Setari Cookie-uri

un sfat va roggg!!

incepem asa : eu taur el leu, am avut o relatie perfecta 2 luni juma, dupa care tamn nesam imi
zice ca nu ma poate iubi :D si .... bineinteles ca am ales despartirea...
dar eu il ador in continuare... si sunt sigura ca si el tine la mine chiar a zis ca nu ma poate iubi
a facut fff ,ulte pt mine, ieseam zilnic, statea f mult cu mine, vb la telefon de cate ori aveam ocazia, am fost plecati la munte.. etc; acum el cik are o relatie... dar se pare ca nu prea tine la ea din ce imi zic prietenii comuni... oare am vreo sansa sa il recuceresc???
luna viitoare e ziua de nastere al unui prieten de al lui unde voi fi invitata... ce sa fac ??? va rog!!
multumesc mult tuturor si o seara minunata!

Postat pe 15 Ianuarie 2009 19:12
Daca el ti-a zis ca nu te poate iubi, inseamna ca asa era... Nu incerca sa mai rascolesti trecutul, gaseste-ti pe altcineva, viata trebuie sa mearga inainte. De ce sa-ti pierzi vremea asteptand ca el sa se intoarca la tine sau gasind tot felul de metode sa-l recuceresti? El e cu alta acum si tu inca suferi...?? Unde-i echilibrul?
da-mi si mie un vot aici, te rog http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/145283.html
adina_r19
Postat pe 17 Ianuarie 2009 10:22
Daca el nu te-a mai vrut atunci,fiindca nu te iubeste destul...sau nu te poate iubi si s-a despartit...iar acum mai are pe alta ...de ce crezi ca te-ar vrea acuma inapoi? Ce te face sa crezi ca mai tine la tine? Si ca vei reusi sa-i desparti si il vei convinge sa se intoarca la tine?
A tine la cineva in general nu este destul ca baza pentru o relatie...Nu inseamna "NU" ....Si nu va deveni din "nu te vrea" un "te va vrea pe viitor"...

Refuzul unui partener este intodeauna dureros, dar cum tu nu poti iubi pe fiecare (care te place sau ar dori o relatie cu tine) vei refuza si tu pe altii la randul tau... Nu poti pretinde sa te iubeasca cineva, doar daca tu o faci....

Full_Metal_Jacket
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:38
iti dai seama ca dupa ce s-a consumat relatia nu te mai poate iubi vai vai si tu il vrei inapoi eu m-as razbuna pe el si s-ar intoarce roata si daca ar veni din nou sa va impacati eu as refuza. ptc el nu s-a gandit la tine cand ti-a spus asta nu s-a gandit ca o sa suferi de ce sa te gandesti tu la el la suferinta lui in locul tau as merge mai departe.
HABIBA_CHANDRAMUCKI
Postat pe 5 Februarie 2009 11:19
pai cel mai bine ar fi sa :
1. sa te duci la ziua amicului comun
2. sa il faci gelos
3. sa fi indiferenta cu el
4. sa nu il bagi in seama
5. daca iti cere sa va impacati mai bine zi9ci nu ... k nu e relatie de viitor doar el asa a zis
juwairiyah
Postat pe 15 Februarie 2009 16:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
predare dans in gradinite 1 De la: oanagri 14 Octombrie 2009 14:04
As vrea o parere sau un sfat .. am nevoie .. va rog sa ma ajutati 2 De la: dolcedoll 3 Februarie 2009 03:33
Am nevoie de sfaturi urgent..nu mai stiu ce sa cred! 168 De la: kudika_34640 29 Aprilie 2014 02:11
job vase de croaziera 3 De la: kudika_6458 12 Iunie 2012 20:19
guma de mestecat pentru slabit 121 De la: elena_287 4 Aprilie 2009 12:43