROMISScuU
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:15
De la: articulatorul, la data 2008-11-27 12:15:20
De la: geo32, la data 2008-11-27 12:02:12si care-i conexiunea masturbarii cu trasului cu arcu'?
sau asemanarea dintre ele?

Intr-o prima faya ma refeream la tir cu arma - masturbare si tir cu arcul - sex normal. Apoi am mai adaugat si "beneficul suplimentar" ca la sex normal - tir cu arcul mai socializezi in timp ce la tir cu arma - mai greu.
GOT THE IDEEA?

Si aici tot sex????
Incredibil:O
MIE imi place cu arma
Tu cu arcul, eu cu arma
yumy
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:35
De la: articulatorul, la data 2008-11-27 12:15:20
De la: geo32, la data 2008-11-27 12:02:12si care-i conexiunea masturbarii cu trasului cu arcu'?
sau asemanarea dintre ele?

Intr-o prima faya ma refeream la tir cu arma - masturbare si tir cu arcul - sex normal. Apoi am mai adaugat si "beneficul suplimentar" ca la sex normal - tir cu arcul mai socializezi in timp ce la tir cu arma - mai greu.
GOT THE IDEEA?



ma' ciucurel , tu oi fi var cu Marcu, te pomeni!!?

Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:36
De la: rosemery, la data 2008-11-28 11:35:07
De la: articulatorul, la data 2008-11-27 12:15:20
De la: geo32, la data 2008-11-27 12:02:12si care-i conexiunea masturbarii cu trasului cu arcu'?
sau asemanarea dintre ele?

Intr-o prima faya ma refeream la tir cu arma - masturbare si tir cu arcul - sex normal. Apoi am mai adaugat si "beneficul suplimentar" ca la sex normal - tir cu arcul mai socializezi in timp ce la tir cu arma - mai greu.
GOT THE IDEEA?

Si aici tot sex????
Incredibil:O
MIE imi place cu arma
Tu cu arcul, eu cu arma

peste tot e cu sex, ROSS! :P Inca nu te-ai prins? Uite! chiar si geo ar vrea dar cu "ciucrashul" lui ... numai pe Marcu a apucat sa-l cunoasca :)
PROMISScuU
Postat pe 28 Noiembrie 2008 12:55
De la: articulatorul, la data 2008-11-27 11:58:16Eu personal "folosesc" acest club
http://www.aktivclub.ro/

KATH - daca prietenul tau e vanator poate te orientezi catre arcuri compound ( mai puternice , se folosesc de obicei la vanatoare - dar mai trebuie sa asteptzi putzin sa se legalizeze vanatoarea cu arcul si in Ro ... la ora actuala e doar "permisa"/"omisa" ). Chiar avem nevoie la club de fete care sa vrea sa traga cu compoundul.
DANDANA - mie imi place alura nu neaparat "dotarea" iar acest sport itzi ofera o pozitie "dreapta" si de aici si miscarile si alura si dinamica ei sunt influentate ;). La acelasi club se face si tir cu arma. Dar sincer nu este acelasi lucru ... e cam ca diferentza dintre s ex normal fara prezervativ si s ex cu vibratorul si cu prezervativ :P ( unde desigur cel normal este tirul cu arcul :) BTW : Stii care e diferentza dintre s ex si ma sturbare? Cand faci s ex mai socializezi si tu ! )


sa te vad eu pe tine tanad un drac de puscoci greu in pozitie corecta cu un instructor t_ampit care vede ca iti tremura mainile de la atata greutate dar ...deh ....e de conceptii ca muierile-s bune numa la facalet si in fata sobei...(nici macar aragaz)...
eee da' sti ceva. tot am avut scorul cel mai bun....

nu neg poate mi-ar place sa trag cu arcul sincera sa fiu pana acum doar la cand eram copii si facem arcuri din bete de salcie se reduce experienta mea in a trage cu arcul...



dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:15
De la: articulatorul, la data 2008-11-28 12:55:17
De la: rosemery, la data 2008-11-28 11:35:07
De la: articulatorul, la data 2008-11-27 12:15:20
De la: geo32, la data 2008-11-27 12:02:12si care-i conexiunea masturbarii cu trasului cu arcu'?
sau asemanarea dintre ele?

Intr-o prima faya ma refeream la tir cu arma - masturbare si tir cu arcul - sex normal. Apoi am mai adaugat si "beneficul suplimentar" ca la sex normal - tir cu arcul mai socializezi in timp ce la tir cu arma - mai greu.
GOT THE IDEEA?

Si aici tot sex????
Incredibil:O
MIE imi place cu arma
Tu cu arcul, eu cu arma

peste tot e cu sex, ROSS! :P Inca nu te-ai prins? Uite! chiar si geo ar vrea dar cu "ciucrashul" lui ... numai pe Marcu a apucat sa-l cunoasca :)

M-am prins de mult uffff saracu geo tocmai la Marcu
yumy
Postat pe 28 Noiembrie 2008 14:29
nu ca vreau sa va dezamagesc dar vanatoarea cu arcul este interzisa prin lege in romania asa ca e pacat sa iei compund-ul ala si sa ti-l salte:)))
catblack
Postat pe 16 Decembrie 2008 15:04

Postat pe 29 Decembrie 2008 16:38
De la: catblack, la data 2008-12-16 15:04:30nu ca vreau sa va dezamagesc dar vanatoarea cu arcul este interzisa prin lege in romania asa ca e pacat sa iei compund-ul ala si sa ti-l salte:)))

Poti folosi compound-ul pentru target ( tir la tinta ), nu neaparat pentru vanatoare. Si taman ce spuneam ca ducem lipsa in Romania de femei, care sa traga compound.
Desi, personal, nu agreez acest tip de arc, cred ca importanta e totusi experienta de a trage cu arcul ( indiferent de tipul lui ) ... cat despre vanatoare ... nu intru intr-o dezbatere periculoasa si total neinteresanta pentru mine.
PROMISScuU
Postat pe 29 Decembrie 2008 16:50
Compound-ul nu e un arc , e o masinarie soficticata in care tu esti doar un privitor . Ii lipseste tinta cu laser si un mecanism care sa il incarce si deja e automatizat .

Stabilizatoare , amortizoare , tinta , putere sporita si multe alte gadget-uri care pur si simplu inlocuiesc priceperea si talentul .
Cu sageata potrivita poti trece prin portierele unei dacii ca prin cascaval . Sa nu mai vb de om :)

un1_simplu_baiat
Postat pe 27 Februarie 2009 16:08
De la: geo32, la data 2008-11-28 11:36:28
De la: articulatorul, la data 2008-11-27 12:15:20
De la: geo32, la data 2008-11-27 12:02:12si care-i conexiunea masturbarii cu trasului cu arcu'?
sau asemanarea dintre ele?

Intr-o prima faya ma refeream la tir cu arma - masturbare si tir cu arcul - sex normal. Apoi am mai adaugat si "beneficul suplimentar" ca la sex normal - tir cu arcul mai socializezi in timp ce la tir cu arma - mai greu.
GOT THE IDEEA?



ma' ciucurel , tu oi fi var cu Marcu, te pomeni!!?

Postat pe 16 Mai 2009 22:25
il stii pe marcu?
geo_x
Postat pe 16 Mai 2009 22:44
Eu zic in felul urmator fiecare om are hobi-uri,vicii ,etc .Problema este alta vanatoare si pescuitul sunt hobi-uri practicate de foarte multi ani as putea spune ca in romanaia avem vanat , dar nu avem vanatori ma intrb orare dc noi romani trebuie sa fim mai ''ai dracu'' noi suntem in UE doar cu numele, vanatoarea cu arcul este un sport traditional de foarte multa lume intragit eu sunt in spania si am 23 de ani multe alte persoane de carsta mea au ales alte tari ,italia spania.franta si multe altele oare oameni la putere chair nu vad ce se intampla cu tzara nu fac politica ,nu imi plac bancurile dar legile noastre sunt ptr acei oameni din parlament probabil care nu stiu cum sa mai faca un ban cinstit si pe scurt as vrea sa le trimit un mesaj poate o sa fie vazut si de oameni care intradevar le pasa :

daca intradevar Romania este in criza financiara eu ca cetatean roaman am decis sa imi schim cetatenia nu pentru faptul ca ma deranjaza ca sunt roman dar parlamentari nostri dragi au ajuns la televiziunea spaniola si le arata cum se fura ;) asa canu este tara cu cele mai mari probleme financiare este tara unde mafia este legalizata si este sustinuta pe pestele societati
cafea__cu__lapte
Postat pe 28 Ianuarie 2010 14:12
De la: kudika112183, la data 2010-01-28 14:12:10 sustinuta pe pestele societati

bre, ce ai vrut tu sa zici aici, ca am ramas blocata in miros de "peste societate"
miss_darine
Postat pe 28 Ianuarie 2010 14:22
pai hai sa vedem cui platim noi taxe care sunt de multe ori bani neimpozabili hai sa vedem cand un om de la tara cu carnet de prducator plateste taxe ca isi vinde produsle
cand avem taxe de vicii
noi in romania avem 2 tipuri de pesti:
cei care fac abuz de anumite fete ilegal
si cei care fac abuz de noi romanii
oameni la putere, pestii legalizati si licentiati
cafea__cu__lapte
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lupte... 7 De la: mandy69 30 Aprilie 2016 10:38
Breakdance 2 De la: yumalai 1 Iulie 2009 08:11
TANGO ARGENTINIAN IN IASI 3 De la: TangoFeliz 10 Aprilie 2010 00:20
Ce parere aveti despre motociclisti? 79 De la: bogdandbm 3 Septembrie 2014 22:29
JUDO 25 De la: anageo25 30 Iulie 2011 23:40