Setari Cookie-uri

sotia inselata

ce ati face daca l-ati gasi pe sotul vostru in dormitor cu o femeie cu ceva ani buni mai tanara decat el si mai ales ca tu nci nu teai gandit vreodata la asa ceva
orosanmaria
Postat pe 1 Februarie 2009 18:54
Divort...clar, nu ai cu sa treci peste asa ceva...nu e vorba de iertat ci de uitat! Si daca accepti si incerci sa refaci casnicia crezi sa o uiti, ca o sa iti scoti din cap imaginea? Eu una nu as putea...sau mai bine zis nu amputut
angi_ca
Postat pe 1 Februarie 2009 18:58
sincer as pleca si nu m-as mai uite in spate,poate ca daca ar incerca sa ma si caute dupa l-as calca cu masina oricum.as disparea complet din viata lui si el din a mea.asa ceva nu merita nici macar sa te mai priveasca
iuliaaissha
Postat pe 1 Februarie 2009 18:59
Depinde si ce fel de om este el...,eu am aflat de relatia sotului cu respectiva(ai au avut o relatie si pana sa ne castorim,pe atunci doar ea maritata)si i-am aruncat hainele in curte,unde au stat doua zile pana ce s-a hotarat ce vrea de la viata,a venit si-a adunat hainele(le-a spalat singur)si am luat-o de la capat,avem doi copii impreuna si pt ei chiar as face orice sacrificiu,adevarul ca si el este un om minunat,doar ca nu vrea sub nici-o forma sa stea in romania,acum suntem la distanta si au intervenit altele...dar l-am vindecat repede atunci de iubirea lui din tinerete.
o_inima_pustie
Postat pe 2 Februarie 2009 14:17
Crezi ca merita dupa 30 de ani de casnicie sa dau cu piciorul la tot sa vina alta in tot ce am realizat sau sa incerc eu sa ma schimb sa-mi traiesc viata si sa mi-o schimb?
orosanmaria
Postat pe 3 Februarie 2009 09:37
m-am gandit si la divort dar nu cred ca merita sa-i dau si aceasta satisfactie,probabil asta asteapta
orosanmaria
Postat pe 3 Februarie 2009 09:39
De la: MiaOrosan, la data 2009-02-03 09:39:45m-am gandit si la divort dar nu cred ca merita sa-i dau si aceasta satisfactie,probabil asta asteapta


da ii dai satisfactie: de a-l ierta si de a trece prea usor peste gresala lui , gresala pe care sigur o va repeta in viitorul apropiat

asa vrei sa-ti traiesti in continuare viata alaturi de el:el greseste iar tu ierti ca doar aveti 30 de ani de casnicie,el nu s-a gandit la acest aspect la acesti 30 de ani petrecuti impreuna?
donttouch
Postat pe 3 Februarie 2009 09:47
Daca ii poti lua tot si sa pleci,fa-o.Daca nu ramai cu el,dar traieste-ti viata.Una e sa inseli,sa ai o aventura,dar sa o faci in dormitorul conjugal,asta nu se iarta!
ELADA36
Postat pe 3 Februarie 2009 19:14
nu am trecut prin asa ceva...dar daca a facut asa ceva in casa voastra inseamna ca nu te respecta deloc...locul amantelor e in alta parte, nu in dormitorul vostru conjugal!
roxannaa
Postat pe 3 Februarie 2009 19:39
din partea mea sa nu existe amante!!!! sau amanti
indiferent d cati ani d casnicie aveti eu spun k asa ceva nu s trece cu vederea...gandeste te numai cum va fi viata ta d acum inainte alaturi d el...
rocka
Postat pe 3 Februarie 2009 23:37
Ai si tu dreptate...daca sunt 30 de ani...e nasol rau. dar totusi la tine in casa??? chiar asa? depinde si de reactia lui...ce face? zice ceva? regreta ce a facut? sau vrea sa continue cu aia?
oricum tu stii cel mai bine ce trebuie sa faci...poate nu ar trebui sa iei o hotarare acum..mai lasa sa treaca ceva timp, eventual daca poti muta-te la o prietena, la parinti..undeva si daca el vrea sa va fie bine din nou impreuna va face ceva sa te ajute sa treci peste...probabil ca nu o sa uiti niciodata, dar macar sa ierti si sa treci peste ceea ce s-a intamplat! Parerea mea
Am patit si eu ceva de genul asta acum 2 saptamani, doar ca nu l-am prins in fapt si nici nu suntem casatoriti (locuim impreuna)...dupa ce am descoprit vrajeala lui cu alta mi-am facut bagajul si m-am mutat (acum stau in chirie) pe moment vroiam sa pun punct relatiei...era tradarea prea mare, minciuna prea grosolana...el a insistat cu mesaje si telefoane cu flori, cu vorbe dulci, cu gesturi romantice ...l-am iertat. Nu ne-am impacat si nici nu am uitat ce a facut...pe viitor nu stiu ce o sa fac...
cred ca depinde el..daca reuseste sa ma recucereasca poate sa ma intorc la el...daca nu...next!
angi_ca
Postat pe 3 Februarie 2009 23:47
am uitat sa mentionez ca suntem de 3 ani impreuna si de 2 ani locuim impreuna...
angi_ca
Postat pe 3 Februarie 2009 23:49
divort nici nu as mai sa pe ganduri
odata ce insala o data o fac si a doua oara foarte usor ....
nu am fost pusa in postura asta dar stiu cum sunt barbati si nu numai...

Postat pe 3 Februarie 2009 23:52
divort nici nu as mai sa pe ganduri
odata ce insala o data o fac si a doua oara foarte usor ....
nu am fost pusa in postura asta dar stiu cum sunt barbati si nu numai...

Postat pe 3 Februarie 2009 23:52
de atunci ,din octombrie se poarta foarte frumos cu mine cu totul diferit fata de cei 30 de ani pana atunci,imi spune ca regreta si ca a fost prima data dar nu pot sa cred si gandurile rele ma macina si nu pot avea incredere in ce imi spune
orosanmaria
Postat pe 4 Februarie 2009 08:14
oooo, ea nu ar iesi vie din mainile mele, clar iar el...hmmm...l-as tortura...in fiecare zi...stiu eu cum
_oktober_
Postat pe 4 Februarie 2009 09:11
Pai trebuie sa ii arati cine este sefa, sa il chinui o vreme, dupa care sa te desparti de el, auzi, lui ii trebuiau prospaturi, numai la asta sa te gandesti...in afara de faptul ca te-a inselat, lucru groaznic, este evident ca ii fug ochii dupa mult timp si probabil nu este prima data cand face asa ceva

Postat pe 4 Februarie 2009 09:18
ii scot ochii
_oktober_
Postat pe 4 Februarie 2009 09:20
De la: _oktober_, la data 2009-02-04 09:20:39ii scot ochii



asa, fii dura ! :))

Postat pe 4 Februarie 2009 09:34
daca asta era motivul pt care ma inseala...pt ca ii fug ochii...rezolvam problema nu tratam doar simptomatic. cautam sursa problemei
pt tine
_oktober_
Postat pe 4 Februarie 2009 09:40
Doamnelor, vreti razbunare cat inca nu ati renuntat la prezenta lui in viata voastra? Am o propunere, poate ca va surade ideea ! Cea mai grozava tortura pentru un barbat - orice legat de sex ! Il legi de pat, si maini si picioare si la ochi. Aplici, cu degete tandre, ulei aromatic cald pe piept, sa curga putin pe abdomen, apoi stergi cu cuburi de gheata , pe care le lasi sa se topeasca si sa curga. Desenezi cu unghiile cercuri , spirale, linii curbe pe pielea lui pana pe coapse si picuri ceara parfumata din loc in loc, fara a pierde din vedere cantitatea - doar cate o picatura ! - si nici locul - doar nu vrei sa-l omori, il torturezi putin . Il alinti in locurile intime si , cand vezi ca se aprinde , mai adaugi un cub de gheata. Il tii calare, ca pe un armasar salbatic ce trebuie domesticit, imbracata fiind ca o adevarata amanta, cu toate desuurile intrigant de transparente si provocatoare, pe care le-a vazut inainte de a-l lega la ochi. Chinuiti-l cat vreti voi si apoi lasati-l sa adoarma legat si neterminat ! Va va implora sa il iertati , si , poate o sa mai vrea si alta data, dar sa o terminati cu o partida de vis- era sa scriu altceva ... Radem si glumim , dar e clar ca trebuie domesticiti si asta e treba de femei !!!!!
maria_zada
Postat pe 4 Februarie 2009 10:03
De la: maria_zada, la data 2009-02-04 10:03:49 Il legi de pat, si maini si picioare si la ochi. Aplici, cu degete tandre, ulei aromatic cald pe piept, sa curga putin pe abdomen, apoi stergi cu cuburi de gheata , pe care le lasi sa se topeasca si sa curga. Desenezi cu unghiile cercuri , spirale, linii curbe pe pielea lui pana pe coapse si picuri ceara parfumata din loc in loc, fara a pierde din vedere cantitatea - doar cate o picatura ! - si nici locul - doar nu vrei sa-l omori, il torturezi putin . Il alinti in locurile intime si , cand vezi ca se aprinde , mai adaugi un cub de gheata. Il tii calare, ca pe un armasar salbatic ce trebuie domesticit, imbracata fiind ca o adevarata amanta, cu toate desuurile intrigant de transparente si provocatoare, pe care le-a vazut inainte de a-l lega la ochi.

Nu gandesti rau!

Postat pe 4 Februarie 2009 10:14
De la: maria_zada, la data 2009-02-04 10:03:49Doamnelor, vreti razbunare cat inca nu ati renuntat la prezenta lui in viata voastra? Am o propunere, poate ca va surade ideea ! Cea mai grozava tortura pentru un barbat - orice legat de sex ! Il legi de pat, si maini si picioare si la ochi. Aplici, cu degete tandre, ulei aromatic cald pe piept, sa curga putin pe abdomen, apoi stergi cu cuburi de gheata , pe care le lasi sa se topeasca si sa curga. Desenezi cu unghiile cercuri , spirale, linii curbe pe pielea lui pana pe coapse si picuri ceara parfumata din loc in loc, fara a pierde din vedere cantitatea - doar cate o picatura ! - si nici locul - doar nu vrei sa-l omori, il torturezi putin . Il alinti in locurile intime si , cand vezi ca se aprinde , mai adaugi un cub de gheata. Il tii calare, ca pe un armasar salbatic ce trebuie domesticit, imbracata fiind ca o adevarata amanta, cu toate desuurile intrigant de transparente si provocatoare, pe care le-a vazut inainte de a-l lega la ochi. Chinuiti-l cat vreti voi si apoi lasati-l sa adoarma legat si neterminat ! Va va implora sa il iertati , si , poate o sa mai vrea si alta data, dar sa o terminati cu o partida de vis- era sa scriu altceva ... Radem si glumim , dar e clar ca trebuie domesticiti si asta e treba de femei !!!!!
pedeapsa este cand dupa toate astea,atunci cand isi doreste mai mult,tu sa il lasi balta si sa pleci...iar pe el sa-l lasi legat.
dana_mv
Postat pe 4 Februarie 2009 11:16
Draga Mia, increderea se va reface greu sau niciodata. Oricum, pararea mea este ca nu trebuie sa divortezi decat daca intre voi nu mai poate fi vorba de o relatie civilizata sau daca s-a sters orice urma de dragoste sau respect. 30 de ani de canicie nu pot fi aruncati usor... Cu totii trecem, de-a lungul vietii, prin diferite perioade "de criza" iar barbatii au acest comportament mai accentuat decat femeile. Eu cred ca ar trebui sa te valorizezi pe tine ceva mai mult (sa mergi mai des la coafor, sa nu fii cicalitoare - stim cu toate ca noi avem acest stil... - sa te comporti ca si in perioada in care el incerca sa te cucereasca, oricum ingrijeste-te mult mai mult decat pana acum - asta iti va da si ceva mai multa incredere in tine si, oricum face foarte bine.) "Pedeapsa" sexuala mentionata nu stiu daca este o solutie... Dar daca i-ai pasa niste sarcini atunci cand tu iti faci unghiile.... daca ati merge amandoi, din cand in cand la o cabana la munte... Comunicarea in relatie este cheia succesului. Oricum, analizeaza-te, vezi ce imbunatatiri poti sa iti aduci (poate ai fost prea pasiva sau din contra, prea activa...) Cu trecerea timpului, in relatia de cuplu, poate interveni obisnuinta - poate din cauza asta a intervenit momentul de infidelitate - asta nu inseamna ca el nu te mai iubeste sau ca el uita relatia voastra... Tu cunosti cel mai bine situatia si momentul cand (si cat) trebuie sa faci un anume pas pentru sau impotriva acestei relatii. Tu stii daca merita sa treci cu vederea sau sa pui punct relatiei. Iti urez succes in alegerea corecta si nu uita: toti avem dreptul la iubire si respect - nu esti cu nimic mai prejos fata de "tinerica" din momentul infidel.
popa4mihaela
Postat pe 6 Februarie 2009 13:21
De la: popa4mihaela, la data 2009-02-06 13:21:33Draga Mia, increderea se va reface greu sau niciodata. Oricum, pararea mea este ca nu trebuie sa divortezi decat daca intre voi nu mai poate fi vorba de o relatie civilizata sau daca s-a sters orice urma de dragoste sau respect. 30 de ani de canicie nu pot fi aruncati usor... Cu totii trecem, de-a lungul vietii, prin diferite perioade "de criza" iar barbatii au acest comportament mai accentuat decat femeile. Eu cred ca ar trebui sa te valorizezi pe tine ceva mai mult (sa mergi mai des la coafor, sa nu fii cicalitoare - stim cu toate ca noi avem acest stil... - sa te comporti ca si in perioada in care el incerca sa te cucereasca, oricum ingrijeste-te mult mai mult decat pana acum - asta iti va da si ceva mai multa incredere in tine si, oricum face foarte bine.) "Pedeapsa" sexuala mentionata nu stiu daca este o solutie... Dar daca i-ai pasa niste sarcini atunci cand tu iti faci unghiile.... daca ati merge amandoi, din cand in cand la o cabana la munte... Comunicarea in relatie este cheia succesului. Oricum, analizeaza-te, vezi ce imbunatatiri poti sa iti aduci (poate ai fost prea pasiva sau din contra, prea activa...) Cu trecerea timpului, in relatia de cuplu, poate interveni obisnuinta - poate din cauza asta a intervenit momentul de infidelitate - asta nu inseamna ca el nu te mai iubeste sau ca el uita relatia voastra... Tu cunosti cel mai bine situatia si momentul cand (si cat) trebuie sa faci un anume pas pentru sau impotriva acestei relatii. Tu stii daca merita sa treci cu vederea sau sa pui punct relatiei. Iti urez succes in alegerea corecta si nu uita: toti avem dreptul la iubire si respect - nu esti cu nimic mai prejos fata de "tinerica" din momentul infidel.
ELADA36
Postat pe 6 Februarie 2009 19:08
Draga Mihaela,consideri ca mai poate fi vorba de respect cand te insala.....in casa ta,in patul tau??Eu pot spune sigur ca nu.Putea sa o faca oriunde altundeva,sa nu stie nimeni si totul era o.k(sa zicem) Dar asa....Ma tem ca nu o sa poata uita si ierta niciodata.Eu nu as face-o....Cat priveste o relatie civilizata ,cred ca ea poate exista si in aceste conditii,dar nu cred ca ar mai putea fi vorba de iubire.E greu sa faci pasul spre divort la o anumita varsta si dupa atatia ani de convietuit.
ELADA36
Postat pe 6 Februarie 2009 19:13
Buna fetelor. Sunt noua si desi am citit d multe ori povestile voastre p site, niciodata n-am indraznit sa scriu si eu...pana acum. Dar hai sa va spun ce-mi da mie batai de cap:
Sotul meu are abonam la tel p numele meu. Intr-o zi, hoinarind p net, mi-am zis sa-mi fac cont pt nr resp din dorinta d a face unele modificari(discutasem deja despre asta) Dupa activarea contului am obs, din intamplare ca pot avea acces la toate apel p care l initia el, si cum in ultimele 2,3 luni avusese niste facturi uriase mi-am zis sa-mi arunc si eu o privire(el nu era lg mine). Stupoare: observ ca se trimit sms in mod regulat la un nr de tel, zilnic cate 7, 8 sms. Caut in tel lui acel nr si la nume e trecut un barbat. Ciudat, ma gandeam eu...ce sms sa trimita unui barbat? Am sunat cu nr ascuns la nr respectiv si am dat peste o ea.De vreo 2 sapt tot incerc si tot ea rasp. Nu lipseste de acasa, nu intarzie, dar si-a schimbat oarecum comp fata de mine.Iar la nr resp nu suna,trim decat sms. Si culmea tot el, e ft gelos. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Daca ma inseala clar pun capat rel,dar vreau sa aflu fara k el sa-si dea seama. Dati-mi idei..cum sa-l prind? Ms frumos.
airam82
Postat pe 6 Februarie 2009 21:43
De la: MiaOrosan, la data 2009-02-01 18:54:21ce ati face daca l-ati gasi pe sotul vostru in dormitor cu o femeie cu ceva ani buni mai tanara decat el si mai ales ca tu nci nu teai gandit vreodata la asa ceva


Si eu il suspectez pe sotul meu ca ma inseala...Dar n-am dovezi clare. Dar sincer iti spun, cum aflu ceva clar...divort. Fara doar si poate. Chiar daca avem 5 ani de casnicie si un baietel minunat. Stii care e problema? Daca nu ne respectam noi...nimeni n-o va face.
La mine problema e ca el e posibil sa nu renunte ft usor, chiar daca ar gresi. Dar cata teorie si cate scene de gelozie mi-a facut el mie....sa se dovedeasca ca tot el a calcat stramb...nici in ruptul capului n-as renunta la ideea divortului.
Asta e parerea mea.
airam82
Postat pe 7 Februarie 2009 11:22
Poti afla si continutul sms-urilor ? atunci e mai simplu , stii ce fel de relatie are cu acea "ea"
maria_zada
Postat pe 7 Februarie 2009 11:28
De la: ELADA36, la data 2009-02-06 19:13:54Draga Mihaela,consideri ca mai poate fi vorba de respect cand te insala.....in casa ta,in patul tau??Eu pot spune sigur ca nu.Putea sa o faca oriunde altundeva,sa nu stie nimeni si totul era o.k(sa zicem) Dar asa....Ma tem ca nu o sa poata uita si ierta niciodata.Eu nu as face-o....Cat priveste o relatie civilizata ,cred ca ea poate exista si in aceste conditii,dar nu cred ca ar mai putea fi vorba de iubire.E greu sa faci pasul spre divort la o anumita varsta si dupa atatia ani de convietuit.


Nu spun ca nu e lipsa de respect chiar si MODUL in care s-au desfasurat lucrurile...dar, ma gandesc ca poate asa sotul a realizat si va aprecia mai mult calitatile sotiei. Pentru ca daca i s-ar fi aprins calcaile dupa amanta cred ca isi facea de mult bagajele. Intr-o situatie de infidelitate vina nu este in totalitate doar a celui care inseala, trebuie analizat fiecare partener al cuplului. Cat despre cat, cand, cum iertam tine de ficare in parte, nu e o regula.
popa4mihaela
Postat pe 7 Februarie 2009 12:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
misterioasa 38 De la: kudika_4212 8 Mai 2012 12:05
Exista dragoste la distanta? 35 De la: contesina 8 Februarie 2011 19:54
M-am indragostiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit!!!!!!!!!!!!!!! 13 De la: scorpio67 12 Mai 2011 20:29
Yahoo Messenger 1 De la: Blondys002 31 Mai 2011 22:41
Mi-a mãrturisit cã m-a înșelat! 81 De la: 19 Martie 2015 16:02