Setari Cookie-uri

ce parere aveti?

Buna la toata lumea, sunt noua pe aici si am nevoie de cateva pareri: am 25 de ani, el 34.
Suntem impreuna de 3 ani.dupa un an si jumatate de relatie si de locuit impreuna( timp in care el a avut rabdare cu mine…m-a schimbat mult in bine..), el a considerat ca e mai bines a ne despartim…sa luam o pauza(vara anului 2007).Din pacate, el in acest timp, si-a gasit pe altcineva. A trecut vara…timp in care noi ne-am mai vazut, si mi-am dat seama ca ma iubeste in continuare, tocmai de aceea am continuat sa lupt pt el. De Craciun(2007), ne-am impacat sin e-am mutat impreuna. Intr-o seara, el iesise cu un amic, eu fiind foarte curioasa…m-am uitat in calculatorul lui…unde am gasit mesaje salvate de la tipa cu care fusese inainte ca noi san e despartim (vara). Erau mesaje trimise cu o sapt inainte ca noi sa ne despartim. Va dati seama ce certuri au urmat….! Timp de un an (2008), el mai tinea legatura cu ea. Zilele trecute, m-am uitat in telefonul lui si am gasit o groaza de mesaje intre ei doi…ca el o iubeste…ca ea vrea sa ii fie sotie…Mentionez ca in ultima perioada, noi doi ne-am inteles foarte bine….chiar credeam ca urmeaza sa faca pasul…sa ma ceara in casatorie.. Si a urmat o cearta…normal ca eu am plecat..si cam asta a fost. Sa nu uit: eu in tot timpul asta am fost la o femeie care imi ghicea in carti…si in ultima perioada mi-a zis ca tipa respectiv i-a facut ceva vraji nu stiu exact ce, dar oricum s-a simtit. Acum sunt foarte convinsa ca va trece ceva timp si ma va cauta. Il iubesc enorm pe acest barbat, in ciuda atator lucruri facute, ajunsesem sa ne cunoastem bine…ne completam unul pe altul…si acum stau si ma gandesc ce sa fac…daca ma va cauta…
PS: pt Geo :) te rog sa nu fii asa de ...sever cu mine:)
crysavu
Postat pe 13 Ianuarie 2009 13:43
atit timp cit iubesti nimeni nu are dreptul sa te judece..toti gresim....cunosc povesti cu tipe care fac descintece sa fie cu cineva...si nu e bine...lupta pt.iubirea voastra...nimeni si nimik nu trebuie sa stea in calea voastra cind iubiti ...deci.....arata-i tu ca dragostea invinge raul
mikela_my
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:22
multumesc pt sfat! imi este greu sa stii...merg la biserici, ma rog...pun rugaciuni...si acasa ma rog...altceva nu stiu ce pot face.... In viata mea nu as face insa asa ceva...sa tin pe cineva langa mine" vrajit".
crysavu
Postat pe 13 Ianuarie 2009 14:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:) 1 De la: ElenushDePlush 16 Februarie 2009 12:15
o afacere 1 De la: fetita_cu_fitze 24 Septembrie 2009 20:43
MEDIEREA vs TRIBUNAL!!!reclama medierii!!! 2 De la: Barbie30 27 Iunie 2010 12:26
Ce inseamna un Coafor bun ? 1 De la: jamaica 26 Februarie 2009 06:55
relatii 31 De la: mkdisk 21 Mai 2009 11:16