Setari Cookie-uri

cand esti pregatita pentru sex?

Am si niste intrebari...pentru a face dragoste cu cineva ce factori trebuie sa existe sa te conduca la a-ti incepe viata sexuala?
De ce trebuie sa se lege toate ca sa poti sa ai un prim contact sexual? Adica trebuie sa simti ceva pentru acea persoana si creierul sa fie pe aceasi lungime de unda cu inima tot timpul?
Cum sa iti faci creierul sa te poata lasa sa te lasi dusa de val...si sa nu iti trimita semnale ca nu poti ajunge la un contact sexual?
otilia23
Postat pe 15 Decembrie 2008 20:35
ce virsta ai? nu crezi ca nu esti pregatita? ce limbaj e asta..." ce factori trebuie sa existe sa te conduca la a-ti incepe viata sexuala" ?
...daca ti s-a pus pata sa iti incepi viata sexuala n-ai decit...si te vei numi "femeie" daca nu e dragoste la ce bun?doar asa ca tropaie hormonii in tine?si daca din prima ramii insarcinata?
kica
Postat pe 15 Decembrie 2008 20:52
Esti pregatita atunci cand iti doresti mult sa faci acest pas. De asemenea trebuie sa ai un partener pe masura, nu orice cocalar care vrea sa profite de tine ;)

Postat pe 15 Decembrie 2008 20:55
pai asta e... ca eu tot timpul am impresia ca barbatii de care dau eu vor doar sex de la mine...adica cand aud ca eu nu am de gand sa fac sex decat cand sunt pregatita...clar ca ei incearca prin toate mijloacele sa ma convinga....si eu tot nu...si nu pot avea o relatie mai lunga cu cineva sa pot ajunge la sex ...eu chiar am nevoie de timp si sa am incredere in persoana de langa mine...sa stiu ca e ceva de viitor...nu sa ma culc cu primul care imi iese in cale...ca ma vrajeste cu vorbe frumoase si gesturi asemanatoare....
Gandesc prea mult?
otilia23
Postat pe 15 Decembrie 2008 21:01
De la: otilia23, la data 2008-12-15 21:01:37pai asta e... ca eu tot timpul am impresia ca barbatii de care dau eu vor doar sex de la mine...adica cand aud ca eu nu am de gand sa fac sex decat cand sunt pregatita...clar ca ei incearca prin toate mijloacele sa ma convinga....si eu tot nu...si nu pot avea o relatie mai lunga cu cineva sa pot ajunge la sex ...eu chiar am nevoie de timp si sa am incredere in persoana de langa mine...sa stiu ca e ceva de viitor...nu sa ma culc cu primul care imi iese in cale...ca ma vrajeste cu vorbe frumoase si gesturi asemanatoare....
Gandesc prea mult?




Gandesti bine, stai linistita ;) O sa te ajute felul asta de a gandi ! nu este lumea plina de barbati profitori ;) eu am intalnit un tip minunat, sunt cu el de 2 ani jumatate si totul este roz. Se poate, crede-ma. Ideea este sa nu intrii intr-un con de umbra atunci cand esti dezamagita de cei din jurul tau si sa nu te dai batuta...decat sa te culci pt prima data cu unul care nu merita, mai bine astepti ;)

Postat pe 15 Decembrie 2008 21:05
asa e ...ca te gandesti ca nu merita...ca te gandesti la viitor...dar prezentul unde mai e?...chiar trebuie sa gandesc totul...sa nu ma las purtata de val...tot timpul sa imi fie teama ca voi fi dezamagita, ca ala a vrut doar sex :)
otilia23
Postat pe 15 Decembrie 2008 21:15
Fii convinsa ca atunci cand iti va aparea in drumul tau barbatul sortit tie te va ajuta bunul Dumnezeu sa treci peste temerile pe care le ai in prezent in legatura cu viitorul.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 15 Decembrie 2008 21:28
asta asa e...ca pana la urma totul se intampla de la sine chiar daca vrem sa recunoastem sau nu...cand un lucru trebuie sa functioneze...toti factorii externi ajuta la realizarea lui....
otilia23
Postat pe 15 Decembrie 2008 21:50
ba lasa-te purtata de val ca nu totdeauna se prelinge spre mal. se mai sparge si de stinci...sa vezi dureri de cap. daca nu-ti pasa du-te sa-ti potolesti hormonii..cu primul baiat frumos pe care crezi ca oricum nu l-ai putea avea. spune-i ca iti place si esti virgina si-l vrei...pierzi ...da macar o sa ai parte de ceva deosebit,sigur n-a mai avut asemenea provocare...sunt atitia baieti destepti si draguti, care pot face fericita o virgina nabadaioasa ca tine... du-te ca ai impresia ca pierzi distractia pe care ai avea-o daca ai scapa de "problema". ce sens are sa ti-se spuna ca trebuie sa astepti, ca trebuie sa fii pregatita, ca prima data ar trebui sa fie tinuta minte toata viata ca cea mai frumoasa zi....pai ce nu o sa fie frumos?poa sa fie si pe un tomberon din spatele unui club...dupa un dans infierbintat...nu? FATA NU MAI STA PE AICI DU-TE SI CAUTA DE REZOLVA TREABA....
kica
Postat pe 17 Decembrie 2008 00:24
www.top-evenimente.ro

Postat pe 17 Decembrie 2008 19:20
De la: otilia23, la data 2008-12-15 20:35:53Am si niste intrebari...pentru a face dragoste cu cineva ce factori trebuie sa existe sa te conduca la a-ti incepe viata sexuala?
De ce trebuie sa se lege toate ca sa poti sa ai un prim contact sexual? Adica trebuie sa simti ceva pentru acea persoana si creierul sa fie pe aceasi lungime de unda cu inima tot timpul?
Cum sa iti faci creierul sa te poata lasa sa te lasi dusa de val...si sa nu iti trimita semnale ca nu poti ajunge la un contact sexual?

O faci pur si simplu atunci cand crezi ca a venit momentul .... "factori" tb sa existe pasiune si dorinta de a merge mai departe in aceea relatie... e normal sa simti ceva pt aceea persoana cu care vrei sa mergi mai departe.... sexul cu iubire e mai placut
_dulcik_
Postat pe 12 Februarie 2009 21:47
Totul tb sa vina de la sine.... lucrul asta nu se programeaza
_dulcik_
Postat pe 12 Februarie 2009 21:48
de fapt eu caut o fetita asa ca tine, numai tu nu crede k eu tot incerc sa te amagesc
sergiubogdan44
Postat pe 13 Februarie 2009 02:59
e ceva normal ca sexul trebuie sa vina de la sine atunci cand simti ceva fata de acel barbat daca simti multa pasiune si dorinta de a iubi intens pe cineva care sa te merite atunici sexul cu iubire e mai placut
ilyescorina
Postat pe 13 Februarie 2009 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vine si la mine Mos Craciun? 5 De la: erikahd2008 23 Februarie 2009 01:59
Dupa orgasm.. 7 De la: kudika_976244 16 Noiembrie 2014 13:01
femei bisexuale 10 De la: PRALEA_ 21 Iulie 2011 16:28
dragoste 72 De la: stardancer 17 Noiembrie 2009 23:51
relatiile sexuale 38 De la: kudika_964540 1 Iunie 2014 16:01