Setari Cookie-uri

Care este cadoul pe care vi-l doriti din suflet, anul acesta de Craciun??

Cadoul pe care mi-l doresc din tot sufletul si la care visez in fiecare an, mai ales de sarbatori este sa cunosc ''fericirea''. Nu stiu daca sentimentul de singuratate poate fi mai apasator decat atunci de sarbatori, cand toti cei dragi, parinti, frati, surori, prieteni au alaturi persoana iubita...sa ciocneasca, sub crenguta de vasc, un pahar cu sampanie cand orologiul noptii va limita hotarul dintre ani. Mi-ar fi placut enorm sa existe cu adevarat Mos Craciun...poate el mi-ar fi putut aduce acest ''cadou''. Voi ce doriti sa va aduca Mosul???
Culebra
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:23
daca te rogi la dumnezeu o sati indeplineasca dorinta fii increzatoare si ai sa vezi totul va fii bine poate atunci cand te astepti mai putin
ahkeh
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:26
Draga mea, daca pentru tine singuratatea inseamna ca nu ai un iubit dar ca ai parinti, frati, surori, prieteni aproape, il superi pe Dumnezeu! Bucura-te de cei apropiati, iubitul o sa vina intr-o buna zi
...inca nu e cazul sa disperi la varsta ta!

Daca intradevar esti singura cuc, atunci da, e o problema! Eu am o prietena in aceasta situatie pe care practic o infiem de sarbatori, chiar daca se intampla sa nu mai vorbim mult timp, de Pasti, Craciun, are un loc rezervat la masa noastra! Gaseste-ti un astfel de prieten, crede-ma o sa iti fie mult mai bine!

Si, ce-mi doresc eu, anul asta de Craciun? Sanatate, sa le duc pe toate!


Sa auzim de bine!
mihaela80
Postat pe 17 Decembrie 2008 21:42
Asa este, Mihaela! Stiu ca dau dovada de egoism gandind asa si crede-ma ca ii multumesc in fiecare seara Domnului ca toti cei dragi mie sunt sanatosi si sunt aproape de mine dar oricat de mult incerc sa alung acest sentiment din sufletul meu, nu reusesc!! Intradevar, din fericire nu am fost in nici un an singura,singurik de sarbatori, in schimb asa m-am simtit...asa ma simt in fiecare an in ciuda tuturor celor care sunt alaturi de mine si in ciuda tuturor eforturilor depuse de prietenii mei ptr a ma scoate cumva din aceasta stare. Pentru a nu le strica buna dispozitie nici unuia dintre ei simulez de fiecare data o atitudine '' '' si din fericire reusesc sa nu le stric sarbatorile. Desi IUBESC din tot sufletul sarbatorile de iarna, in fiecare an, cand acestea ''bat la usa'' si ''sentimentul'' se intensifica tot mai mult, nu imi doresc nimic altceva decat sa treaca toate cat mai repede!
Culebra
Postat pe 17 Decembrie 2008 22:25
eheeei draga mosului, incearca anul asta sa nu mai joci teatru.
incearca sa te comporti exact asa cum simti. atunci cand cineva sufera, un inger se coboara aducand cu el un zambet.

Postat pe 17 Decembrie 2008 22:30
Da...un zambet! Poate de asta am nevoie, de zambetul unui inger
Culebra
Postat pe 17 Decembrie 2008 22:38
Imi doresc ca prietenul meu sa primeasca postul pentru care a aplicat.
Kathara
Postat pe 17 Decembrie 2008 23:20
De la: Kathara, la data 2008-12-17 23:20:22Imi doresc ca prietenul meu sa primeasca postul pentru care a aplicat.
Ii tin pumnii
Culebra
Postat pe 17 Decembrie 2008 23:24
Multumesc frumos.
Kathara
Postat pe 17 Decembrie 2008 23:26
Ca si tine, serpishor...

Fericire, zambete, surprize frumoase... Nu doar de la Mos Craciun, si nu numai de Craciun, ci fiecare zi a anului...
Dor_a
Postat pe 18 Decembrie 2008 12:48
o droaie de cadouri...o droaie de pupicuri de la toata lumea si o noapte de ajun de neuitat alaturi de toti ai mei! aa am uitat si multe cantece de craciun!!
simy_doru
Postat pe 18 Decembrie 2008 12:53
Vreau doar liniste de sarbatori.Nu vreau decat sa imi pun ordine in ganduri...

Postat pe 18 Decembrie 2008 13:19
De craciun imi doresc sanatate ptr familia mea,ca restul le facemm
nor_pufos
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:36
Sanatate, fericire, pace...etc...dar sa fim seriosi, nu vin sarbatorile si e primim asa pur si simplu...trebuie sa facem in asa fel incat sa meritam lucrruile astea...nu sa ni le dorim de sarbatori. Trebuie sa traim frumso si sa incercam sa facem bine semenilor...cam atata
Nu am vreo dorinta speciala...dar cica o sa primesc un laptop nou, ala vechi il ia tata....

Postat pe 20 Decembrie 2008 15:40
si eu vrea sa fiu cu persoana iubita, mai ales in noaptea dintre anii, desi pare atat de complicat pentru ca ai mei nu prea vor sa ma lase singura de aceste sarbatori si nu prea sunt de acord cu relatia mea au devenit deodata prea protectori, nu ma mai lasa sa fac nimic si nu imi place, as vrea sa fie totul frumos sa fiu cu cel pe care il iubesc si mai imi doresc sanatate ca daca as avea-o le-as avea pe toate
yumy
Postat pe 21 Decembrie 2008 09:17
Un iaht, doar! Sarbatori fericite! Sa vi se implineasca toate dorintele frumoase!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 21:22
Anul acesta -2009 - imi doresc o masina super tare .

Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:06
anul asta de craciun imi doresc un bebe mic....
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 18:36
putem cere de pe acum cadouri de craciun?daca da,eu imi doresc sa traiesc cu adevarat.
dana_mv
Postat pe 6 Februarie 2009 18:44
Mie mi-a adus moshul cam tot ce mi-am dorit. Anul asta poate ma ajuta sa dau cam tot ce-si doresc persoanele pe care le iubesc. :)
ecce_cortex
Postat pe 4 Martie 2009 16:45
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-06 18:36:37anul asta de craciun imi doresc un bebe mic....
iti tin pumnii si astept poze
crissa_909
Postat pe 17 Iunie 2009 16:49
un bideu
Asynia
Postat pe 17 Iunie 2009 19:18
sa fiu cu el.....
yumy
Postat pe 18 Iunie 2009 05:40
de craciun pe anu 2009.vreau sa int fericirea,pe cnv care stie sa ma aprecieze cu adevarat,sa ma respecte,si sa nu ma supere niciodata,sa fie armonie si fecire,fara suparari si certuri.me canses
andreeaaa88
Postat pe 11 Iulie 2009 21:21
De la: andreeaaa88, la data 2009-07-11 21:21:12de craciun pe anu 2009.vreau sa int fericirea,pe cnv care stie sa ma aprecieze cu adevarat,sa ma respecte,si sa nu ma supere niciodata,sa fie armonie si fecire,fara suparari si certuri.me canses
yumy
Postat pe 13 Iulie 2009 18:17
De la: Culebra, la data 2008-12-17 21:23:06Cadoul pe care mi-l doresc din tot sufletul si la care visez in fiecare an, mai ales de sarbatori este sa cunosc ''fericirea''. Nu stiu daca sentimentul de singuratate poate fi mai apasator decat atunci de sarbatori, cand toti cei dragi, parinti, frati, surori, prieteni au alaturi persoana iubita...sa ciocneasca, sub crenguta de vasc, un pahar cu sampanie cand orologiul noptii va limita hotarul dintre ani. Mi-ar fi placut enorm sa existe cu adevarat Mos Craciun...poate el mi-ar fi putut aduce acest ''cadou''. Voi ce doriti sa va aduca Mosul???



sa fiu cu sufletul impacat si cu cei dragi alaturi... sau macar sa ii stiu safe & happy

capul sus, "fericirea" apare atunci cand te astepti mai putin
Andia
Postat pe 13 Iulie 2009 23:51
iupiiiiiiiiiiiiiii vineeeee Craciunuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu' .... varaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa .............
Diavolyta_
Postat pe 13 Iulie 2009 23:54
ce mi doresc eu de craciun ?
puterea de a mi face ordine printre ganduri
blondiewishes
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:47
eu in primul rind imi doresc sanatate atit mie cit si celor dragi...........imi doresc ca mosul sa o tina pe bunica mea in viata pina reusesc sa ajung sa-mi pot lua la revedere de la ea deoarece va pleca intr-o lume mai buna................................si imi doresc un bebelus pe care il astept de ceva vreme (dar vreau sa stie mosul ca am suficienta rabdare)..................in rest ii multumesc mosului ca dupa multa vreme voi avea un Craciun in familie in acel loc pe care il voi numi intotdeauna ACASA.
FRANNNCE
Postat pe 5 Decembrie 2009 16:00
Eu doresc multe cadouri :

-minte multa ca sa nu mai fac greseli ca cele din anul ce trece
-mult talent la manevrarea instrumentelor
-un stagiu de practica de vara la un super doctor care sa am invete multe
-sanatate multa pt tata, bunici, rude, iarpt tata o sotie
-sa iasa Ro din criza si sa ii mearga din nou afacerea prietenului meu
-sa reusesc sa ma mut cu el
-sa iau bursa
-sa imi fac un tatuaj pe spate
-sa vreau sa imi iau carnet de conducere :))
-sa iasa Geoana presedinte ( asta este cadoul de ziua mea )

Daca mai vreau ceva, mai scriu
Summer_
Postat pe 5 Decembrie 2009 16:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cea mai frumoasa amintire 12 De la: adrianoo33 16 Iulie 2009 00:18
spanz 2 De la: kudika_nikole 25 Decembrie 2011 17:28
an nou fericit 2 De la: liliana2005 15 Ianuarie 2010 11:42
ANIVERSARI 14 De la: ticuta2IV1940 21 Mai 2011 11:59
Sarbatoarea de Paste: acasa cu familia sau ... 3 De la: peppermint 1 Aprilie 2010 12:55