Setari Cookie-uri

Dragoste vesnica

Crede careva ca draostea poate sa reziste toata viata? daca este intalnita intr-un cuplu in care diferenta de varsta este de 15 ani (fata mica)? pentru ca, cercetatorii aia ziceau ca dureaza maxim 2 ani?:-S
Bibyshol
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:57
cred in daragostea vesnica pentru ca a mea de 4 ani nu sa dus si ma bucur si sper ca in continoare sa mearga .pa pa mult succes in dragoste

Postat pe 22 Martie 2009 15:47
depinde de felul tau si daca te intereseaza ce zic oameni din jurul tau totu depinde de tine ce vrei
flamin
Postat pe 22 Martie 2009 15:50
De la: Bibyshol, la data 2009-01-21 19:57:11Crede careva ca draostea poate sa reziste toata viata? daca este intalnita intr-un cuplu in care diferenta de varsta este de 15 ani (fata mica)? pentru ca, cercetatorii aia ziceau ca dureaza maxim 2 ani?:-S


Care cercetatori? Ideal e sa nu fie diferenta foarte mare...
Dar sa sti ca s-au inselat cercetatorii...Sunt foarte multe cazuri!
ella_c
Postat pe 22 Martie 2009 15:53
De la: ella_c, la data 2009-03-22 15:53:39
De la: Bibyshol, la data 2009-01-21 19:57:11Crede careva ca draostea poate sa reziste toata viata? daca este intalnita intr-un cuplu in care diferenta de varsta este de 15 ani (fata mica)? pentru ca, cercetatorii aia ziceau ca dureaza maxim 2 ani?:-S


Care cercetatori? Ideal e sa nu fie diferenta foarte mare...
Dar sa sti ca s-au inselat cercetatorii...Sunt foarte multe cazuri!


Subscriu! In primul rand, despre ce "cercetatori" vorbesti? Reporterii din revistele de scandal nu sunt cercetatori, stii?
Dor_a
Postat pe 22 Martie 2009 16:07
dragostea nu e o stiinta exacta...da-i in masa pe asa-zisii "cercetatori".chiar crezi in balivernele lor?
si ca sa revin la intrebare...da,poate rezista o viata...dar in anumite conditii.esentiala este lipsa de egoism din partea amandurora si sinceritatea.cu astea doua dragostea poate sa reziste mult..de ce nu,chiar si o viata...nu ai vazut pensionari plimbandu-se prin park brat la brat sau stand pe o banca retraind poate emotiile iubirii din tinerete?nu sunt basme...poate fi realitate.
sa fiti iubiti
razz
Postat pe 23 Martie 2009 23:11
De la: razz, la data 2009-03-23 23:11:10dragostea nu e o stiinta exacta...da-i in masa pe asa-zisii "cercetatori".chiar crezi in balivernele lor?
si ca sa revin la intrebare...da,poate rezista o viata...dar in anumite conditii.esentiala este lipsa de egoism din partea amandurora si sinceritatea.cu astea doua dragostea poate sa reziste mult..de ce nu,chiar si o viata...nu ai vazut pensionari plimbandu-se prin park brat la brat sau stand pe o banca retraind poate emotiile iubirii din tinerete?nu sunt basme...poate fi realitate.
sa fiti iubiti



razzzz,mami,filozof te faci... i ote la el cu cata pasiune ne impartaseste el mai mai... eu zic sa le iai bani celor care iti mai cer sfaturi k bine le zici
SweetHappyButterfly
Postat pe 23 Martie 2009 23:33
De la: razz, la data 2009-03-23 23:11:10dragostea nu e o stiinta exacta...da-i in masa pe asa-zisii "cercetatori".chiar crezi in balivernele lor?
si ca sa revin la intrebare...da,poate rezista o viata...dar in anumite conditii.esentiala este lipsa de egoism din partea amandurora si sinceritatea.cu astea doua dragostea poate sa reziste mult..de ce nu,chiar si o viata...nu ai vazut pensionari plimbandu-se prin park brat la brat sau stand pe o banca retraind poate emotiile iubirii din tinerete?nu sunt basme...poate fi realitate.
sa fiti iubiti

asta imi aduce aminte de un banc , cica era intr-o zi de valentines , doi batranei prin parc, de vreo 80 de ani fiecare , se pupau se tineau de mana, un reporter prin preajma ce face un reportaj pe tema asta vede cuplul de indragostiti si se duce la ei si intra in vorba cu ei si ii intreaba
R:de cat timp sunt impreuna?
C: de 30 de ani maica
R: si de cat timp sunteti casatorit
C Eu de 40si el de 35 , ca noi doi suntem amanti
si on topic as vrea foarte mult sa existe dragostea vesnica , dar cateodata am impresia ca e doar o poeveste pentru adormit copii ...
SweetDadyD
Postat pe 24 Martie 2009 10:26
De la: SweetDadyD, la data 2009-03-24 10:26:07
De la: razz, la data 2009-03-23 23:11:10dragostea nu e o stiinta exacta...da-i in masa pe asa-zisii "cercetatori".chiar crezi in balivernele lor?
si ca sa revin la intrebare...da,poate rezista o viata...dar in anumite conditii.esentiala este lipsa de egoism din partea amandurora si sinceritatea.cu astea doua dragostea poate sa reziste mult..de ce nu,chiar si o viata...nu ai vazut pensionari plimbandu-se prin park brat la brat sau stand pe o banca retraind poate emotiile iubirii din tinerete?nu sunt basme...poate fi realitate.
sa fiti iubiti

asta imi aduce aminte de un banc , cica era intr-o zi de valentines , doi batranei prin parc, de vreo 80 de ani fiecare , se pupau se tineau de mana, un reporter prin preajma ce face un reportaj pe tema asta vede cuplul de indragostiti si se duce la ei si intra in vorba cu ei si ii intreaba
R:de cat timp sunt impreuna?
C: de 30 de ani maica
R: si de cat timp sunteti casatorit
C Eu de 40si el de 35 , ca noi doi suntem amanti
si on topic as vrea foarte mult sa existe dragostea vesnica , dar cateodata am impresia ca e doar o poeveste pentru adormit copii ...


Dady ti s-au spus prea multe povesti cand erai mic

da exista dragoste vesnica dar ea se schimba cu timpul
donttouch
Postat pe 24 Martie 2009 10:30
Exista, si nu tine cont de varsta, nu tine cont de nimic, dragostea vesnica e dragostea dintre sufletele pereche, ce se iubesc neconditionat.
DeeaCatalina
Postat pe 26 Martie 2009 07:08
Ce va place sa va mintiti singuri ... dragostea vesnica nu exista in primu rand...
BogdanPaul
Postat pe 26 Martie 2009 08:10
De la: BogdanPaul, la data 2009-03-26 08:10:29Ce va place sa va mintiti singuri ... dragostea vesnica nu exista in primu rand...


Buna dimineata Bogdanel...
Nu exista in primul rand,in al doilea rand..etc.Exista dragoste ,dar cu timpul imbraca alte forme...Asta daca nu se intampla ceva pe parcurs... .
ella_c
Postat pe 26 Martie 2009 08:14
De la: ella_c, la data 2009-03-26 08:14:47
De la: BogdanPaul, la data 2009-03-26 08:10:29Ce va place sa va mintiti singuri ... dragostea vesnica nu exista in primu rand...


Buna dimineata Bogdanel...
Nu exista in primul rand,in al doilea rand..etc.Exista dragoste ,dar cu timpul imbraca alte forme...Asta daca nu se intampla ceva pe parcurs... .


Neatza .... uite vezi...tu ma intelegi ...la inceput e marea dragostea,perfectiunea,sex non-stop etc... apoi intra monotonia,erectia slaba,plictiseala,copii,certurile...si dragostea se duce la altu/a
BogdanPaul
Postat pe 26 Martie 2009 08:17
De la: BogdanPaul, la data 2009-03-26 08:17:48Neatza .... uite vezi...tu ma intelegi ...la inceput e marea dragostea,perfectiunea,sex non-stop etc... apoi intra monotonia,erectia slaba,plictiseala,copii,certurile...si dragostea se duce la altu/a


Nu numai ca te inteleg dar avem cam aceeasi parere!

ella_c
Postat pe 26 Martie 2009 08:32
Oooo si mai bine... cel mai mult ma deranjeaza cei care se mint singuri... ca asa ceva exista .... de exemplu o amica ( 23 ani) de a mea acum fro 2 ani : " o vai l-am gasit pe printul fermecator,e jumatatea mea,il iubesc la nebunie,il visam de cand eram mica,o sa il iubesc pana mor,e asa de dragut,asa de atent cu mine,nu ma minte " si o intreb acuma ce sa intamplat cu "printul fermecator" si zice "cine?aaaa prostu ala?mi-am gasit pe altu"
BogdanPaul
Postat pe 26 Martie 2009 08:39
Fata ti-a spus ce credea in momentul acela.
Intre timp lucrurile s-au schimbat!Asa se intampla ...cel mai fregvent.Nu trebuie totusi sa generalizam!
Sunt si cazuri in care doi oameni ajung sa traiasca impreuna o viata fara sa se insele...Dar sunt extrem de rare!!
ella_c
Postat pe 26 Martie 2009 08:44
Da am auzit si eu de chestia asta...pe undeva prin China parca ... da sunt ffffff rare
BogdanPaul
Postat pe 26 Martie 2009 08:52
mai nu fiti rai...poate ca intr-adevar exista .de ce nu? numai k nu o intalnim noi
diamonditza
Postat pe 21 Mai 2009 22:29
poate exista dragoste vesnica.. insa apar mai multe variati in timp.
la inceput sunt indragostiti, apoi incep sa se cunoasca si sa se placa mai mult, apoin intra in relatie increderea, dupa incredere cred ca vine respectul, sau cam asa ceva, intervine si devotamentul etc... in orice ceaz aceste lucruri nu se intamla de azi pe maine.. se intampla dea cursul anior. insa intodeauna depinde sa fiti "compatibili" ca sa spunem asa.. sa lasati de la voi amandoi.. si sa nu va lasati calcati in picioare. :D
restul mai am de invatat.
bunici din partea mamei sunt despartiti, din partea tatalui moartea ia despartit.
si mai suntexemple.
cathysailor
Postat pe 22 Mai 2009 00:54
http://tinyurl.com/nucpdq


mmar_cella
Postat pe 11 Iulie 2009 20:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
astept si eu o parere... 15 De la: pickard 6 Februarie 2011 21:18
ma deranjeaza 68 De la: GYPSI 16 Aprilie 2010 21:14
durere in suflet 19 De la: bemm 5 Iulie 2011 10:46
Soacra... 24 De la: raymon_a 13 Iulie 2015 17:33
Ma place...nu ma place:)` 14 De la: Nicoleta01 23 August 2010 21:41