Setari Cookie-uri

Sa iert ...?

Sunt cu pretenu meu de un an si o luna.. ...ca in orice cuplu....mici certuri ...etc...o perioada a fost nasoala...era timpu sa plece..in voiaj....eu nu stiam ce sa fac..cum sa reactionez...el..la fel...speriat k va pleca de langa mine...si cu toate astea...imi spusese k se va raci de mine....si eram speriata ..crezand k atunci knd va pleca..va renunta la mine... ...pan knd...s`a luat o pauza...decizia lui nu a mai plecat..si timp de o luna incepuse o legatura cu una...care ..inainte de asta...spunand mie..k va fi bine..k el e numai al meu...eu numai a lui.....si crezand lucru asta...am zis k e ok..am avut incredere in el..pan knd...s`a terminat pauza..si ..l`am prins...in aceeasi zi...k era alta treaba...mi`a spus..k a fost doar un sarut..nimica altceva....si acuma nu mai pot sa l iert...knd nu e cu mine..devin "paranoia"...k in luna aia de zile..a ascuns aspectul ala atat de bine..k mie teama..sa nu faca lucru asta din nou...

nush ce sa fac..sa`l iert ..sa trec peste..sau...stop relatie?:|
Boobooruza
Postat pe 28 Ianuarie 2009 00:13
Nu am intels exact povestea ta...dar pot sa iti spun ca si eu trec prin asa ceva...diferenta e ca noi suntem impreuna de 3 ani de zile, iar de 2 ani locuim impreuna...am aflat ca ar avea ceva cu o tipa...am gasit o discutie pe mess si un mail ....era foarte clar, nu o simpla banuiala. Mi-am fcaut bagaju si am plecat ..el acuma incearca sa ma faca sa il iert...insa chiar daca as putea sa iert NU POT SA UIT..sa ma prefac ca totul este ok. Mi-e greu dar nu pot..momentan suntem despartiti si nu stiu daca o sa reluam relatia....
angi_ca
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:15
sa inteleg ca te-a trisat..
ok..de ce l-ai ierta..? de unde ai siguranta ca nu o va face din nou...?
SPOTYYY
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:41
regreta foarte mult...ceea ce `a facut...si mi`a promis jurat...etc..k n`o va face....dar..eu stiu..:|

sigurantsa nu prea am ...incredere la fel...doar sa las timpu sa rezolve??...
Boobooruza
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:38
uita-l ca cine stie cand iti va face la fel si sar putea sa fie prea tarziu de regretre
sirena22
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:38
nu are rost sa ierti.. si asa viata e scurta
Asynia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:41
pff.. fetelor.. si eu sunt cu cineva de 2 ani si jumatate .. au fost ani plini de tot fe lul de chestii si rele si bune si foarte bune.. la mine a fost mai complicata treaba inca de la inceput.. dar oricum ideea e ca el m-a inselat la 1 luna jumate dupa ce am inceput relatia si a durat aceasta treaba vreo 2-3 luni.. lucru de care eu am aflat abia dupa 4 luni dupa ce am intrat la el in mail si am gasit acolo toata arhiva lui de mess si am vazut ce a vorbit cu respectiva :))) foarte complicat.. si m-a inselat cu fosta lui prietena.. cea pe care o lasase cumva pentru mine:) normal ca m-am despartit de el..el cu pareri de rau.. eu eram intr-un oras.. el era la buc la fac cand i-am spus ca am aflat despre .. a venit cu primul tren la mine sa-si ceara iertare si tot asa .. l-am iertat dupa vreo 2 sapt .. deoarece atat de mult puteam sa tin la el.. dar nu am putut sa uit niciodata despre asta.. si acum dupa 2 ani tot imi aduc aminte cuv cu cuv ce am citit eu acolo...si plus ca treburile nu s-au terminat aici .. offf,, a mai avut scapari..dar nu am putut sa stam departe unul de altul.. chiar daca lucrurile sunt bune acum.. nu pot avea deloc incredere in el.. nu pot suporta gandul cand el trebuie sa plece in ro singur si eu sa ramana aici(uk) , deoarece il cred in stare de orice cu toate ca imi saruta si picioarele si imi spune ca ma iubeste si ca sa nu mai fiu babaloaica pentru ca el nu mai face nimic :-?? .. acum e plecat pentru 1 luna in ro .. are numai 3 zile de cand a plecat si deja innebunesc.. dar incerc sa nu-i arat .. gata ca deja am sccris cam mult.. sper sa intelegeti ceva si sa nu faceti ca mine... sa rupeti relatia cand inca nu sunt atat de multe sentimente la mijloc.. sa aveti curajul pe care eu nu l-am avut
elie
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:16
Are Hi5 sau ceva pe-acolo? testeaza-l .. ia niste poze de fata frumoasa, fa-ti un cont fals si scrie=i, dansu-te la el .. in functie de cum va reactiona te linistesti .. sau nu.
Kathara
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:21
buna seara elie. nu stiu dc faza cu hi5 e o solutie...o sa suferi mai mult cd iti vei da seama k el vrea sa se intalneasca cu fata din poza respectiva.....pt k asta se va intampla sigur...
ev1lb1zn1tch
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:27
De la: ev1lb1zn1tch, la data 2009-01-28 19:27:10buna seara elie. nu stiu dc faza cu hi5 e o solutie...o sa suferi mai mult cd iti vei da seama k el vrea sa se intalneasca cu fata din poza respectiva.....pt k asta se va intampla sigur...


pai atunci stie sigur si nu se mai framanata/
Kathara
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:36
Nici o sansa cu hi5`ul...crede`ma...si l`a anulat pentru mine....si a facut altu hi5`ul NOSTRU

adevaru e..k acuma...chiar face tot ce sta in putinta sa`mi demonstreze..k n`o sa mai faca aceeasi greseala....tra lala....si tin enorm la el..k sa renunt atat de usor
Boobooruza
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:30
Odata ce iti pierzi increderea intr-o persoana nu cred ca mai e cale de intoarcere.
VA ROG NU-I MAI ACCEPTATI PE ACESTI INSELATORI CA DE AIA CONTINUA SA O FACA.
kerigan_ro
Postat pe 15 Aprilie 2009 06:06
Fi tare te rog ....asa fac toti cand nu le mai merge cu alta se intorc
kerigan_ro
Postat pe 15 Aprilie 2009 06:08
De la: Asynia, la data 2009-01-28 18:41:29nu are rost sa ierti.. si asa viata e scurta

Poate tocmai d'aia ar trebui sa-l ierti.

Postat pe 15 Aprilie 2009 06:15
nu-l ierta....o va face iar de asta te asigur...iar fericirea ta e k si pierduta.....o sa suferi iar,o sa te superi ori de cite ori iti vei aduce aminte si ai sa devii o sotie(in cazul in care se va intimpla nefericirea sa ii spui da)si vei ajunge sa astepti ingrijorata sotul cel zburdalnic si infidel,care normal ca te va minti ca a fost cu prietenii sau o neintelegere la munca.eu am o relatie de 3 ani...a fost totu miere pina sa aflu ce aventurier inrait am linga mn....ma prostit cu vb dulci si a venit cu scuzele de rigoare si am iertat
little_curly
Postat pe 2 Ianuarie 2010 07:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a iubi o persoana casatorita 1118 De la: 6262 27 Iunie 2012 08:08
Am si eu o problema psobil infantila 3 De la: miss_darine 2 Noiembrie 2009 21:45
am fost inselata de sotul meu, cine ma poate sfatui ce sa faca? 25 De la: _oktober_ 18 Februarie 2011 08:11
O decizie foarte grea... 28 De la: my_chocolat 15 Februarie 2009 14:31
rana pe uter 3 De la: kudika184484 22 Martie 2012 11:05