Setari Cookie-uri

epilarea definitiva

De la: iolanda_minci, la data 2009-06-10 09:19:09La Sei bella, in tudor se face epilare definitiva. Daca te intereseaza mergi si cere un pliant cu preturile, mie mi-au dat ultima data cand am fost la tuns, acum o saptamana.

da nu is cam scumpe acolo serviciile??
anca0704
Postat pe 10 Iunie 2009 09:21
eu fac epilare definitiva...si sunt la a 2-a sedinta.....nu pot sa spun ca da rezultate pt ca mai am de asteptat..oricum sunt optimista...si imi pun sperante...dar marea mea problema este ca as vrea sa fac si facial...dar mi s-a spus ca nu se poate deoarece am firele de par cam blonde...iar ca sa dea roade ar trebui sa fie negre ...ce as putea sa fac...vreun sfat ceva??!!..
kudika036315
Postat pe 11 Iunie 2009 00:14
De la: kudika036315, la data 2009-06-11 00:14:57eu fac epilare definitiva...si sunt la a 2-a sedinta.....nu pot sa spun ca da rezultate pt ca mai am de asteptat..oricum sunt optimista...si imi pun sperante...dar marea mea problema este ca as vrea sa fac si facial...dar mi s-a spus ca nu se poate deoarece am firele de par cam blonde...iar ca sa dea roade ar trebui sa fie negre ...ce as putea sa fac...vreun sfat ceva??!!..


gilette fusion
Tazmanian
Postat pe 11 Iunie 2009 00:16
mdaaa.....
kudika036315
Postat pe 12 Iunie 2009 23:57
unde e salonul mamei tale in targoviste?cum se numeste?
kudika037276
Postat pe 22 Iulie 2009 10:56
De la: beloved14, la data 2009-06-10 09:16:14hey fetelor,poate stiti o clinica sau un salon pt epilare definitiva si prin iasi. urata problema asta.


Este la roderma, la romedic ( http://www.romedic.ro/cmi-grupate-nicolina/medici/Suditu_Gabriela_Cristina ) si or mai fi. Si eu sunt de parere ca e mai bine sa apelezi la o clinica si nu la un salon.
wildstyle
Postat pe 25 August 2009 22:37
Eu am folosit un produs numit "hair no more" e foarte bun adica o sa ajung la o epilare definitiva in timp.Parur creste din ce in ce mai greu si mai rar pana nu mai apare deloc.Va las id meu daca vreti ceva detalii andadanda17@yahoo.com
Andadanda
Postat pe 22 Aprilie 2010 13:46
kit-ul pentru epilare profesional e cel mai bun! l-am luat anul trecut de la profesionalcosmetics.ro si il recomand! e fff eficient si practic, nu miroasem nu faci mizerie, nu doare asa mult si parul creste dupa 3-4 saptamani. mai e si ieftin 120 lei

am folosit si tratamentul pentru epilare definitiva Epilar System si am scapat de mustata si parul de pe pometi defintiv. costa 805 dar am iesit mai ieftindecat cu ipl plus ca la mine metoda asta cu ipl nu a dat roade
ronna20
Postat pe 1 Iunie 2010 22:21
Am citit atatea discutii pe forumuri despre epilarea "definitiva" si ce ma mira e ca nu am auzit pe nimeni sa scape definitiv. O gramada de lume scrie cand incepe tratamentul dar nimeni nu intra mai tarziu, dupa cateva luni sa ne spuna daca au rezultate. In timp ce faci tratamentul bineinteles ca parul dispare, dar apoi?
Am facut tratament laser timp de 3 ani de zile, la fiecare 2 luni. Dupa cateva sedinte mi-am dat seama ca aceasta asazisa depilare definitiva nu e definitiva deloc. In afara de cei care ofera acest serviciu, nu am auzit pe nimeni sa se laude cu rezultate definitive. Si am o gramada de prietene care au facut si laser si IPL, ani de zile.
Cu toate acestea recomand tratamentul. Atata vreme cat ceea ce vrei este o perioada de o luna jumate-doua fara par si urasti ceara (ca mine) atunci incearca. Nu doare atat de tare ca ceara si parul creste incet si fin ptr cateva saptamani.
Mi-am cumparat de curand aparat IPL pentru acasa. Se gasesc pe internet. Am citit tot felul de comentarii pro si contra dar intr-un sfarsit am decis sa dau 350 euro pe unul. Cum este mic, are o arie de actiune mai mica si intensitate mai mica decat cele profesionale. Si bineinteles, migalos de folosit de una singura. Cate-odata , cand imi ia o ora sa imi fac zona inghinala imi vine sa o las balta si sa ma duc la salon. Dar asta e. Vrei mai ieftin, muncesti mai mult.
Sper ca intr-o zi, cat mai curand posibil, cineva sa inventeze adevarata depilare definitiva.
funnyfrenzy
Postat pe 16 Iunie 2010 13:37
Am inteles ca in cazul unei dereglari hormonale toata povestea cu epilarea definitiva se duce pe apa sambetei, impreuna cu toti banii alocati pentru asta. Asa ca nu vad care este rostul sa investesc in acest lucru.

Eu ma epilez cu ceara de cativa ani buni. Momentan folosesc ceara de la Parissa, este o ceara organica pe baza de zahar, care este LAVABILA Asa ca daca nu o iei prea bine sau nu ai curaj sa smulgi fasia, dai cu apa si gata...s-a dus ceara.. Am trecut la ea deoarece am avut prea multe experiente neplacute cu ceara traditionala.
monica_s23
Postat pe 18 Iunie 2010 23:44
Nu este definitiva epilarea, este de durata. Chiar si asa, am zone unde nu mai creste, si zone unde ies cateva fire decolorate si anemice. Merg la 1 an si fac o sedinta de intretinere. Cateva luni dupa, nu mai iese nimic, apoi cresc cateva fire. Eu am avut foliculita si asta a fost principalul motiv pt care am facut tartamentul. Vreau sa incep si brate, mai ales ca unde locuiesc acuma e mai ieftin decat dadeam in RO (sunt mai multe clinci, concurenta mai mare).
wildstyle
Postat pe 24 Iunie 2010 12:51
Eu stiu pe cineva din constanta care apeleaza la sedinte cu IPL (lumina intens pulsata).. si este foarte multumita. Intr-adevar este destul de scump dar am inteles ca rezultate sunt.
carla10
Postat pe 24 Iunie 2010 13:22
www.salonbeautyart.ro
sparkle
Postat pe 29 Iunie 2010 11:06
am citit pe aici foarte multe chestii despre epilarea definitiva si am aflat si care sunt preturile.am facut un calcul si am ajusn la o concluzie simpla.o sa scutesc cel putin 300 de euro foarte usor.imi comand de pe www.luxbeauty.ro un aparat de epilare definitiva pentru utilizarea acasa .se numeste hp light si este foarte tare si cu asta rezolv si problema parului nedorit si scutesc si niste bani si drumul la salon.gata cu salon:D
gabriella30
Postat pe 22 Iulie 2010 14:35
Draga prietena, Pentru ca te pretuim si vrem sa fii mereu frumoasa si apreciata, ne-am gandit sa iti oferim sansa de a efectua 2 tratamente de fotoepilare la pret de una: zona inghinala si axilele sunt in lunile iulie si august la pret de 30 euro amandoua. Chiar daca mergi in vacanta si te expui la soare, aceste 2 zone sunt protejate de slip si brat si pot fi epilate cu sistemul IPL, fara a afecta pielea. E timpul sa stralucesti! TESTARE GRATUITA!!! Cu drag, Nomasvello Romania Pentru alte informatii, suntem diponibili in fiecare zi de luni pana vineri, intre orele 10 :00 si 20 :00 si sambata intre orele 10 :00 si 14 :00, la telefon 031 432 73 77 , 0720 777 258 sau la email : floreasca@nomasvello.ro
Nomasvello
Postat pe 22 Iulie 2010 18:06
Buna. Da, eu le-am folosit si sunt foarte multumita de ele. Daca vrei sa vorbim - maria_aly123@yahoo.com Te pup
kudika310406
Postat pe 29 Iulie 2010 12:31
Ma refer la Gama Hair No More pentru epilare definitiva... Scuze...Va recomand sa le incercati
kudika310406
Postat pe 29 Iulie 2010 12:32
De la: nadja23, la data 2009-06-10 09:19:09La Sei bella, in tudor se face epilare definitiva. Daca te intereseaza mergi si cere un pliant cu preturile, mie mi-au dat ultima data cand am fost la tuns, acum o saptamana.


Foloseste mai degraba gama Hair No More. E super ! maria_aly123@yahoo.com
kudika310406
Postat pe 29 Iulie 2010 12:34


buna ai reusit sa incerci EPILAREA CU ILP?

LA SIBIU AU SCAZUT PRETURILE LA PICIOARE LUNG E 525 LEI SEDINTA!SINT SI AICI SAPOANE CU 250 EURO PT PICIOARE LUNG!

ynistina
Postat pe 30 Iulie 2010 00:07

ynistina
Postat pe 30 Iulie 2010 00:07
nu voi intelege niciodata oamenii care isi dau cu parerea despre ceva ce nu cunosc!
frate daca nu stii despre ce e vorba, de ce mai induci si pe altii in eroare????
e clar ca toate ne dorim mult visata epilare definitiva, dar nu toate ne permitem si atunci e mai simplu sa spunem ca nu e buna.
daca ati fi citit catusi de putin ati fi stiut ca procedeul de epilare definitiva actioneaza asupra firelor existente si ca e imposibil sa le vada si pe cele programate genetic sa iasa peste un an, doi, trei, cinci....
asa ca mai documentati-va si pana nu incercati nu mai vorbiti aiurea!
si eu m-am interesat pe forumuri si nu tot ce se scrie e adevarat.
eu am facut 6 sed de ipl picioare si nu am cuvinte sa spun cu mi s-a ameliorat problema...insa fire mai cresteau pt ca sedintele nu au fost suficiente...si apoi am continuat cu inca 4 sed Spl si nu mai am probleme.
au ramas maxim 10% din firicele.
recomand noblezza pt ca am avut rezulate incomparabile fata de ceea ce am facut inainte.
kudika310516
Postat pe 13 August 2010 20:21
eu am folosit hair no more. si m-au ajutat enorm, la fel depinde de pielea fiecaruia
kudika319234
Postat pe 3 Septembrie 2010 13:10
Eu recomand clinica Nordestetica pentru epilarea defintiva, sunt deja la sedintele de intretinere,ma duc o data pe an pentru ca mai sunt cateva firicele mici mici de tot care apar,cele care nu erau active in momentele in care faceam tratamentul. Dai un ban dar stii pe ce dai.
sweetgirll
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:16
De la: sweetgirll, la data 2010-09-13 13:16:12Eu recomand clinica Nordestetica pentru epilarea defintiva, sunt deja la sedintele de intretinere,ma duc o data pe an pentru ca mai sunt cateva firicele mici mici de tot care apar,cele care nu erau active in momentele in care faceam tratamentul. Dai un ban dar stii pe ce dai.
aa si daca vine moda cu fete paroase ce faci,,implant de par
thadoogback
Postat pe 13 Septembrie 2010 13:20
Buna.
Am incercat si eu faimoasa epilare cu IPL la un cabinet medical cu renume in Iasi (RODERMA) . Dupa ce am eliminat cauzele medicale care ar fui declansat hirsutismul am ales sa finalizez treatamentul cu singura solutie ramasa: IPL. M-am inarmat cu bani si rabdare insa dupa 9 sedinte fara niciun rezultat incep sa cred ca am platit prea scump pentru un MIT.
Imi pare rau ca nu sunt persoane csre sa-si impartaseasca experinta reala pe net ci doat persoane care fac reclama!
pynky_naughty
Postat pe 29 Noiembrie 2011 22:46
Buna! Unde in Târgoviște si ce prețuri are? Ms frumos!
Catalina_Vancea_1
Postat pe 10 Mai 2014 11:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
epilarea poate fi periculoasa 41 De la: 12 Martie 2014 09:43
Cu ce va epilati in zona anusului , la femei! 63 De la: anageo25 19 Septembrie 2011 17:11
ViVet 2 De la: kyty_katy 27 August 2009 13:20
Cum scpai de parul nedorit?:|http://www.kudika.ro/comunitate/forum/new_topic/47.html# 6 De la: Cassey 15 Mai 2009 00:24
Aparat de epilat profesional cu ceara! La tine acasa 2 De la: kyty_katy 27 August 2009 13:20