Setari Cookie-uri

Origini reale :)

ok sa inteleg totusi ca aici se poarta odiscutie savanta referitoare la "creatia Divina" si stiinta evolutiva?????

sau dam citate despre extraterestrii?????

nu de alta dar pe scara evolutiva si din cate imi amintesc eu bine pt Dumnezeu timpul nu exista, nu are definitie in conceptia lui asa ca impletit cele 2 teorii pot coexista foooart usor... cretia Divina s-a facut in timp facand finta umana sa evolueze de la stadiul de animal spre stadiul de fiinta cugetatoare si pana la coada autodestructiva...
daca mai luam si alte chestii la puricat descoperim ca "umanitatea " in sne este ca un "cancer " pt planeta Pamant deci au loc si teoriile conspirative referitoare la extraterestii ...
buuun si am ajuns de unde am plecat... nu am habar cine m-a creat sau cine m-a "adus" pe Pamant....
ma ajuta cu ceva sa cuget la "facerea lumii" ...cu siguranta da.. e extraordinar de frumoasa lupta "pamantului" cu umanitate.... insa e patetica asocierea sau disocierea cretiei divine de stiinta.pur si simplu pt ca una fara alta nu prea exista...

spunea frumos GI _JOE "cu totii avem un Dumnezeu, mai mult sau mai putin real" doar ca nu recunoastem....cum ar fii banii ,iubirea , ura, alah, Dumnezeu , isis, ra, etc etc etc puteti voi enimera o gramada de alti zei carora involuntar sau voluntar "ne inchinam " viata.

in plus... incepe "Saptamana Patimilor" si discutia asta e... putin depasita.
dandanaua_reloaded
Postat pe 10 Aprilie 2009 08:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Contractele de dansatoare externe-urgent.. 8 De la: kudika666 13 Iunie 2009 16:39
Facultatea de Limbi Straine, Bucuresti 4 De la: elena010 3 Ianuarie 2013 10:18
cum fac sa-mi aflu defectele profesionale 6 De la: laurathegirl 8 Martie 2009 14:20
Un Coafor de Vis ! 3 De la: Full_Metal_Jacket 26 Februarie 2009 10:21
ceva nou si sigur pe timp de criza 0 De la: 14 Decembrie 2009 13:34