Setari Cookie-uri

crema ideala ten mixt/ptr vara/ptr iarna

De 2 ani mi s-a schimbat tenul din normal in mixt si de atunci tot incerc diferite creme pentru a-mi regla secretia de sebum din zona T, care devine chiar deranjanta pe timp de vara......ca sa nu mai zic si ca iarna obrajii mi se usuca foarte rau si in consecinta nu am gasit nici o crema de care sa fiu asa multumita.Vara aceasta am folosit Thermal Fix Mat de la Vichy(o recomand cu caldura) si am fost foarte multumita...insa a venit iarna.....si m-am impotmolit ptr ca nu stiu ce sa folosesc....aveti idee...
kissesmaster
Postat pe 6 Decembrie 2008 10:30
Aceeasi problema o am si eu iar pentru sezonul rece am ales produse GARNIER pt.tenul uscat si mixt.Sunt foarte multumita de ele in 2 zile tenul meu era hidratat si curat.Ti-o recomand cu toata increderea
albynutza
Postat pe 6 Decembrie 2008 11:17
Mi-am luat deja L'oreal-Happyderm ptr ten mixt.E ok deocamdata dar ma bate gandul sa iau un sistem in 3 pasi de la amway.....ca la cate creme am incercat pana acum.....
kissesmaster
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:45
Salut.Incearca fara ezitare produsele de la amway.Sunt de calitate superioara.Eu le folosesc.Daca doresti si alte informatii,cauta-ma:allexia55@yahoo.com,id:allexia55
allexia55
Postat pe 8 Decembrie 2008 10:45
Daca vreti o crema hidratanta exceptionala pentru ten mixt ma puteti contacta pe mail: eveline_med@medintex.ro
eveline_med
Postat pe 10 Decembrie 2008 11:14
Am folosit produse de ingrijire de la game de lux pana la mass-market...crema la care am ramas de 2 ani este de la Cosmetic Plant - Crema Hidratanta cu galbenele si pantenol. Exact ca si tine am un ten mixt...gras in zona T si cu tendinte de uscare in rest. Crema pe care ti-am recomandat-o se gaseste in plafar la un pret ft accesibil...kiss
poeme
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:55
Si eu folosesc produse din gama Garnier si sunt multumita de ele

Postat pe 10 Februarie 2009 15:57
Buna! Eu folosesc Normaderm de la Vichy si mi se pare f buna. Hidrateaza f bine si , in acelasi timp, mentine tenul mat.Plus ca nu ai sanse sa faci alergii de la ea.
oana_alexandra
Postat pe 24 Februarie 2009 10:04
Normaderm de la Vichy merge si la peste 35 de ani?
mamicami
Postat pe 23 Martie 2009 19:03
Corect, Norma derm de la Vichy- vara si Garnier hidratare intensiva (anbalajul rosu)- iarna! Sunt foarte multumita de ele. Sunt 2 din brandurile mele preferate. Pt un buget mai consistent incercati si crema de la LUSH, din gama cosmeticelor bio. Sunt net superior mai bune decat "cele" de duzina! Aaaa... , jos AVON-ul!
Georgiana77
Postat pe 3 Aprilie 2009 08:54
BUNA! Eu folosesc pentru ingrijirea tenului mixt trusa ALOE FLEUR DE JOUVENCE si vara colectia SONYA SKIN CARE.sunt extrem de multumita de rezultatul care il obtin cu ele. Aceste produse sunt naturale cu baza aloe vera care se stie ca face o minune asupra pielii.
EXISTA O GAMA DIVERSIFICATA DE CREME SI POT SA LE COMBIN EFICIENT.
Daca sunteti interesate ma puteti contacta pe adresa de e-mail rodilantos@yahoo.com.
rodilantos
Postat pe 3 Aprilie 2009 10:20
De la: kissesmaster, la data 2008-12-06 10:30:26De 2 ani mi s-a schimbat tenul din normal in mixt si de atunci tot incerc diferite creme pentru a-mi regla secretia de sebum din zona T, care devine chiar deranjanta pe timp de vara......ca sa nu mai zic si ca iarna obrajii mi se usuca foarte rau si in consecinta nu am gasit nici o crema de care sa fiu asa multumita.Vara aceasta am folosit Thermal Fix Mat de la Vichy(o recomand cu caldura) si am fost foarte multumita...insa a venit iarna.....si m-am impotmolit ptr ca nu stiu ce sa folosesc....aveti idee...

eu folosedc Effaclar M -La Roche Posay este ffff buna si nu usuca pielea :)
alexar
Postat pe 3 Aprilie 2009 14:00
am citit mai multe articole despre treaba asta si se recomanda sa folosesti doua creme : una pentru zona T si una pentru restul fetei..daca ai gasit o crema care iti face bine doar vara..e ok...foloseste crema, pt iarna, din aceeasi gama..doar ca un pic mai grasa..poate te ajuta...important e ca ai gasit gama care ti se potriveste..
am folosit si eu crema de la Garnier , dar mi-a facut bine doar o perioada de timp
deliutzaa
Postat pe 17 Ianuarie 2010 15:10
Eu m-am impacat bine cu Garnier Nutritionist, e ok, intra repede in piele
tequila_cu_varza
Postat pe 18 Ianuarie 2010 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Recomandare crema antiimbatrinire 1 De la: kudika440098 21 Septembrie 2011 21:36
produse yves rocher 15 De la: alina_luminita 15 Aprilie 2014 15:38
Cele mai eficiente tratamente faciale! 1 De la: kudika_21695 21 Noiembrie 2012 00:29
acneea 113 De la: gabrielah1978 20 Ianuarie 2017 23:27
capture totale multi perfection creme dior pentru cunoscatoare 2 De la: kudika226898 11 Iulie 2010 19:38