Medici ginecologi in Bucuresti

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Medici ginecologi in Bucuresti: (5 din 2 voturi)

Fosta membra Kudika.ro
Va rog frumos sa imi spuneti si mie un medic ginecolog din Bucuresti,bun, la care sa merg!Am fost la unul in vara si mi-a dat niste anticonceptionale care mi-au facut rau,la care ulterior am renuntat.acum as vrea sa merg iar si am nevoie de voi.pls raspundeti.voi la cine mergti?
EmilyB Avatarul lui EmilyB

12 mesaje
Oras: cluj

la cabinetele private se ocupa de tine mai bine si iti ofera un serviciu de calitate decat in cele de stat sau de "voluntariat"
sanatate multa
Raporteaza abuz de limbaj
mona_mol Avatarul lui mona_mol

1 mesaj
Oras: bucuresti

eu recomand euroclinic, dr lucia grumeza
alexandra_teodorescu86 Avatarul lui alexandra_teodorescu86

1 mesaj

salut,

cel mai bun medic ginecolog este dl dr. ioan parvu. il gasisti la medsana si la spitalul elias. eu merg numai la dansul, si am prietene care au nascut cu el si a fost super ok.
aryna27 Avatarul lui aryna27

7 mesaje
Oras: bucuresti

eu iti recomand dr.keram said de la policlinica grivita...
..............
Fosta membra Kudika.ro
D-na doctor Miciner la spitalu din victoriei.
how the f.u.c.k. did you get to be borned so stupid!!!!
Fosta membra Kudika.ro
Medicul ginecolog trebuie sa fie ca un confident al nostru , sa ne inspire incredere si discretie totala, deoarece ii destainuim anumite amanunte ale vietii noastre intime. Eu consider ca trebuie sa fie un f.f.f.bun practician, serios (a nu se intelege dur), insa si cu simtul umorului, asa ca sa facem haz de necaz si sa putem depasii situatiile neplacute, cu zambetul pe buze.
Se stie ca cel mai neplacut lucru este sa mergi la stomatolog si ginecolog, tocmai de aceea ne trebuie un medic pe care sa ne putem baza, sa avem incredere in el ca va face tot posibilul sa ne "rezolve" problema si sa mergem la el fara pic de teama.
Pot spune ca am avut norocul sa intalnesc astfel de medici. Pot enumera cativa dintre ei, la care poti apela cu toata increderea:
- Dr. Dorin Drambareanu - Maternitatea Giulesti;
- Dr. Eugen Tanase - Spitalul C.F.R. nr. 2 (vis-a-vis de hotel Sofitel);
- Dr. Savin Vanda Angela - Policlinica Spitalului C.F.R. nr. 2 (se afla in incinta Spitalului) tel: 021.224.25.03.
Multa sanatate iti doresc si du-te cu toata increderea!
kudika033255 Avatarul lui kudika033255

1 mesaj

pot face un copil daca
lucrez intr-un cabine unde se fac radiografi dentare
astept un raspuns
va multumesc.
90701 Avatarul lui 90701

257 mesaje

De la: kudika033255, la data 2009-06-03 10:09:00pot face un copil daca
lucrez intr-un cabine unde se fac radiografi dentare
astept un raspuns
va multumesc.

Teoretic, da poti.
Colegii tai din bransa cum au facut!?
Totul e sa fii bine informata si sa-ti faci absolut toate testele inainte si-n cursul sarcinii.
life-care.ro/consultant
Fosta membra Kudika.ro
Du-te cu toata increderea la cabinetul de Planning familial la D-na Dr.Chirculescu Rodica de la spitalul Pantelimon, eu acolo merg de ani de zile si acum merge si fata mea si e foarte multumita. Succes
RebecaRodica Avatarul lui RebecaRodica

2 mesaje

Buna ziua, am 46 ani si RH -. Am pierdut 2 sarcini si vreau sa stiu daca mai am sanse sa am un copil?
Astept un raspuns?
Multumesc
Fosta membra Kudika.ro
De la: RebecaRodica, la data 2009-10-28 14:44:04Buna ziua, am 46 ani si RH -. Am pierdut 2 sarcini si vreau sa stiu daca mai am sanse sa am un copil?
Astept un raspuns?
Multumesc

Mergi la un medic!
Sa stii sa lupti cand vrei sa ai, sa nu regreti cand pierzi sau dai, sa poti urca cand altii te coboara, sa poti sa induri cand altii te inseala, sa poti zambi cand inima iti plange, sa-ti fie cald chiar daca afara ninge, sa poti avea dorinta chiar daca is clipe ce trec in nefiinta, sa poti trai cand lupta e pierduta, sa ai in viata tot ce sufletul iti cere: credinta, dragoste, placere.
Fosta membra Kudika.ro
De la: RebecaRodica, la data 2009-10-28 14:44:04Buna ziua, am 46 ani si RH -. Am pierdut 2 sarcini si vreau sa stiu daca mai am sanse sa am un copil?
Astept un raspuns?
Multumesc

Depinde de cauza din care ai pierdut sarcinile, pt asta ai nevoie de o consultatie in cabinet, nu pe un forum, trebuie sa faci ecografii, analize de fertilitate etc
well behaved women never made history
spumosu Avatarul lui spumosu

678 mesaje

De la: one_size, la data 2009-10-28 14:46:19
Astept un raspuns?
Multumesc

Mergi la un medic!

pot sa fiu eu medicul?pottttttttttttttttt?
Fosta membra Kudika.ro
De la: spumosu, la data 2009-10-28 14:48:12
Astept un raspuns?
Multumesc

Mergi la un medic!

medicul cui?
Sa stii sa lupti cand vrei sa ai, sa nu regreti cand pierzi sau dai, sa poti urca cand altii te coboara, sa poti sa induri cand altii te inseala, sa poti zambi cand inima iti plange, sa-ti fie cald chiar daca afara ninge, sa poti avea dorinta chiar daca is clipe ce trec in nefiinta, sa poti trai cand lupta e pierduta, sa ai in viata tot ce sufletul iti cere: credinta, dragoste, placere.

678 mesaje

De la: one_size, la data 2009-10-28 14:49:54
Astept un raspuns?
Multumesc

Mergi la un medic!

medicul cui?

vreau sa fiu medic gine din ala cum se numeste macar pentru o zi
Fosta membra Kudika.ro
De la: spumosu, la data 2009-10-28 14:51:47
Astept un raspuns?
Multumesc

Mergi la un medic!

medicul cui?

si eu care asteptam cu sufletul la gura sa spui ca vrei sa fii medicul meu!
la naiba!

678 mesaje

De la: one_size, la data 2009-10-28 14:55:57
Astept un raspuns?
Multumesc

Mergi la un medic!

medicul cui?

si eu care asteptam cu sufletul la gura sa spui ca vrei sa fii medicul meu!
la naiba!

tu chiar vrei sa deti monopolul
Fosta membra Kudika.ro
Astept un raspuns?
Multumesc

Mergi la un medic!

medicul cui?

da normal!
RebecaRodica Avatarul lui RebecaRodica

2 mesaje

Spre marea voastra surprindere am fost la doi medici la cabinete particulare. Dupa ce am pierdut 1 sarcina (avort spontan la 1 luna jumatate), am mers la alt doctor caruia i-am explicat situatia si nu a facut nimic in plus. Cu toate ca imi facea ecografii din 2 in doua luni, sarcina s-a oprit din evolutie sub ochii lui fara sa stie. Am stiut eu inaintea lui ca copilul a murit !!!!!! Cum va explicati ??? Si toate astea la cabinete particulare si cu foarte multi bani aruncati pe fereastra....... In plus toate analizele pe care le-am facut au iesit f bine. Atunci ??????????????
90701 Avatarul lui 90701

257 mesaje

De la: RebecaRodica, la data 2009-10-29 09:53:54Spre marea voastra surprindere am fost la doi medici la cabinete particulare. Dupa ce am pierdut 1 sarcina (avort spontan la 1 luna jumatate), am mers la alt doctor caruia i-am explicat situatia si nu a facut nimic in plus. Cu toate ca imi facea ecografii din 2 in doua luni, sarcina s-a oprit din evolutie sub ochii lui fara sa stie. Am stiut eu inaintea lui ca copilul a murit !!!!!! Cum va explicati ??? Si toate astea la cabinete particulare si cu foarte multi bani aruncati pe fereastra....... In plus toate analizele pe care le-am facut au iesit f bine. Atunci ??????????????

In ce oras si unde anume ti-ai facut analizele?
life-care.ro/consultant
pink_sheep Avatarul lui pink_sheep

11 mesaje

De la: RebecaRodica, la data 2009-10-29 09:53:54Spre marea voastra surprindere am fost la doi medici la cabinete particulare. Dupa ce am pierdut 1 sarcina (avort spontan la 1 luna jumatate), am mers la alt doctor caruia i-am explicat situatia si nu a facut nimic in plus. Cu toate ca imi facea ecografii din 2 in doua luni, sarcina s-a oprit din evolutie sub ochii lui fara sa stie. Am stiut eu inaintea lui ca copilul a murit !!!!!! Cum va explicati ??? Si toate astea la cabinete particulare si cu foarte multi bani aruncati pe fereastra....... In plus toate analizele pe care le-am facut au iesit f bine. Atunci ??????????????

atunci cand o sarcina se opresete din evolutie se face avort chirurgical si analiza anatomopatologica a fatului pentru a descoperi cauza decesului. aceasta ajuta medicul ginecolog sa stie ce anume trebuie sa previna in cazul unei alte sarcini.
kudika_32879 Avatarul lui kudika_32879

2 mesaje

daca mai este de actualitate, am gasit si eu cativa doctori ginecologi pe un site. dar cred ca e nou site-ul ca nu sunt foarte multi in categoria de ginecologie www.info-medic.ro/servicii/cabinete/obstetrica-ginecologie/