Setari Cookie-uri

relatie la distanta

buna ziua.am o relatie la distanta de 3 ani cu un barbat din acelasi oras ca mine dar care lucreaza in alt oras.urmeaza sa ne mutam impreuna dupa ce termin eu facultatea adica peste un an.acum cateva saptamani am avut o discutie despre timpul petrecut impreuna cand vine in oras (in weekend-uri), eu spunandu-i ca as vrea sa ne petrecem doar noi doi timpul cand vine pentru ca in restul timpului sunt departe unul de altul (pentru ca mie asa mi s-ar parea normal).raspunsul lui a fost ca el vine sa ma vada pe mine, noi stand impreuna cand vine, dar sa isi intalneasca si familia si prietenii, el dorindu-si acest lucru.am ramas un pic dezamagita pentru ca am crezut ca la fel de mult cum imi doresc eu sa ne petrecem timpul impreuna doreste si el.sunt un pic egoista? asta inseamna ca cer eu prea mult?
kudika_968741
Postat pe 15 Iunie 2014 15:59
hm....mi se pare corect sa-si vada parintii,dar cu prietenii ar putea sa vorbeasca la telefon si sa le explice ca-si doreste sa-ti acorde si tie mai mult timp,adica amandurora!Nu ceri prea mult,esti chiar prea rabdatoare si cred ca-l iubesti f mult din moment ce-l doresti asa de mult langa tine.
Intrebarea mea este daca si el te iubeste sau daca mai are timp sa-ti dovedeasca sa-ti arate daca este asa de ocupat sa-i faca pe toti multumiti!
Adevarul este ca el nu vrea pe nimeni sa supere dar se pare ca nu-l prea doare cand tu esti trista langa el si nu te simti implinita!Sau el nu stie inca acest lucru
Titanika
Postat pe 15 Iunie 2014 16:48
De la: kudika_968741, la data 2014-06-15 15:59:00buna ziua.am o relatie la distanta de 3 ani cu un barbat din acelasi oras ca mine dar care lucreaza in alt oras.urmeaza sa ne mutam impreuna dupa ce termin eu facultatea adica peste un an.acum cateva saptamani am avut o discutie despre timpul petrecut impreuna cand vine in oras (in weekend-uri), eu spunandu-i ca as vrea sa ne petrecem doar noi doi timpul cand vine pentru ca in restul timpului sunt departe unul de altul (pentru ca mie asa mi s-ar parea normal).raspunsul lui a fost ca el vine sa ma vada pe mine, noi stand impreuna cand vine, dar sa isi intalneasca si familia si prietenii, el dorindu-si acest lucru.am ramas un pic dezamagita pentru ca am crezut ca la fel de mult cum imi doresc eu sa ne petrecem timpul impreuna doreste si el.sunt un pic egoista? asta inseamna ca cer eu prea mult?



Da,esti egoista!!!Nu ceri prea mult,dar esti reprobabila pentru ca trebuie sa intelegi ca, barbatii nu sunt ca femeile,nu vad,nu gandesc si nu simt viata la modul in care o fac femeile,ei sunt implicati sentimental 30%,restul fiind relationare si socializare cu ceillati,precum familia,prietenii,cunostintele!!!Daca situatia ar fi fost inversa,cum ai fi reactionat daca iubitul tau ti-ar fi reprosat ca nu petreci tot timpul cu el????Si daca tot faci referire la "normal",afla ca, astfel de relatii sunt departe de normalitate,caci orice cuplu nu este compatibil cu distanta,caci lipseste liantul,care intareste acea relatie,apropierea constanta,comunicarea directa,comuniunea zilnica,profunzimea sentimentelor!!!

Ca opinie personala,nu cred in adevarul relatiilor desfasurate la distanta,oricat de multe argumente mi s-ar aduce privind contrariul!!
kudika_15804
Postat pe 15 Iunie 2014 18:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 28 De la: irina_stefan 30 Decembrie 2012 16:51
Eternul conflict intre generatii? 7 De la: moodygirl 21 Iulie 2011 16:05
Revelion 2011 in cuplu - Sighisoara sau Sibiu? 1 De la: kudika12787 15 Decembrie 2010 14:25
prima iubire....mi o doresc din nou!!!!! :((:((:(( 21 De la: bl_de 23 Septembrie 2009 08:25
prieten 4 De la: andreea1976 4 Ianuarie 2009 02:08