Setari Cookie-uri

De ce stati pe forum?:D

pai tre sa fac calcule si nu le fac azi...dar cel mai mult se sta pe forumuri pt a gasi informatii de orice fel,insa pe forumul kudika se sta mai mult pt a socializa,sursa de amuzament :D
Lelya
Postat pe 6 Decembrie 2008 16:52
eu stau ...degeaba,din lipsa de ocupatie ,si ca sa speri barbati atunci cand le spun ca sunt maritata ce imi place cand o i-au la fuga;))se stiu ei cine sunt .in rest pt ca am cunoscut persoane noi si interesante aici,si mai fac misto de unele forumuri
ETE_EU
Postat pe 6 Decembrie 2008 16:55
mdaaa, e o solutie
Highlander
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:02
De la: Lelya, la data 2008-12-06 11:22:22
pai ce wikipwdia sau google nu da bine????
da cu virgula?
chiar asa... tu de ce stai pe forum????
pana acum nu mi s-a parut a fi dat un raspuns cat de cat pertinent...


uhm? wiki si google ca sa gasesc moduri de gandire si preocupari ale oamenilor de rand?..pooosibil dar e parerea altora si eu prefer sa mi-o fac pe a mea.Fiecare cu piticii lui de pe creier,mie imi place sa analizez,d-asta eram curioasa si de piticii altora.[/quote]

OOOOOOOOOOOOOo, cata superioritate!!!
daca analizai cat de cat, realizai motivul real pentru care sta lumea pe forum, retele sociale, etc, e evident.
cat despre categorisirea "oameni de rand", pff, ma gandeam sa dezvolt, dar mi-e lene, nu merita
googoodoll
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:15
Pai ce, nu esti un om de rand? si eu sunt un om de rand
Lelya
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:26
intotdeauna m-au zgariat pe creier incadrarile in tot soiul de turme, de la biblie pana la statisticile "cercetatorilor americani".
dar acum depinde de fiecare cat spirit gregar are, si cat ii place sa se uniformizeze
googoodoll
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:31
da te inteleg,dar din pct de vedere social suntem oameni de rand.
daca iti ziceam ca ma simt speciala cum reactionai?
Lelya
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:40
fiecare ar trebui sa ne consideram speciali.
ideea e sa nu-ti fluturi aerele in preajma celor care s-ar putea simti iritati de atitudine
googoodoll
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:45
De la: Highlander, la data 2008-12-06 17:02:22mdaaa, e o solutie


sti poza ta imi aduce aminte foarte bine de una din pozele de pe pitzipoanca.org adica asta...


http://pitzipoanca.org/wp-content/uploads/2008/09/poo2s5491237-02.jpg

commentul este foarte important...
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:58
De la: Lelya, la data 2008-12-06 17:40:01da te inteleg,dar din pct de vedere social suntem oameni de rand.
daca iti ziceam ca ma simt speciala cum reactionai?



iar comentariul tau imi aduce aminte de o tanti care o tinea una si buna cu decreteii si ca generatia respectiva are sechele...ceausiste bine infipte in creieras...unde mai pui ca era gata gata sa faca terapie in grup...
ca si pe "papusoi" ....ma enerveaza stereotipurile, si gramada care cere varf.....

sunt curioasa ce concluzii ai tras tu din raspunsul pe care ti l-amn dat.
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:01
Cum a zis si googoodoll toti suntem speciali,oricum diferiti.Dar asta nu inseamna ca avem drepturi diferite,daca intelegi ce inseamna din pct de vedere social..citeste tot pls inainte sa tragi concluziile
Lelya
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:13
n-ai inteles nimic... pt ca nu ai citit cu atebtie...ma refeream la postul referitor la wikipwdia si google.....

Q.E.D.

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:24
Da,acolo nu am mentionat "dpdv social" dar tot la asta ma refeream.
L.M.C.
Lelya
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:29
pentru lectura! :)
ma "cultivez" :))
morticia_adams
Postat pe 6 Decembrie 2008 21:27
deja cred ca din obisnuinta intru aici,chiar daca nu mai e nimic interesant de discutat,intre timp am gasit forumuri muuult mai interesante decat asta!

Postat pe 6 Decembrie 2008 23:07
De la: Lillix, la data 2008-12-06 16:38:18Asha... si dupa sondaju' asta de opinie, ce spun statisticile, ia impartasheshte ne si noua daca tot ne ai utilizat!

Raspund eu va rog:D
Zice asa statisticile ca noi astia de pe forum, adik forumisti de pe kudika stau acolo ca sa fie sondati si pt ca se pliktisexesc restul stiti si voi
yumy
Postat pe 7 Decembrie 2008 09:25
rozmario , te-ai simtit sondata!?

Postat pe 7 Decembrie 2008 09:26
Sa raspund si eu, serios...
Am inceput sa intru pe kudika cand eram plecata din tara si vroiam sa raman in contact cu Romania.
Apoi m-au prins anumite subiecte si mai apoi, cand am revenit in tara, ma obisnuisem ca peste tot unde ma invarteam sa dau de cineva si sa discut (stateam la un fel de camin); normal ca stand la apartament mi-am satisfacut nevoia de comunicare pe internet. Acum deja mi-am facut prieteni si stau pentru a ramane in contact cu ei, dar si pentru a ma distra (mare e gradina lui Dumnezeu si se pare ca gradina asta e Kudika )

Postat pe 7 Decembrie 2008 15:49
De la: babbydoll, la data 2008-12-06 23:07:35deja cred ca din obisnuinta intru aici,chiar daca nu mai e nimic interesant de discutat,intre timp am gasit forumuri muuult mai interesante decat asta!

nu ne zici si noua care? chiar sunt curioasa; nu-ti face probleme, nu exista moderator, asa ca poti face reclama la alte site-uri linistita

Postat pe 7 Decembrie 2008 15:51
De la: geo32, la data 2008-12-07 09:26:48rozmario , te-ai simtit sondata!?

SONDATA la maxim:))=)) si mai ales CHESTIONATA
yumy
Postat pe 7 Decembrie 2008 18:37
De la: crista_galli, la data 2008-12-07 15:51:21
De la: babbydoll, la data 2008-12-06 23:07:35deja cred ca din obisnuinta intru aici,chiar daca nu mai e nimic interesant de discutat,intre timp am gasit forumuri muuult mai interesante decat asta!

nu ne zici si noua care? chiar sunt curioasa; nu-ti face probleme, nu exista moderator, asa ca poti face reclama la alte site-uri linistita





de exemplu poti intra pe site-ul www.eva.ro,sunt multe articole super in plus pe forum chiar se discuta pe bune,deci cine are nevoie de un sfat poate intra pe acel forum,aici am observat ca mai mult se vorbeste la misto

Postat pe 7 Decembrie 2008 22:53
mercic

Postat pe 7 Decembrie 2008 22:55
de suparare,de fericire,ce mai conteaza daca asa te simti bine?
dana_mv
Postat pe 6 Ianuarie 2009 21:37
De la: Lelya, la data 2008-12-05 23:48:40Hello all!am deschis acest topic pt ca sunt curioasa de ce sta lumea pe forum..si ma refer mai mult la cei care raspund frecvent la intrebari sau probleme.Sunteti invitatii mei sa raspundeti:P

De plictiseala....
ocs
Postat pe 25 Februarie 2009 11:01
De la: ETE_EU, la data 2008-12-06 16:55:03eu stau ...degeaba,din lipsa de ocupatie ,si ca sa speri barbati atunci cand le spun ca sunt maritata ce imi place cand o i-au la fuga;))se stiu ei cine sunt .in rest pt ca am cunoscut persoane noi si interesante aici,si mai fac misto de unele forumuri


Aici ai sansa sa-ti practici scrisul.. verbul A LUA, conjugari, etc...si multe altele...
mrskattousa
Postat pe 25 Februarie 2009 11:09
daca n-am sta n-ar exista intrebarea ta!
cinealtcineva
Postat pe 25 Februarie 2009 11:14
De la: Lelya, la data 2008-12-05 23:48:40Hello all!am deschis acest topic pt ca sunt curioasa de ce sta lumea pe forum..si ma refer mai mult la cei care raspund frecvent la intrebari sau probleme.Sunteti invitatii mei sa raspundeti:P


Din diverse motive intram pe forum... intram si plecam, lucram nu stam :) lucram la dezvoltarea noastra, la elevarea noastra, privim in ceilalti ca-n oglinda pt a ne regasi pe noi insine :) intram in relatzii cu ceilaltzi, punem intrebari si asteptam raspunsuri, iti raspund tie la intrebare... iti arat ca-mi pasa si ca iubesc Iubirea viatza si adevarul... adevarul si iubirea fie cu tine...
denis_3d25
Postat pe 25 Februarie 2009 11:18
si eu as vrea sa stiu de ce stau pe forum. as vrea sa stiu ce ma face sa revin de fiecare data aici,dar inca nu am gasit raspuns.un raspuns exista cu siguranta,atat doar ca eu inca nu l-am gasit.
dana_mv
Postat pe 25 Februarie 2009 11:23
De la: googoodoll, la data 2008-12-06 17:45:46fiecare ar trebui sa ne consideram speciali.
ideea e sa nu-ti fluturi aerele in preajma celor care s-ar putea simti iritati de atitudine


:) da, uneori ne simtim "iritatzi" si consideram ca altzii ar fi vinovatzi si ca din cauza lor sau a sarpelui din copac, Adam si Eva au cazut in pacat... dar dumnezeu e de alta parere... si hai sa-i spunem pe nume lui D-zeu (epist 1 Ioan cap 4 vrs.8)Deci: Iubirea este de parere ca fiecare din noi sintem singuri raspunzatori pt tot ce simtzim si facem... a te simti special, frumos, curat, luminat, bun, a te simtzii Fiintza sau fiul Iubirii este cumva un pacat??? ar trebuii sa repetam istoria si sa-i ucidem pe cei ce se considera fii Iubirii??? fii frumosului ??? fii binelui??? Ne simtim iritatzi pt ca Isus e mai bun decat noi? ne simtzim iritatzi pt ca o oarecare persoana se simte speciala? ne simtzim murdari in comparatzie cu cei curatzi? ... ne simtzim iritatzi fatza de cei ce se simt bine? e problema noastra atunci, nu a lor... felicita-i pe cei ce au descoperit ca sint speciali, felicita-i pe cei ce au descoperit ca sint fiintzele iubirii si nu ai iritatziei ... si sa speram ca si cei iritatzi vor oberva si vor descoperii ca e mai de folos sa fi un fiu al iubirii decat sa fi un fiu al iritatziei... diavolul se priveste in oglinda si spune: iex ce iritat si urat esti... D-zeu se priveste in oglinda si spune: doamne ce frumos, bun , special si infinit de placut esti...
denis_3d25
Postat pe 25 Februarie 2009 11:59
De la: dana_mv, la data 2009-02-25 11:23:53si eu as vrea sa stiu de ce stau pe forum. as vrea sa stiu ce ma face sa revin de fiecare data aici,dar inca nu am gasit raspuns.un raspuns exista cu siguranta,atat doar ca eu inca nu l-am gasit.


eu sint raspunsul tau...
denis_3d25
Postat pe 25 Februarie 2009 12:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PETITIE!!! impotriva ticalosilor de pe forum 288 De la: dandanaua_reloaded 24 Octombrie 2009 00:10
ce parere aveti despre droguri?ati consumat vreodata?daca da de ce? 861 De la: 16 Februarie 2016 17:36
Memorialul durerii - integral pe net 16 De la: TIGRA 22 Ianuarie 2011 13:26
CONCURSUL PT MARIREA SANILOR 252 De la: allyflex 21 Februarie 2009 11:12
Unde gasim nasi pt. cununie religioasa?!!! 18 De la: 21 Iunie 2012 21:50