Setari Cookie-uri

Negru sau ROsu?

am mai postat un subiect dar fara prea mult succes asa ca incerc si aici.sunt bruneta si port forte mult negru gri si alb..As vrea sa-mi colorez garderopa..mai nou am pata pusa pe rosu..Azi mi-am luat cizme rosii dar cand am ajuns acasa nu prea mai eram incantata tare.Vroiam sa-mi iau si un trenci gheaca si poseta rosie dar cred ca traman numai la ideea posetei.INtrebarea mea e ..SE MAI PORTA ROSU?? sau sunt total pe dinafaradati-mi idei cum sa le asortez.
alina2809
Postat pe 27 Ianuarie 2009 23:57
Tzi-ash recomanda roshul. E culoarea mea favorita
Dangereux
Postat pe 31 Ianuarie 2009 10:48
Esti blonda, da?Pun pariu ca iti sta fantastic in rosu.Acum tu nu te mai lua dupa moda poate tie nu iti sta bine.Spui ca te imbraci mult in negru...esti emmo:P sau esti mai plinutza:)?Tu incearca orice asa ai sa vezi ce ti se potriveste si ce nu...si lasa moda...
ramona_elisa
Postat pe 1 Februarie 2009 18:54
scuze am vrut sa spun bruneta:P
ramona_elisa
Postat pe 1 Februarie 2009 18:55
pai nu conteaza daca se mai poarta rosu sau nu...daca tie ti place cum iti sta si te simti bine imbracata asa...in plus la brunete le sta bine cu orice culoare
summer_love
Postat pe 1 Februarie 2009 19:35
De la: ramona_elisa, la data 2009-02-01 18:54:12Esti blonda, da?Pun pariu ca iti sta fantastic in rosu.Acum tu nu te mai lua dupa moda poate tie nu iti sta bine.Spui ca te imbraci mult in negru...esti emmo:P sau esti mai plinutza:)?Tu incearca orice asa ai sa vezi ce ti se potriveste si ce nu...si lasa moda...


nu-s emmo:)) auzi la ea emoo.nu toti care se imbraca in negru sunt emmo.si plinuta nu-s am 53 de kg la 1.73.e pur si simplu o culoare care imi place.Si sper sa-mi stea bine... ramane de vazut
alina2809
Postat pe 2 Februarie 2009 01:01
eu doar am intrebat nu am vrut sa jignesc...nu am nimic cu nimeni , numai ca am remarcat ca acesti gen de oameni se imbraca in negru, este doar o constatare de-a mea dar nu batuta-n cuie.Si mie imi place sa ma imbrac in negru, numai ca aud mereu intrebarea asta : "ti-a murit cineva?:)) mi se pare chiar jenant.Ma bucur ca esti multumita de tine si din ce ai descris esti o tipa numai buna de ...imbracat:)).Apropo o replica de agatzat femei :"dezbraca-te vreau sa vorbim" :))
ramona_elisa
Postat pe 4 Februarie 2009 01:33
se poarta rosu,o geanta sau o esarfa poti adauga cizmelor tale si e ok
bebe_Cristina
Postat pe 5 Februarie 2009 16:21
Desi poate parea o combinatie putin excentrica, se poarta mov-rosu, verde-rosu...sunt culori care mie imi plac foarte mult si imi stau bine, si eu sunt bruneta:) chiar am vazut zilele astea cateva vitrine noi, rosu, verde si albastru marin in abundenta. Dar sa nu uitam de combinatia roz-mov cu un blue jeans care e fantastica.
BabyDanutza
Postat pe 5 Februarie 2009 16:23
Sa combinam cat mai multe culori tipatoare pt ca "se poarta" si aratam ca niste papagali! Marfa! Asa da sfaturi
Movul dupa mine este o culoare greu de asortat, pasagera, si sezonul viitor te vei uita la hainele din dulap gandindu-te ca ai irosit banii de pomana. Verdele accentueaza cearcanele (daca este vb de o bluzita verde), galbenul este f pretentios de asemenea pt ca se "oglindeste" in culoarea dintilor, asa ca think twice! Mai bine investiti in haine de calitate, culori "acceptabile" si usor de accesorizat si purtat, decat un curcubeu in dulapior si nimic spectaculos...
mrskattousa
Postat pe 5 Februarie 2009 18:18
Albastru marin este chiar culoarea primaverii...face senzatie pe catwalk recently...
I like that!
mrskattousa
Postat pe 5 Februarie 2009 18:20
ai dreptate intr-un fel...movul nici mie numi place in schimn verdele(culoare mea favorita) oricum ma gandeam sa asortez rosu cu negru:D daca tot am o obsesie cu negru. inca nu am avut tupeul sa ma imbrac in cizmele cele noi tare nu
alina2809
Postat pe 6 Februarie 2009 01:28
De la: alina2809, la data 2009-02-06 01:28:09ai dreptate intr-un fel...movul nici mie numi place in schimn verdele(culoare mea favorita) oricum ma gandeam sa asortez rosu cu negru:D daca tot am o obsesie cu negru. inca nu am avut tupeul sa ma imbrac in cizmele cele noi tare nu


Go for it si incalta-le! Se va termina iarna si o sa-ti para rau...
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 06:43
Daca tie iti place rosul nu ai dc sa nu il porti....
_dulcik_
Postat pe 10 Februarie 2009 11:42
De la: mrskattousa, la data 2009-02-05 18:18:20Sa combinam cat mai multe culori tipatoare pt ca "se poarta" si aratam ca niste papagali! Marfa! Asa da sfaturi
Movul dupa mine este o culoare greu de asortat, pasagera, si sezonul viitor te vei uita la hainele din dulap gandindu-te ca ai irosit banii de pomana. Verdele accentueaza cearcanele (daca este vb de o bluzita verde), galbenul este f pretentios de asemenea pt ca se "oglindeste" in culoarea dintilor, asa ca think twice! Mai bine investiti in haine de calitate, culori "acceptabile" si usor de accesorizat si purtat, decat un curcubeu in dulapior si nimic spectaculos...


Parfaitement d`accord !
Kittynelle
Postat pe 15 Februarie 2009 20:51
De la: mrskattousa, la data 2009-02-05 18:18:20Sa combinam cat mai multe culori tipatoare pt ca "se poarta" si aratam ca niste papagali! Marfa! Asa da sfaturi
Movul dupa mine este o culoare greu de asortat, pasagera, si sezonul viitor te vei uita la hainele din dulap gandindu-te ca ai irosit banii de pomana. Verdele accentueaza cearcanele (daca este vb de o bluzita verde), galbenul este f pretentios de asemenea pt ca se "oglindeste" in culoarea dintilor, asa ca think twice! Mai bine investiti in haine de calitate, culori "acceptabile" si usor de accesorizat si purtat, decat un curcubeu in dulapior si nimic spectaculos...


Foarte tare! Mai zi-ne! (pe bune, nu fac misto)
Kathara
Postat pe 17 Februarie 2009 13:53
eu zic sa combini negru cu rosu...mi se pare foarte tare combinatia...
Lexy87
Postat pe 1 Aprilie 2009 06:43
Oooo belea daca esti bruneta rosu e culoarea perfecta ! cel putin eu o ador:D! nu stiu de ce conteaza atat de mult la tn ce culori sunt la moda atata timp cat tie iti sta bn si te avantajeaza o anumita culoare sau un anumit tip de imbracaminte! Conteaza sa te simti tu bine nu sa zica lumea:" wow esti la zi cu moda dar in gandu lor....pfoaaa ii sta groaznic asa:))))
lady_gaga_01
Postat pe 5 Aprilie 2009 00:41
Rosu evident.....nu suport negrul, n-am nici macar o bluza neagra...pantaloni da...A trebuit sa merg la o inmormantare si am constatat ca nu am nici macar o bluza, macar una, neagra..si sunt ffff multumita. Ce e aia negru? Eu am 32 de ani, sunt tanara. De ce sa ma imbrac in negru?...Eu sunt lesinata dupa verde...
pisicuta_danapaula
Postat pe 5 Aprilie 2009 08:46
eu cred ca nu conteaza daca este la moda sau nu o anumita culoare! pentru mine la moda inseamna ceea ce-mi place si cu ce-mi sta bine, indiferent de culoare! ador combinatii de genul : rosu-alb-negru, alb-verde, alb-crem, si orice cu verde care-i culoarea mea preferata! daca spui ca esti bruneta, atunci iti sta bine cu rosu.
Lulli
Postat pe 5 Aprilie 2009 12:24
rosul este o culoare care sa potriveste unei brunete si eu as alege dintre negru si rosu tot rosu, culorile mele preferate sunt verdele, rozul, galbenul, albastrul acestea predomina in garderoba mea
yumy
Postat pe 6 Aprilie 2009 17:43
rosul este o culoare energica, pasionala, care se remarca imediat. Preferata de designeri, indiferent de sezon, culoarea trebuie purtata cu atentie, pentru ca nu poate insoti orice nuanta, in general se recomanda combinatiile de rosu si culori inchise si NEVER cu albastru sau galben
xtina56
Postat pe 12 Aprilie 2009 11:47
E TARE COMBINATIA "ROSU- NEGRU", in definitiv ce te intreseaza daca ROSU e la moda? daca iti place poarta si gata ....e culoare mea preferata si eu port ' negru-rosu " fiind bruneta si nu ma intereseaza daca se poarta sau nu .......eu il port pentru ca imi place. ...si da iti poti luat o geanta rosie sau alt accesoriu .... te pup.
ferero
Postat pe 9 Mai 2009 05:07
tare combinatia rosu negru dar pentru cine se potriveste
yumy
Postat pe 10 Mai 2009 06:59
incearca sa porti mai multe culori, nu doar negru si rosu.
SugarBubbles
Postat pe 17 Mai 2009 09:16
si eu sunt bruneta ,si vreau sa sp ca,port si mai ales combinatia negru-rosu e perfecta.conteaza foarte mut cum asortezi culorile si ti mai dau un sfat turcoazul se poarta si pe noi brunetele ne prinde culoarea...rozul .....lasa griul si clorile triste pt ca nu se mai poarta apropo dak ti-ai luat cizmele rosii sa nu mai adaugi nimic in asortarea lor
orty_ciresica
Postat pe 17 Mai 2009 12:13
De la: alina2809, la data 2009-01-27 23:57:42am mai postat un subiect dar fara prea mult succes asa ca incerc si aici.sunt bruneta si port forte mult negru gri si alb..As vrea sa-mi colorez garderopa..mai nou am pata pusa pe rosu..Azi mi-am luat cizme rosii dar cand am ajuns acasa nu prea mai eram incantata tare.Vroiam sa-mi iau si un trenci gheaca si poseta rosie dar cred ca traman numai la ideea posetei.INtrebarea mea e ..SE MAI PORTA ROSU?? sau sunt total pe dinafaradati-mi idei cum sa le asortez.


poate suna deja "fumata" replica asta, dar chiar se poarta ce te prinde bine... depinde cu ce-ti sta bine tie...unele culori te avantajeaza, altele nu...depinde de cum stii tu sa combini culorile, materialele...hainele in general...
ralukutya
Postat pe 21 Mai 2009 14:24
http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html
kudika051526
Postat pe 13 Iulie 2009 12:29
De la: kudika051526, la data 2009-07-13 12:29:27http://www.ro-online.ro/cocoshel-29211.html

u cred ca ai scris 122 de msj numai cu chestia asta...obsedata esti
_dulcik_
Postat pe 14 Iulie 2009 11:38
negru categoric

www.ramonarusu.com
ramonarussu
Postat pe 16 Iulie 2009 10:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
haine online 26 De la: cute_birdie 28 Ianuarie 2015 18:35
tendinte vintage si retro! 15 De la: iacobescu 30 August 2010 19:34
Ceasul un instrument de masurã a timpului sau un obiect de fiþã? 11 De la: Florenina 13 Iulie 2011 15:29
cauti sa te distrezi in weekend? 10 De la: _dulcik_ 14 Iulie 2009 11:36
Negru sau ROsu? 33 De la: mitura 25 August 2009 21:19