Setari Cookie-uri

anticonceptionale yasmin


buna ..as vrea sa va intrb si eu ceva in legatura cu aceste anticonceptionale yasmin.( cine ia sau daca aveti ıdee)
eu iau de un an jumate nu am avut nici o problema cu ele dar in schimb secretia mea a inceput sa aibe un miros de ceva vreme..am facut o pauza de 3 luni nu am folosit anticonceptionalele iar acuma 3 sapt am inceput iar..prietenu mi-a spus ca in acea pauza nu avea nici un miros .iar de cand am inceput sa reiau are miros..oare sa fie de la ele sau nu stiu..
midi_junkiex
Postat pe 4 Ianuarie 2009 17:05
anybody?:(
midi_junkiex
Postat pe 4 Ianuarie 2009 21:56
buna. am folosit si eu yasmine 2 luni, dar din cauza ca imi apareau f multe cosuri am renuntat la ele. la mine nu au avut alte efecte negative. acuma folosesc jeanine, de care sunt f multumita. poate tie iti trebuie altceva decat astea. nu stiu ce sa zic.. mai degraba consulta un doctor. ar trebui sa stie mai bine.. bafta!
Melina22
Postat pe 7 Ianuarie 2009 19:57
dap asa o sa si fac :)ginecologu mi le`a prescris..oricum ms :)eu inainte sa incep cu yasmin avea cateva cosuri pe ici pe colo..dupa au disparut aici mi`a venit in ajutor pastilele nici in greutate nu am luat chiar am scapat de 5 kg lejer sau altele...singura problema e secretia care e ciudatata..o sa ma dus la un planing ceva sa vad ce si cum:)
midi_junkiex
Postat pe 10 Ianuarie 2009 14:32
De la: midi_junkiex, la data 2009-01-10 14:32:39dap asa o sa si fac :)ginecologu mi le`a prescris..oricum ms :)eu inainte sa incep cu yasmin avea cateva cosuri pe ici pe colo..dupa au disparut aici mi`a venit in ajutor pastilele nici in greutate nu am luat chiar am scapat de 5 kg lejer sau altele...singura problema e secretia care e ciudatata..o sa ma dus la un planing ceva sa vad ce si cum:)

momentan iau pastilele.si nu am nimic. nu m-am ingrasat deloc .la inceput aveam dureri de cap si greturi.asta in prima luna vre-o 2 sapt.atat.
alina2809
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:30
oricum doctorul iti prescrie anticonceptionalele care le promoveaza prima oara.,abia dupa daca te simti naspa iti da altele.uitate si tu la cabinet ce reclame are si o sa vezi ca am dreptate.zi sa-ti dea mai multe variante.foarte bune sunt si microginon.multe tipe se simt super de la astea .sunt pastine combinate contin ambi hormoni intr-o pastila
alina2809
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:55
Buna.Am avut si eu o secretie care mirosea oribil si nu luam nici un anticonceptional.Am fost la ginecolog si mi-a spus k am o infectie usoara .....am facut un tratament de o sapt si gata Parerea mea este k trebuie sa consulti un ginecolog....s-ar putea sa fie vb despre o usoara infectie....kiss numai bine
lavy_ady
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:14
pentru mine yasmine au fost cele mai bune poate ai o infectie usoara mai bine consulta un ginecolog eu zic
catch_a_fire
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:32
yasmin iau si eu de multa vreme...!ne pot aparea cosuri,luari in greutate sau pur si simplu sa nu le suporte organismul,insa nu cred ca e cazul sa dai vina pe ele si in cazul tau!
infectiile pot aparea mult mai usor decat ne dam seama...deci,de recomandat ar fi sa dai o fuga cat mai rapid la gine...cu cat mai repede tratata infectia cu atat nu se agraveaza!bafta!si sa ne tii la curent cu ce ti-a spus medicul...
pissyk87
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:42
si eu am folosit yasmin un an si nu am avut nici o problema sau reactii adverse, daca o sa fie cazu am sa mai iau dar nu acum ca mai vreau un bebe
sa ne spui daca ai fost la ginecolog si ce ti-a spus sau ce tratament ti-a dat
adina_2007
Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:41
buna! sa stii ca si eu am patit la fel, si initial am crezut ca e din cauza pastilelor!te sfatuiesc sa mergi la medic, pt ca e posibil sa fi contactat vreo ciuperca, iar pastilele s-o fi declansat...
chinitica
Postat pe 26 Ianuarie 2009 19:19
buna :) dap am fost la ginecolog m`am lamurit cum sta treaba e din cauza ca am fcaut pauza de 2 luni inainte si dupa am reinceput..pana sa acomodat si plus de asta trebuia sa ma gandesc eu..dar vroiam sa fiu sigura oricum nu facusem pauza de o sapt dupa terminare blisterului am continuat cu urmatoru si sa creat ceva acolo;d..dar e oki..sunt anticonceptionale foarte bune ..mie una imi este super oki cu ele:)
midi_junkiex
Postat pe 27 Ianuarie 2009 02:11
Dificila treaba.Eu unul am discutat cu sotia ca e cel mai sanatos sa folosim prezervativul.Anticonceptionalele nu fac bine.Ma si mir cum de se mai gandesc femeile ca la 30 de ani sa faca copii dupa ce 15 ani au bombardat corpul cu diversi hormoni etc Companiile farmaceutice evident ca nu spun nimic dar noi nu am trebui sa rationam?Steriletul este dureros si complicat pentru femei.Asa ca, din iubire si respect pentru sotia mea, am ales prezervativul.E drept ca trebuie sa ne facem provizii dar e cel si cel mai bine.Unele femei spun ca placerea difera.Sotiei mele ii place oricum.fiacare face cum vrea.

Postat pe 27 Ianuarie 2009 04:07
Buna! Si eu iau anticonceptionale Yasmin. Am mai luat si acum un an si m-am simtit tare bine cu ele. Atunci am luat pentru un chist...acum iau...pentru ca am nevoie de o reglare a ciclului menstrual. Am fost la ginecolog si mi-a spus ca daca mi-a fost bine cu yasmin pot continuia cu ele. Numai ca...prima data cand am luat, nu am renuntat nici la prezervativ..parca am o retinere cand vine vorba de renuntarea la prezervativ, chiar daca iau anticonceptionale...Ma gandesc ca e doar in minte mea...si tot citesc pe forumuri ca sunt intr-adevar eficiente...cred ca imi voi lua inima in dinti si voi renunta la prezervativ...
lauramonik2001
Postat pe 17 Februarie 2009 12:23
buna...am si eu o intrebare...eu i-au anticonceptionale yasmin km de 4 luni....iar in luna a-5-a am luat prima saptamana,iar dintra doua am luat-o pe prima iar pe a 2-a am uitat-o,am luat-o knd mi-am adus aminte a -2-a zii seara o data cu pastila kre trebuia sa o i-au in ziua respectiva...am citit prospectul si asha scria...dar nu sunt prea sigura..voi ati patit asha sau stiti dak mai are acelasi efect,acolo asha scrie dar dak a-ti patit si voi la fel,poate ma sfatuiti.ms
www_xtinutza_justcool
Postat pe 20 Februarie 2009 14:25
va rog ma ajutati si pe mn?!?
www_xtinutza_justcool
Postat pe 22 Februarie 2009 12:08
Folosesc yasmine de 2 ani...nu am avut probleme..dar a fost prescis dupa analize, .consulta ginecologul..a cerut analize inaninte sa-ti prescrie?..dar asa cum au scris fetele..poate e o infectie..
bafta
lizzy74
Postat pe 18 Mai 2009 10:14
eu folosesc yasminelle, ultima varianta duoa yasmine, daca nu ma insel.. sau poate sunt una si aceeasi.. infine.. mirosul mai ciudat despre care vorbesti tu, poate fi si o infectie vaginala sau un deranj vaginal.. in orice caz, ca sa ti se prescrie un anticonceptional, trebuie facute analizele de sange. yasminelle stiu ca are un dozaj hormonal mai mic, este recomandata fetelor pana in 23 24 de ani, si dupa 30 35, depinde de organism.. iti recomand sa'ti faci niste analize, sa descoperi care e cauza acelui miros.. ai grja, nu e de jucat..
PurpleDreams
Postat pe 18 Mai 2009 10:26
eu am avut probleme mari in urma folosiri acestiu medicament si cred ca nu voi mai folosi nici un anticonceptional mam axat pe alt tip de contraceptie
ovidiumoro
Postat pe 30 Octombrie 2009 12:57
Sincer, secretia ta si anticonceptionalele nu au nicio legatura. Poveste acu anticonceptionalele este relativa si depinde de fiecare persoana. Eu am avut noroc cu yasmin, fara efecte negative, osuri ingrasat si alte speculatii .. .In concluzie, depinde. ORicum, intreaba mai bine un doctor .. bun .. daca gasesti
loveisblinde
Postat pe 2 Noiembrie 2009 08:26
buna:* si eu folosesc yasmine....asta este a 2a luna si nu am nici un fel de problema....as avea si eu o intrebare....tinand cont ca e a2a luna cand le iau...nu mai exista nici un fel de problema in privinta unei sarcini?pot sa o fac fara gj?
pisimaimutza
Postat pe 3 Noiembrie 2009 16:10
nu ma ajuta si pe mine nimeni???:((
pisimaimutza
Postat pe 6 Noiembrie 2009 13:30
De la: , la data 2009-01-27 04:07:17Dificila treaba.Eu unul am discutat cu sotia ca e cel mai sanatos sa folosim prezervativul.Anticonceptionalele nu fac bine.Ma si mir cum de se mai gandesc femeile ca la 30 de ani sa faca copii dupa ce 15 ani au bombardat corpul cu diversi hormoni etc Companiile farmaceutice evident ca nu spun nimic dar noi nu am trebui sa rationam?Steriletul este dureros si complicat pentru femei.Asa ca, din iubire si respect pentru sotia mea, am ales prezervativul.E drept ca trebuie sa ne facem provizii dar e cel si cel mai bine.Unele femei spun ca placerea difera.Sotiei mele ii place oricum.fiacare face cum vrea.

stai calm se stie ca anticonceptionalele afecteaza pe termen lung, nu stiu cat de activ esti tu sexual dar eu as saracii cumparand prezervative
felixcat
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:39
am folosit 6 ani regividon in luna decembrie nu mia venit mestruatia miam facut un test de sarcine era negativ asm inceput sa iau yazmin e prima luna si tot nu mia vienit mestruatia ce pot face?
kudika110949
Postat pe 25 Ianuarie 2010 22:44
buna..am si eu o intrebare..iau de cateva luni yasmin si trebuie sa ma duc sa'mi fac niste analize de sange..pot sa apara schimbari hormonale sau altceva?
puff_ics
Postat pe 24 Mai 2010 03:15
De la: midi_junkiex, la data 2009-01-04 17:05:06
buna ..as vrea sa va intrb si eu ceva in legatura cu aceste anticonceptionale yasmin.( cine ia sau daca aveti ıdee)
eu iau de un an jumate nu am avut nici o problema cu ele dar in schimb secretia mea a inceput sa aibe un miros de ceva vreme..am facut o pauza de 3 luni nu am folosit anticonceptionalele iar acuma 3 sapt am inceput iar..prietenu mi-a spus ca in acea pauza nu avea nici un miros .iar de cand am inceput sa reiau are miros..oare sa fie de la ele sau nu stiu..
siminarazvi
Postat pe 2 Iulie 2010 02:42
buna..folosesc si eu anticonceptionale yasmin..sunt la primul blister si as vrea sa va intreb ca in acele 7 zile cand faci pauza,poti avea contact sexual neprotejat in alt sens(cu prezervativ)?multumesc frumos
siminarazvi
Postat pe 2 Iulie 2010 02:44
eu iau yasmin de un an jum aprox si in acea pauza de 7 zile am facut sex neprotejat,singura diferenta fiind aceea k nu a ejaculat in mine si asta doar k sunt eu mai panicoasa. dar,de fapt, poti face sex neprotejat pentru ca daca ai citit prospectul la 2-3 zile dupa ce termini un blister ar trb sa iti vina ciclul,deci te afli in intervalul ala calendaristic in care nu poti ramane insarcinata.stiu ca este de 10 zile inainte si dupa ce iti vine menstruatia dar eu imi iau cam 5 zile inainte 5 dupa, tot pentru siguranta.
mikyraluca
Postat pe 22 August 2011 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa-l mai astept? 9 De la: Corina1205 1 Mai 2010 18:44
Viata sexuala, dupa operatia de ruptura de perineu 9 De la: Lenusa 22 Septembrie 2013 18:40
Ce parere aveti despre Prezervativele Mutual Pleasure? (de la Durex) 6 De la: aPriori 6 August 2014 22:41
Pt Dindirel si Kudika 282 - sex oral si vitaminizare!!!!!!! 278 De la: Tycu 22 Iulie 2011 19:08
posterioare 9 De la: felixcat 15 Iunie 2011 11:35