Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre relatia dintre femeia fecioara si barbatul scorpion?

claud1982
Postat pe 19 Ianuarie 2009 21:45
chiar nu mi poate raspunde si mie nimeni la aceasta intrebare despre relatia dintre femeia fecioara si barbatul scorpion?
claud1982
Postat pe 22 Ianuarie 2009 10:45
n am cunostinta de asa ceva!! stiu ca scorpionii sunt incapatanati si le plac femeile...muulte!! am deskis si eu un subiect de cateva zile si... tot nu mi a raspuns nimeni!!
IonykMiru
Postat pe 22 Ianuarie 2009 10:50
sunt dar si depinde daca stii sa i abordezi.pot fi extraordinar de iubitori si fideli daca le castigi increderea si respectul





Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:52
nu multe dar cu MULTA fantezie hahahahaha

Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:53
de ce va intreb deorece am o relatie cu un coleg de la serviciu de 2 luni ,e mai mic ca mine cu 2 ani ceea ce traiesc alaturi de el nu am mai trait langa nimeni altcineva dupa cum s epoarta cu mine toata lumea spune ca este topit dupa mine se vede in ochii lui cum ma soarbe din privirii ,dar mie teama nu stiu ce sa fac nu e genul afemeiat ,ajutati-ma
claud1982
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:27
hmm..am deschis si eo sub asta..da se vede k rel k astea nu au niciun viitor..desi eo cunosc 2 tipi kre st scorpioni..si st asa d diferizti..:(..adeek e dif dl cer la pamant..deci depinde d pers..dar in general..scorpioni st perversi si mereu vor mai ult ..mdaa..dar asta e:)
Rodyyyyyyyyy
Postat pe 11 Iunie 2009 13:02
mult**:)
Rodyyyyyyyyy
Postat pe 11 Iunie 2009 13:02
uite ce spun astrele...e luat de pe un site:

Fecioara si Scorpion, Pamânt si Apa. Teoretic, ar trebui sa mearga excelent, pentru ca elementele se contopesc si fiecare îi ofera celuilalt ceva de care are nevoie.

O combinatie care poate deveni aproape "mistica" pe alocuri, atât de bine va completati. Desigur, cu un Scorpion, nimic nu e vreodata sigur, dar Fecioara din tine va sti sa intre sub carapacea cladita cu grija si sa deschida sufletul complicat al Scorpionului. Ca si tine, se cunoaste foarte bine, stie care-i sunt defectele si calitatile si este dispus sa asculte criticile (în sfârsit, cineva care nu se mai supara sau îmbufneaza mereu când e vorba de perfectionismul tipic Fecior-elnic).
Este un nativ foarte posesiv, ceea ce pe alocuri s-ar putea sa te streseze, mai ales la începutul relatiei, fiindca tu ai nevoie de timp ca sa analizezi si sa evaluezi cu grija totul. Este însa foarte generos si fidel, o data ce a devenit al tau. Iar cum Fecioara priveste adesea partea cerebrala a dragostei si chiar se excita mai bine când e mai sigura de devotamentul partenerului, asta va va apropia.

SUCCES!
monaq
Postat pe 12 Iunie 2009 10:55
Am fost casatorita cu un Scorpion 8 ani...eu fiind Fecioara. Da, eram buni prieteni dar atat...era foarte posesiv, gelos si.....foarte afemeiat.Orice ii oferi se plictiseste repede...se iubeste mult si are impresia ca numai el are dreptate.....si nu parea deloc tipu inebunit dupa femei.
marigherman
Postat pe 19 Iunie 2009 14:14
iubirea vietii mele a fost un barbat scorpion,eu fiind fecioara.au principii,fantezie....au de toate.el,m-a invatat sa iubesc viata si sa fiu femeie. au trecut 14 ani de-atunci ,dar n-am mai intalnit pe nimeni la fel....
kudika023956
Postat pe 20 Iunie 2009 09:03
Le plac femeile,e-adevarat,dar carui barbat le displac? Totusi,ce traiesti langa ei,nu se va compara cu nimic altceva.Vroiam sa-ti mai spun cum se despart de tine scorpionii,dar nu vreau sa te descurajez.Sper, si iti doresc sa fii fericita,si sa te poti bucura de relatia asta.Lasa naibii,macar o data in viata temerile ,si pudorile la o parte si bucura-te de ce ai! Meriti,nu?
kudika023956
Postat pe 20 Iunie 2009 09:11
kudika033954
Postat pe 20 Iunie 2009 09:19
kudika033954
Postat pe 20 Iunie 2009 09:20
Eu sunt fecioara si sotul meu scorpion,suntem casatoriti de 16 ani ,avem doi copii.
eu sunt intadevar foarte perfectionista insa daca scorpionul iubeste sotia ,o face pe vecie.
Intradevar el este incapatanat ,uneori are impresia ca el are dreptate ,depinde sa stii cand trebuie sa cedezi si cand nu.
Sfat ,nu e bine sa cedezi in fata lui ,devii vulnerabila si profita de acest lucru.
Nu cred ca este genul de barbat care inseala in nici o situatie,cel putin eu bag mana in foc cum se zice.

Postat pe 20 Iunie 2009 10:53
Eu sunt fecioara si am avut o relatie de 3 ani cu un barbat scorpion. Pot zice ca a fost cea mai urata si mai distrugatoare relatie, in momentul in care mi-am deschis sufletul in fata lui si si-a dat seama cat sunt de indragostita, nu a ezitat niciodata sa ma faca sa sufar si sa ma calce in picioare. E drept ca si eu am gresit enorm de mult inrelatia asta dar ce a facut el nu are nici o scuza. M-a inselat (desi se ascundea atat de bine incat puteam sa bag mana in foc ca e numai al meu), m-a mintit, m-a dispretuit si orice greseala cat de mica faceam nu se dadea inapoi de la a ma taxa si a se razbuna. Scorpionul este o persoana fara scrupele care daca se simta atacata in orgoliu te loveste acolo unde te doare mai tare. Dupa despartire, cand mi-am gasit pe altcineva si eram fericita, m-a vrut inapoi, m-a cerut de sotie, pt ca nu stie sa piarda, iar cand aproape ca am acceptat mi-a zis senin ca el de fapt e cu altcineva. Noroc ca mi-am dat seama la timp de ce fel de persoana era si am reusit sa ma desprind si sa-mi reconstruiesc viata alaturi de altcineva. Ca sa ai o relatie frumopasa alaturi de scorpion trebuie sa ai f mare grija sa nu-l critici, sa nu-i arati niciodata ca esti slaba, si mai ales sa nu-l minti sau sa nu-l ranaesti in orgoliu pt ca nu va ezita sa te calce in picioare pt razbunare
ancutza_me
Postat pe 7 Iulie 2009 09:26
Buna draga mea...Pai hai sa punem problema in felul urmator..Scorpionii sunt minunati, eu am unul langa mine, atata timp cat stii cum sa te comporti cu el, sa nu il faci gelos, sa ii intelegi toanele, posesivitatea si mandria exagerat de mare, toate vor merge bine..
Daca fiecare lasa de la el, e ok..O persoana se da dupa cealalta, daca stii cum sa faci asta :)
Ce zici de asta ?
Multa rabdare cu scorpionul tau, eu am din belsug :)
irina1985
Postat pe 30 Iulie 2009 09:43
De la: ancutza_me, la data 2009-07-07 09:26:52Eu sunt fecioara si am avut o relatie de 3 ani cu un barbat scorpion. Pot zice ca a fost cea mai urata si mai distrugatoare relatie, in momentul in care mi-am deschis sufletul in fata lui si si-a dat seama cat sunt de indragostita, nu a ezitat niciodata sa ma faca sa sufar si sa ma calce in picioare. E drept ca si eu am gresit enorm de mult inrelatia asta dar ce a facut el nu are nici o scuza. M-a inselat (desi se ascundea atat de bine incat puteam sa bag mana in foc ca e numai al meu), m-a mintit, m-a dispretuit si orice greseala cat de mica faceam nu se dadea inapoi de la a ma taxa si a se razbuna. Scorpionul este o persoana fara scrupele care daca se simta atacata in orgoliu te loveste acolo unde te doare mai tare. Dupa despartire, cand mi-am gasit pe altcineva si eram fericita, m-a vrut inapoi, m-a cerut de sotie, pt ca nu stie sa piarda, iar cand aproape ca am acceptat mi-a zis senin ca el de fapt e cu altcineva. Noroc ca mi-am dat seama la timp de ce fel de persoana era si am reusit sa ma desprind si sa-mi reconstruiesc viata alaturi de altcineva. Ca sa ai o relatie frumopasa alaturi de scorpion trebuie sa ai f mare grija sa nu-l critici, sa nu-i arati niciodata ca esti slaba, si mai ales sa nu-l minti sau sa nu-l ranaesti in orgoliu pt ca nu va ezita sa te calce in picioare pt razbunare


Si eu sunt scorpion dar in privinta barbatilor din acesta zodie ai perfecta dreptate.E foarte greu sa ai o relatie cu ei.Eu am fugit cat am putut de ei.

Postat pe 30 Iulie 2009 10:03
De la: kudika041287, la data 2009-06-20 10:53:38
Nu cred ca este genul de barbat care inseala in nici o situatie,cel putin eu bag mana in foc cum se zice.


eu sunt scorpion de felul meu si pot spune ca ai dreptate
tonim69
Postat pe 30 Iulie 2009 10:15
sunt doua zodii compatibile.nu vad de ce nu ar merge!!sunt inconjurata si de scorpioni si de feciaore eu zic ca sunt ok ambele zodii:D
kudika055844
Postat pe 30 Iulie 2009 10:26
oameni buni ceea ce voi nu intelegeti e ca scorpionii sunt extremisti.
cei care inseala o s o faca mereu,iar cei care sunt fideli vor fi pe vecie.insa scorpionului ii trebuie mereu ceva cu care sa fie surprins ceva nou din partea partenerei.altfel se plictiseste si pleaca sau cauta ceva nou in alta parte.
cat priveste rel fecioara scorpion e una f buna.frate miu e tot scorpion si e casatorit cu o fecioara,iar eu scorpion am pe cel mai bun prieten al meu o fecioara.
GreenScorpio
Postat pe 30 Iulie 2009 11:45
Buna fetelor,

Sunt in zodia capricorn si am o relatie de 4 luni cu un scorpion de care nu sunt multumita deloc si sapt asta ii voi da papucii.
Este genul de persoana care nu lasa de la el nimic,
- se iubeste numai pe el,
- nici macar nu ma intreaba daca ma doare ceva chiar daca a observat ca am ceva,
- e foarte foarte zgarcit,
- cand iesim la o terasa fiecare isi plateste, ba mai nou imi zice ca sa-i dau banii in masina sa nu-l vada lumea.... (ca au vazut cei de la terasa cu ce masina a venit) ca a venit ca smecheru, pleaca ca smecheru ... si intr-un cuvant eu nu reprezint nimic !!!
- se uita sa-i dau si ultimul 1 leu
- mi-a zis la inceput ca toate ieseau numai sa bea si sa manance si de aceea face acum asa, dar cu mine nu va fi decat la inceput, dupa ce o sa ma cunoasca situatia se va schimba .... DAR TOT ASA A RAMAS - E UN BADARAN !!!!
- PANA SA-I DAU PAPUCII VREAU SA-L FAC DE RAS FATA DE PRIETENII LUI DAR NU REUSESC SA-I SCOT IN ORAS
Este un orgolios, are o mandrie exagerata, nu iti da rand sa vorbesti, trebuie intai sa-l lasi sa termine si apoi sa vb si tu
- iti repeta acelasi lucru de mai multe ori - si asta cred ca din lipsa de alt subiect
- NU accepta sfaturile mele, numai el are dreptate chiar daca vede ca greseste... si a vazut ca a gresit... dar nu a mai zis nimic
- INCA UN EXEMPLU : m-a invitat la el acasa si zicea ca ii este foame si se duce la bucatarie sa faca o salata dar ii cam era lene s-o faca
- l-am intrebat daca il ajut si mi-a raspuns ca da
- i-am facut-o si nici macar nu m-a intrebat daca vreau sa gust din ea
- nu i-am zis nimic si a mancat fffff repede sa nu care cumva sa-i zic ca vreau si eu
- a doua zi am fost cu el in oras sa ma uit eu de ceva si mi se facuse foame, mi-am comandat un meniu, nu l-am intrebat daca vrea si el (m-am gandit sa-i fac si eu acelasi lucru sa vad cum se simte)
- nu i-a picat prea bine... dar asta e
- am ajuns la el acasa si l-am chemat sa mancam impreuna sa-i vad reactia
- a venit si pana am inghitit eu de 2 ori el a mancat jumatate din meniu SI M-A INTREBAT MANACI TOT? SAU ITI MAI RAMANE????????
- FETELOR NU VREAU SA VA SPERII DAR ACEST OM PE CARE L-AM CUNOSCUT E " UN MONSTRU" - FARA NICIUN PIC DE EDUCATIE !!! ASA CA ATENTIE , VULPEA ISI SCHIMBA PARUL, DAR NARAVUL BA !!
vasionmyr
Postat pe 30 Iulie 2009 15:48
De la: vasionmyr, la data 2009-07-30 15:48:41Buna fetelor,

Sunt in zodia capricorn si am o relatie de 4 luni cu un scorpion de care nu sunt multumita deloc si sapt asta ii voi da papucii.
Este genul de persoana care nu lasa de la el nimic,
- se iubeste numai pe el,
- nici macar nu ma intreaba daca ma doare ceva chiar daca a observat ca am ceva,
- e foarte foarte zgarcit,
- cand iesim la o terasa fiecare isi plateste, ba mai nou imi zice ca sa-i dau banii in masina sa nu-l vada lumea.... (ca au vazut cei de la terasa cu ce masina a venit) ca a venit ca smecheru, pleaca ca smecheru ... si intr-un cuvant eu nu reprezint nimic !!!
- se uita sa-i dau si ultimul 1 leu
- mi-a zis la inceput ca toate ieseau numai sa bea si sa manance si de aceea face acum asa, dar cu mine nu va fi decat la inceput, dupa ce o sa ma cunoasca situatia se va schimba .... DAR TOT ASA A RAMAS - E UN BADARAN !!!!
- PANA SA-I DAU PAPUCII VREAU SA-L FAC DE RAS FATA DE PRIETENII LUI DAR NU REUSESC SA-I SCOT IN ORAS
Este un orgolios, are o mandrie exagerata, nu iti da rand sa vorbesti, trebuie intai sa-l lasi sa termine si apoi sa vb si tu
- iti repeta acelasi lucru de mai multe ori - si asta cred ca din lipsa de alt subiect
- NU accepta sfaturile mele, numai el are dreptate chiar daca vede ca greseste... si a vazut ca a gresit... dar nu a mai zis nimic
- INCA UN EXEMPLU : m-a invitat la el acasa si zicea ca ii este foame si se duce la bucatarie sa faca o salata dar ii cam era lene s-o faca
- l-am intrebat daca il ajut si mi-a raspuns ca da
- i-am facut-o si nici macar nu m-a intrebat daca vreau sa gust din ea
- nu i-am zis nimic si a mancat fffff repede sa nu care cumva sa-i zic ca vreau si eu
- a doua zi am fost cu el in oras sa ma uit eu de ceva si mi se facuse foame, mi-am comandat un meniu, nu l-am intrebat daca vrea si el (m-am gandit sa-i fac si eu acelasi lucru sa vad cum se simte)
- nu i-a picat prea bine... dar asta e
- am ajuns la el acasa si l-am chemat sa mancam impreuna sa-i vad reactia
- a venit si pana am inghitit eu de 2 ori el a mancat jumatate din meniu SI M-A INTREBAT MANACI TOT? SAU ITI MAI RAMANE????????
- FETELOR NU VREAU SA VA SPERII DAR ACEST OM PE CARE L-AM CUNOSCUT E " UN MONSTRU" - FARA NICIUN PIC DE EDUCATIE !!! ASA CA ATENTIE , VULPEA ISI SCHIMBA PARUL, DAR NARAVUL BA !!


Asta nu e scorpion e doar MITOCAN SI NESIMTIT.Arunca-l!!!!!

Postat pe 5 August 2009 11:43
Salutare.Eu cred k fecioara si scorpionul se potrivesc de minune.Ceea ce ati povestit voi aici nu tine doar de zodii(de ex ca barbatul este scorpion si nu are scrupule si iubeste femeile,loveste unde doare si altele).Eu consider ca depinde de relatie ,de oameni in general.Ce este cu atata "inocenta" in voi?Fiecare are relatia pe care si-o construieste.Zodiile sunt doar niste lucruri in care fiecare crede mai mult sau mai putin,dar oricum sa nu exageram.Depinde de tine daca vrei sa fii fericit si atunci mai lasi de la tine si il accepti asa cum este pe cel de langa tine.Eu sunt fecioara si am o relatie cu un barbat scorpion.Pot sa afirm ca este cea mai frumoasa si cea mai sanatoasa relatie a mea, iar el este minunat.Si nu cred ca zodia lui conteaza in ceea ce am construit impreuna.DAa..eu sunt fecioara,intr-adevar perfectionista dar cel mai mult conteaza cat de mult iti doresti sa fii cu acel barbat!in rest sunt doar motive pe care unii le gasesc pt a putea scapa de gandurile negre provocate de un esec in dragoste.
_Nikki_
Postat pe 18 August 2009 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salut ! 2 De la: greierash_is_back 27 Decembrie 2009 15:46
Eu - Pesti, el - Rac 15 De la: iulia_0207 4 Noiembrie 2009 15:38
buna 15 De la: nebuna94 24 Mai 2009 21:49
cat de bine :D 10 De la: eka 13 Septembrie 2009 00:42
Barbatul scorpion 8 De la: Trecatorul 2 Aprilie 2010 19:39