Setari Cookie-uri

DECLARATIE DE DRAGOSTE!!!

Secundele fara tine mi se par o vesnicie si-mi simt sufletul tremurand cand iti aud vocea. As vrea sa se opreasca timpul in loc de fiecare data cand ma saruti si imi spui te iubesc !
Imi vine greu sa te las sa pleci chiar daca adormi doar pt a ma visa! Cand sunt cu tine sunt clipe in care cred ca visez si nu vreau sa ma mai trezesc niciodata..

Ador plimbarile alaturi de tine iar fiecare zambet al tau ma mangaie ca o raza de soare. Te tin mereu de mana de frica sa nu te pierd..inima mea iti apartine iar inima ta vreau sa bata doar pentu mine....fiecare minut trait impreuna imi doresc sa fie ca un soare ce nu apune niciodata..si mai ales sa fim impreuna si cand e soare si cand ploua.

Cand nu esti langa mine mi se asterne o bezna peste pleoape si ma simt singura si fara viata, vreau ca inimile noastre sa bata ca una singura pe ritmul vietii. Am mereu nevoie de tine…esti ca aerul pe care il respir. O sa te iubesc mereu ca si cum a fi prima zi petrecuta impreuna..
mihaimelania20042
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:45
ai gresit topicul....

dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:46
nu ema.....................sa vada tot poporul cat iubeste
portitza_Maria
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:47
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-28 12:46:16ai gresit topicul....



ar trebui sa-ti multumeasca ........................a postat acu si unde trebuie
donttouch
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:48
ca sa nu spuneti ca sunt rea,am sa intru si eu putin in spiritul zilei de sf .Valentin.am sa va spun o istorioara,pe care unii poate ca o cunosc.deci...."a fost odata o fata oarba,care era trista mereu pt ca nu putea vedea.singurul care o intellegea si o iubea oricum era prietenul ei.el ii spuse sa se casatoreasca ,dar fata l-a refuzat,spunandu-i ca nu se va casatori decat atunci cand va putea vedea.intr-o zi fata a primit o pereche de ochi si a vazut lumea.prietenul a revenit cu cererea si a rugat-o sa fie sotia lui.atunci fata s-a uitat la el si a vazut ca e orb.si i-a spus:nu ma pot casatori cu tine,ptca esti orb.spunandu-i asta s-a intors si a plecat.el a ramas ,soptind trist in urma:sa ai grija de ochii mei"....cam asa vad eu dragostea adevarata...daruire totala.mai rau e cand daruiesti cui nu trebuie.
dana_mv
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:17
De la: dana_mv, la data 2009-01-28 18:17:55ca sa nu spuneti ca sunt rea,am sa intru si eu putin in spiritul zilei de sf .Valentin.am sa va spun o istorioara,pe care unii poate ca o cunosc.deci...."a fost odata o fata oarba,care era trista mereu pt ca nu putea vedea.singurul care o intellegea si o iubea oricum era prietenul ei.el ii spuse sa se casatoreasca ,dar fata l-a refuzat,spunandu-i ca nu se va casatori decat atunci cand va putea vedea.intr-o zi fata a primit o pereche de ochi si a vazut lumea.prietenul a revenit cu cererea si a rugat-o sa fie sotia lui.atunci fata s-a uitat la el si a vazut ca e orb.si i-a spus:nu ma pot casatori cu tine,ptca esti orb.spunandu-i asta s-a intors si a plecat.el a ramas ,soptind trist in urma:sa ai grija de ochii mei"....cam asa vad eu dragostea adevarata...daruire totala.mai rau e cand daruiesti cui nu trebuie.


am citi povestioara asta la "povestioare" topicul deschis de miky... ai dreptate e frumoasa....
dandanaua_reloaded
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:21
offf.....toata lumea e poiata
sirena22
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:27
Sf.Valentin nu e sarbatoare romaneasca....V-ati intrebat daca cei de la care am preluat aceasta sarbatoare sarbatoresc si ei Dragobetele, sarbatoarea noastra???

Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:25
De la: InnerSilence, la data 2009-01-30 19:25:23Sf.Valentin nu e sarbatoare romaneasca....V-ati intrebat daca cei de la care am preluat aceasta sarbatoare sarbatoresc si ei Dragobetele, sarbatoarea noastra???

sunt si io curioasa doar... de la cine vine sf valentin exact? adik Valentine's Day?
kitty_krieger
Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:44
De la: InnerSilence, la data 2009-01-30 19:25:23Sf.Valentin nu e sarbatoare romaneasca....V-ati intrebat daca cei de la care am preluat aceasta sarbatoare sarbatoresc si ei Dragobetele, sarbatoarea noastra???


cui ii pasa????
i-am mai povestit unei fatuci cum sta treaba cu dragobetele dar cred ca nu are nici cea mai vaga idee cum arata un calendar romanesc(nu spun ortodox ca deja vorbesc limbi straine)...

asa ca????
vrei sa-mi moara neuronu ' in panta????

nu aia de la care am preluat noi sf valentin sunt de vina ci, kitsch-osii care il sarbatoresc....

dandanaua_reloaded
Postat pe 30 Ianuarie 2009 19:46
din cate stiu eu Sf.Valentin e imprumutat de la americani Pana acum uram ziua asta ,dar acum pt prima data o sarbatoresc si eu asta pt k nu voi singura
anya016
Postat pe 11 Februarie 2009 23:31
De la: anya016, la data 2009-02-11 23:31:37din cate stiu eu Sf.Valentin e imprumutat de la americani Pana acum uram ziua asta ,dar acum pt prima data o sarbatoresc si eu asta pt k nu voi singura



din cate stiu io, sf valentin e un sf catolic , nu american.

Postat pe 11 Februarie 2009 23:32
De la: geo_sh, la data 2009-02-11 23:32:43
De la: anya016, la data 2009-02-11 23:31:37din cate stiu eu Sf.Valentin e imprumutat de la americani Pana acum uram ziua asta ,dar acum pt prima data o sarbatoresc si eu asta pt k nu voi singura



din cate stiu io, sf valentin e un sf catolic , nu american.

Deci tot vreun impotent din ala din categoria emigrantilor

De la: iry24, la data 2009-01-30 19:44:50
De la: InnerSilence, la data 2009-01-30 19:25:23Sf.Valentin nu e sarbatoare romaneasca....V-ati intrebat daca cei de la care am preluat aceasta sarbatoare sarbatoresc si ei Dragobetele, sarbatoarea noastra???

sunt si io curioasa doar... de la cine vine sf valentin exact? adik Valentine's Day?


http://www.history.com/video.do?name=valentinesday&bcpid=6555686001&bclid=1672160848&bctid=1407959235
http://kirchensite.de/index.php?myELEMENT=62485 sa mai faci niste exercitii




Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Februarie 2009 00:09
Multamim!

Postat pe 12 Februarie 2009 20:40
geo eu nu m-am referit cine a fost Sf. Valentin..ci de la cine e imprumutata aceasta sarbatoare...O sa reformulez sa fie si pe intelesul lui geo Deci sarbatoare Ziua indragostitilor (Sf. Valentin) este imprumutata de la americani si Sf. Valentin a fost un preot catolic. Geo acum sper ca nu mai faci comentari ca nu am raspuns bine!!
anya016
Postat pe 13 Februarie 2009 01:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex intre sani 30 De la: laurentiu111 26 Februarie 2012 11:00
cazuri celebre Ramnicu valcea 2 De la: economisesti 17 Mai 2010 16:19
fantezie ciudata. 28 De la: denis_roxana 17 Februarie 2011 11:56
Ce ne facem cu perversii de pe strazi?! 23 De la: thadoog 24 Septembrie 2009 16:22
ce ma fac? 29 De la: kudika023770 6 Iunie 2009 15:12