Setari Cookie-uri

orgasmul

buna!mi-am inceput viata sexuala de 4 ani si inca nu am avut orgasm vaginal,doar orgasm clitoridian....poate sa-mi dea cineva un sfat???
mandaina
Postat pe 19 Septembrie 2011 02:16
De la: mandaina, la data 2011-09-19 02:16:15buna!mi-am inceput viata sexuala de 4 ani si inca nu am avut orgasm vaginal,doar orgasm clitoridian....poate sa-mi dea cineva un sfat???


Si care-i problema? Bine ca-l ai si pe ala, ca multe se plang ca nu simt nimic in pat
Uite ce scrie la carte: "Concret, capacitatea unei femei de a avea un orgasm vaginal depinde numai si numai de masura ei, si nu de cea a masculului cu care are loc uniunea. Dar ce ar trebui sa masori? Ei bine, distanta dintre clitoris si vagin.

Dupa cum ne informeaza oamenii de stiinta de la Universitatea Emory, Statele Unite, numai si numai femeile a caror distanta este de maximum 2,5 centimetri au sanse sa zburde pe culmile marelui "O" fara prea mult efort.

Distanta dintre clitoris si vagin, precum si implicatiile acesteia in viata sexuala a femeii, au fost studiate pentru prima data inca din secolul trecut. Prin 1920, printesa-psihanalist Maria Bonaparte, o stranepoata a lui Napoleon Bonaparte, descoperea ca femeile cu distanta mare intre clitoris si vagin intampina greutati in atingerea orgasmului.Din pacate, acest detaliu anatomic nu poate fi influentat prin diete sau alti factori externi, iar studiile arata ca abia 7% dintre femei reusesc sa atinga orgasmul fara prea mari eforturi, doar prin stimulare vaginala.
Micaell
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:12
De la: mandaina, la data 2011-09-19 02:16:15buna!mi-am inceput viata sexuala de 4 ani si inca nu am avut orgasm vaginal,doar orgasm clitoridian....poate sa-mi dea cineva un sfat???

offfffff asta da problema
te macina profund nu?
piscolino
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:14
De la: mandaina, la data 2011-09-19 02:16:15buna!mi-am inceput viata sexuala de 4 ani si inca nu am avut orgasm vaginal,doar orgasm clitoridian....poate sa-mi dea cineva un sfat???
CONTINUA...MAI INCEARCA SI CU ALTII,PANA OBTII CE VREI...
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:15
Incearca cu unul mai lung.
broscoiu
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:21
Era pe aici ala mic care facea fisting,poate iti ofera el un orgasm vaginal.
broscoiu
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:22
De la: mandaina, la data 2011-09-19 02:16:15buna!mi-am inceput viata sexuala de 4 ani si inca nu am avut orgasm vaginal,doar orgasm clitoridian....poate sa-mi dea cineva un sfat???



Esti usor frigida,aceasta problema se poate rezolva cu multa rabdare din partea ta si a partenerului tau!Preludiul este foarte important,pozitiile preferate au si ele un cuvant de spus in toata nemultumirea pe care o ai!Totusi,nu esti la un debut sexual,astfel incat sa nu fi ajuns la plinatate actului sexual!Partenerul tau ce pazeste,el are un rol important in satisfacerea ta?Tandretea,romantismul,sunt armele cu care ar trebui sa "lucreze " iubitul tau!Poate ca nu este persoana potrivita pentru tine!Il iubesti?Te intreb pentru ca atunci cand iubesti cu adevarat,numai gandul la persoana iubita te poate baga in "draci",ca sa zic asa!Seducerea persoanei iubite,nu se rezuma doar la finalizarea actului sexual propriu zis,ci inseamna mult mai mult si tine de ambii parteneri!Si iubirea se gusta cu portia,nu in graba!Din pacate,talentul de a parcurge iubirea,nu-l stapanesc multi oameni,in domeniul acesta sunt multi novici si grabiti pe deasupra!
RAINBOWLADY
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:34
De la: piscolino, la data 2011-09-19 11:14:13
De la: mandaina, la data 2011-09-19 02:16:15buna!mi-am inceput viata sexuala de 4 ani si inca nu am avut orgasm vaginal,doar orgasm clitoridian....poate sa-mi dea cineva un sfat???

offfffff asta da problema
te macina profund nu?
da,"proFUND"
Indiana_Jones
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:35
Poate nu ai multi receptori in zona aia. Si asta chiar nu se poate remedia.
Eva32
Postat pe 26 Septembrie 2011 00:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
diferenta de varsta mai mare cu 40 de ani 154 De la: Secretul 29 Aprilie 2015 11:44
nepotrivire in pat 42 De la: danuntu_06 30 Martie 2009 11:14
Pt Dindirel si Kudika 282 - sex oral si vitaminizare!!!!!!! 278 De la: Tycu 22 Iulie 2011 19:08
Ajutor va rog... 34 De la: ionelaela 9 Martie 2010 00:35
intrebare 20 De la: Baiat_Rezervat 20 Ianuarie 2009 17:01