Setari Cookie-uri

Ce efecte poate avea,in timp, o crema atirid aplicata pe o piele inca tanara?

Salut!!! O intrebare am. Eu am 21 de ani,si vreau sa stiu daca folosesc o crema antirid speciala pt ochi..ar putea ,in timp,sa aiba un efect negativ asupra pielii mele care nu este una foarte matura. Am riduri de expresie,dar cateodata cand folosesc fond de ten(cand am cosuri) si stau cu el de dimineata pana seara, ridurile parca mi se evidentiaza, ceea ce ma determina sa mai folosesc si astfel de crema in ideea de a le prevenii. Dupa ce aplic o astfel de crema,pielea din jurul ochilor isi revine. Ma repet: stie cineva ,cam ce efecte poate avea o crema atirid aplicata pe o piele inca tanara? Multumesc celor care imi vor raspunde!
lil_devil
Postat pe 5 Februarie 2009 00:40
Rau nu are cum sa-ti faca...
si eu am riduri de expresie in jurul ochilor, dar n-am ce sa le fac, ar trebui sa nu mai zambesc (ceea ce e exclus )...le am de la 14 ani
din proprie experienta iti pot spune insa, sa folosesti crema cu spf cel putin 15 (sau fps = factor de protectie solara), indiferent de anotimp sau stralucirea soarelui de afara.

kitty_krieger
Postat pe 8 Februarie 2009 12:35
ps: ai putea inlocui fondul de ten cu o crema coloranta sau sa folosesti unul cu o textura mai usoara (caci, iti intra in pliuri si le face sa apara mult mai accentuate)...sauuu... o crema iluminatoare in jurul ochilor (care reflecta lumina...ridurile vor fi mai putin vizibile)
kitty_krieger
Postat pe 8 Februarie 2009 12:38
Buna...sau sa razi continuu...atunci chiar nu s-ar mai zari nici ridurile de la ochi,nici cele din jurul guritei...pup!
Looloo
Postat pe 8 Februarie 2009 12:38
De la: iry24, la data 2009-02-08 12:38:01ps: ai putea inlocui fondul de ten cu o crema coloranta sau sa folosesti unul cu o textura mai usoara (caci, iti intra in pliuri si le face sa apara mult mai accentuate)...sauuu... o crema iluminatoare in jurul ochilor (care reflecta lumina...ridurile vor fi mai putin vizibile)


merci pt sfaturi,iry24 .
lil_devil
Postat pe 10 Februarie 2009 00:06
BUNA! CREMELE ANTIIRID SE ADRESEAZA UNUI SEGMENT DE VIRSTA.....MAI AI PINA ACOLO! SINT CREME PENTRU UN TRATAMENT DE DURATA. E FIRESC SA AI EFECT RAPID LA VIRSTA TA.MAI BINE GASESTE O REZOLVARE PENTRU CAUZA CARE TE FACE SA FOLOSESTI FARDUL RESPECTIV....ADICA SCAPA DE COSURI! AR FI TIMPUL !CHIAR DACA ELE APAR DOAR IN PREAJMA ZILELOR IN CARE AI CICLU.0744327420
manuela_radulescu11
Postat pe 18 Februarie 2009 16:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am inceput sa fac produse Handmade dupa ce am facut si un curs de cosmetica 1 De la: Alutza86 9 Noiembrie 2016 23:02
Aplic gene false 1 De la: daniela1487 21 Iunie 2010 17:19
Concurs CHI 1 De la: Amalia06 27 Februarie 2012 14:43
Life-care 2 De la: kudika226898 27 Noiembrie 2010 11:34
Reprezentant Avon - chiar ai avantaje! 19 De la: everything_for_you 18 August 2014 21:03