Setari Cookie-uri

nu se pot uita in ochii mei!

Am 14 ani siu cred k am o problema...de fapt nush dak o pot considera o problema De multe ori am impresia k mi se intampla ceva ciudat poate o sa radetzi knd va povestesc ,dar e adevarat,chiar mi se intampla. e ceva in neergeula cu privirea mea?,nu stiu..sa va povestesc cateva dintre intamplarile mele ciudate Intr-o zi am plekat cu tatal meu cu masina sa cumpere ceva.Eu am ramas in masina.Era noapte si un copil se juka pe strada aceea.Dintro data ma vede pe mine..Vreau sa zik k pur si simplu m-am uitat prin el ..intzelegetzi ce zik copilul se uita la mine si in 2 secunde fuge disperat pe strada ,Cand s-a uitat la mine,i s-a accelerat respiratzia ,l-am vazut pur si simplu am fugit..Nu am putut intelege ce s-a intamplat cu adevarat.Sora mea era langa mine si imi spune:apoi u iara te-ai uitat cu privirea aia a ta intr-adevar,prietenii ,adik foarte multi mi-au spus "doamne ce privire ucigatoare ai " logik k le luam in gluma.
a2a intamplare ciudata...pe strada mea am un vecin care are un caine maare si care latra la absolut oricine trece pe akolo .Odata cand am trecut pe akolo,m-am enervat foarte tare sa aud acel caine latrand disperat ma calca pe nervi! pur si simplu m-am dus langa el si m-am uitat ,nu stiu cum in ochii lui ,si a incetat sa mai latre ahh si un prieten care era langa mine,a ramas masca adik...shokat?la fel k si mine!dm-a bufnit rasul .Apoi ,cainii nu se aproprie de mine:adik cainnii straini si ...kre de obicei latra,ma uit la ei si ... nu intzeleg nimik.a si pot face asta si cu oamenii :))e chiar amuzant la o adik nush zicetzi si voi ceva k e chiar ciudat ce mi se intampla,si totusi mi se intampla,adik ku o simpla privire,nu chiar una obisnuita,fac mooooolte
PuNkY_LuV__PiNk
Postat pe 1 Ianuarie 2009 18:06
Reusesti sa transmiti ceva prin acea privire...ceva ce nici macar tu nu-ti dai seama...
Lexy87
Postat pe 23 Ianuarie 2009 01:31
POATE CA AR FI MAI BINE SA MERGI LA UN PSIHOLOG CARE SA TE AJUTE SA INTELEGI ACEL FENOMEN DAR NU TREBUIE SA TE IMPACINTEZI CA NU ESTE NIMIK RAU, CINE STIE POATE ITI DA MAI MULTE EXPLICATII DECAT AS PUTEA EU SAU ORICINE ALTCINEVA CARE NU ARE EXPERIENTA.
nicota
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:26
eu zic sa o lasi mai moale cu rimelul...sa nu te enervezi

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:43
De la: oktober, la data 2009-01-23 14:43:49eu zic sa o lasi mai moale cu rimelul...sa nu te enervezi


I3ianca
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:39
PuNkY_LuV__PiNk,
Se zice ca animalele si copii simt oamenii buni...deci si rai. De fapt simt un fel de energie pe care altii nu reusesc sa o perceapa. Sunt oamani care pot hipnotiza, deochea, etc...voluntar sau/si involuntar.Trebuie sa inveti sa-ti controlezi acea privire care e un fel de a deochea...Cu siguranta unii vor rade dar bunica mea a omorat animale cu privirea, iar sora mamei mele, (care avea ochii slabi - adica se deochea usor), era mereu cu migrene si vai de ea daca nu se imbraca in rosu aprins. Nu e poveste - e pe bune. Mama in schimb are o privire "ucigatoare" si eu de asemenea dar incerc sa nu o scap de sub control pt. ca o arunc spre chestiile/persoanele care nu-mi plac deloc. Se intampla uneori asta si fata de persoane pe care le vad pentru prima data...si de obicei daca se intampla asta, voi ajunge in conflict deschis cu acea persoana rapid....
ocs
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:04
vai tu m-ai dat pe spate la 14 ani multe ti se par a fi ciudate
sirena22
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:34
De la: PuNkY_LuV__PiNk, la data 2009-01-01 18:06:02Am 14 ani siu cred k am o problema...de fapt nush dak o pot considera o problema De multe ori am impresia k mi se intampla ceva ciudat poate o sa radetzi knd va povestesc ,dar e adevarat,chiar mi se intampla. e ceva in neergeula cu privirea mea?,nu stiu..sa va povestesc cateva dintre intamplarile mele ciudate Intr-o zi am plekat cu tatal meu cu masina sa cumpere ceva.Eu am ramas in masina.Era noapte si un copil se juka pe strada aceea.Dintro data ma vede pe mine..Vreau sa zik k pur si simplu m-am uitat prin el ..intzelegetzi ce zik copilul se uita la mine si in 2 secunde fuge disperat pe strada ,Cand s-a uitat la mine,i s-a accelerat respiratzia ,l-am vazut pur si simplu am fugit..Nu am putut intelege ce s-a intamplat cu adevarat.Sora mea era langa mine si imi spune:apoi u iara te-ai uitat cu privirea aia a ta intr-adevar,prietenii ,adik foarte multi mi-au spus "doamne ce privire ucigatoare ai " logik k le luam in gluma.
a2a intamplare ciudata...pe strada mea am un vecin care are un caine maare si care latra la absolut oricine trece pe akolo .Odata cand am trecut pe akolo,m-am enervat foarte tare sa aud acel caine latrand disperat ma calca pe nervi! pur si simplu m-am dus langa el si m-am uitat ,nu stiu cum in ochii lui ,si a incetat sa mai latre ahh si un prieten care era langa mine,a ramas masca adik...shokat?la fel k si mine!dm-a bufnit rasul .Apoi ,cainii nu se aproprie de mine:adik cainnii straini si ...kre de obicei latra,ma uit la ei si ... nu intzeleg nimik.a si pot face asta si cu oamenii :))e chiar amuzant la o adik nush zicetzi si voi ceva k e chiar ciudat ce mi se intampla,si totusi mi se intampla,adik ku o simpla privire,nu chiar una obisnuita,fac mooooolte
eu cred maicuta ca ai vazut prea multe filme ............
FRANNNCE
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:42
Punky draga, punind problema asta - s-ar putea sa auzi raspunsri nu tocmai placute... Mai ales daca te-ai crezut pina acum un monument de iubire al semenilor...
Este foarte posibil sa emani o agresivitate teribila.
Accepta - de dragul discutiei - ca ar fi vorba de asa ceva.
Lumea nu se sfirseste aici. Una la mina, nu ar fi vina ta.
Apoi, deja ai facut un pas imens spre rezolvare, acceptind o idee, o trasatura personala de genul asta.
Stii ca exista si chestii mai nasoale in viata? De pilda sa reprimi o agresivitate maricica. Totzi inshii mototoli pe care ii vezi in jur sint deseori persoane energice, dar carora niste rude de treaba le-au dat la cap pina i-au sleit...

A FOST DOAR O PARERE - a unui om care, din principiu, se poate insela.
Sa ai o viata cit mai aproape de ceea ce iti doresti!
Mircea_O
Postat pe 28 Ianuarie 2009 22:35
eee ,nu e vorba de prea multe filme aici.Vorbesc de un lucru care si altzii mi l-au spus





ms moolt de sfaturi si de opinii :)
PuNkY_LuV__PiNk
Postat pe 17 Martie 2009 15:51
Da mircea,ai mare drepatate Sunt de acord Insa pt mine,chestia asta mi se pare putin ciudata dar si amuzanta Sincer ma bucur k pot face chestii ciudate Ma face sa ma simt putin deosebita si na ..pt mn e ok
PuNkY_LuV__PiNk
Postat pe 17 Martie 2009 16:19
INSA,va rog , nu intelegetzi gresit :) Am foarte multzi prieteni si sunt prietenoasa Imi fac foarte usor prieteni si agresiva devin ..knd sunt nervoasa.Intradevar atunci toata lumea tresare k nu sunt o "agresiva normala" da' na.. asta este
PuNkY_LuV__PiNk
Postat pe 17 Martie 2009 16:21
Sunt tipul de fata care ..odata e foarte dulce si dragstoasa,prietenoasa si odata agresiva si indiferenta..Sunt mai temperamentala ,asta-i adevarat
PuNkY_LuV__PiNk
Postat pe 17 Martie 2009 16:22
of domane ce ti-e si cu aberatiile
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 02:07
Totul e bine cand se termina cu bine!
Atat timp cat nu omori pe cineva cu privirea aia...
UnOmObisnuit
Postat pe 3 Mai 2009 14:57
mda o privire profunda... ai grija cand te indragostesti sa nu il ucizi cu privirea
_dulcik_
Postat pe 4 Mai 2009 00:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii insurati............. 64 De la: amr2009 29 Mai 2009 21:52
operatii estetice 2 De la: Daniel_a 21 Aprilie 2009 21:50
Piscine,stranduri,cluburi 41 De la: Gaelex 11 Iulie 2011 17:22
Premiile KUDIKA NU se dau! Si le insusesc ei! 24 De la: Dontyyy 8 Decembrie 2009 10:31
Help. Cu ce ma imbrac in prima zi de facultate? 49 De la: LeeLoo20 18 Aprilie 2014 18:16