Setari Cookie-uri

refuzul....de a te simti bine??

Dupa cum stim fiecare, un baiat incearca la o fata, sa ajunga cu ea la sex (dragoste) si daca fata nu accepta el incearca sa o faca sa se simta bine (saruturi, atingeri, chiar si atingeri intime)....dar fata se opreste la un moment dat...adica va dati seama cand e incinsa situatia (pentru ca cei doi ajung la o stare ..)si ea se opreste brusc...clar de sex (dragoste) ea nu este pregatita...dar totusi sa ii fie teama de ceea ce ar putea simti pana la acel moment?
Cum sa treaca de aceasta teama?
otilia23
Postat pe 4 Decembrie 2008 21:50
offff, Doamne
Daca nu esti pregatita sa faci sex, e simplu: NU FACE SEX!
Cand vei fi pregatita, vei stii. Pentru ca vei trage tu de respectivul sa faceti sex.

Postat pe 4 Decembrie 2008 21:55
dupa ce prinzi incredere ca e un baiat care nu te va dezamagi si nu isi va bate joc de tine iti vei dori sa fii cu el ..

Postat pe 5 Decembrie 2008 01:22
Olitia, sper din toata inima ca ai totusi- nu mai mult de 14 ani!
Asteapta- si cand te vei face mare ai sa stii ( si ai sa intelegi)
G_I_JOE
Postat pe 14 Ianuarie 2009 12:29
nuti fie frica ai toata viata inaite fao doar daca esti indragostita cu adevarat si simnti ca si el te iubeste nu te arunca in bratele lui doar de dragu de-ai face pe plac trebuie sa simnti asta si mai ales trebuie sa fie ceva magic succes

Postat pe 13 Februarie 2009 12:53
Trebuie sa sti ca relatiile in care sexul incepe la doar 2 saptamani sau 2 luni de cand va-ti cunoscut nu prea dureaza,pentru ca deja a-ti explorat prea mult.E evident ,esti tanara,simti nevoie dar cand ajungi in acel punct incep roticele in mintea ta"oare e bine,oare chiar vreau,e barbatul potrivit etc"Deloc bine,dar nici sa cazi in patul primului venit.Ca sa treaca teama asigurate ca iubirea e reciproca,si nu doar in flori cadouri si vorbe,pt ca multi barbati sunt asi in a convinge fetele sa se culce cu ele"regula de aur e cu 3,5.10 ani mai maire ca mine wooow"Deci frica o sa dispara cand o sa sti ca e partenereul potrivit;)
rafael_X_3me
Postat pe 15 Februarie 2009 01:04
in legatura cu relatile?????mi'am inceput viata sexuala doar dupa 1luna in fiecare zi eram impreuna de dimineata pana seara...dupa nunta la care am fost impreuna am dormit la el si daca imi doream ff mult dc nu?..si relatia dureaza suntem de 1 an jumate impreuna in fiecare zi..nu ne'am plictisit deloc...si de explorat prea mult?mereu poti incerca lucruri noi...atunci cand iti doresti fa'o...daca nu simti ca iti doresti n'o face!
alina2028
Postat pe 15 Februarie 2009 14:29
Deci cand esti pregatit vrei si cu asta basta....nu tb sa te mai gandesti... cand esti perfect convinsa... nu face o prostie sa te culci cu o persoana doar pt ca te mangaie etc. daca nu iti doresti din tot sfletul... dragostea si sexl fac o echipa buna
_dulcik_
Postat pe 15 Februarie 2009 16:24
De la: _dulcik_, la data 2009-02-15 16:24:09Deci cand esti pregatit vrei si cu asta basta....nu tb sa te mai gandesti... cand esti perfect convinsa... nu face o prostie sa te culci cu o persoana doar pt ca te mangaie etc. daca nu iti doresti din tot sfletul... dragostea si sexl fac o echipa buna
yumy
Postat pe 15 Februarie 2009 16:28
De la: otilia23, la data 2008-12-04 21:50:36Dupa cum stim fiecare, un baiat incearca la o fata, sa ajunga cu ea la sex (dragoste) si daca fata nu accepta el incearca sa o faca sa se simta bine (saruturi, atingeri, chiar si atingeri intime)....dar fata se opreste la un moment dat...adica va dati seama cand e incinsa situatia (pentru ca cei doi ajung la o stare ..)si ea se opreste brusc...clar de sex (dragoste) ea nu este pregatita...dar totusi sa ii fie teama de ceea ce ar putea simti pana la acel moment?
Cum sa treaca de aceasta teama?


De ce vorbesti despre tine la persoana a III-a ? Hai ca ne-am prins ca de despre tine e vb!
Petek
Postat pe 15 Februarie 2009 18:59
si eu am patit la fel dar pana cand am cunoscut persoana potrivita sa ma faca sa uit de aceasta teama. patul era decorat frumos si erau lumanarele peste tot,mi-a zis k vrea doar sa doarma cu mine in brate si nu e nici o problema,nu ma grabeste daca nu sunt pregatita dar eu deja ma simteam pregatita,vroiam sa il fac fericit,sa il rasplatesc pentru toata intelegerea si efortul lui...........asa ceva nu gasesti la pustani,iubitul meu e arab si are 39 de ani,cu toate ca lumea barfeste noi ne iubim
ioneladivina
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:20
__LL__
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:30
De la: __LL__, la data 2009-04-16 23:30:49
De la: otilia23, la data 2008-12-04 21:50:36Dupa cum stim fiecare, un baiat incearca la o fata, sa ajunga cu ea la sex (dragoste) si daca fata nu accepta el incearca sa o faca sa se simta bine (saruturi, atingeri, chiar si atingeri intime)....dar fata se opreste la un moment dat...adica va dati seama cand e incinsa situatia (pentru ca cei doi ajung la o stare ..)si ea se opreste brusc...clar de sex (dragoste) ea nu este pregatita...dar totusi sa ii fie teama de ceea ce ar putea simti pana la acel moment?
Cum sa treaca de aceasta teama?



Pai daca se opreste are ea un motiv ..ca doar nu ''sta fierghinti '' asa degeaba ...nu ?

Cand or sa dispara motivele ..or sa se desfaca si picioarele
Stai linistita, trece cu apa rece ...adica de la sine !
__LL__
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:32
daca tu zici k ai ajuns la acea stare ..nu inteleg ce te face sa nu mergi pana la capat ..doar ai 23 de ani...odata si odata tot trebuie s-o faci, sau poate simti k nu e persoana potrivita

Postat pe 17 Aprilie 2009 02:03
intai de toate trebuie sa ai incredere in tine
bestiutza_relouded
Postat pe 17 Aprilie 2009 02:06
majoritatea fetelor se lasa pacalite de asa-zisele "iubiri adevarate"..pustoaiko``stai in banca ta pana knd o sa vina momentul ptr ca majoritatea baietilor..stii si tu ce vor de fapt..daca chiar te iubeste..te asteapta..te intelege..nu face presiuni asupra ta..i mean.daca chiar vrei..fa'o intrun mod placut pt k n'o sa mai ai alta okazie sa'ti pierzi virginitatea dekt 1 in viata shi nu trebuie sa'ti aduci aminte cu tristete:)
calliope
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:20
De la: otilia23, la data 2008-12-04 21:50:36Dupa cum stim fiecare, un baiat incearca la o fata, sa ajunga cu ea la sex (dragoste) si daca fata nu accepta el incearca sa o faca sa se simta bine (saruturi, atingeri, chiar si atingeri intime)....dar fata se opreste la un moment dat...adica va dati seama cand e incinsa situatia (pentru ca cei doi ajung la o stare ..)si ea se opreste brusc...clar de sex (dragoste) ea nu este pregatita...dar totusi sa ii fie teama de ceea ce ar putea simti pana la acel moment?
Cum sa treaca de aceasta teama?


Tu Otilia draga! Nu mai fi rea! Solutia este simpla! Daca nu esti pregatita sa faci sex, lasa macar sa ti se faca!
wideopensecret
Postat pe 19 Aprilie 2009 15:10
De la: wideopensecret, la data 2009-04-19 15:10:53
De la: otilia23, la data 2008-12-04 21:50:36Dupa cum stim fiecare, un baiat incearca la o fata, sa ajunga cu ea la sex (dragoste) si daca fata nu accepta el incearca sa o faca sa se simta bine (saruturi, atingeri, chiar si atingeri intime)....dar fata se opreste la un moment dat...adica va dati seama cand e incinsa situatia (pentru ca cei doi ajung la o stare ..)si ea se opreste brusc...clar de sex (dragoste) ea nu este pregatita...dar totusi sa ii fie teama de ceea ce ar putea simti pana la acel moment?
Cum sa treaca de aceasta teama?


Tu Otilia draga! Nu mai fi rea! Solutia este simpla! Daca nu esti pregatita sa faci sex, lasa macar sa ti se faca!

Ca nu trebuie neaparat sa participi si tu...(Pofta vine mancand)
wideopensecret
Postat pe 19 Aprilie 2009 15:11
De la: o_ingeras, la data 2009-02-13 12:53:05nuti fie frica ai toata viata inaite fao doar daca esti indragostita cu adevarat si simnti ca si el te iubeste nu te arunca in bratele lui doar de dragu de-ai face pe plac trebuie sa simnti asta si mai ales trebuie sa fie ceva magic succes



n am vazut in viata mea atatea greseli la un loccccccccccccccccccc
cum o fi descoperit internetu,si cum s o descurca cu calculatorul,daca scrie in halu asta???
oooffff,doamne iarta ma,ca e zi mare...
SweetHappyButterfly
Postat pe 19 Aprilie 2009 15:23
Gramatica limbii romane este grea,nu fi si tu chiar asa de exigenta!
pynkk_ladyy
Postat pe 19 Aprilie 2009 22:11
De la: pynkk_ladyy, la data 2009-04-19 22:11:57 Gramatica limbii romane este grea,nu fi si tu chiar asa de exigenta!



nu sunt exigenta.... sunt doar uimita
inteleg ca e greu cu despartirea in silabe si chestii,dar cum sa scrii mai SIMNT???
SweetHappyButterfly
Postat pe 19 Aprilie 2009 22:20
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-19 22:20:15inteleg ca e greu cu despartirea in silabe si chestii,dar cum sa scrii mai SIMNT???


,,M''-ul este langa ,,N'' pe tastatura !

Postat pe 19 Aprilie 2009 22:25
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-19 22:25:44
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-19 22:20:15inteleg ca e greu cu despartirea in silabe si chestii,dar cum sa scrii mai SIMNT???


,,M''-ul este langa ,,N'' pe tastatura !



daca te uiti tu bine la ce am citat eu prima data,ai sa vezi k e scris de 2 ori SIMNT,deci nu putea gresi de 2 ori...am mai vazut si la altii greseala asta!!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 19 Aprilie 2009 22:30
De la: otilia23, la data 2008-12-04 21:50:36Dupa cum stim fiecare, un baiat incearca la o fata, sa ajunga cu ea la sex (dragoste) si daca fata nu accepta el incearca sa o faca sa se simta bine (saruturi, atingeri, chiar si atingeri intime)....dar fata se opreste la un moment dat...adica va dati seama cand e incinsa situatia (pentru ca cei doi ajung la o stare ..)si ea se opreste brusc...clar de sex (dragoste) ea nu este pregatita...dar totusi sa ii fie teama de ceea ce ar putea simti pana la acel moment?
Cum sa treaca de aceasta teama?
SIDONIA69
Postat pe 20 Aprilie 2009 10:01
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-19 15:23:49
De la: o_ingeras, la data 2009-02-13 12:53:05nuti fie frica ai toata viata inaite fao doar daca esti indragostita cu adevarat si simnti ca si el te iubeste nu te arunca in bratele lui doar de dragu de-ai face pe plac trebuie sa simnti asta si mai ales trebuie sa fie ceva magic succes



n am vazut in viata mea atatea greseli la un loccccccccccccccccccc
cum o fi descoperit internetu,si cum s o descurca cu calculatorul,daca scrie in halu asta???
oooffff,doamne iarta ma,ca e zi mare...


Nu te supara dar aici iar trebuie sa intervin io cel bagaretu! In propria mea celula cenusie, in propria si unica mea celula ramasa, judec ca acest site nu este site-ul lui Pruteanu... De ce oare romanii nu ¨suporta¨sa vada greseli gramaticale? De ce naiba ne legam toti de acest aspect? Suntem cu totii lingvisti? Profesori de gramatica? In acest caz avem si elevi de care ar trabui sa ne ocupam, si nu pe forumuri care nu au nici o legatura cu gramatica...
Am devenit rai cu totii in Romania! Daca nu putem sa criticam asupra contextului, criticam asupra gramaticii...De ce trebuie sa iesim tot timpul in evidenta cu cat suntem de destepti sau avuti? Cine ne cunoaste a doua zi pe strada? Cine va sti ca tu ai acest nick si si te va admira cat de bine stii sa scrii? Spui ca nu stii cum se descurca cu PC-ul...Ti-ai pus vreodata intrebarea ca poate el are PC-ul in engleza si ca vorbeste aceasta limba cu mult mai bine decat o cunosti tu? Si eu fac eror gramaticalei! Multe, ba chiar foarte multe! Daca vrei, luam legatura in privat si vb pe messenger in engleza sau spaniola. Daca o vei face, te rog sa ai in dreapta ta un profesor de engleza sau spaniola pentru ca sa-ti justifice ca scriu corect. Te asigur ca sunt si doctori si ingineri in informatica care scriu eronat gramatical...
Astept acum replica dura a ta..
Te tuc no! (Dialect ardelenesc inexistent si cu foarte multe erori gramaticale)
wideopensecret
Postat pe 20 Aprilie 2009 17:35
Otilia observ ceva la mesajul tau....."sex(dragoste)"???? sexul nu poate fi comparat cu dragoste,nu e unul si acelasi....sexul il faci de placere.....dragostea o simti.....nici nu se compara!!!!!Sex poti face oricand cu oricine,dragostea o faci doar dupa o anumita perioada cu un baiat pt kre ai sentimente profunde,magice....Stai linistita k la varsta ta nu se merita sa o faci cu cineva doar pt atingeri etc etc....pt placerea de moment.....mai asteapta pana simti cu adevarat....mai ales dak e prima data makr s afie ceva magic,frumos,sa simti dragoste,sa faci dragoste defapt si nu sex....tine-ma la curent si spune-mi dak am sau nu dreptate.
Sper sa nu fiu critikta dar asta e parerea mea:ASTEAPTA!!!!!!NU E MOMENTUL!!!VIRGINITATEA E SINGURUL ADEVAR PE KRE IL AI!!!
misterrrr
Postat pe 20 Aprilie 2009 20:12
ca sa treci la un alt nivel intr-o relatie iti trebuie incredere ... nu tb sa te culci cu un barbat daca tu nu vrei...sexul e frumos....
_dulcik_
Postat pe 23 Aprilie 2009 10:55
ma oameni buni , da fata nu a zis ca e virgina...asadar se schimba datele problemei
Ia sa va vad ce sfaturi ii dati in conditiile astea ... ???
Chiar sunt curioasa..de ce ar refuza o femeie majora, vaccinata o partida de sex ...mai ales daca se incing ambii parteneri ?

___LL___
Postat pe 29 Aprilie 2009 12:37
Daca nu il vrea pe baiatu ala e clar dc nu o face. Eu zic ca ea defapt ar vrea pe altu

Postat pe 18 Iunie 2009 16:16
fi increzatoare in simturile tale
pamela_1
Postat pe 18 Iunie 2009 16:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hahahahaaaaa v-am ciuruit 20 De la: matracuca 6 Ianuarie 2010 22:58
sex la sala de fitness 15 De la: miss_darine 6 Mai 2010 18:43
sex la 18 ani 41 De la: anaiubb 30 August 2010 03:46
Virgina la 23 de ani... 324 De la: kitty_grl 1 August 2014 07:49
ati deschide vreodata usa goale celui care livreaza mancarea ? 4 De la: kudika_993357 22 Aprilie 2016 15:52