Setari Cookie-uri

dar ce se intampla

Sotul se plange tot timpul ca e obosit (cam de min 3 ori pe zi imi zice ca e obosit) si incheie mai toate conversatiile telefonice cu "vorbim". Credeti ca e ceva in neregula? Cum sa imbunatatesc lucrurile? E de vina relatia? Eu? Ce credeti?
Suna putin caraghis topicul meu, chiar daca radeti va rog sa incercati sa va puneti in pielea mea si sa spuneti parearea voastra.
kudika_971484
Postat pe 23 Iulie 2014 09:54
sigur,ca e ceva in neregula...............poate are o problema de sanatate,de servici...........intreaba/l
NEGRUTTTT
Postat pe 23 Iulie 2014 10:02
De la: kudika_971484, la data 2014-07-23 09:54:05 Sotul se plange tot timpul ca e obosit (cam de min 3 ori pe zi imi zice ca e obosit) si incheie mai toate conversatiile telefonice cu "vorbim". Credeti ca e ceva in neregula? Cum sa imbunatatesc lucrurile? E de vina relatia? Eu? Ce credeti?
Suna putin caraghis topicul meu, chiar daca radeti va rog sa incercati sa va puneti in pielea mea si sa spuneti parearea voastra.



1.Pot fi probleme de sanatate,pe care nu le constientizeaza!!Cand si-a verificat starea de sanatate ultima oara???Ii recomand sa o faca,exista afectiuni ascunse,care au ca simptom oboseala accentuata!!
2.Problemele existente la servici pot cauza stres,care afecteaza tonusul si stareea de spirit zilnice!!Discuta cu el,de multe ori ,comunicarea din familie poate inlatura acest stres legat de locul de munca!!
3.Se hraneste suficient de bine?????Se hidrateaza corect,caci lipsa de hidratare conduce la deficitara oxigenare a creierului,ceea ce duce la aparitia starilor de oboseala si somnolenta!!
4.Aveti probleme in familie,despre care nu doresti sa discuti aici???Daca acestea exista,nu trebuie decat sa le rezolvati impreuna si de comun acord!!
5.De cat timp sunteti casatoriti???
6.Nu consideri ca esti stresanta prin numarul convorbirilor telefonice avute cu sotul tau???Nu de putine ori,aceste discutii telefonice devin apasatoare,enervante si inutile,mai ales in timpul programului de lucru!!!Incearca sa vorbesti mai putin la telefon sau rezuma-te la discutarea problemelor urgente si de maxima necesitate!!!
7.Nedand multe detalii,nu putem sa te ajutam asa cum ai dori!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Iulie 2014 11:00
da mai!Oare ce s-a intamplat de s-a sters????
Titanika
Postat pe 23 Iulie 2014 12:27
De la: kudika_15804, la data 2014-07-23 11:00:50
De la: kudika_971484, la data 2014-07-23 09:54:05 Sotul se plange tot timpul ca e obosit (cam de min 3 ori pe zi imi zice ca e obosit) si incheie mai toate conversatiile telefonice cu "vorbim". Credeti ca e ceva in neregula? Cum sa imbunatatesc lucrurile? E de vina relatia? Eu? Ce credeti?
Suna putin caraghis topicul meu, chiar daca radeti va rog sa incercati sa va puneti in pielea mea si sa spuneti parearea voastra.



1.Pot fi probleme de sanatate,pe care nu le constientizeaza!!Cand si-a verificat starea de sanatate ultima oara???Ii recomand sa o faca,exista afectiuni ascunse,care au ca simptom oboseala accentuata!!
2.Problemele existente la servici pot cauza stres,care afecteaza tonusul si stareea de spirit zilnice!!Discuta cu el,de multe ori ,comunicarea din familie poate inlatura acest stres legat de locul de munca!!
3.Se hraneste suficient de bine?????Se hidrateaza corect,caci lipsa de hidratare conduce la deficitara oxigenare a creierului,ceea ce duce la aparitia starilor de oboseala si somnolenta!!
4.Aveti probleme in familie,despre care nu doresti sa discuti aici???Daca acestea exista,nu trebuie decat sa le rezolvati impreuna si de comun acord!!
5.De cat timp sunteti casatoriti???
6.Nu consideri ca esti stresanta prin numarul convorbirilor telefonice avute cu sotul tau???Nu de putine ori,aceste discutii telefonice devin apasatoare,enervante si inutile,mai ales in timpul programului de lucru!!!Incearca sa vorbesti mai putin la telefon sau rezuma-te la discutarea problemelor urgente si de maxima necesitate!!!
7.Nedand multe detalii,nu putem sa te ajutam asa cum ai dori!!!



Cauzele oboselii pot fi multiple; dar este un motiv de ingrijorare , descoperiti cauza si daca ii explici ca tie iti pasa de sanatatea lui poate intelege ca nu o faci ca sa il controlezi ... Analizeaza impreuna cu el situatia si luati decizia corecta , analizele sanguine si un control general cred ca va pot fi de folos . Daca insa este doar dezinteres fata de convorbirile telefonice cu tine poate ar trebui sa discutati deschis care sunt problemele .
kudika_956659
Postat pe 23 Iulie 2014 12:44
De la: kudika_971484, la data 2014-07-23 09:54:05 Sotul se plange tot timpul ca e obosit (cam de min 3 ori pe zi imi zice ca e obosit) si incheie mai toate conversatiile telefonice cu "vorbim". Credeti ca e ceva in neregula? Cum sa imbunatatesc lucrurile? E de vina relatia? Eu? Ce credeti?
Suna putin caraghis topicul meu, chiar daca radeti va rog sa incercati sa va puneti in pielea mea si sa spuneti parearea voastra.


Cred ca l-ai obosit cu telefoanele
-Iulya
Postat pe 24 August 2014 16:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare sa mai stam impreuana? 10 De la: darksukkubus69 24 Aprilie 2010 12:58
diferenta dintre iubire si obsesie 45 De la: Micael 25 Octombrie 2010 11:35
sms de dragoste noaptea 10 De la: crysa_tm 8 Septembrie 2010 15:44
Cum ati reactiona sa stiti ca in locul in care planuiai sa ajungi, la o anumita ora dar - din cvarii motive nu ai reusit - au avut loc explozii cu bombe!!!! 16 De la: lonely_soul 25 Iunie 2009 21:50
relatie discreta 98 De la: 8 Iunie 2018 15:06