Setari Cookie-uri

viata

Buna tuturor!
Sunt noua pe aici si ma bucur sa va gasesc!
Am senzatia ca viata trece prea repede, nu am timp sa fac tot ce mi-as dori, sa ma bucur de sotul meu, de copii, de fulgul de nea care a aterizat pentru o clipa in palma mea, de adierea de vant care mi-a trecut prin par si mi-a soptit sa ma bucur de raza de soare care-mi mangaie obrajii... Mi- e dor de mine, cea pe care simt ca am lasat-o de o parte, undeva la capatul listei, dupa sot, copii, serviciu, facturi, rate.... mai este cineva ca mine?..
carmen_iordache
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:26
oricat de multe am face intr-o zi nu e deajins......
si sa nu uiti Tu esti pe primul plan si apoi restul, nu inseamna egosism ci pretuiere si u esti om si u ai nevoi si cate si mai cate..........
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:28
Asa este, sau mai bine-zis ar trebui sa fie. Dar este destul de greu sa mai gasesti timp. Eu una nu reusesc. Momentele mele de bucurie si liniste sunt cele cateva minute de liniste pe care le am seara, dupa ce-mi linistesc restul familiei. Imi iau portia de relaxare si repede in patut, e deja tarziu si maine incepe o noua zi. Si tot asa, un cerc vicios... Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, imi iubesc copii, sotul, serviciul.
carmen_iordache
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:37
am inteles chestia asta poi d c u tre sa-i linistesti pe toti de prin casa ....si pe tine cine te potoleste???
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 14:40
Sotul tau,copiii,serviciul,facturile,ratele....toate fac parte din viata ta...familia e cea mai importanta..ea e insasi viata ta...tu faci parte din viata ta...ai grija de tine din cand in cand...rasfata-te..incearca sa ai clipe in care sa fi doar tu cu tine,oricat de mici ar fi ele...nu strica... :)
liza24_84
Postat pe 16 Februarie 2009 23:23
asta este viata noastra in general.....dar copilasii vor creste si vei vedea ca si grijile mari de acum, cele zilnice de care copii sunt dependenti, vor trece, si vei avea mai mult timp de tine impreuna cu sotul tau. Bineinteles ca vor aparea alte griji si temeri, dar macar vei avea mai mult timp.....Cel putin, asa sper si eu.
Sa fi fericita ca ai niste copilasi asa dulci, si sa te gandesti ca esti norocoasa cu asta, ca ai o familie reusita, iar tipul....va fi la un moment dat si pentru noi !

_iluzie_
Postat pe 20 Octombrie 2009 10:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
unde putem manca sanatos si gustos? 10 De la: ralu_zar 3 Iunie 2009 18:13
MELODII RECLAME 9 De la: Lucia1971 27 Mai 2009 17:39
destinatie de vacanta: SIBIU, subiect: INFORMATII & SUGESTII 9 De la: dianaact8 29 Octombrie 2008 18:17
buna 7 De la: kudika313764 13 August 2010 19:16
cele mai bune spitale private din bucuresti 13 De la: kudika356404 21 Ianuarie 2011 23:02