Setari Cookie-uri

de ce nu pot fi din nou eu?

buna, sunt intr-o situatie mai complicata am terminat o relatie de ceva timp mai exact de aproape 2 ani si s-a terminat acum un an si ceva eu de atunci m-am inchis in mine si nu reusesc sa imi pot face o relatie, sa fiu din nou eu, stau mai tot timpul retrasa, visand la ce a fost sau daca ies un amici si simt c vor mai mult decat o prietenie sunt precum un melc ma retrag in propria mea carapace
as vrea sa ma schimb sa fac ceva dar nu pot. sunt nascuta pe 06.03.1984 la craiova la ora 07.15.de cand s-a terminat acea relatie efectiv totul imi merge prost parca mi s-a terminat norocul pt k imi este imposibil sa imi gasesc un serv, dar eu tot inca mai sp er credeti ca m-a puteti ajuta?
ingerul_adriana
Postat pe 26 Decembrie 2008 12:44
incearca sa mai iesi si cu altcineva.nu sta mereu inchisa in tine gandindu-te la ceva ce poate nu mai are rost.nu o sa rezolvi nimic daca stai sa plangi dupa ceva ce nu o sa mai fie la fel.stiu cum e sa ti se intample asta.si eu am patit la fel dar am trecut peste.diferenta este ca eu mam impacat cu aceea persoana dar cat timp am fost despartiti si eu pateam la fel.incearca sa mai iesi din carapacea ta si poate o sa ai noroc in continuare.mult succes si sa ne tii la curent cu ce ai facut

Postat pe 23 Ianuarie 2009 08:44
eu sunt de acord cu faptul ca trebuie sa -ti dai timp tie sa te regasesti sa fii doar tu cu tine, este necesar eventual sa ai si o perioada de\"doliu\" a relatie:), 2 ani nu sunt putini ca durata, dar nici nu reprezinta totul astfel incat sa merite sa pierzi,sa-ti risti ce ai in fata ta,noi suntem cumulul amintirilor noastre ,a greselilor si a evenimentelor petrecute in viata noastra, asa ca nu da uitarii ceea ce s-a intamplat , banuiesc ca din 2 ani de zile ai trait si momente placute ,amintesteti-le cu drag, si ceea ce nu te omoara te face mai puternica asa ca nu uita nici ce ai patit,dar nu lasa sa te domine , asta nu inseamna ca nu trebuie sa mai ai incredere in oamenii din jurul tau, increderea in ei o capeti reobtinand intai increderea in tine:... nu mai sta sa analizezi ce si cum gandesc ceilalti despre tine daca ai impresia ca vor mai mult decat o prietenie, nu te speria, nu au ce sa iti faca, asa ca nu ai de ce sa iti mai fie frica,zambeste si mergi mia departe,daca iti place bn ,daca nu poti renunta oricand, din tot ce ai trait pana acum cu siguranta ai invatat suficiente, eu nu cred ca te ai schimbat , ti-ai schimbat doar viziunea asupra vietii, poate te-ai mai maturizat in ceea ce priveste sfera relatiilor, dar esenta ta este aceea , doliul a trecut de mult , da-l la o parte si iesi cu prietenii fara sa iti pui in minte ca vrei sa nu mia stai in cochilie, pur si simplu iesi sa te simti bn, si incetul cu incetul te vei simti din nou bn in pielea ta, fa jogging dimineata in parc sau daca ai , iesi cu catelul la plimbare , relaxeaza-te, fa ceea ce iti place, sau mai sistematic scrieti pe o foaie de hartie ceea ce iti place, ceea ce iti placea sa faci inainte cand erai multumita cu tine, vezi diferenta si gandeste-te ce ai putea face ca sa rezolvi, desi ne-am dorii sa re devenim copii, nu vom mai putea gandi la fel sau simti la fel ca la 7 ani , am crescut , cu siguranta vei descoperii lucruri noi care iti fac placere si iti dau incredere in tine,.... sper sa te regasesti si sa iti regaseti increderea in tine , tu esti cea mai importanta pt tine, nu te mai gandi la ce spun altii sau la ce spun eu sau x sau y, incearca sa iti propui sa reiei viata ta ca pe o provocare sa nu te feresti de ea s-ar putea sa iti placa.. succes(\"cand iti doresti ceva cu adevarat tot universul conspira la realizarea dorintei tale\")
glob
Postat pe 23 Ianuarie 2009 09:30
Buna noutati nu prea am in ceea ce priveste viata personala dar sunt bine chiar foarte bine m-am angajat si imi place un baiat de aici, ba chiar am iesit cu el in acest week end, o sa v-a tin la curent cu ceea ce se intampla. de gandit la fostul meu iubit ma gandesc poate cateodata chiar foarte mult dar asta e.....v-a multumesc pt sfaturi. .v-a pup
ingerul_adriana
Postat pe 12 Martie 2009 17:15
In sfarsit cineva care vine si posteaza ce s-a mai intamplat cu ea! Adriana, well done! Felicitari ca ai reusit intr-un final sa o iei de la capat! Si, evident, mult noroc in continuare!
Lucia1971
Postat pe 12 Martie 2009 17:21
ms mult. acum am nevoie de sfatul vostru. imi place de colegul meu dar nuj cum sa ma fac inteleasa. imi e teama de o respingere. v-a pup
ingerul_adriana
Postat pe 2 Aprilie 2009 22:31
nu trebuie sa respingem alti oameni doar ca suferim dupa ex... si nici sa ne inchidem intr o luma a noastra prea mult timp... in jurul nostru sunt persoane carora le pasa,si pe care noi le respingem doar din chestii de moment...
ma bucur k ai iesit din starea aia si multa bafta
SweetHappyButterfly
Postat pe 3 Aprilie 2009 03:58
De la: ingerul_adriana, la data 2009-04-02 22:31:16ms mult. acum am nevoie de sfatul vostru. imi place de colegul meu dar nuj cum sa ma fac inteleasa. imi e teama de o respingere. v-a pup


mai risca ma mami si tu putzin ...ca doar suntem supusi greselii ....ce se poate intampla cel mai rau sa te refuze ...si ...???O sa suferi !
O sa plangi 1 saptamana , doua si apoi o sa treaca ....e vorba de spiritul ala de conservare de care aminteam pe alt topic ...life goes on .... Ai grija de tine si mult noroc !!!!
__LL__
Postat pe 3 Aprilie 2009 04:25
ma scuzati ca nu am mai scris demult, dar sunt indragostita pana peste urechi, am cunoscut pe cineva si e adorabil, chiar dk l-am cunoscut pe net si fata in fata nu ne-am intalnit inca e special cum si el imi spune ca sunt soarele din viata lui si cea mai adorabila persoana din viata lui asa e si in cazul meu.acum abia astept sa vina sambata e prima intalnire face to face.si am mari emotii....nuj dk sa il sarut, sa il strang in brate sau sa-l privesc sa mi se intipareze in minte si in suflet.v-a pup si o sa v-a tin la curent cu mine si cu soryn.v-a doresc o zi minunata:*
ingerul_adriana
Postat pe 10 Iunie 2009 08:14
De la: ingerul_adriana, la data 2009-06-10 08:14:20 ma scuzati ca nu am mai scris demult, dar sunt indragostita pana peste urechi, am cunoscut pe cineva si e adorabil, chiar dk l-am cunoscut pe net si fata in fata nu ne-am intalnit inca e special cum si el imi spune ca sunt soarele din viata lui si cea mai adorabila persoana din viata lui asa e si in cazul meu.acum abia astept sa vina sambata e prima intalnire face to face.si am mari emotii....nuj dk sa il sarut, sa il strang in brate sau sa-l privesc sa mi se intipareze in minte si in suflet.v-a pup si o sa v-a tin la curent cu mine si cu soryn.v-a doresc o zi minunata:*
ai grija sa nu te arzi.putina precautie nu strica.
dana_mv
Postat pe 10 Iunie 2009 09:26
am sa incerc sa fiu mai precauta nuj dk voi reusi.v-a multumesc pe sustinere
ingerul_adriana
Postat pe 10 Iunie 2009 21:18
Baftaaaaaaa
___LL___
Postat pe 10 Iunie 2009 21:30
nu vreau sa par pesimista...dar totusi cuvintele sunt doar cuvinte...faptele sunt mai importante...ramane d vazut cat de mare ii iubirea dintre voi nu..?..incearca sa ramai cu picioarele p pamant k altfel ai putea s fi f dezamagita...
crazy_princess
Postat pe 10 Iunie 2009 21:34
BUNA CAND TOTUL PAREA CA MERGE BN SI CHIAR MERGE AZI NOAPTE IMI SUNA TEL UN NR NECUNOSCUT SI AM RASPUNS ERA O MELODIE ATAT DE FRUMOASA LENTA SI DE DRAGOSTE SI REPEDE MI-A FUGIT GANDUL LA FOSTUL MEU IUBIT SI L-AM SUNAT PE CELELALT NR DE TEL SI AUD DE UNDE STIAI CA EU SUNT? AM RAMAS PUTIN SOCATA.INCA SA MAI TIN LA EL M-AM BUCURAT DE FAPTUL CA INCA M-A IUBIT A TINUT SA IMI REAMINTEASCA ASTA SI IN PLUS CHIAR MI-A SPECIFICAT CA NUMAI PUTEM FI IMPREUNA.V-A PUP
ingerul_adriana
Postat pe 26 Iunie 2009 17:01
BUNA CAND TOTUL PAREA CA MERGE BN SI CHIAR MERGE AZI NOAPTE IMI SUNA TEL UN NR NECUNOSCUT SI AM RASPUNS ERA O MELODIE ATAT DE FRUMOASA LENTA SI DE DRAGOSTE SI REPEDE MI-A FUGIT GANDUL LA FOSTUL MEU IUBIT SI L-AM SUNAT PE CELELALT NR DE TEL SI AUD DE UNDE STIAI CA EU SUNT? AM RAMAS PUTIN SOCATA.INCA SA MAI TIN LA EL M-AM BUCURAT DE FAPTUL CA INCA M-A IUBIT A TINUT SA IMI REAMINTEASCA ASTA SI IN PLUS CHIAR MI-A SPECIFICAT CA NUMAI PUTEM FI IMPREUNA.V-A PUP
ingerul_adriana
Postat pe 26 Iunie 2009 17:01
De ce nu pot fi din nou eu??

Daca nici tu nu stii,noi nici atat...
bgd74
Postat pe 7 Iulie 2009 19:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 11 De la: kudika478624 26 Mai 2013 11:00
cum merge treaba intre balante si fecioare?? 1 De la: shyningskyes 27 Decembrie 2009 06:06
RACUL 15 De la: pisicuta_trista 30 August 2009 20:28
hey 1 De la: anduu 30 Iulie 2010 15:59
eu fecioara,el fecioara 2 De la: kudika041860 21 Iunie 2009 14:30