Setari Cookie-uri

Depresie

Buna. Ma numesc Ana si am 20 de ani. De 1 an minim mi-e groaza sa ies din casa( nu merg la scoala nici job nu am). Am iesit de vreo aproximativ 10 ori anul asta afara pe timpul zilei . Nu-mi pot face prieteni, mi-e groaza sa ma intalnesc cu oameni si ma comport ciudat (mi-e greu sa fac contact viazual, nu stiu ce sa vorbesc, am emotii, tremur). La fel e sunt si cu familia si rudele. Nu-mi gasesc locul nicaieri, toata ziua stau in casa, mi-am indepartat toti prietenii de mine. Si cand umblu pe strada ma simt atat de ciudat .. am impresia ca oamenii se uita ciudat la mine. Tot incerc sa-mi scot prostiile si complexele din cap dar tot aici ajung... Anul acesta doar parteneri sexuali am avut.. cu ei mi-e mai usor sa vorbesc pentru ca stiu ca ei deja m-au acceptat pe mine si ca ma plac...dar sa-mi fac prieteni mi-e greu .. nu stiu ce-i in capul lor..daca ma plac sau nu. Inainte nu eram asa..am avut o relatie de 1 an jumate cu un baiat de nota 10 familie buna prieteni multi, ieseam in fiecare zi... Dar acuma nu sunt multumita deloc de mine pe nici un plan .. ma simt groaznica .. am incercat sa merg la sala..la dans.. dar renuntam repede. Sunt chemata des sa ies la un suc, in club, la film etc.. dar mi-e groaza si de fiecare data aleg sa stau acasa. As vrea doar sa stiu daca a mai patit cineva asa.. sau a cunoscut pe cineva cu probleme cretine de genu..si sa-mi spuna ce a facut.. multumesc..
UsernameKudika
Postat pe 9 Octombrie 2010 05:38
Fuguta la doctor!Depresia nu poti sa o tratezi tu si indiferent ce o sa spunem noi,nu te ajuta cu nimic.Trebuie descoperita cauza si la asta doar un psiholog poate sa te ajute.
Barbie30
Postat pe 9 Octombrie 2010 09:02
De la: becul_nare_frati, la data 2010-10-09 05:38:33Buna. Ma numesc Ana si am 20 de ani. De 1 an minim mi-e groaza sa ies din casa( nu merg la scoala nici job nu am). Am iesit de vreo aproximativ 10 ori anul asta afara pe timpul zilei . Nu-mi pot face prieteni, mi-e groaza sa ma intalnesc cu oameni si ma comport ciudat (mi-e greu sa fac contact viazual, nu stiu ce sa vorbesc, am emotii, tremur). La fel e sunt si cu familia si rudele. Nu-mi gasesc locul nicaieri, toata ziua stau in casa, mi-am indepartat toti prietenii de mine. Si cand umblu pe strada ma simt atat de ciudat .. am impresia ca oamenii se uita ciudat la mine. Tot incerc sa-mi scot prostiile si complexele din cap dar tot aici ajung... Anul acesta doar parteneri sexuali am avut.. cu ei mi-e mai usor sa vorbesc pentru ca stiu ca ei deja m-au acceptat pe mine si ca ma plac...dar sa-mi fac prieteni mi-e greu .. nu stiu ce-i in capul lor..daca ma plac sau nu. Inainte nu eram asa..am avut o relatie de 1 an jumate cu un baiat de nota 10 familie buna prieteni multi, ieseam in fiecare zi... Dar acuma nu sunt multumita deloc de mine pe nici un plan .. ma simt groaznica .. am incercat sa merg la sala..la dans.. dar renuntam repede. Sunt chemata des sa ies la un suc, in club, la film etc.. dar mi-e groaza si de fiecare data aleg sa stau acasa. As vrea doar sa stiu daca a mai patit cineva asa.. sau a cunoscut pe cineva cu probleme cretine de genu..si sa-mi spuna ce a facut.. multumesc..
kudika228677
Postat pe 15 Octombrie 2010 16:12
De la: Barbie30, la data 2010-10-09 09:02:30Fuguta la doctor!Depresia nu poti sa o tratezi tu si indiferent ce o sa spunem noi,nu te ajuta cu nimic.Trebuie descoperita cauza si la asta doar un psiholog poate sa te ajute.

pfff si io care credeam ca eu sunt aia cu depresie....
vb lu Barbie...la doctorel cu tine...
AdrianaR
Postat pe 15 Octombrie 2010 16:16
Stii ca stresul cauzeaza cea mai mare parte a afectiunilor .este o planta care se numeste RODIOLA ROSEA are urmatoarele propietati.echilibreaza functiile psihice,imbunatateste sau restabileste capacitatea de aparare a organismului.Recunoaste diferenta dintre self si non -self supravegheaza activitatea sistemului imunitar .Substantele active cresc nivelul serotoninei increier reducind sau inlaturind DEPRESIA. Imbunatateste stare generala asigura prospetimea psihica,optimizeaza memoria si in general munca intelectuala are 120 de capsule senumeste RODIOLIN se ia 2-3 pe zi
kudika228677
Postat pe 15 Octombrie 2010 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sufletul meu plange... 44 De la: dalilapink 18 Mai 2014 20:42
Depresie 5 De la: kudika228677 15 Octombrie 2010 16:42
vasestomia 9 De la: oana84onutza 12 Februarie 2010 18:52
Cura cu apa !!! 11 De la: greierash_is_back 1 Noiembrie 2009 11:19
candidoza de la super slim 8 De la: germanfast 6 Octombrie 2010 00:48