Setari Cookie-uri

Nu ma inteleg

Buuuun. Nu imi vine sa cerd ca fac asta dar kiar am mare nevoie de un sfat sau doua sau cate vreti... Am o poveste foarte ciudata si foarte lunga (dar nu stau sa o spun pe toata acum). In principiu lucrurile stau in felul urmator: acum 5 ani de zile l-am cunoscut pe el... El era cu cineva, eu cu altcineva.... In timp, tipa cu care era el a devenit foarte buna prietena cu mine (in nici un caz nu am vrut eu asta si stateam departe de ea) si continuam fiecare cu relatia lui... El se desparte de ea si ea ma pune pe mine sa ma apropii de el sa ii impac... Zis si facut, dar nici unul din ei nu stia ca mie mi s-au aprins calcaiele dupa el... Am facut tot posibilul sa ii impac si am si reusit intr-un final... Nu a mai durat mult nici relatia lui si nici a mea si eu cu el incepem sa vb in fiecare seara fff mult la telefon diverse... Deseori aberam doar sa vorbim... In fine am avut de atunci o tentativa de a fii impreuna dar a esuat glorios (din cauza mea evident)...Zic din cauza mea deoarece eu continuam sa fiu foarte buna prietena cu ea si ea, desi era in alta relatie, imi punea bete in roate si eu fata buna vb tot cu ea. In fine m-am certat cu ea si eu si el ca nu ne convenea ca se baga, dar nici nu am mai incercat sa fim impreuna... Doar foarte buni prieteni si asta doar la tel ca stiam (sau cel putin banuiam) ce se intampla daca ne vedem A durat vreo doi ani de zile tot asa.... La un moment dat.... stabilim sa ne intalnim.... sa mai vb si noi si sa ne vedem.... Zis si facut... Acum trei luni de zile s-a intamplat. Ne-am intalnit si de atunci practic suntem impreuna dar nu suntem impreuna.... Adica ne intalnim "fara obligatii"... Nici nu stiu a cui a fost ideea cred ca eu am fost tampita care a lasat de inteles asta.... I-am zis ca nu vreau sa fiu o piedica si dc vrea sa isi faca o relatie cu cineva sa imi spuna si ma dau la o parte. Tin enorm la el si kiar m-as da la o parte sa fie fericit... Dar pe de alta parte nu cred ca vrea asta.... Nici nu stiu ce vrea... Nici el nu stie ce vrea... Eu vreau o relatie cu el dar nu pot sa ii spun asta. Nu vreau sa il pierd sa se simta constrans in vreun fel. Am uitat sa mentionez ca inainte sa ne intalnim (cu cateva luni inainte), a iesit destul de brusc dintr-o relatie destul de bizara, din punctul meu de vedere, dar cu o tipa la care el tinea super mult si a fost lasat... Uneori am impresia ca sunt doar un pod intre tipa respectiva si urmatoarea cu care el va vrea sa fie. Dar nu stiu... D-asta zic ca nu ma inteleg. Accept ideea asta doar in speranta ca, la un moment dat, isi da seama ca totusi nu e nevoie sa caute pe altcineva care sa tina la el si la care sa tina... Ca sunt acolo... Dar mi-e frica sa ii spun asta... Deseori imi spun ca sunt prea rece si prea indiferenta cu el si el imi spune mie ac lucru ca poate e prea rece si eu incep sa ii spun ca nu e cazul sa fie altfel... Gresesc sau cel putin asta cred... Dar nu stiu ce sa fac sa il tin aproape dar fara sa il pierd. Sper ca a inteles cineva ceva. Si mai sper ca ma poate ajuta cineva... Asta e pe scurt. Pot intra si in detalii knd va citi cineva postul meu si nu intelege ceva.
Iadyra
Postat pe 29 Ianuarie 2009 02:47
eu zic sa nu il pierzi..daca tii cu adevarat la el, cauta-l, vorbeste cu el..explica-i ce s-a intamplat..
SPOTYYY
Postat pe 29 Ianuarie 2009 09:58
Trebuie sa vorbesti cu el sa vezi ce are de gand. Este neplacutl sa fi in postura de rezerva dar si mai neplacut sa se foloseasca de tine. Am fost si eu in situatia asta neplacuta( sunt barbat, atentie) dar mi-am dat rapid seama ca respectiva se joaca cu mine si eu nu aveam chef sa fiu jucarie. Asa ca am redus contactele noastre la minim. Suntem prieteni si doar atat. Daca deschizi ochii ai sa vezi ca mai exista si altceva in jur in afara de el. Am cunoscut si eu sentimentul asta. Nu vedeam altceva decat pe ea...Apoi cu timpul mi-a trecut...Trebuie sa te uiti in oglinda si sa te intrebi daca iti place situatia in care esti acum? Raspunsul la intrebarile astea se afla in sufletul tau. Curaj...
EmperorNerva
Postat pe 29 Ianuarie 2009 11:26
Daca ma uit in sufletul meu si ma gandesc la tot ce se intampla tind sa cred ca tine la mine in felul lui... Dar niciodata nu am vrut sa caut acolo sau sa simt asta. Nu vreau sa imi fac sperante aiurea chiar daca tin la el. Nu vreau sa ii cer nimik sau sa il pun intr-o postura ciudata. Am zis sa mai astept sa treaca cv timp si dupa ori sa termin tot ce e acum si sa ramanem cum am fost inainte (desi am impresia ca nu o sa mai fie nimik dupa) ori sa ii spun in fata ce simt si iar sa se piarda tot. D-asta am si spus ca nu ma inteleg. Tin la el dar nu pot sa ii cer sa tina la mine. Cand sunt langa el ma simt eu... Apreciata si kiar acceptata cu toate defectele mele. O singura persoana in tot timpul asta m-a facut sa ma mai simt asa si poate d-asta accept orice atentie din partea lui. Poate sunt egoista si vreau eu sa ma "folosesc" de el pt a simti in continuare asta. Nu stiu. Of. Mi-a zis kiar azi ca ii e dor sa ne mai vedem undeva sa vorbim si noi fata in fata nu la telefon. Dar nu vreau sa imi fac sperante ca poate vrea sa vorbim de ea. Kiar nu situ. Offf...
Iadyra
Postat pe 30 Ianuarie 2009 00:22
eu zic sa mai astepti,sa vezi ce se mai intampla,desi daca ar tine la tine atat de mult precum zici,si-ar da si el seama ca nu e bine ce face ,si ar incerca si els a lupte ptr relatia voastra,dar cum ziceai si tu,nici el nu stie ce vrea!dar nici tu sa traiesti intr-o incertitudine totala ,fara ca sa stii ce va fi,doar cu speranta ca va fi ceva,candva..cum zicea si emperor nerva,"Trebuie sa te uiti in oglinda si sa te intrebi daca iti place situatia in care esti acum? Raspunsul la intrebarile astea se afla in sufletul tau. Curaj..."multa bafta!
ella_tody
Postat pe 19 Septembrie 2009 08:26
acum am vazut ca ai postat de mult timp,dar sper sa fi luat decizia corecta..ai grja de tine!si astept sa vad ce s-a mai petrecut...
ella_tody
Postat pe 19 Septembrie 2009 08:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat va rog frumos....din suflet 34 De la: Diavolyta_ 21 Mai 2009 14:30
Ce este fericirea 19 De la: freedom123 11 Aprilie 2010 17:40
Dupa cat timp ne mutam impreuna? 13 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:04
Subict a la Maya:P 14 De la: alexo88 24 Ianuarie 2011 16:11
un sentiment trist si deprimant.... 41 De la: kudika409849 5 Iulie 2011 14:39